USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC64.026,93

Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

ziraat-internet-bankaciligi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ziraat internet bankacılığı sayesinde pek çok banka işini şubeye gitmeden online olarak gerçekleştirebilmek mümkün olur. Dijital bankacılık hizmetiyle Türkiye’nin en önemli bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası; hızlı ve kolay bir şekilde işlemlerin yapılması fırsatını sunmaktadır.

Bu hizmetin en önemli avantajları arasında, istenilen bir işlemin doğrudan banka müşterileri tarafından ve istenilen zamanda yapılabilmesi vardır. Ancak bu hizmetin kullanılabilmesi için, Ziraat internet bankacılığı başvuru formunun doldurulması gerekir. Bankanın resmi web sitesinde yer alan hemen başvur seçeneğine tıklayarak, Ziraat internet bankacılığı online başvuru yapılabilmesi mümkündür.

Ziraat İnternet Bankacılığı İndir

Ziraat internet bankacılığı tanımlama için kullanılan Ziraat mobil uygulaması; cep telefonlarına indirilerek kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bu noktada Ziraat internet bankacılığı açma işleminde bankanın resmi uygulaması indirilmelidir.

Bankanın sunduğu mobil internet bankacılığı uygulaması sayesinde; herhangi bir bilgisayara gerek olmadan istenilen zamanda hesaba giriş yapılabilmesi sağlanır. Böylelikle bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden ve sıra beklemeden pratik bir şekilde gerçekleştirebilme fırsatı elde edilebilir.

ziraat-internet-bankaciligi
Ziraat İnternet Bankacılığı

Android ve iOS cihazlarda Ziraat mobil indir işleminasıl yapılır? Açıklayalım!

 • Android cihazlarda; Google Play Store uygulamasına giriş yapılarak arama çubuğuna Ziraat mobil yazılmalıdır. Sonrasında açılan ekranda indirme işlemi gerçekleştirilmelidir.
 • iOS cihazlarda; App Store mağazası açılarak arama kısmına Ziraat mobil yazılması gerekir. Ardından uygulamanın karşısında yer alan indir seçeneğine tıklandığında, uygulama telefona hızlı bir şekilde yüklenir.

Ziraat Mobil Girişİşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlardan Ziraat giriş işlemini ilk defa gerçekleştirecek olan kişiler, bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda araştırma yapmaktadır. Banka müşterilerinin ilk olarak Ziraat mobil uygulamasını açması gerekir. Ardından açılan ekranda yer alan giriş yap butonuna tıklanmalıdır.

Daha sonra en alt kısımda yer alan dijital müşterimiz olmak için hemen başvur alanına tıklanması gerekir. Bu işlemin  ardından banka müşterilerinin karşısına bir form çıkacaktır. İlgili alanlara T.C. kimlik numarası, cep telefonu ve güvenlik kodu girilerek devam seçeneğine tıklanmalıdır.

Ardından cep telefonlarına kısa mesaj ile bir şifre gönderilir. Telefona gelen şifre, uygulama üzerinde istenilen alana 3 dakika içerisinde girilmelidir. Sonrasında internet bankacılığı şifresi edinebilmek için nüfus cüzdanı seçerek devam edilmelidir.

Müşterilerin karşısında nüfus cüzdanı hazırlama bölümü çıkacaktır. Bu aşamada kimlik kartının arka kısmı ekrana okutulmalıdır. Ardından kimlik kartının ön yüzünün de ekrana okutulması gerekir. İşlemlerin başarılı olması durumunda nüfus cüzdanında yer alan fotoğraf ekrana gelecektir. Bu kısmı onayladıktan sonra banka müşterilerinin ön yüzünü ekrana okutması gerekir.

Tüm bu işlemlerin ardından internet bankacılığı şifresi telefona SMS olarak gelecektir. Böylelikle Ziraat internet bankacılığı şifre alma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Edinilen şifre ile ister mobil uygulama üzerinden ister bankanın resmi web sitesinden internet bankacılığına istenilen zamanda giriş yapılabilir.

Ziraat Dijital İnternet Bankacılığı ve Ziraat MobilUygulaması İle Yapılabilecek İşlemler

Önceleri pek çok müşteri, banka ile ilgili işlemleri için şubelerden ve Ziraat müşteri hizmetleri üzerinden destek sağlamaktaydı.

Ancak günümüzde dijital ve mobil bankacılık sayesinde yapmak istenen kredi kartına transfer, hesaplarım arası transfer, para aktarma ve diğer banka işlemleri; hızlı bir şekilde internet sitesinden ve uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle zamandan tasarruf etme avantajı da elde edilmektedir.

ziraat-internet-bankaciligi

Ziraat mobil kullanıcı adı nedir? Kart numarasının orta kısmında bulunan alan banka müşterilerinin numarası olmaktadır. Şube kodu, kart numarasının ilk 4 hane temsil ederken, son 4 hane ise kartın ek numarasını ifade etmektedir.

Peki, avantajlı özelliklerle geliştirilmiş olan Ziraat dijital internet bankacılığı ve mobil uygulama ile hangi işlemler gerçekleştirilir? İşte detaylar!

