USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.769,62

En Çok İzlenen Konak Dizileri! Döneme Damga Vuran Unutulmaz 13 Dizi!

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (2)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok izlenen konak dizileri dendiğinde akla birçok dizi gelmektedir. Peki ya en akılda kalan efsane konak dizileri hangileri?  

Türkiye’de dizi dünyası diğer dizi dünyalarına da aktarım yapmayı başarmış ve yansıyabilmiş bir sektördür. Birçok dizi viral olmakla birlikte kaç yıl geçmiş olursa olsun hala daha o bulunamaz aynı hisleri hissettirmeyi başarmaktadır. 

Dizi sektöründe dikkat edilen bazı kurallar bulunmaktadır. Bulunan kurallar sayesinde eğer dizi halka hitap edebilmiş ise diziler tutuyor ve televizyon ekranlarında fazlaca karşımızda kalıyor.

Türk televizyon dizi tarihinde karşımıza çıkan birçok dizi karakterleri ve olay örgüleri ile aklımıza kazınmış durumdadır. 

En Çok İzlenen Konak Dizileri | Tüm Zamanların En Çok İzlenen Dizileri  

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (1)
En Çok İzlenen Konak Dizileri! Döneme Damga Vuran Unutulmaz 13 Dizi!

En çok izlenen konak dizileri dendiğinde akla gelen bir liste vardır. Yayınlandığı döneme damgasını vurmuş olan diziler birbirinden farklı olay örgülerine sahiptirler.

Birbirinden farklı olaylara ev sahipliği yapılsa da konunun geçtiği yerler aynıdır. Konak dizisi dendiğinde akla gelen bir isim vardır. Bu dizi ile beraber halk konak dizilerine karşı ilgilerini arttırmış ve severek izleyiciye başlamışlardır.  

Bu sebeple beraber de konak dizilerine ayrılan yer geniş bir yelpazede hizmet sunmaya başlamıştır. 

Konak dizilerinin tutulduğunun görülmesi ile beraber aynı mekanlarda ve benzer illerde farklı öyküler ve oyuncular ile çekilen dizler artışa geçmiştir.  

Hatta bu döngü öyle bir döngüdür ki bazen başka bir konak dizisinde görmüş olduğumuz oyuncuyu başka bir konak dizisinde farklı bir karaktere bürünmüş halde bile görebiliriz.  

Konak dizilerinde kullanılan konu duygusu her zaman dram üzerinedir. Dram ile aşkın buluştuğu hikayeye kimi zaman komedi de eklenmektedir. Konak dizilerindeki olaylar farklı boyutlara getirilerek izleyicinin dikkatini de çekmeyi başarmaktadır. 

En Çok İzlenen Eski Diziler Sırrı Nedir? 

En çok izlenen konak dizileri sırları nelerdir? Bir dizinin tutup gündemde kalması için yapılması gereken çabalar nelerdir? Öncelikle konunun nerede geçeceğine ve nasıl bir gerçeklik içereceğine dair doğru kararlar verilmelidir. 

Tabi güzel bir olay örgüsü de başarıya ön ayak olan maddelerdendir. Güzel bir hikaye her zaman sürükleyici olacaktır. Film senaryosu nasıl yazılır hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tabi hikayenin yanı sıra hikâyeyi seyirciye aktaracak ve karakterlerin duygularını seyirciye yansıtacak olan oyuncular da oldukça çok önemlidir.  

Doğru ve karaktere uygun bir oyuncu seçimi ile oluşturulan sağlam kadrolar dizilerin uzun ömürlü olmasını sağlarlar. Bu diziler uzun ömür ile devamını sürdüremeseler bile akılda kalıcılığı ile bir ömür unutulmaz olarak isimlerini yazdırırlar. 

Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler Tüm Zamanlar Kapsamlı Hangileridir? 

 

En çok izlenen konak dizileri dendiğinde akla gelen ilk dizi nedir? Bu dizinin isminin cevabı ilk maddemizde yer almaktadır. Konak dizilerin miladını başlatan dizinin ismi aşağıdadır. 

Türkiye’de dram ve aşk konularına olan ilgi oldukça fazladır. Özellikle dram olduğunda halk büyük bir ilgi ile dizileri takibe almaktadırlar.  

Halkın severek izlediği, hatta severek ağladığı mağdur edebiyatı her zaman tutmuştur. Fakat konusu dram olup tutmayan diziler de bulunur.  

Burada ise reyting uğruna dönen dolaplar ortaya çıkar. Fakat listemizde sıralamış olduğumuz tüm diziler herkesin kalbinde taht kurmayı başarmış olan dizilerdendir. 

