USD32,28
EURO34,97
JPY0,206900
RUB0,362800
GBP41,41
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.411,93
BTC69.192,04

Burçların Doğal Taşları 2023

Burçların Doğal Taşları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burçların doğal taşları bilindiği gibi her burca daha fazla etki eden bir doğal taş mevcuttur. Elbette ki bu demek değildir ki her burç her taşı kullanamaz. Yani herkes enerjisine ihtiyaç duyduğu her taşı kullanabilir. Fakat bazı burçtaki insanlara bazı doğal taşlar daha fazla etki eder ve enerjisini arttırır.

Bu noktada burçlara özel doğal taşlar, hangi burca hangi taşın enerjisinin daha iyi geleceği konusundaki bilgiler size hangi taşı seçmeniz konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Burçların Doğal Taşları ve Özellikleri

Burçların Doğal Taşları

Burçlara özel doğal taşlar nelerdir? Bu taşların özellikleri nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir? Ve daha merak ettiğiniz onlarca sorunun cevabı işte burada! Burcunuzun özelliğine göre hangi taşları kullanmalısınız? Bu sorunun yanıtını hem burcunuza hem de hissetmek istediğiniz enerjiye göre seçebilirsiniz.

1 – Koç Burçların Doğal Taşları Nelerdir?

Mars gezegeni tarafından yönetilen koç burçları karakteristik özellikleri bakımından oldukça hızlı düşünüp çabuk karar veren karakterlerdir. Burçlara özel doğal taşlar düşünüldüğünde koçlar için hangi taşlar uygundur aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

                                                       Koç Burçların Doğal Taşları Nelerdir?
AmetistSezgileri arttırmak söz konusu ise koç burçları için akla gelecek ilk taş ametist taşıdır. Ayrıca üretkenliği arttırır ve bu da koç burcunun işlerini kolaylaştırır. Diğer bir ametist faydası ise iç dengeleme özelliğidir.  
SitrinBilgelik ve akıl denildiğinde akla gelen ilk taş hiç kuşkusuz sitrindir. Sitrin taşı alt ve üst çakra kontrolünde koç burçlarına oldukça faydalı olurlar.  Sitrin taşı faydaları düşünüldüğünde koç burcuna bereket getirdiği de söylenebilir.  
AkuamarinBurçların doğal taşları arasında koç burçları için en önemli taşlardan biri de akuamarindir. Koç burçlarının akuamarin tercih ettikten sonra daha fazla göz önünde oldukları dikkat çekmiştir. Ayrıca daha cesur ve daha net karar vermeleri konusunda da akuamarin etkisinden oldukça söz edilir.    

2 – Akrep Burçların Doğal Taşları Nelerdir?

Burçların Doğal Taşları
Burçların Doğal Taşları

Akrep burcu kişiler Zodyak’ın güneş burcuna dahildirler. Genel itibariyle zeki, kararlı, bağımsızlıklarına düşkün ve lider ruhları ön plandadır. Diğer karakteristik özelliklerini ise şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Su elementi burçlarındandır.
  • Oldukça sadık ve evcimen bir yapıları vardır.
  • Sosyal karakterlerdir. Her girdikleri ortama çabuk uyum sağlama gibi özellikleri vardır.
  • Biraz dik başlı, inatçı yapıları ile ön olana çıkarlar.
  • Bir şeyi kolay kolay unutmazlar ve kin tutma özellikleri vardır.

Ayrıca akrep burcu bu özelliklerin yanında hangi doğal taşları kullanırsa enerjisinden maksimum düzeyde yararlanabilir? Hatta hangi taşlar akrep burcu için vazgeçilmezdir? İşte cevabı;

                                      Akrep Burcu Doğal Taşları ve Etkileri Nelerdir?
Akuamarin  Mavi rengiyle dikkat çeken ve göz dolduran akuamarin taşı aksesuarları özellikle akrep kadınlarını cezbeder. Akrep burçları ile uyumlu olmasının diğer bir sebebi ise akrep burcuna cesaret vermesidir.  
Sitrin  Özgüven, başarı, bereket ve para taşı olarak bilinen bu taş akrep burçlarının iş hayatındaki başarılarını arttırmaya yönelik kullanıldığında oldukça olumlu sonuçlar verir. Özellikle akrep burçlarının hırslı yapılarını ön plana çıkarır.  
    Ay Taşı      Kafa karışıklığını ve bulanık düşüncelerden arındıran ay taşı en çok akrep burcu ile uyumludur. Aynı zamanda denge taşı olarak bilinen bu taşın akrep burçlarının hayatlarındaki eksikleri tamamlamak için bu taşın enerjisinden yararlandıklarını söylemek mümkündür.  

