USD31,04
EURO33,62
JPY0,208000
RUB0,333700
GBP39,46
EURO/USD1,08
BIST9.374,20
GR. ALTIN2.032,38
BTC51.764,06

En Çok İzlenen Köy Dizileri ve Aile Dizileri! Unutulmaz 12 Yerli Dizi!

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (13)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizilerini sizler için sıraladık. İşte yıllar geçse de akıllara kazınan efsanevi komedi diziler! 

Yerli diziler arasında yer alan belli başlı diziler yıllar geçse de hala daha izlenmeye devam etmektedir. Bu başarıyı ve etkiyi sağlamış olan birçok komedi aile dizisi bulunmaktadır. 

Özellikle köy dizileri yoğun bir ilgi görmesi nedeni ile birbiri arkasında devam eden farklı hikayeler ama aynı yerler ve kadrolar ile süregelmekteydi. Tüm bu diziler ailenin samimi ve içten yapısını özleyenlerine yansıtan dizilerdir.  

Aileniz ile oturarak samimi, eğlenceli ve neşeli anlar mı geçirmek istiyorsunuz? Öyleyse en çok izlenen köy dizileri ve en çok sevilen aile dizileri sıralamamıza siz de göz atın! 

Türk Aile Dizileri | En İyi Sıcak Aile Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (14)
En Çok İzlenen Köy Dizileri ve Aile Dizileri! Unutulmaz 12 Yerli Dizi!

En çok izlenen köy dizileri dendiğinde akla gelen belli başlı diziler vardır. Fakat bu dizleri her kesim kolaylıkla bilemeyebilir. Bu sebeple sizler için bu sıralamayı oluşturduk.  

Hikayesi ve oyuncularından ilginizi çeken diziler olduğunda tanıtım fragmanlarına da bakarak bir seçim yapabilirsiniz. Aile ile izlenilecek aile kavramının içeriğinde bulunduğu; huzur, samimiyet ve eğlence içeren diziler eskilerde daha güzeldi.  

Her şeyin eskisini beğenen ve özleyen biriyseniz eski dizilerden oluşturmuş olduğumuz listeyi de beğeneceksinizdir. Eski dizilerin bu kadar tutmasının başlıca sırrı, olay örgüsü ve hikayenin doğru seçilmesi ile alakalı olabilir. 

Seyirci dramı sevdiği ve beğendiği kadar komediyi de sever. Dramdan ve aksiyondan sonra komedinin de aile ile izlenmek isteneceği bir tür olarak bilinir.  

Türk aile dizileri arasında yer alan belirli diziler uzun sürmüştür. Aslında genellikle 50 civarlarında biten diziler genellikle kaliteli olsalar bile reyting uğruna gidiyor olabilirler. Reyting alamayan diziler erken final yapmaktadırlar. En çok izlenen köy dizileri arasında da bu tarz diziler yer alır. 

Eski Aile Dizileri Türk Yapımlar | Komik Aile Dizileri 

En çok izlenen köy dizileri dendiğinde akla gelen birkaç dizi bulunur. Bu dizilerin mekan seçimi genellikle aynıdır ve çok benzerlik gösterir. Köy dizilerinin çoğu Muğla köylerinde geçmektedir. 

Muğla’nın güzel yapısı ve görünümü ile beraber diziciler mesken tutmuşlardır. Ormanları ile kaplı olan Muğla denizi ile de göz kamaştırmaktadır. Hele köy evlerinin mimarisi de oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip olmaktadır. 

Komik aile dizileri aile ile beraber oturup bir arada keyifli vakit geçirmek için idealdir. Genellikle dizilerde aile ile izlenemeyecek çok uygunsuz sahne ve çok küfür bulunabilir. Fakat sıraladığımız diziler en rahat izlenebilecek dizilerdendir. 

Eski dizilerin tadı bir başka olmaktadır. Konularından çok olayın işleyişi ve yapılan esprilerin kalitesi de dizinin kalitesini belirler. Tabi bir diğer önemli unsurda karakteri iyi tanıyarak doğru oyuncuyu seçmektir. 

Karakteri en iyi yansıtacak oyuncu seçildiğinde seneler geçse bile akıldan çıkmayan diziden çok bu durum karakter için yaşanır. Karakter artık bir ikon haline gelir ve çokça sevilir. 

Mesela Cennet Mahallesi dizisindeki Pembe karakterini Melek Baykal canlandırmaktadır. Melek Baykal’ın efsane oyunculuğu ile beraber Pembe karakteri seneler geçse bile hala daha popülerliğini kaybetmemiştir. İşte en çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri! 

En Çok İzlenen Köy Dizileri ve Aile Dizileri 12 Başlıkta! 

En çok izlenen köy dizileri ile aile dizileri sıralamasına hazır mısınız? Sıralanan tüm diziler aile ile izlenilmesi gereken dizilerdendir. Sizler de nostalji dizilerin tadını çıkarın ve bir şans verin.  