Sıralamış olduğumuz her dizi her sahnesinden akan anlam ve diyaloglarından tüten duygular ile tam bir yapıttır. Hadi gelin en çok izlenen konak dizileri hangileri beraber bakalım, hatırlayalım! 

1- Asmalı Konak 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (4)

En çok izlenen konak dizileri dendiğinde akla ilk Asmalı Konak gelmektedir. Asmalı Konak dizisinde başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz yer almaktadır.  

Asmalı Konak dizisi ilk konak dizisi olarak başlamış ve devamını da süre getirmişti. Yayımlandığı zamanda dışarıya kimsenin çıkmadığı dizi, ATV kanalı üzerinden yayın vermekteydi. 

Seymen ve Bahar’ın tutkulu aşkı dizinin sonlarında hüzünlü bir vedaya doğru eviriliyor. Asmalı Konak Nevşehir Kapadokya’da çekilmiştir. Dizinin ilk bölümünde New York’ta yaşayan Bahar ve Seymen bir tartışma ile birlikte tanışmaktadır. 

Bu tanışma öyle bir tanışmadır ki buluşmaların arkası gelir. Daha sonrasında Kapadokya’nın ağası olan Seymen, New York’taki Türk ressama evlilik teklifi eder ve hızla evlenirler. 

Evlenmelerinin ardından entrika dolu konak içerisinde yaşananlar ise izleyicilerin dikkatini çekmektedir. Konakta bulunan diğer iç içe girmiş ilişkiler Bahar ve Seymen aşkına gölge düşürse de bu aşk her zaman güneş ile ayağa kalkmayı başarmıştır. 

Asmalı Konak dizisi 2002 senesinde çekildi ve o döneme damgasını vurmayı başardı. Dizi çok sevildi fakat 54 bölüm sonra ekranlara ve sevenlerine veda etti.

54 bölümün ardından biten dizi yapımcı ile alakalı yaşanan bir sorun sonucunda ekranlara veda ettiğini duyurmuştu. 

Hayranlarına bir Asmalı Konak vedası yapmak isteyen dizi; Asmalı Konak- Hayat adında bir film ile 2003 senesinde beyaz perdeye girdi. Sinema filminde de kendinden konuşturan Asmalı Konak Hayat’da dublaj ses olmaması da dikkat çekmişti. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Nurgül Yeşilçay, Özcan Deniz, İpek Tuzcuoğlu, Selda Alkor, Menderes Samancılar, Eylem Yıldız, Ege Aydan, Selda Özer, Kenan Bal, Burak Altay, Şerif Sezer, Ali Başar, Devrim Saltoğlu, Yaman Tarcan, Goncagül Sunar, Nihal Menzil, Canan Hoşgör, Taner Barlas, Yonca Şahinbaş, Aysun Metiner, Naz Temel, Zaynep Eronat, Erkan Atbin, Ali İpin, Meltem Savcı, Hakan Vanlı, Hakan Boyav, Başak Daşman, Barış Hayta ve Metin Yıldırım.  

2- Sıla | En Çok İzlenen Konak Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (5)

En çok izlenen konak dizileri dendiğinde akla gelen bir başka efsane ise Sıla’dır. Sıla dizisi başrollerini Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt paylaşmaktadır. 2006 senesinde çekilen Sıla; Mardin’de konu almaktaydı.  

Asmalı Konak’tan sonra ses getirmeyi başarmış dizinin jenerik müziği bile o dönemlerde kulağa aşina sesler haline gelmişti.

Müziğinin imzası Sıla şarkıcısına ait Sıla dizisi, İstanbul ile Mardin arası bir hikayeyi evlerinize taşımaktaydı. Boran ve Sıla’nın aşkı o kadar çok ilgi görmüştü ki yayınlandığı saatlerde herkes pür dikkat diziyi izlemekteydi.

Sıla öldü bildiği ailesinin yaşadığını yıllar sonra öğrenir. Ailesi onu bir aileye vermiş ve annesine de ölüm haberini vermişlerdir. 

Fakat Sıla’nın Mardin’deki eski ailesinin erkek çocuklarının Mardin ağasının kız kardeşini kaçırması ile beraber berdel durumu yaşanır. Bu berdel durumunda kaçırılan kız karşılığında karşı aileden bir kız da kaçırılan kızın evine gelin verilir. 

Bu koşulda aile eskiden verdikleri ve unuttukları Sıla’yı bir şekilde dalavere ile berdel vermeye karar vermişlerdir. Başına geleceklerden habersiz olan ve Mardin’e yalnızca annesini görmeye gelen Sıla, Mardin ağası Boran ile zorla evlendirilir. 