1 – Ziraat İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Banka müşterilerinin internet bankacılığı şifresini unuttuklarında yeni bir şifre almak için yapılacakları işlemler oldukça basittir. Bu noktada şu adımlar izlenmelidir;

 • Dijital bankacılık veya mobil uygulamanın giriş ekranında yer alan şifremi unuttum seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Ardından açılan sayfada T.C. kimlik numarası, güvenlik kodu ve cep telefonu kısma doldurularak devam edilmelidir.
 • Daha sonra doğrulama tercihinde bulunulmalıdır.
 • Kimlik kartı doğrulama ve kredi/banka kartı doğrulama seçeneklerinden birini tercih ederek, istenilen yönergelere uyulmalıdır.
 • Sonrasında yeni bir internet bankacılığı şifresine sahip olunmaktadır. Bütün bu işlemler üst düzey güvenlik önlemleri ile gerçekleştirilmektedir.

2 – Ziraat İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası müşterileri kartlarındaki blokeyi kaldırmak için 0850 258 00 00 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayarak; varolan blokenin kaldırılabilmesini sağlarlar. Aynı zamanda müşteriler Ziraat mobil üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirler. Açıklanması gerekirse;

ziraat-internet-bankaciligi
 • Giriş ekranındaki şifremi unuttum sekmesine tıklanmalıdır.
 • Ardından istenen bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekir.
 • Daha sonra bloke kaldırma işlemi için müşterilerin SIM kartlarına bir güvenlik kodu gönderilmektedir.
 • İnternet bankacılığı bloke kaldırma şifresi kullanılarak, bu işlem kolaylıkla yapılmalıdır.

3 – Ziraat İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke Kaldırma

SIM kart bloke kaldırma işlemi de, internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Ayrıca banka müşterileri Ziraat şubelerine giderek de, SIM kart bloke kaldırma talebinde bulunabilirler. Daha sonra cep telefonları üzerinden güvenlik kodu kullanılarak SIM kart üzerindeki bloke kaldırılmaktadır.

Bu işlem için Ziraat ATM’leri de kullanılabilmektedir. Yapılması gereken ATM’lerden bakiye-bilgi-şifre kısmına girerek, gereken adımları uygulamaktır.

4 – Ziraat Dijital Bankacılık Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu için artık şubeye gitmeye gerek yok. Sanal bankacılık sayesinde dijital ortamdan kredi başvurusu yapılabilmesi mümkündür. Yapılan kredi başvuruları sonucunda banka tarafından detaylı bir şekilde değerlendirme yapılmaktadır. Eğer kredi kartına onay gelirse tutar hesaba otomatik bir şekilde yansıtılmaktadır.

Çoğu müşteri online şekilde bireysel ve kurumsal kredi alınabildiği için; Ziraat internet bankacılığı kredi kapatma işleminin de bu şekilde yapılabileceğini düşünmektedir. Ancak bu işlem internet bankacılığı üzerinden yapılamamaktadır.

Tüm bunların yanında internet şubesindeki kartlarım kısmında yer alan sanal kartlarım bölümünden; sanal banka kartlarım veya sanal kredi kartlarım seçeneğine tıklayarak kart oluşturulabilmesi mümkündür.

5 – Ziraat İnternet Bankacılığı Ehliyet Harcı Ödeme

Ziraat Bankası’nın internet bankacılığı müşterisi olan kişiler; ehliyet harcını bu yöntemle ödeyebilme imkânı elde edebilirler. Bu işlemin yapılabilmesi için, sisteme giriş yapıldıktan sonra bazı adımların gerçekleştirilmesi gerekir. Açıklanması gerekirse;

 • İşlem menüsündeki ödemeler seçeneğine tıklanmalıdır
 • Daha sonra yeni ehliyet ve kimlik kısmına tıklanmalı ve ardından ehliyet işlemleri seçeneğiyle devam edilmelidir.
 • Açılan sayfadaki yer alan işlemler içerisinde ehliyet harcı yatırma kısmı işaretlemelidir. Sonrasında ödeme işlemi yapılmaktadır.
 • Ödeme işlemi gerçekleştirildikten sonra makbuz alınabilmektedir.
ziraat-internet-bankaciligi

6 – Ziraat İnternet Bankacılığı İnternet Alışveriş Açma

Banka müşterileri kredi kartlarını internet alışverişine açma işlemini gerçekleştirmek için; Ziraat Bankası’nın sunduğu internet bankacılık yöntemini kullanabilirler. Bu noktada sistem üzerinden izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

 • Ana menü kısmından kartlarım seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından kredi kartlarım diyerek devam edilmelidir.
 • Kart ayarlarına tıkladıktan sonraki menüye geçilmelidir. Bu kısımda da kart ayarları seçeneği ile ilerlenmelidir.
 • Açılan ekranda işlem kısıtı bölümü görülecektir.
 • Daha sonra kredi kartı işlem kısıtı seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından e-ticaret yazan seçeneğin karşısında yer alan kutucuk griden yeşil hâle getirilmelidir.
 • Eğer banka müşterileri harcamalarını sadece yurtiçinden yapıyorsa, yurtiçi işlem seçeneğine tıklamalıdır. Ancak hem yurtiçi hem de yurtdışı satış gerçekleştirilen müşteriler, yurtdışı işlem kısmını da aktif hâle getirmelidir.

7 – Ziraat İnternet Bankacılığı Yatırım Hesabı Açma

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu avantajları oldukça fazladır. Bu noktada yatırım hesabı açma işlemi; Ziraat mobil uygulaması ve internet bankacılık üzerinden tek bir tıkla kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!