Emin olun şans verdiğiniz diziye artık her canınız sıkıldığında dönüp dönüp bakacaksınızdır. İşte en çok sevilen ve en çok izlenen köy dizileri! 

1- Baba Ocağı | En Çok İzlenen Köy Dizileri  

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (1)

En çok izlenen köy dizileri arasında yer alan; Baba Ocağı dizisi Star TV’de 2008 senesinde ilk bölümü ile ekranlara gelmişti. Dizinin ailevi konuları işlemesi ve komedi ile birleşmesi sonucunda rahatlıkla aile ile beraber izlenebilir. Keyifli dakikaların geçirilmesinin garanti olduğu dizi, Muğla’da işlenmekteydi. 

Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yapmış olduğu dizide büyük bir ailenin reisi olan Halil Ağa iki oğlunu da İstanbul’a okumaları için gönderir. Okumak için gönderdiği bölüm ise Ziraat Mühendisliği bölümüdür ve döndüklerinde kendi işleri ile ilgilenmelerini ister. 

Fakat Halil Ağa’nın oğullarında istediği istek oğullarına göre değildir. Oğulları İstanbul’da müzik ile ilgilenirler ve bu yönde vakitlerini geçirirler. Hatta bu eğilimlerini 3 arkadaşları ile daha birleştirerek bir grup kurarlar. 

En çok izlenen köy dizileri içinde yer alan dizide; Okula gitmeyen iki genç müzik kariyerleri ile çalışırken babaları Halil Ağa ise çocuklarının devamsızlık durumundan dolayı kaldıklarını öğrenir.

Gençlerin ismi Murat ve Güven’dir. Babası öğrendiklerinin sonucunda oğullarını köye geri götürür ve İstanbul’da şehir yaşamına alışan gençlerin hayatı zorlaşır. 

Gençlerin peşinden arkadaşları da köye gelir ve alışma sürecindeki olaylar tam bir trajikomiktir. Köylüler ile aralarında yaşananları seyirciler keyifle izler. Köyde bulunan bir diğer ailenin kızı İsmet ise Halil Ağa’nın oğlu Güven’e zamanla aşık olur. 

Köy kızı olan ama aynı zamanda mert ve çok güçlü olan İsmet ile Güven birbirlerine aşk itirafında bulunurlar. Dizi sevenlerine ve ekranlara 52. Bölüm ile veda etmiştir. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Ceren Hindistan, Selim Gülgören, Gülden, Burak Özçivit, Allgı Eke, Engin Şenkan, Ali Sürmeli, Volkan Bas, Atilla Karagöz ve Süleyman Süleymanoğlu. 

2- Düriye’nin Güğümleri | En Çok İzlenen Köy Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (2)

En çok izlenen köy dizileri arasında yer alan bir diğer başarılı dizi ise Düriye’nin Güğümleri dizisidir. Dizi Muğla’nın Akkaya Köyünde çekilmektedir.  

2010 senesinde Star TV kanalında ekranlara gelen dizi aile ve komedi türü bir dizidir. Dizide Dürüye isimli karakter sütçülük ile geçimini sağlamakta ve 4 kızı ile birlikte köy hayatı sürmektedir.  

Babası Halim Ağa Düriye’yi Duran Ağa ve Zühtü’nün istediğini söylediğinde; Dürüye her ene kadar Duran Ağa’da yüzünü güldürse de kararı Zühtü’de kılmıştır.  

Babası başlık parası karşılığında kızını Zühtü’ye verir ve Zühtü’de borç aldığı başlık parasını ödemek için Almanya’nın yolunu tutar. Daha evlendiklerinin sabahında Almanya’ya giden Zühtü, Duran Ağa ile rakip konumundadır. Zühtü geriye tam 2 sene sonra geri gelmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri içerisinde yer alan dizide; Zühtü’nün bu seferki gelişinde ise 2. kızı Huriye dünyaya gelmiştir. Zühtü elbette yine Düriye’nin ağzına bir bal sürüp geriye Almanya’ya dönmüştür. 

Almanya’dan bu seferki gelişinde 4 sene sonra gelir ve geldiğinde üçüncü kızı Hayriye’nin doğduğunu öğrenir. Bu geliş Zühtü’nün son gelişidir ve bu gelişinden de Dürüye en küçük kızı yani güğümü Nazife’ye hamile kalmıştır.  

Dürüye ve Zühtü 25 yıl evli kalmışlardır ama topu topuna 25 gün evli kalmışlardır. Zühtü bir daha geri dönmez ve bu tüm olanları Dürüye mahkeme salonunda hakime anlatarak Zühtü’den boşanır ve küçük kızının velayetini alır.  

Tam boşandıkları gün Almanya’da başka bir kadın ile ilişki yaşamış ve bir oğlan sahibi olmuş Zühtü Almanya’daki kadından kaçar ve 18 gün sonra geri döner. 