Dizinin devamında Sıla Boran’a aşık olsa da sürekli İstanbul’a kaçma konusu işlenmektedir. En sonunda Sıla aşık olsa bile kaçmayı başarır ve dizi İstanbul’da devam eder. Sıla dizisi ise 79. Bölümü ile sevenlerine veda etmişti.  

Oyuncular; Mehmet Akif Alakurt, Cansu Dere, Menderes Samancılar, Leyla Başak, Boncuk Yılmaz, Cemal Toktaş, Zeynep Anıl Tatdıran, Gökçe Yanardağ, Zeynep Eronat, Celil Nalçakan, Fatoş Tez, Kartal Balaban, Namık Kemal Yiğittürk, Tayanç Ayaydın, Cüneyt Türel, Muhammed Cangören, Devrim Saltoğlu, Hümeyra, Duygu Eriçok, Burçin Oraloğlu ve Esra Akhisarlı.  

3- Yer Gök Aşk 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (6)

En çok izlenen konak dizileri arasında Yer Gök Aşk’ta yer almaktadır. 2010 senesinde televizyon ekranlarında yayımlanmaya başlayan dizi yine Nevşehir Kapadokya’da çekilmiştir.

Dizi konakta geçmektedir ve entrikanın da içerdiği konularla beraber sürükleyici özelliğiyle izleyenleri çekmeyi başarmıştır. Dizide yaşanan aşk hikayesi Havva ile Yusuf arasında geçer.

Havva’nın ablasının bebeğinin ölmesi ile beraber Yusuf’un da yeni doğan bebeği süt anneye muhtaç kalmıştır. Bu durum karşısında Havva’nın ablası Toprak Yusuf’un bebeğine süt anneliği yapar. 

Havva’da ablasının yanına bebeğe yardım etmek amacı ile konağa girer. Yusuf ise ağadır ve yaşadığı konakta annesi ve kardeşi ile hayat sürdürür. Havva ve Toprak’ın konağa girmesini sağlayan konağın kâhyası teyzeleri ile Havva bir plan yaparlar. 

Planda Havva ile Yusuf’un arasını yapmak vardır. Başarılı olan teyze ve kızın başına gelen olaylar sonucunda Yusuf’un dişli annesi ile arasında geçenlerde dizide konu almıştır.  

Dizinin ilerleyen kısımlarında gündeme gelen bir haber ise; başrollerde yer alan Birce Akalay ve Murat Ünalmış gerçek hayatta evlenmişlerdi.  

Dizi bir bölümden sonra neredeyse tamamen değişen kadro sonucunda 122 bölüm sürerek ekranlara veda etti.

Hatta Türk Televizyon tarihinde bir ilki gerçekleştiren Yer Gök Aşk, karakterler arası hikayeleri bağlayarak kanalın bir başka dizisi Lale Devri ile ortak ilerlemişti. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Birce Akalay, Murat Ünalmış, Selen Soyder, Ayşegül Günay, Işıl Yüesoy, Tuvana Türkay, İpek Erdem, Tolgahan Sayışman, Melisa Aslı Pamuk, Uğur Arslan, Cansın Özyosun, Yılmaz Calayır, Firdevs Vüdül, Kanbolat Görkem Arslan, Serenay Sarıkaya, Tuğra Kaftancıoğlu, Yeliz Başlangıç, Levent Yılmaz, Şahin Ergüney, Ulvi Alacakaptan, Kıvanç Kılınç, Selma Kutluğ, Burak Hakkı, Tolga Sala, Özlem Ulukan, Aslı İçözü, Remzi Evren, Erman Okay, Erhan Duran, Emir Benderlioğlu ve Pervin Ünalp.  

4- Hercai | En Çok İzlenen Konak Dizileri  

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (7)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan bir diğer dizi de Hercai’dir. Hercai ATV kanalında 2019 senesinde yayıma girmiş ve büyük bir ivme kazanmıştı O zamanlar için ATV’nin en iyi rakipsiz dizileri arasına girmeyi başarmıştı. 

Hercai dizisi; Sümeyye Koç’un Hercai kitabından uyarlanmış ve ekranlara gelmişti. Hercai dizisinin başrollerini Ebru Şahin ve Akın Akınözü paylaşmaktadır. Dizide konu alınan hikaye Mardin Midyat’ta geçmektedir. 

