USD32,21
EURO34,92
JPY0,205900
RUB0,359900
GBP41,14
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.426,69
BTC68.557,37

WooCommerce Nedir? En Popüler E-Ticaret Eklentisi ile Tanışın

woocommerce nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WooCommerce nedir? İnternet üstünden ticari sayfa oluşturmak için kullanılan WooCommerce web sitenize e-ticaret işlevselliği ekleyen ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Sadece birkaç tıklama ile WordPress web siteniz tam işlevli bir e-ticaret web sitesine dönüştürebilirsiniz. WooCommerce, 2011 yılında piyasaya sürüldü. 2015 yılında WooCommerce ve yan eklentisi WooThemes, WordPress’in ana şirketi Automattic tarafından satın alındı ve kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulmaya başlandı.

WordPress ve WooCommerce güçlerini birleştirdiğinde gittikçe yaygınlaşan bir site tasarımı ve güçlü bir alt yapı haline büründü.  WooCommerce, WordPress için en popüler ve tartışmasız en iyi e-ticaret eklentisidir ve entegrasyonu, e-ticaret web siteleri için harika SEO özelliği de sağlar. Açık kaynak kodlu olduğu için sınırsız özelleştirmeler sunar. WordPress’i WooCommerce ile kullanmak, güçlü açık kaynak topluluğunun desteğine sahip olacağınız anlamına gelir.

WooCommerce Nedir? Nasıl Çalışır?

WooCommerce nedir? WordPress web sitesini bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize olanak tanır. WooCommerce, WordPress sitenizdeki işlevlerle tamamen uyumludur. Bu, ürünler, alışveriş sepeti ve ödeme seçenekleri içeren bir WordPress e-ticaret sitesine sahip olacaksınız.

WooCommerce, kullanıma hazır, açık ve sezgisel bir ara yüzde görüntülenen kapsamlı bir WooCommerce analizi seti sağlar. Ek olarak, WooCommerce’i uzantıları olan Google Analytics e-ticaret gibi harici analiz hizmetleriyle entegre etmek kolaydır.

WooCommerce Mağazanızı Nasıl Çalıştırırsınız?

WooCommerce’i kurmak ve yönetmek çok zor değildir. Genel olarak site yönetim bilgisi olan birisi rahat bir şekilde bu eklentiyi kurabilir. Kısaca dört adımlı işlem şu şekildedir; WordPress panonuza gidin, “Eklenti Seçenekleri”ni seçin, WooCommerce için arama yapın ve eklentiyi WordPress sitenize indirin. Ardından Kurulum Sihirbazı ile süreci tamamlayabilirsiniz.

Neden Online e-Ticaret Siteniz için WooCommerce’i Seçmelisiniz?

woocommerce eklentisi

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda e-ticaret eklentisi olmasına rağmen WooCommerce site tasarımı aracı olan WordPress ile yüksek uyumlu çalıştığı için esnek bir kullanım imkanı sağlar. e-ticaret siteniz için WooCommerce kullanmanın 5 nedeni görelim;

1. WooCommerce Modülerdir

WooCommerce nedir? WooCommerce’in ne olduğunu gerçekten anlamak için modüler çerçevesini incelememiz gerekiyor. Tıpkı WordPress gibi, WooCommerce da eklentilerin eklenmesiyle genişletilebilecek zengin bir dizi özellik içerir. WooCommerce kullanan perakendeciler bu modülerlikten iki kez yararlanır; yalnızca WooCommerce için oluşturulmuş binlerce e-ticaret sitesi kendilerine has uzantılarla birlikte WordPress eklenti ve temasına erişim imkanı sunar.

Modüler bir sistemin avantajı, monolitik uygulamalarla mümkün olmayan belirli WooCommerce ve WordPress işlevselliği eklemek için uzantılar oluşturan bir geliştiriciler topluluğu oluşturmaya yardımcı olmasıdır. Doğru eklentilerle WooCommerce, her site tasırımcı için mükemmel bir açık kaynaklı e-ticaret platformudur. Bu eklentiler, nakliye, ödemeler, ürünlerin nasıl işlendiği ve daha fazlasıyla ilgili işlevselliği genişletebilir.

2. WooCommerce WordPress’tir

WordPress oldukça popülerdir, çünkü WooCommerce desteğiyle çok esnek ve işlevseldir. Milyonlarca işletme, siteleri için en iyi temeli sağladığı için WordPress kullanmayı tercih ediyor. Hızlı, güvenli ve kullanımı kolaydır. Mevcut WordPress temalarınız ve WooCommerce temalarınız arasındaki uyumluluk, çok düzgün bir entegrasyon sağlayacaktır.

WooCommerce, WordPress’in tüm gücünü ve güvenilirliğini devralır ve bunu perakendeciler ve müşterileri için birinci sınıf bir e-ticaret deneyimi oluşturmak için kullanır.

3. WooCommerce Her Şeyi Satmak İçin Kullanılabilir

WooCommerce herhangi bir şeyi satmanın bir yolu olarak ifade edilebilir. WooCommerce ‘ın sunmuş olduğu esnek yapı bunun mümkün hale getirmektedir. Gerçek şu ki, ürünleri satmak için bir web sitesi yapabilirsiniz ve bu hemen hemen her şey demektir. WooCommerce stoksuz satış yoluyla veya satmak için dijital ürünler oluşturarak bir şeyler satmak istiyorsanız, bunu WooCommerce ile yapabilirsiniz.

Bunlarla birlikte ticari ürünler, randevular, müşteri kayıtları gibi birçok özellikle kullanımı mümkün. Tekli ya da toplu ürün satışı da buna dahildir. Birçok alanda WooCommerce sizin yanınızda yer alacaktır.

4. WooCommerce Geniş Bir Geliştirici Formuna Sahiptir

WooCommerce ve WordPress’in açık kaynak kodlu olması web sitesi üreticilerinin temel özelliklerini eklemek veya değiştirerek yeni uzantılar oluşturabilirsiniz. Bu özel temalar size özel bir ortam tasarlama imkanı sunar. Bu sayede düşük popülariteye sahip bir ticaret siteniz varsa bu sayede iyi yelere gelebilirsiniz.

Buradaki WooCommerce avantajı, web sitesi geliştiricileri için geniş bir havuzundan ve WooCommerce profesyonellerinden yardım almasıdır. WooCommerce aracılığı ile kurmuş olduğunuz e-ticaret sitenizde değişiklik yapmanız gerekiyorsa destek almak zor olmayacaktır. Ayrıca, yaygın kullanımı ve geliştirici ağı, optimum WooCommerce güvenliğine ulaşmayı çok daha kolay hale getirir.

5. WooCommerce Güçlü Analizler İçerir

WooCommerce nedir? Nasıl çalışır? Sorusunu ele almanın başka bir yolu da analitikten geçer. Yerleşik analitik, bir başka WooCommerce avantajıdır, çünkü müşterileriniz ve mağazanız ve ürünleriyle etkileşim biçimleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyi olur. Örneğin, müşterileriniz hakkında çok şey öğrenmek için satış verilerinizi kullanabilirsiniz. Hatta daha fazla satış yapmak için müşteri profillerini nasıl oluşturacağınızı bile öğrenebilirsiniz.

İlgili Diğer Yazımız: Dropshipping Nedir? Dropshipping Nasıl Yapılır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
WooCommerce Nedir? En Popüler E-Ticaret Eklentisi ile Tanışın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!