Zühtü geri döndüğünde Dürüye ile barışmaya çalışır fakat bu sefer karşısında Duran Ağa gibi bir rakip de vardır. Duran Ağa tam 25 sene boyunca Düriye’nin boşanmasını beklemiş ve büyük bir aşkla ona bağlanmıştır.  

Fakat Zühtü tüm yalanları ve dalavereleri ile Düriye’yi kandırmaya çalışır. Bu oyunlar karşısında yaşananlar tam bir köy komedisidir. Düriye’nin Güğümleri sevenlerine harika bir serüven yaşatmış ve 48. Bölümü ile ekranlara veda etmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; İpek Tuzcuoğlu, Emre Kınay, Uğur Çavuşoğlu, Selehattin Taşdöğen, Burcu Binici, Algı Eke, Deniz Sipahi, Elif Atakan, Yener Gürsoy, Didem Uzel, Kaan Urgancıoğlu, Lemi Filozof, Yeliz Şar, Cem Cücenoğlu, Sule Demirezen, Osman Bayar ve Neslihan Yeldan.  

3- Güzel Köylü | En Çok İzlenen Köy Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (3)

En çok izlenen köy dizileri arasında Güzel Köylü de yer almaktadır. 2014 senesinde Star TV ekranlarında yayımlanan Güzel Köylü dizisi Muğla’da çekilen köy dizilerindendir. 

Güzel Köylü dizisinde yer alan konu öncelikle İstanbul’da başlar. Gül İstanbul’da bir şirkette çalışan ve düzenli bir ilişkisi bulunan güzel bir kızdır. Sevgilisi Kaan ile evlilik yoluna giren Gül’ün annesi ve babası hayatta yoktur ve bir ablası ile bir kız kardeşi bulunur. 

Kaan Gül ile evliliğini ertelemek istediğini söyler ve uzun süreli Afrika’ya gideceğini söyler bunun üzerine Gül Kaan’ın onu aldattığını düşüneceği bir sahneye tanıklık eder. 

Bunun üzerine de çok az önce bir vakitte Muğla Güzelköy’den aldığı bir mektubun peşine düşer. Mektubun içerisinde Gül’ün babaannesinin Güzelköy’de olduğu ve çok yaşlı bir şekilde torunlarının yolunu gözlediği yazmaktadır. 

Gül’de İstanbul’u terk etmek istediği için bu mektubun peşine düşer ve valizlerini hazırlar. Köyde onu bir sürü şey beklemektedir. Köyde yaşayan Cemal ile aşk yaşayacak olan Gül’ün arkasından ablası ev kardeşi de gelir.  

En çok izlenen köy dizileri içinde yer alan Güzel Köylü’deki; Gül’ün ardından köye gelen başka birisi daha vardır ve eski nişanlısı olan Kaan’dır. Kaan yanlış anlaşıldığını düşünerek diş hekimliği mesleğini ücretsiz olarak hayır amaçlı köyde yapmayı planlar.  

Bu süreçte Gül, ablası ve kız kardeşi de babaanneleri olabileceği ihtimali olan Sultan Ana’yı araştırarak kesinliğe ulaşırlar.  

Artık Gül babaannesinin işlerinin; tarlaların ve hayvanların başına geçer ve hayvanların bakımını üstlenen Cemal ile aşk yaşayarak evlenir. Güzel Köylü dizisi tam bir aile dizisidir ve ekranlara 52. Bölümü ile veda etmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Gizem Karaca, Berk Cankat, Mehmet Ali Nuroğlu, Toygan Avanoğlu, Zerrin Sümer, Ali İpin, Su Kutlu, Esin Civangil, Simge Selçuk, Erkan Sever, Aylin Kabasakal, Ahmet Mümtaz Taylan, Esin Civangil, Ömür Özdemir, Eylül Demirpehlivan, Volkan Baş, Osman Bayar, Deniz Baytaş, Alaaddin Durdu, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Özlem Tokaslan, Can Kıran, Kerim Yağcı, Uğur Biçer, Merve Oflaz, Meltem Ören, Arif Erkin ve Tolga Ortancıl. 

4- Hanım Köylü | En Çok İzlenen Köy Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (4)

En çok izlenen köy dizileri arasında yer alan bir diğer köy dizisi de Hanım Köylü dizisidir. Hanım Köylü dizisi de Mustafa Şevki Doğan tarafından yönetilerek Star TV kanalında yayına girmiştir. 

2016 senesinde yayımlanan Hanım Köylü dizisi tam bir aile ve komedi dizisidir. Dizi içeriğinde yer alan Yusuf Çim ve Gülsim İlhan Ali iki aşığı oynarlar. Muğla’nın köyünde geçen Hanım Köylü’de baş karakter olan Ferit İstanbul’da yaşar. 