İki düşman ailenin intikamı üzerine kurulan dizide Reyyan ve Miran’ın aşkı konu alınmaktadır. Miran babasını öldürenlerin yani Reyyan’ın ailesinden intikam almak üzere küçük yaştan itibaren babaannesi tarafından eğitilir. 

Miran büyüyünce intikam planını hazırlar ve düşman ailenin kızı Reyyan ile evlenmek ister. Reyyan ile evlenen Miran konakları içerisinde yarattığı sorunların haricinde de Reyyan ile geçirdiği ilk gece sonrasında onu terk eder. 

Bu durumun hoş karşılanmayacağı ve törelerin geçerli olduğu Reyyan’ın ailesi ise Reyyan’a büyük çileler çektirir. Dizinin sonrasında Miran pişman olarak aslında düşmanlığı babaannesinin kurguladığını öğrenir.  

Tüm ilişkiler ve düşmanlıklar dizide adeta birbirine karışır. Herkes birbirinin çocuğu çıkarken diziye de yeni karakterler ile can verilmeye devam edilir.  

Dizinin sonunda ise Miran ve Reyyan aşkı mutluluğa erişirler. Dizi ekranlara 69. Bölümü ile veda etmiştir. Sevilen popüler dizi hala daha ATV ve A2’de eski bölümleri ile yayımlanarak ilgi görmektedir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Ebru Şahin, Akın Akınözü, Ayda Aksel, Doğan Bayraktar, Oya Unustası, İlay Erkök, Ahmet Tansu Taşanlar, Feride Çetin, Serdar Özer, Sera Kutlubey, Gülçin Santırcıoğlu, Duygu Yetiş, Serhat Tutumluer, Macit Sankon, Aslı Samat, Cahit Gök, Oğuzhan Ulu, Aysun Metiner, Ayşegül Günay, Eylem Tanrıver, Ahmet Kayakesen, Gülçin Hatıhan, Ebrar Demirbilek, Eda Elif Başlamışlı, Can Sarp İkiler, Güven Hokna, Emrullah Omay, Güneş Hayat, Mustafa Barış Taşkın, İnci Şen, Aydan Taş, Kutay Şahin, Aydan Burhan, Ferzan Hekimoğlu, Barış Yalçın, Zuhal Yalçın, Atilla Pakdemir, Haldun Boysan, Yılmaz Gruda, Rana Cabbar, Burak Tamdoğan ve Yusuf Bedir.  

5- Aşk ve Mavi 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (8)

En çok izlenen konak dizileri arasında Aşk ve Mavi de yer almaktadır. 2016 senesinde ATV kanalında yayına giren dizi, büyük sükse yaratmıştı.

Karakterlerin oyunculuklar ile uyumu, dramın ve komedinin ince çizgide birleşimi izleyiciye keyifli dakikalar yaşatmıştı. Dizinin başrollerinde Burcu Kıratlı ve Emrah yer almaktadır.

Emrah şarkıcı kimliği ile de dizi içerisinde birçok şarkı seslendirmişti. Dizi yine Kapadokya’da geçmiştir. Abisinin cinayet işleme suçunu üstlenen Ali hapis yatar. 

Ölen abinin kız kardeşi Mavi ise intikam almak için hapishanedeki gerçek katil olmayan Ali ile mektuplaşmaya başlar. Ali orada yalnız geçirdiği vakitlerin sonucunda Mavi’nin mektuplarında hayat bulmuştur. 

Ve Ali serbest kaldığı ilk gün Mavi ile ilk defa buluşur. Mavi emindir ve intikam almak için Ali ile evlenir. Kapadokya’daki konaklarına beraber evli bir şekilde dönen Ali ve Mavi; Ali’nin ailesi tarafından hoş karşılanmaz. 

Yine de oğullarının isteği üzerine düğün dernek kurulmuş ve her şey usulünce yapılmıştır. Fakat düğün gecesi Mavi gerçek kimliğini ortaya çıkararak Ali’yi bıçaklar.

İntikamını almış olan kız pişmandır ve Ali’de onu affetmeye oldukça meyillidir. İkilinin aşk hikayesi Ali’nin suçsuz olduğu ortaya çıktıktan sonra daha da alevlenir.

Aşk ve Mavi dizisi ekranlara 78. Bölümü ile veda etmiştir. Dizinin eski bölümleri sevenleri tarafından hala daha izlenmektedir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Burcu Kıratlı, Emrah, Işıl Yücesoy, Alayça Öztürk, Cüneyt Mete, Ayşegül Ünsal, Kenan Bal, Nur Yazar, Birgül Ulusoy, Uğur Uzunel, Keremcem, Selin Dumlugöl, Seda Akman, Gülderen Güler, Osman Karakoç, Ali Düşenkalkar, Uğur İzgi, Akasya Asıltürkmen, Necmettin Çobanoğlu, Ferit Kaya, Merve Dağlı, Baran Akbulut, Aydın Orak, Derya Artemel, İpek Tuzcuoğlu, Ayça Koptur ve Suna Dizdar. 

