USD33,10
EURO36,10
JPY0,211500
RUB0,374400
GBP43,13
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.601,90
BTC63.841,64

Vakıfbank Hisse Senedi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Kural

vakifbank-hisse-senedi-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-11-kural
Vakıfbank Hisse Senedi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Kural
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakıfbank hisse konusunda yatırımcıların aktif olarak kullandıkları bir bankadır. Hisse senedi anonim şirketin sermayesinin birbirine eşit paylarından bir parçasını temsil eden ve kanuni şekil şartlarına uygun olarak düzenlenen hukuken kıymetli evrak hükmünde bir belgedir. Her yatırımda riskin olduğu kadar hisse alımlarında da olsa da insanlar Türkiye’deki kamu bankalarından biri olan Vakıfbank’ı yatırım konusunda tercih etmektedirler.

Başlangıçta karışık gibi görünen hisse işlemlerini içine girip araştırmalar yaptığınızda daha iyi anlayacaksınız ve kazandıkça bu durum sizi mutlu edecektir. Her detayını müşteri hizmetlerine bağlanarak yapılabileceğiniz Vakıfbank hisse işlemlerinde yatırımlarınızı doğru zamanda doğru şirketlere yaptığınızda ciddi kazançlar elde edebileceksiniz. Böylece paranız değer kaybetmeyecek ve bu paradan kazanç sağlayacaksınız.

Vakıfbank Hisse Senedi Nasıl Alınır?

vakifbank-hisse-senedi-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-11-kural

Birikiminiz var ve bunu değerlendirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse Vakıfbank hisse senedi alımlarına gelin bir göz atın. Öncelikle Vakıfbank’ta bir hesabınız varsa şubeye gitmeden internet bankacılığı üzerinden yatırım hesabı açabilirsiniz. Hesabınızı açıktan sonra Vakıfbank hisse forum kısmını doldurarak işleme başlarsınız.

Ayrıca öncesinde yatırım yapacağınız şirkete ait hissenin araştırma raporlarına anında ulaşabilirsiniz. Yatırım hesabınızı açtıktan sonra Vakıfbank hisse alışı işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız alış bedeli için yeterli miktarın hesabınızda bulunması gerekmektedir.

Vakıfbank Halka Arz Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Halka arz talepleri genellikle iki yöntem ile toplanmaktadır. Bunlardan birincisi bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemidir. Halka arzda genelde bu yöntem tercih edilmektedir. Katılmak için Vakıfbank web sitesinden veya mobil uygulaması üzerinden halka arz menüsünü kullanıp talep oluşturabilirsiniz.

Talep kısmına da istediğiniz hisse adedini girmelisiniz ve minimum talep miktarı seçeneğini 1 olarak bırakmalısınız. Ayrıca Vakıfbank hisse alımlarında yabancı hisse alımlarını tercih edecek olursanız Vakıf FX üzerinden Forez piyasalarına giriş yapabilirsiniz. Eğer yabancı hisse senedi alacaksanız en güvenilir hisse senedi Midas’tan alınır. Amerika Borsaları’nda lisanslı bir aracı kurumdur.

Vakıfbank Hisse Hedef Fiyat Aralıkları Nasıldır?

vakifbank-hisse-senedi-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-11-kural

2024 yılına ait Vakıfbank hisse hedefi tahminleri her an değişiklik gösterdiğini unutmayın. 24 Nisan Çarşamba günü Vakıfbank hisse tavan yaparak 18,59 TL seviyesinden kapatmıştır. Hisse grafiği incelendiğinde son 1 aylık dönemde %36’yı aşkın artış yaşanmıştır. Son 6 aylık periyottaki hareketleri ise %15 oranında pozitif yönde gerçekleşmiştir.

Vakıfbank Hisse Yorum Twitter

Günümüzde aktif olarak kullanılan sosyal medyalar sadece eğlenceli vakit geçirmek için kullanılmıyor. Bu tarz yatırım işlemleriniz hakkında her türlü bilgiye anında ulaşabileceğiniz ve ekonomistlerin yorumlarına ulaşabileceğiniz Twitter bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Her türlü piyasa tahminlerine ulaşabileceğiniz bu uygulama da Vakıfbank hisse yorum ve tahminlerine de yer verilmiştir.

Halkbank Hisse Nasıl Alınır?

En yakın Halkbank şubesine giderek size verilen uygunluk testi sonucu neticesinde ilgili sözleşmeleri imzalayarak yatırım hesabınızı açtırabilirsiniz. Ayrıca alım satım işlemlerinizde işlem tutarı üzerinden %0.03 oranında standart komisyon alınmaktadır.