En çok izlenen köy dizileri içindeki Hanım Köylü’de yaşayanlar köyün dışından gelen kişileri köye almazlar ve köyün güzelliğinin bozulacağına inanırlar. Bu sebeple de ne dışarıdan biri girer ne de biri çıkar. Hele damat veya gelin olarak dışarıya gitmek veya dışarıdan gelmek yasaktır.  

Ferit’in kardeşi ve İlkgün’ün kardeşi internet ortamından sohbet ederler ve tanışırlar. İki genç birbirlerinden fotoğraf isteyince ikisi de birbirine güvenemez ve birisi ablasının İlkgün’ün, birisi de abisinin Ferit’in fotoğraflarını gönderirler. 

Böylece hem Ferit hem de İlkgün birbirlerinden etkilenerek klavyenin başına geçerler. Daha sonrasında İstanbul’da bir buluşma ayarlarlar fakat İlkgün köyden çıkamıyordur.  

İlkgün bir şekilde köyden giden birinin arabasına gizlice girer ve köyden çıkmayı başarır. İstanbul’da görüşen iki genç kavga ederek ayrılırlar. Daha sonrasında Saklıköy’e Ferit’in ailesi ile yolu düşer ve yarıda kalınan aşka orada devam edilir. Hanım Köylü severek izlenmiştir fakat sevenlerine 13. bölümde veda etmiştir. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Gülsim İlhan Ali, Yusuf Çim, Mehmet Özgür, Al İpin, Toygan Avanoğlu, Aylin Kabasakal, Uğur Demirpehlivan, Selim Erdoğan, Uğur Biçer, Kerim Yağcı, Ahmet Kayakesen, Mert Türkoğlu, Feyza Çıpa, Turan Cihan Şimşek, Muharrem Bayrak, Murat Makar, Emel Çetin, Can Kıran, Hazal Adıyaman, Beste Kanar, Hande Asmaz, Özlem Gezgin ve Ayten Uncuoğlu. 

5-  İki Aile 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (5)

İki Aile dizisi en çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri arasında yer almaktadır. 2006 senesinde yayımlanan İki Aile dizisi yayımlandığı zamanda oldukça fazla ilgi görmüştür.  

İki Aile dizisinde Ferit adında bir genç vardır ve bu gencin bir borcu bulunmaktadır. Çok büyük bir borç içinde olan Ferit babasının evini satılığa çıkarmıştır. Bu evin tam iki alıcısı çıkar ve Ferit’inde paraya çok ihtiyacı olduğu için bir fikir düşünür.  

Ferit evi iki alıcısı olan Hem Oğuz’a hem de Eda’ya ailesi ile beraber yaşamak üzere kontrat ile verir. Fakat sahte kontratlar yapmıştır ve iki aile de eve geldikleri gün birbiri ile karşılaşırlar.  

Bu durumu ilk başta anlayamayan iki aile oldukça şaşkındırlar. Fakat ikisi bu durumu inada bindirerek iki aile de evi ikiye bölerek yaşama kararı alırlar.  

Evi alt kat ve üst kat olarak ikiye bölen iki ailenin de yalnız çocukları vardır. Oğuz’un karısı vefat etmiş ve çocuklarıyla beraber yaşamaktadır. 

Eda’nın ise çocukları ile kalmasının nedeni kocasından boşanmasıdır. Eda ve Oğuz aileleri ile birlikte aynı ev içerisinde yaşarken birçok olay ile dizi sürülür.  

Devam eden olaylar sonrasında Eda ve Oğuz birbirine aşık olur ve artık evdeki yaşamlar birleşir. Eğlenceli komik aile dizisi sevenlerine 93. Bölümü ile veda etti. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Emre Kınay, İclal Aydın, Bahar Yanılmaz, Akçahan Akça, Ece Çeşmioğlu, Doğaç Yıldız, Öner Erkan, Zeynep Özkaya, Leyla Üner Ermaya, Hakan Vanlı, Veda Yurtsever İpek, Tekin Akmansoy, Mehmetcan Mintinözlü, Senay Kösem, Didem Uzel, Asu Maralman, Halit Akçatepe ve Alper Düzen. 

6- Cennet Mahallesi 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (6)

En çok sevilen köy dizileri ve aile dizileri arasında yer alan Cennet Mahallesi oldukça uzun süren ve hala daha akıllardan silinmeyen bir dizidir. Cennet Mahallesi gerek replikleri gerekse de olayları ile unutulmazlar arasına girmeye başarmıştır. 

Dizinin olay örgüsü ile oyuncu kadrosunun profesyonel oynayışı birleştiğinde ortaya mükemmel bir seyir zevki çıkmıştır. Hala daha Show TV de Cennet Mahallesi’nin eski bölümleri oynamaktadır.  