3 – Aslan Burcu Uyumlu Doğal Taşları Nelerdir?

Doğuştan lider ruhlu olduklarına inanılan aslan burçlarının bazı özellikleri burçların doğal taşları ile birleştiğinde etkili hale gelebiliyor. Yani yüksek özgüvene ve cesarete sahip olan aslan burçları yönetici gezegenleri güneştir.

Bu noktada aslan burcu kişiler, iyi bir iş arkadaşı ve dostturlar. Hatta onlarla her türlü yola çıkabilirsiniz ve yarı yolda kalmazsınız. Bununla birlikte duruşlarıyla da oldukça güven verirler. Özellikle en uyumlu oldukları doğal taşlar ise;

                                         Aslan Burcu Uyumlu Doğal Taşları Hangileridir?
Sitrin      Sitrin taşının en çok enerji verici özelliği aslan burçları için tercih sebebidir. Burçların doğal taşları arasında sitrin taşının bereket verme özelliği de aslan burçları için oldukça dikkat çekici olmuştur.  
Kalsedon    Özellikle aslan burcu kadınlarının ihtişam ve gösterişli yanlarını ortaya çıkaran bir taştır. Bu taşı kullanan kişiler her zaman enerjik ve pozitif görünmeyi başarırlar.  
Kaplan Gözü    Kaplan gözü taşının aslan burcunun yönetici gezegeni olan güneşten gelen enerjiyi depoladığına inanılır. Bu sebeple bu enerjiden yararlanmak isteyenler aslan burcu doğal taş olan kaplan gözünü kullanırlar.  
Ametist    Ametist taşının en çok sevgi ve aşk kısmı aslan burçlarını yakından ilgilendirir. Bu özelliği ve enerji vermesi özelliğiyle aslan burçlarının vazgeçilmezleri arasında yer alır.  

4 –  Balık Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

Burçların Doğal Taşları

Burçların doğal taşları arasında en merak edilenler arasında hiç kuşkusuz balık burçları yer almaktadır. Bu noktada duygusal yapıları ile dikkat çeken balık burçları sakin ve sevecendirler. Yeni girdikleri ortamda önce çekingen davranır çevrelerini izlerler.

Ayrıca duyguları ile hareket eden balık burçları hayal kurmayı çok sevdikleri gibi, her şeyi kafalarına takıp büyütebilirler. Bu noktada özelliklerini baskılamak için bazı doğal taşların enerjilerinden ilham almaları onlar için doğru olabilmektedir.

                                                 Balık Burcu Doğal Taşları
Akuamarin    Balık burçları akuamarin taşının en çok sakinleştirici özelliğini kullanırlar. Balık burçları sezgileri ve duygusallıkları nedeniyle aşırı düşünebilir ve bu durum onları sıkıntıya sokabilir. İşte akuamarin taşı balık burçlarını bu olumsuz duruma düşmelerini engeller.  
Labradorit      En sevilen balık burcu taşıdır demek mümkün. Tamamen ihtiyaç duydukları dengeleme hislerini bu taş sayesinde yakalayacaklardır.
Ay taşı    Bilindiği gibi ay taşı Ay’ın temsilcisidir.  Duygusal bilinen balık burçların doğal taşları arasında sezgileri kuvvetlendirmesi yönüyle oldukça ağır basan bir taştır.  Aynı zamanda girdikleri ortamda kolayca farkedilmelerini sağlayacaktır.  
Ametist    Duygusal burç olan balık burcu taşı enerjilerini yüksek tutma özelliğini, olumsuzluklardan uzak durma ve enerjilerini yükseltme görevi ise ametist taşındadır.