6- Yabancı Damat | En Çok İzlenen Konak Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (9)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan bir diğer efsane dizi ise Yabancı Damat’tır. Yabancı Damat dizisi 2004 senesinde yayına gelmiştir.

Kanal D’de yayımlanan dizi tam bir komedi dizisidir. Fakat o kadar komedinin arasında bile dramı başarı ile seyirciye hissettirmiş olan sayılı dizilerdendir. 

Dizideki başrolleri Nehir Erdoğan ve Özgür Çevik paylaşmaktadır. Fakat dizi içerisinde Nazlı’nın ailesi rolünü yaşatan usta oyuncular; Erdal Özyağcılar, Sumru Yavrucuk, İlker Aksum ve Binnur Kaya oyunculuklarını seyirciye mükemmel hissettirmişlerdi. 

Yabancı Damat konusu Gazi Antep ile Yunanistan arasında geçer. Başkarakterler olan Niko ve Nazlı Bodrum’da karşılaşırlar.

Nazlı okulunu bitirmiş evine Gaziantep’e dönmüştü. Fakat ailesinin ondan beklentileri aile dostları olan nişanlısı ile evlenmekti. Nazlı çalışmak istediği için ve de nişanlısında gönlü pek olmadığı için bu konuyu ailesine açar.

Olumsuz tepkiler alan Nazlı Bodrum’a çalışmak için kaçar. Kaçtığı gün kapkaççıya maruz kalan Nazlı’ya Niko tesadüfen yardım eder. 

Sonrasında başka bir yerde yine karşılaşan Niko ve Nazlı tartışmalı muhabbetleri ile devam ederler. Nazlı yanlışlıkla Niko’nun teknesine biner ve istemsizce nişanlısına yakalanmamak için Yunanistan Atina’ya kadar gider. 

Orada aşkları kabaran iki genç yolculuğun sonunda ayrı kalırlar. Nazlı Gaziantep’e döner fakat peşinden Niko’yu da getirir. Yabancı Damat dizisi komedi hikayeleri ile aşk öyküleri ile izleyiciyi çekmiştir.  

İki farklı kültürün saygılı ve seviyeli ilişkisini, aile ilişkisini ele alan dizi 106. Bölümü ile ekranlara veda etti. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Nehir Erdoğan, Özgür Çevik, Sumru Yavrucuk, Engin Akyürek, Arif Erkin, Erdal Özyağcılar, Binnur Kaya, lker Aksum, Güzin Alkal, Ayla Karaca, Zeki Alasya, Nilgün Belgün, Natalia, Seray Gözler, Yeliz Akkaya, Onur Saylak, Senan Kara, Onur Büyüktopçu, Tülin Oral, Katerina Muçaçu, Binnaz Ergin, Yusra Geyik, Ozan Uğurlu, Aslı Altaylar, Nazlı Tosunoğlu, Yılmaz Gruda, Mazlum Kiper, Ahmet Uz, Savaş Akova, Murat Taşkent, Ali Savaşçı, Şinasi Yurtsever, Alara Bozbey, Selim Gürata ve Ege Uslu.  

7- Adını Kalbime Yazdım 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (10)

En çok izlenen konak dizileri arasında 7. sırada Adını Kalbime Yazdım dizisi yer alır. Dizi çok uzun sürmemiştir ve konakta ele alınmıştır. Dizide başrol olan Ömer ve Leyla’nın aşkı üzerine kurulmuş olan konu iki aşığı ayrı konuma getirir. 

Ömer’den ayrılık tokadı yemiş olan Nazlı doktordur ve tayinini Ömer’in memleketi olduğundan habersiz Midyat’a istemiştir. Orada Ömer ile karşılaşan ve Ömer’in evli olduğunu gören Leyle şok yaşar. 

Dizide Ömer karakteri ölerek ayrılmıştır. Ve daha sonra Leyla ile Halil ilişkisi işlenmiştir. Dizi ekranlara 24. Bölümü le veda etmiştir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; İpek Karapınar, Serhan Yavaş, Tolga Güleç, Meltem Miraloğlu, Emel Göksu, Aybike Turan, Fatma Öney, Sertan Erkaçan, Pervin Ünalp, Nurhak Mine Soz, Erkan Bektaş, Sahra Şaş ve Erkam Aydar. 