Cennet Mahallesi’nde özellikle Pembe karakteri her mecrada viral olmuş ve resmen fenomen haline gelmiştir. Cennet Mahallesi dizisi 2004 senesinde Show TV’de ekranlarımıza gelmiştir.  

Roman iki ailenin kavga ve neşe dolu hikayesi dizide geçmektedir. Roman ailesinin birisi Pembe, Selim, Ayşe, Sultan, Kadir üyelerini içinde barındırır. 

Diğer ailelerinin üyeleri ise Yunus, Menekşe, Fatoş, Kısmet, Aliş’tir. İki ailenin aşıkları ise Sultan ev Ferah’tır. İki düşman ailenin iki genç aşkını Sultan’ın annesi Pembe istemez.  

Pembe paraya çok düşkündür ve kızına zengin bir koca bakmaktadır. Bu sebeple Ferhat ile Sultan’ı hiçbir zaman onaylamaz. Pembe ile Yunus’unda bir geçmişi bulunur.  

Pembe’nin ağzından çıkana göre ikisinin evlenecekleri günde Pembe; Yunus’u başka biri ile yakalamıştır. Bu sebeple de düğün olmamıştır.  

Aynı durumu Yunus’ta Pembe için iddia eder ama gerçeği kimse bilmez. Aşkların en candan ve neşe ile yaşandığı Cennet Mahallesi’nde eğlence her zaman daimdir.  

İki aile arasında kavgaların bir sonu yoktur ve her kavga sonunda karakol maceraları vardır. İki aile geçimlerini müzik aleti çalarak bir meyhanede geçirirler.  

Beraber orkestrayı oluşturan iki aile tüm kavgaları ile karakola düşerler ve her seferinde komiser kıyamayarak affeder. Romanların eğlenceli ve tutkulu aşklarını, kavgalarını, dostluklarını anlatan dizi 119. bölüm ile veda etmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Melek Baykal, Çağla Şikel, Alişan, Müjdat Gezen, Özkan Uğur, Zeki Alasya, Ümit Yesin, Şeyla Halis, Aylin Kabasakal, Belemir Temizsoy, Seyit Karabulut, Ayten Erman , Serhat Özcan, Zihni Göktay, Levent Tülek, Erol Günaydın, Melih Çardak ve Ercan Bostancıoğlu.  

7- Düşman Kardeşler 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (7)

En çok izlenen köy dizileri arasında yer alan bir diğer dizi de Düşman Kardeşler’dir. Düşman Kardeşler komedi ve aile dizisi olarak ilgi ile bitene kadar izlenmiştir. Hala daha hayranları tarafından sevilerek izlenen dizinin hem oyuncuları hem de olay örgüleri birbiri ile tamamlanmaktadır.  

2012 senesinde yayımlanan Düşman Kardeşler konusu ile tam bir eğlenceli ortam oluşturan dizi olmuştur. Dizide yer alan Bereket Bereketoğlu evli olmasına rağmen yıllarca yasak bir ilişki yaşar. Yasak ilişkiyi yaşadığı kişi ise mahallece gittikleri gazinodaki assolist Leyla’dır. 

Leyla ve Bereket’in Mehmet adında bir oğlu olur ama, Mehmet Bereket’i aile dostu olarak tanır. Bereket’in karısı olan Azimet’ten ise Ahmet adında bir oğlu bulunmaktadır. Leyla ani bir karar alarak oğlu Mehmet’i de alır ve Trakya’ya Bereket’in yanına gider. 

Bereket ise bu ilişkiyi gizli yönettiğinden dolayı güzel bir plan kurar. Bereket’in Trakya’da yaşadığı komik hikayede oğlu Ahmet’in bir sevgilisi vardır. Derya ile Ahmet birbirini sever fakat kardeşi olan Mehmet de Derya’ya aşık olmuştur. 

Kardeşler İstanbul’da birbirinden habersiz bir şekilde karşılaşırlar ve Mehmet Ahmet’i dolandırır. Bunun üzerinde aralarında çetin bir düşmanlık başlar. Dizinin ilerleyen bölümlerinde ise Leyla’nın asıl kimliği ortaya çıkar ve olaylar iyice birbirine karışır.  

Düşman Kardeşler tam bir Trakya komedisidir. Ailenizle güzel ve eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız Düşman Kardeşler dizisini tercih edebilirsiniz. Düşman Kardeşler dizisi Show TV’de yayımlanmaktadır ve 12. bölümü ile ekranlara veda etmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Oya Aydoğan, Tarık Pabuçcuoğlu, Kaan Urgancıoğlu, Murat Eken, Burcu Biricik, Hande Subaşı, Toygan Avanoğlu, Pınar Dikici, Erkan Sever, Sabriye Kara ve Metin Keçeci. 

8- Yeni Gelin 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (8)

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri arasında yer alan bir diğer komedi hikayesi de Yeni Gelin’dir. Yeni Gelin aile ile izlenebilecek bir dizidir ve komik hikaye örgüsü ile izleyicinin beğenisini kazanmayı başarmıştır. 