5. -Başak Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

Başak burçları her zaman titizlik ve detaycılıkları ile bilinirler. Aynı zamanda başak burçları analitik bir zekaya sahip insanlardır. Kendilerini acımasızca eleştirebilirler fakat başkalarının onları eleştirmesine asla izin vermezler.

Detaycı yapıları sayesinde her girdikleri işi sonuna kadar götürme ve başarılı olma onlar için vazgeçilmezdir. Kıvrak zekâ ve araştırmacı ruhları tarafından etraflarında oldukça beğeni gören insanlardır. Burçlara özel doğal taşlar arasında kendileri ile uyumlu taşlarla birlikte bir yıldız gibi parlarlar.

                                               Başak Burcu Doğal Taşları
Sitrin  Detaycı başak burçları iş hayatlarında başarıyı yakalamak için sitrin taşının enerjisinden yararlanırlar. Özellikle Sitrin (Para Taşı) 925 Ayar Gümüş Kolye onlar için vazgeçilmez bir aksesuardır.  
Pembe Kuvars  Aşk ve sevgi taşı olan pembe kuvars taşı faydaları başak burçları tarafından sıklıkla kullanılır.  Bulunduğu mekâna pozitif enerji vermesi bu taşın tercih sebebidir.  
Ametist  Başak burçları bu taşın enerjisinden ve şıklığından faydalanırlar.
Amazonit  Mükemmelliyetçi olan başak burçlarının en temel doğal taşı olarak kabul edilir.

6 -Boğa Burçların Doğal Taşları Nelerdir?

Burçların Doğal Taşları

Burçların doğal taşları incelendiğinde boğa burçları oldukça merak uyandırır. Kalp, boğaz ve solar pleksus çakraları temel çakralarıdır. Bu doğrultuda bakıldığında ise uyumlu taşları;

Boğa Burcu Doğal Taşları
Ametist Taşı: bu taşın en çok karar verme aşamasında yardımına inanırlar. Uykusuzluk sorunu çeken boğaların ise sıklıkla tercih ettiği taşlardandır

7 – İkizler Burçların Doğal Taşları

Değişkenlik özellikleri ile ön planda olan ikizler burcu konuşmayı ve sohbet etmeyi çok severler. Burçların doğal taşları arasında ikizler burcunun en uyumlu olduğu ve enerjisinden yararlandığı taşlar ise;

                                        Ikizler Doğal Taşları
Sitrin:  sitrin taşı ikizler burcunun kendini pozitif ve enerjik hissetmesini sağlar. Ayrıca şans tılsımı özelliği ile ikizler burcunu etkiler.  
Kaplan gözü  Stres seviyesini azalttığına inanılır ve bu özelliğinde faydalanırlar.
Ay taşı  Her girdikleri ortamda ilgiyi üzerlerine çekmeyi başarırlar ve ikizler burcunu öne çıkaran bir taştır.
AkuamarinDaha iyi iletişim kurmayı sağlar. İnsanlarla diyalogları geliştirir.  

8 – Kova Burçların Doğal Taşları

Burçların Doğal Taşları

Günümüzde idealist ve üretken burçlar arasında zirve tabii ki kova burcunundur.  Çünkü zekâ ve gerçek kavramları onlar için vazgeçilmezdir. Ayrıca öngörü yeteneklerini çok doğru kullanırlar. Bu sayede birçok konuda doğru kararlar verirler. Dolayısıyla burçların doğal taşları arasında kova burcunu en yakından ilgilendiren taşlar ise;

                                                  Kova Burçların Doğal Taşları
Ametist  Hem estetik duruşu hem de güç taşı olması özelliği ile kova burç taşı vazgeçilmezidir.  
Akuamarin  Hem kova hem de yükseleni kova olan kişilerin asıl taşıdır. Boğaz çakrası ve kalp çakrası ile yakından ilgilidir.  
Ay Taşı  Dişil enerji ve ay döngüsü için kova burcu kadınlarının vazgeçilmezleri arasında ay taşı yer almaktadır.  
KuvarsSezgileri ve öngörüyü kuvvetlendirdiğine inanılan kuvars taşı burçların doğal taşları arasında koç burcu ile belki de en uyumlu taştır.