8- Çoban Yıldızı 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (11)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan başarılı dizi Çoban Yıldızı oldukça başarılı bir konuyu ele almıştır. Dizi Fox ekranlarında 2017 senesinde ekrana gelmiştir. 

Dizideki Zühre karakteri kendisinden çok büyük biri ile bir Kapadokya yaşlı ağası ile zorla evlendirilmek istenir. Zorla Kapadokya’ya babası tarafından getirilen Zühre kaçmak için çok çaba vermiştir. 

Fakat hiçbir çabası başarıya kavuşamamış ve zorla yaşlı ağanın ( Menderes Samancılar) nikah masasına oturur. İlk gecede artık daha fazla olayı kaldıramayacak olan Zühre zorla evlendirildiği yaşlı kocasını kendisine zarar verecekken yanlışlıkla yaralar. 

Aynı zamanda zorla evlendirildiği kocasının oğlu tarafından da taciz edilen Zühre tacize uğradığı adamın karısı yani yaşlı kocasının yardımı ile kaçmayı başarır. Çok zor şartlar altında tünellerden geçerek kaçan Zühre, Seyit’ten yardım görür. 

Zühre’nin Seyit ile aşk yaşaması ile süregelen dizi çok başarılı bir final hikayesi ile sevenlerine çok erken veda eder.  Fox TV’nin en kaliteli dizilerinden olan Çoban Yıldızı güçlü kadrosu ile izleyenlerine ve ekranlara 17. Bölümü ile veda eder.

En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Selin Şekerci, Şükrü Özyıldız, Menderes Samancılar, Sahra Şaş, Selim Bayraktar, Elif Çakman, Aysun Metiner, Taygun Sungar, Serhat Özcan, Sinem Ünsal, Feyza Işık, Erdem Akakçe, Yüksel Ünal, Özlem Çakar, Murat Daltaban ve Wayne LeGette. 

9- Benim Adım Melek | En Çok İzlenen Konak Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (12)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan Benim Adım Melek dizisi TRT1’ de yayımlanmaktaydı. Benim Adım Melek dizisinin başrollerini Nehir Erdoğan ile Kutsi paylaşmaktadır. Kutsi’nin şarkıcı kimliği ile de var olduğu dizide harika şarkı sahneleri ortaya çıkmıştır. 

Dizi konusunda Almanya’da yaşayan Melek ve çocukları kocası tarafından ilgisizliğe ve psikolojik şiddete maruz kalmaktadır. Melek zamanında Halil ile evlendirilecekken Halil’in de onu istemediği düşüncesi ile Alpay ile kaçar. 

Alay ile evliliğinden üç çocuk dünyaya getiren Melek Alpay’ın onu aldatması üzerine ayrılır. Boşanan Melek çocuklarını da alarak seneler sonra kaçmış olduğu memleketine çaresiz bir şekilde Gaziantep’e döner. 

Gaziantep’e dönen Melek ailesi özellikle de babası tarafından reddedilse de bir şekilde kendisine yuva kurar. Fakat Melek’i bu sefer de hastalığı olan kanser yalnız bırakmaz.  

Dizi içerisinde konu alınan kanser hikayesi de izleyenleri oldukça üzmekteydi. Benim Adım Melek dizisi sevenlerine ve ekranlara 66. Bölümü ile veda etmiştir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Nehir Erdoğan, Kutsi, Rabia Soytürk, Ulvi Kahyaoğlu, Mustafa Mert Koç, Ece Özdikici, Şerif Sezer, Hande Kaptan, Kaan Çakır, Mehmet Çevik, Dilaray Yeşilyaprak, Saim Güveloğlu, Kadim Yaşar, Zeyno Eracar, Nizam Namidar, Muharrem Türkseven, Kaan Çakır, Şebnem Zorlu, Poyraz Ar, Murat Danacı, Burçin Birben, Gamze Doğanoğlu, Yağmur Özbasmacı, Zeynep Özder, Halik İbrahim Yılmaz, Seher Çuhadar, Gökhan Mete, Yahya Ekmekçi ve Birsen Dürülü. 

10- Yılanların Öcü 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (13)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan bir diğer dizi ise Yılanların Öcü’dür. Yılanların Öcü dizisi 2014 senesinde Show TV’de yayına girmiştir. 

Dizide konu alınan hikayenin bir filmi ve kitabı da bulunmaktadır. Yılanların Öcü dizisinin başrollerinde Hande Soral ve Cemal Toktaş bulunur. Başarılı yapım tam bir köy dizisidir. 