Hisse Senedi Çeşitleri Nelerdir?

vakifbank-hisse-senedi-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-11-kural

Yatırım amaçlı yapılan hisse senedi alımlarında çeşitlilikler söz konusudur. Ayrıca şirketler çeşitli hisse senedi türleri ihraç ederler. Aşağıda verilen hisse senetleri en çok kullanılan ve bilinen çeşitleridir.

Adi Hisse Senedi İmtiyazlı Hisse Senedi
Adi hisse senedi fiyatları, ne zaman işlem gördüklerine bağlı olarak değişir. Adi hisse senedi sahipleri, şirketin yönetim kurulu, birleşme ve devralmalar gibi işlerine oy verebilir. Size temettü alabilme hakkı veren bu bölümde temettü ödemesi alacağınız garanti edilmez. İmtiyazlı hisse senetleri, bir şirkette sahiplik hissesini temsil eder, ancak oy hakkı sunmaz. İmtiyazlı hisse senedi sahiplerinin temettü ödemeleri sabit olduğu için, temettülerden bekleyecekleri getiri miktarını bilirler. İmtiyazlı hisse senetleri adi hisse senedine çevrilebilir.

Hisse Senedi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vakıfbank hisse senedi alımları hakkında bilgiler verildi ancak genel olarak nelere dikkat edilmeli aşağıda anlatılmıştır.

 • Lisanslı bir kurumda hesap açtırın.
 • Hangi vadede olduğunuzu bilin.
 • Yatırım stratejilerini bilin.
 • İşe piyasaları değerlendirerek başlayın.
 • Şirketleri araştırın ve tanıyın.
 • Piyasa çarpanlarını inceleyin.
 • Değerlendirme raporlarını okuyun.
 • Kar paylarını(temettü) inceleyin.
 • Beta değerini gözden geçirin.
 • Şirketlerin yıllık faaliyetlerini inceleyin.
 • Anlık fiyat düşüşü ve yükselişi yaşayan şirketleri iyi değerlendirin.

Vakıfbank Hisse Alım-Satım Hakkında Sık Sorulan Sorular

vakifbank-hisse-senedi-alirken-dikkat-edilmesi-gereken-11-kural

Son zamanlarda Türk parasının günden güne değer kaybetmesi insanları yatırıma sevk etmiştir. Özellikle son zamanların popüler yatırımlarından olan hisse alımlarına yönelimler artmıştır. Yukarıda Vakıfbank hisse işlemleri hakkında tüm detaylar anlatılmıştır. Merak edilen diğer sorular aşağıda verilmiştir.

1 – Hisse Senedi Almak İçin ne Yapmak Gerekir?

Yatırım hesabına giriş yaptıktan sonra, borsada işlem gören ve satın almayı istediğiniz hisse senedini seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz hisse senedinin alış fiyatını ve istediğiniz miktarı girdikten sonra, alış emri verilmelidir. Böylece hisse senedi satın alma işlemi tamamlanır.

2 – Vakıfbank Borsa Hesabı Ücretli mi?

Hisse senedinizi açın, karma düzey 1 ve endeks verilerini ücretsiz izleyin! Tüm bunları Vakıfbank internet ve mobil bankacılığı kullanarak belirleyebilirsiniz.

3 – Vakıfbank Borsada ne Kadar Komisyon Alıyor?

Vakıfbank hisse senedi işlemlerinde standart komisyon oranı olarak binde 2’dir. Komisyon indirim talepleri Vakıfbank şubelerinden ve Vakıfbank çağrı merkezinden sizlere iletilmektedir

4 – Vakıfbank Hisse Senedi Sattım Paramı ne Zaman Alırım?

Vakıfbank hisse alış işlemi gerçekleştikten sonra paylar, satış işlemi de gerçekleştikten sonra satış tutarı yatırım hesabınıza 2 iş günü içerisinde geçer. Ancak borsa işlem limitiniz dahilinde işlem yapılabilir.

5 – Hisse Almak İçin Hangi Banka?

Bankacılık hisseleri incelendiğinde en çok Halkbank tavsiye edilmiştir. Tabi bu hisseleri sürekli olarak incelemeli almadan önce araştırma yapmalısınız. Aynı zamanda en az komisyonu hangi bankanın aldığı da önemlidir. Diğer bankalar ise Akbank ve Vakıfbank’tır.

6 – Tavan Yapacak Hisse Nasıl Bulunur?

Hesaplamasını yaparken hisse senedinin son fiyatının %10’u alınır. Ardından bu oran kapanış tutarına eklenerek üst seviyedeki tutar bulunur. Böylece yatırımcılar hisse senedinin en fazla ne kadar yukarı yönlü seyredeceğinin görür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Vakıfbank Hisse Senedi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 11 Kural

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!