9 – Oğlak Burçların Doğal Taşları

Toprak elementi burçlarındandır. Özellikle kadınlarında dişil enerji oldukça baskındır. Realisttirler. Hayallere kapılıp giden karakterleri yoktur. Burçların doğal taşları arasında onlara en uygun ve en belirgin olan iki taşın özellikleri;

                                                 Oğlak Burçların doğal taşları
Labradorit  Konsantrasyon sorunu yaşayan oğlak burçlarının en çok tercih ettikleri doğal taştır.  
Lapis Lazuli  Bazı inanışlara göre çok ciddi olan oğlak burçlarının hayat enerjilerini yerine getiren taş lapis lazuli taşıdır. Enerji verir.  

10 – Terazi Burcuna Özel Doğal Taşlar

En çok diplomasi alanında başarılı olan terazi burçları realist kişilikleri ile dikkat çekerler. Adalet duyguları yüksektir. Pozitif, eril enerjisinin yüksek olduğu burçların başında gelir. Terazi burcunun uyumlu olduğu taşlar ise;

                                                  Terazi Burçların Doğal Taşları
Akuamarin  Strese iyi gelen bu taşın terazi burçları en çok sakinleştirici özelliğini kullanırlar.  
Lapis Taşı  Terazi burçlarının sezgilerine güvenmelerini sağlayan taşlar arasındadır.  Özellikle meditasyonda kullanılması önerilir.  

11 – Yay Burçların Doğal Taşları

Meraklı karakterleri baskındır. Yani keşfetmeyi ve araştırmayı seven kişilerdir. Bu noktada özellikleri sayesinde bazı doğal taşlar adeta yay burçları için yaratılmış gibidir. Ayrıca bu taşlar ve özelliklerini bilmek yay burçlarının kendilerini tanıma konusunda oldukça faydalı olacaktır.

                                                               Yay Burcu Taşları
Lapis Lazuli  Yay burçlarının bilgeliğini arttırdığına inanılan taştır. Lapis taşının enerjisini yay burcundaki kişiler en mükemmel şekilde hissederler  
Ay taşı  Dişil enerjisi ve farkındalık arttırması yönüyle yay burçları için vazgeçilmez taşlar arasında ay taşı vardır.  

12 – Yengeç Burçların Doğal Taşları

Genellikle yengeç burçlarının en belirgin özellikleri çabuk karar vermeleridir. Hatta ailesine düşkün olan yengeç burçları ailelerine karşı oldukça korumacıdırlar. Ayrıca mizah yetenekleri fazlasıyla olan yengeç burçları dürüsttürler ve şeffaf olmayı savunurlar.

                                               Yengeç Burçların Doğal Taşları
Ametist  Enerjisi ve gösterişli olmasıyla yengeç burcu ile uyumludur. Oldukça pozitif hissetmelerini sağlar.  
Sitrin  Sitrin taşı yengeç burcunun hayatına istikrar ve başarı katar. Bu yönüyle yengeçler için aranan taşlar arasındadır.
Ay Taşı  Ruh hallerinde sık değişimler gözlenen yengeç burçları ay taşının dengeleyici özelliğini sıklıkla kullanırlar.  
KuvarsAşk ve sevgi taşı olarak anılan bu taşın kalp çakrası ile olan bağlantısını yengeç burçlarının çok iyi kullandığı söylenir.

Merak Edilenler

Burçların doğal taşları konusu ile alakalı merak uyandıran sorular olabilmektedir. En çok burçların hangi taşlarla uyumlu olduğu merak edilmektedir. Hatta bunun dışındaki konulara da değinmek gerekebilmektedir.

1 – En Güçlü Doğal Taş Nedir?

Özellikle en güçlü doğal taş enerjisinden dolayı ametisttir.

2 – Hangi Doğal Taş Parayı Çeker?

Sitrin taşı para taşı olarak bilinmekte ve para çekmektedir.

3 – Aşk Taşı Nedir?

Pembe kuvars taşı aşk ve sevgi taşı olarak bilinmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Burçların Doğal Taşları 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!