2017 senesinde başlayan ve Show TV’de yayımlanan Yeni Gelin hikayesi İstanbul’da başlamıştır. Bella ve Hazar’ın aşkını ve aşk için alınan fedakarlıklar sonucundaki trajik komik hikâyeyi konu alan dizi uzun süre devam etmiştir. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri içerisinde yer alan; Bella yarı İspanyol kimliği ile dört dil bilen eğitimli ve kültürlü bir insandır.

Hazar le İstanbul’da tanışmışlar ve aşk yaşamaya başlamışlardır. İkisinin de okulu bittiğinde Hazar Bella’ya evlenme teklifi eder ve hiç bilmediği görmediği Adana’ya konağına onunla gelmesini ister. 

Bella bu teklifi kabul ederek herkesten gizli nikah kıyarlar. Nikahlandıklarını annesine söylemeye gelen Bella olumsuz tepkiler ile karşılaşır. Fakat bu olumsuz tepkilere karşı boyun eğmeyerek valizi ile evi terk eder.  

Hazar ile hiç bilmediği bir yere bir yolculuğa çıkan Bella, başına geleceklerden habersizdir. Hazar Adana Çukurova’da zengin bir aşiret ağa ailesinin mensubudur. Büyük konaklarında tüm aile birlikte yaşarlar ve Bella’yı da o konağa yaşamına götürmeye kararlıdır. 

Bella ve Hazar Adana Çukurova’daki konağa geldiklerinde her şeyi açıklarlar ve Hazar’ın ailesi de büyük bir tepki verir. Hazar’ın tam üç tane annesi de vardır. Biri gerçek annesi Asiye, diğeri babasının ilk karısı Möhteber ve babasının ikinci karısı Ayşe’dir.  

Babasının tüm eşlerinden bir tane erkek kardeşe sahip olan Hazar’ın bir de kız kardeşi bulunur. Bu büyük ailedeki herkeste söz hakkı vardır ve kimse Bella’yı hem yabancı hem de onaysız geldiği için istemez.

Hazar’ın babası Kalender Ağa ise Bella ve Hazar’a bir düğün yaparak yuvalarını kurar. Evlenen Bella ve Hazar konakta bir türlü huzur bulamazlar.

Bella yeni gelin konumunda evde tüm işlere koştururken etrafında onu istemeyen ev üyelerinin türlü oyunlarına aruz kalmaktadır.  

Bella’nın aşkı için göğüs gerdiklerinin yanı sıra ev üyelerine de kendisini kabul ettirme çabası uzun süre sürmüştür. Yeni gelin çok sevilen bir diz olarak uzun bir süre hikayesine bağlı kalarak devam etmiştir. Dizi sevenlerine ve ekrana 63. bölümü ile veda etmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Jessica Mey, Tolga Mendi, Mustafa Avkıran, Sema Keçik, Zeynep Kankonde, Yonca Cevher, Dağhan Külegeç, Bahar Süer, Mustafa Çavuş, Ece İrtem, Ranan Bilek, Lale Başar, Burçin Bildik, Esin Gündoğdu, Onur Baytan, Şilan Makal, Ümit Yesin , Toygan Avanoğlu, Feride Hilal Akın ve Halil İbrahim Kurum.  

9- Gönül Dağı | En Çok İzlenen Köy Dizileri 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (9)

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri arasında yer alan ve hala daha ekranlarda devam eden Gönül Dağı dizisi severek izlenir. Dizinin konusu olsun oyuncuları ve karakterleri olsun oldukça yoğun ilgi görmüştür. 

TRT 1’de yayımlanan dizi bayram bölümleri ile de gündemde kalmayı başarmıştır. Gönül Dağı dizisinin konusu üç amca oğlu küçük mucitlerin hayal kurması ile başlar. Tamer, Ramazan ve Veysel ileride büyük bir mucit olmanın ve uçan araba tasarlamanın, yapmanın hayalini kurarlar. 

Bu hayallerinin peşinde koşarak gece gündüz çalışmaya devam ederler. Tamer bu hayali ortaya atmıştır çünkü çocukluktan beridir sevdiği ama çocukken kaybettiği Dilek’in en büyük hayali pilot olup göklerde uçmaktır. 

Seneler sonra bu projeyi hayata getiren muhteşem üçlü kasabalarında oluşan birçok soruna da mucitlik becerileri ile çözüm bulmaya çalışmışlardır. Yine bir mucitlik deneyimleri sırasında kasabaya bir grup mühendis atanır.  

En çok izlenen köy dizileri içinde yer alan dizideki Mühendislerin gelmesi nedeni ise Gönül Dağı’ndan düşen taşların çözüm arayışları içindir. Tamer bu mühendisleri karşılamaya gittiğinde karşısında Dilek’i görür ve şaşkınlığa uğrar.  