Dizide büyük bir rol olan Irazca ana köydeki düzene kimi zaman baş kaldırmakta ve hiyerarşi oluşturmaktaydı. Oğlu Kara Bayram’ın askerden gelmesini bekleyen Irazca Ana yakın dostlarının kızı Zahide ile Kara Bayram’ı evlendirmek ister. 

Kara Bayram ise askerliği yani görevi sırasında Fatma’nın ailesini kaybettiği yangında Fatma’yı görür. Fatma yangından sadece kardeşi ile sağ çıkmıştır. Bayram gönlünü Fatma’ya düşürür fakat Fatma’ya ulaşamaz. 

Fatma ise kimsesiz kaldığından dolayı Uşak Karataş köyüne doğru yola çıkar. Karataş’ta bulunan amcasına giden Fatma oradaki konakta belirli tacizlere maruz kalır. Gitmiş olduğu köy ise Kara Bayram’ın köyüdür. 

Kara Bayram ile yeniden bir araya gelen Fatma’ya, Irazca Ana’nın Kara Bayram’a isteyeceği Zahide’nin abisi Deli Haceli’de aşık olmuştur.  

İlişkilerin karıştığı dizide Kara Bayram’ın istemediği Zahide bu duruma dayanamaz ve kendini ağaca asar. Sonrasında ise hayat Kara Bayram ve Fatma için çok zor bir hal alır. Başarılı dizi ekranlara 49. Bölümü ile veda etmiştir. 

Oyuncular; Hande Soral, Cemal Toktaş, Ceyda Kasabalı, Ahmet Varlı, Burak Can, Ceyda Ateş, Rüçhan Çalışkur, Mehmet Atay, Hakan İlçin, Servet Pandur, Gözde Çığacı, Aycan Koptur, Cansu Kurgun,   

11- Bir Zamanlar Çukurova 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (15)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan bir diğer dizi ise yakın zamanda bitmiş ve oldukça uzun sürmüş olan Bir Zamanlar Çukurova’dır. Bir Zamanlar Çukurova dizisi Adana Çukurova’da geçmektedir. 

Bir Zamanlar Çukurova; ATV kanallarında dönem dizisi olarak 2018 senesinde yayına girmiştir. Dizide aşklarının geçtiği Züleyha ve Yılmaz kendi hallerinde geçimlerini sağlayan İstanbul2da yaşayan iki gençti. 

Fakat Züleyha’nın abisi kumar borçlarına karşılık Züleyha’yı satmıştır ve bu durumda Züleyha’yı kurtarmak için Yılmaz cinayet işlemiştir. Yılmaz yakalanmamak için ilk tren bileti ile Adana’ya doğru yola çıkar ki, Züleyha’da onu yalnız bırakmaz. 

Bu sırada Çukurova ağası olan Demir Bey, Züleyha’yı çeşme kenarında görür ve tutulur. En son bir daha Züleyha’yı konağının hizmetinde görür. Adana’ya giden ikili konakta çalışmaya başlarlar.  

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (14)

Yılmaz’ın kaçak olduğu evin büyük hanımının kulağına gittiğinde Züleyha’nın da hamile olduğu bilen büyük hanım oğlunun adının kısır şeklinde dedikodularının çıkmasının üzerine Yılmaz’ı ihbar eder. 

Kafasındaki plan, oğlu Demir ile beraber Züleyha’yı evlendirmek ve Yılmaz’dan olan çocuğu da Demir’in üzerine getirttirmektir.  

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan dizi Yılmaz’ın idam cezası almasının ardından serbest kalması ve güç kazanması ile beraber devam eder.  

Başarılı dizi sadece aşkı değil eski dönemlerde Çukurova üzerindeki hular çalışmasını ve üretimini de ele alır. Başarılı dizi izleyenlerine 141. Bölümü ile veda etmiştir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncular; Hilal Altınbilek, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Vahide Perçin, Furkan Palalı, Melike İpek Yalova, İbrahim Çelikkol, Selin Genç, İlayda Çevik, Sibel Taşçıoğlu, Bülent Polat, Selin Yeninci, Kerem Alışık, Serpil Tamur, Hülya Darcan, Yeliz Doğramacılar, Nazan Kesal, Esra Dermancıoğlu, Erkan Bektaş, Mehmet Potal, Turgay Aydın, Polen Emre, Kadim Yaşar, Hande Soral, Ebru Aytemur, Ebru Ünlü, Mustafa Açılan, Şahin Vural, Mihriban Er, Şebnem Dilligil, Şirin Öten, Alayça Öztürk, Burak Sarımola, Rüzgar Aksoy, Altan Gördüm, Duygu Karaca, Alp Özgür Yasin, Bulut Genç, Muharrem Bayrak, Engin Yüksel, Irmak Aydın, Hikmet Karagöz ve Aydan Burhan. 