Dilek görev nedeni ile kasabaya geri dönmüştür. Burada aşklarının yeniden filizlendiği Tamer ve Dilek evlenirler ve mutlu bir yuva kurarlar. Bu sırada da muhteşem üçlünün muhteşem icatları devam etmektedir. Fakat Tamer ve Dilek’i çok kötü bir olay beklemektedir.  

Dilek hamile kalır ve jeoloji mühendisliği kimliği ile Gönül Dağı’ndan düşen taşların sinyalleri ile etraf köylerdeki insanları kurtarmaya çalışırken kafasına Gönül Dağı’ndan bir kaya düşmesi ile hayatını kaybeder.  

Tamer ve Dilek’i bir araya getiren Gönül Dağı, aynı zamanda onları ayıran da Gönül Dağı olmuştur. Çocuklarının ise Dilek’in hatırası olarak kaldığı bu acımasız dünyada Tamer ayakta kalmaya çalışır.  

Neşet Ertaş’ın şarkılarına da yer verilen ve hatta konser sahnesinin de senaryoda geçtiği dizi tam bir bozkır hikayelerine yer veren harika seyirlik diziler arasındadır. Gönül Dağı şu anda TRT 1’de 83. Bölümünden devam ederek her Cumartesi yayımlanmaktadır.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Berk Atan, Gülsim İlhan Ali, Nazlı Pınar Kaya, Semih Ertürk, Cihat Süvarioğlu, Hazal Çağlar, Gülhan Tekin. Zümre Meğreli, Ecem Özkaya, Eser Eyüboğlu, Utku Ateş, Ferdi Sancar, Şebnem Dilligil, Feyza Işık, Erdal Cindoruk, Cemre Melis Çınar, Ulviye Karaca, Çiğdem Aygün, Ferhat Essiz, Ali Düşenkalkar, Nuri Gökaşan, Cemil Şahin, Ege Aydan, Ruhi Sarı, Vural Ceylan ve Ramiz Mullamusa. 

10- Papatyam 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (10)

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri arasında yer alan bir diğer dizi ise Papatyam’dır. Papatyam dizisi 2009 senesinde Star TV’de yayımlanmıştır. İlk bölümleri ile tam bir komedi dizisi teması ile ilgi çeken dizi oyuncuları ile de kendisini sevdirmeyi başarmıştır. 

Metin Akpınar’ın böyle bir aile babası rolündeki hali ile karakterde sahip olan komedi anlayışı izleyiciyi her an güldürmeyi başarmıştır. Feride Hanım ailesi ile neşe içerisinde yaşayan bir kadındı. Fakat Feride Ömer’i sekreteri ile onu aldatırken yakalayarak hemen boşanma davası açtı. 

Boşanan Ömer sekreteri ile evlendi ve Feride ise çocukları ile hayatına devam etmeye çalışan bir kadın oldu. Feride’nin iki kız bir oğlan çocuğu bulunmaktaydı. Fakat ailesinden bir kişi daha en büyük kızı evlenerek ayrılmıştı. 

Feride hayata iki kişi ile devam etmekteydi. Büyük kızının yokluğuna alışan Feride bu sefer de küçük kızının gidişi ile yıkılmıştır. Küçük kızı Ankara’da bir üniversite kazandığı için evden ayrılır. Feride artık sadece oğlu ile kalır ve onunla beraber yine de mutlu bir hayat yaşamaya büyük gayret gösterir. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizisi içinde bulunan Papatyam dizisinde Feride’nin o oğlu da Rusya’ya iş nedeni ile gitmek zorunda kalır. Artık Feride yalnız yaşayan ve sofrasına tek başına oturan mutsuz bir kadın haline gelir. Geçimini de zor bir şekilde sağlamaya başlayan Feride’nin en katlanmadığı şey yalnızlıktı.  

Bir yandan da Necati Bey oğlu, gelini ve torunları ile aynı evde yaşamaktadır. Üç kez evlenen Necati’nin 5 çocuğu, iki gelini, bir damadı, üç torunu ve 12 apartman dairesi bulunmaktadır.  

Her gün yeni bir icat çıkaran Necati Bey keyfine oldukça düşkündür ve aynı evde yaşayan gelinini oldukça zorlamaktadır. Kasaplık yapan Necati Bey evlilik programına katılmaya karar verir ve programa seyirci olarak gelen Feride Hanım’a talip olur. 

Necati Bey bin bir yalan söyleyerek çok beğendiği Feride Hanım ile evlenir. İki ailenin birleşmesi ile Feride’nin çocukları da geri dönerler ve tepki gösterirler. Fakat Necati Bey ve Feride Hanım komedi dolu hikayelerine başlamışlardır. Papatyam dizisi 121. bölümü ile ekranlara veda etmiştir.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Metin Akpınar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Deniz Ortal, Aslı Omağ, Nergin Kumbasar, Erdem Baş, Onur Buldu, Can Verel, Atılgan Gümüş, Zuhal Topal, Çiğdem Batur, Billur Yazgan, Miray Daner, Cem Aksakal, Ceren Erginsoy, Ali Fuad Pekzeren, Ercüment Balakoğlu, Görkem Mertsöz, Fırat Can Aydın, Tahsin Taşkın, Necmi Yapıcı, Tarık Pabuççuoğlu, Başak Parlak, Arda Esen, Sedat Bilenler, Aykut Şahin, Yakup Yavru ve Ceren Demirel. 

11- Alemin Kralı 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (11)

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri arasında Alemin Kralı’da yerini alır. Aslan’ın 5 kadın ile bir evde yaşama hikayesinin komedi ironi halini izlemekteyiz. ATV’de yayımlanan Alemin Kralı ailecek izlenerek eğlenceli dakikaların geçirebileceği bir dizidir. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizisinde yer alan Aslan karakteri petshop işletmektedir ve Mehveş ile evlidir. Kayınvalidesi ve baldızı ile aynı evde yaşayan üç kız sahibi Aslan kayınvalidesi tarafından istenmeyen damat pozisyonundadır.  

Kayınvalidesi Asalet’in kocası vefat eder ve tüm ev halkını Aslan’a emanet eder. Ev içerisinde geçen konular oldukça komik bir hal alır. Aslan’ın iki kızı Asalet’in tarafını tutarken küçük kızı Oben ise tam bir Aslan koyasıdır. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Aslan ve Mehveş bir türlü bir araya gelemezken Asalet’in yapmış olduğu politikalar devam etmektedir. Aslan’ın baldızı Jülide ise hosteslik yapmaktadır ve aynı evde onlarla yaşamaktadır. Ailenin harika komedi hikayeleri 67. bölümde sonlanmıştır. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Şafak Sezer, Zeynep Gülmez, Evrim Akın, Oya Başar, Birsu Demir, Yağmur Ün, Elvin Levinler, Metin Yıldız, Ececan Güveci, Esvet Şahin, Anıl Tetik, Hamdi Kahraman, Semra Güzel, Baran Erdoğan, Erman Bagri, Sadettin Kanpalta, Volkan Ozdas, Sedat Kalkavan, Çağlar Sayın, Yakup Yavru, Cenk Acarlar, Çağrı Büyüksayar ve Süeda Çıl. 

12- Geniş Aile 

hederaguncel-en-cok-izlenen-koy-dizileri (12)

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri arasında yer alan Geniş Aile 2009 senesinde yayına girmiştir. Başrollerde yer alan Cevahir, Almancı biri ile evlenerek Almanya’ya gitmiştir. 3 ay geçmeden boşanan Cevahir eve geri döndüğünde olaylar birbirine karışacaktır. 

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizisi Geniş Ailedeki evin babası evdeki kişileri azaltmaya çalışmaktadır. Hatta bu azaltmalar için kızı Nazan’ı da evlendirmeye çalışan baba Cevahir’in dönüşü ile planları ile beraber yıkılır. Cevahir hem okumamış hem de çalışmaz hali ile babası tarafından kabul edilmez. 

Sokakta kalan Cevahir hızlı bir şekilde bir plan kurar. Hem mahalleyi hem de aileyi birbirine katan Cevahir Almanya’ya gitmeden öne beraber olduğu Şukufe’nin Kara Bilal ile ilişki yaşadığını öğrenir. Mahalleyi birbirine katan Cevahir iyice bir problem şekline bürünmüştür.  

Geniş Aile Kanal D’de yayımlanan bölümleri ile izleyenlerine güldüren ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayan bir dizidir. Geniş Aile dizisi 108. bölümü ile sevenlerine veda etmiştir. Hatta sonrasında Geniş Aile dizisi ile bağımlı olarak Geniş Aile Yapıştır isminde bir sinema filmi bile çıkmıştır.  

En çok izlenen köy dizileri ve aile dizileri oyuncuları ise şu şekildedir: 

Oyuncuları; Ufuk Özkan, Bülent Çolak, Fırat Tanış, Bora Akkaş, Gizem Akman, Bihter Özdemir, Rojda Demirer, Zuhal Topal, Ahmet Sarsılmaz, Mine Teber, İlker Ayrık, Rasim Öztekin, Emel Çölgeçen, Yeşim Ceren Bozoğlu, Tolga Canbeyli, Mustafa Uzunyılmaz, Tanju Tuncel, Halit Akçatepe, Ali Tutal, Melis Babadağ, Burak Dakak, Hatice Şendil, Azra Akın, Berat Efe Parlar ve Suna Yıldızoğlu. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En Çok İzlenen Köy Dizileri ve Aile Dizileri! Unutulmaz 12 Yerli Dizi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!