12- Küçük Gelin | En Çok İzlenen Konak Dizileri  

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (16)

En çok izlenen konak dizileri arasında yer alan bir diğer dizi ise Küçük Gelin’dir. Küçük Gelin; Şanlıurfa’da konu alan bir diziydi. Dizi 2008 senesinde ilgi ile takip edilen dizilerden birisiydi. 

Şu anda daha çok gündeme gelen oyuncu Çağla Şimsek o yıllarda da küçük yaşı ile başarılı oyunculuğunu konuşturmaktaydı. Küçük Gelin dizisindeki konu küçük kız Zehra’nın abisinin yine konak kızını kaçırması ile berdel durumunu oluşturması ile başlar. 

Zehra’nın abisi Ferman ile konağın kızı Berfin beraber kaçarlar. Fakat töre kuralları gereğince ikisi de yakalanır ve ölüm kararı verilir.

Daha sonrasında töre gereğince berdel seçeneği düşünüldüğünde Ferman’ın babası Raşit küçük kızını berdel karşılığı vermeyi kabul eder. Daha ortaokul öğrencisi olan Zehra’nın en büyük hayali okuyup öğretmen olmaktır.

Fakat konağın sakat oğluna berdel karşılığında verilir. Zehra’nın gerçek annesi olan Melek ise öğretmendir ve tayinini aynı kasabaya istemiştir 

Kızı olduğundan habersiz Melek öğretmen Zehra ile öğrenci sıfatı ile tanışır ve onu çok sever. Zehra’nın berdel karşılığında verileceğini duyan Melek öğretmen hukuken yapılması gereken her şeyi yapar fakat oralardaki hukuk sistemi farklı işliyordur. 

Zehra zorla evlendirilir ve tecavüze uğrayarak da küçük yaşta anne olmaya mahkum bırakılır. Kendi gerçek annesinin onu akıbeti için uğraşan Melek öğretmen olduğunu öğrenen anne kız kavuşurlar. Fakat töre bir türlü peşlerini bırakmaz. 

Sürekli kaçmaya çalışan anne kız sürekli töre engeli ve hayasız vicdanlar ile karşı karşıya kalır. Dizi sevenlerine 95. Bölümü ile veda etmiştir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Çağla Şimşek, Bengi Öztürk Orhun, Gözde Mukavelat, Ufuk Şen, Orhan Şimşek, Melissa Yıldırımer, Gökhan Şahin, Sema Aybars, Barış Çakmak, Arda Esen, Ece Okay, Arzu Yanardağ, Arif Selçuk, Asya Taşkın, Devrim Atmaca, Melda Arat, Hilmi Erdem, Mücahit Koçak, Seda Çavdar, Berkecan Akkaya ve Asil Büyüközçelik’tir.   

13- Karagül 

hederaguncel-en-cok-izlenen-konak-dizileri (17)

En çok izlenen konak dizileri arasında ses oluşturan bir diğer son dizimiz ise Karagüldür. 2013 senesinde FOX TV’de yayına giren Karagül dizisi Şanlıurfa Halfeti ilçesinde yaşanan hikayeler ile hayat bulmuştur. 

Dizide zor durumda kalan aile karagül yetiştirerek hayatını devam ettirir. Yine iç içe geçmiş ilişkileri konu alan başarılı dizi 125. Bölümü ile sevenlerine veda etmiştir. En çok izlenen konak dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları: Ayça Aşin Turan, Mert Yazıcıoğlu, Hilal Altınbilek, Sevda Erginci, Burak Çelik, Ece Uslu, Mesut Akusta, Özlem Conker, Şerif Sezer, Sebahat Kumaş, İlayda Çevik, Özcan Deniz, Ogün Kaptanoğlu, Can Atak, Arda Erkuran, Eser Karabil, Hülya Duyar, Deniz Durmaz, Gonca Cilasun, Saruhan Hünel, Leyla Üner Ermaya, Turan Selçuk Yerlikaya, Yavuz Bingöl, Ebru Ojen, Özlem Akınözü, Emre Tetikel, Açelya Elmas, Bülent Topal, Su Olgaç ve Feyzan Soykan. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
En Çok İzlenen Konak Dizileri! Döneme Damga Vuran Unutulmaz 13 Dizi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!