USD32,37
EURO34,81
JPY0,207300
RUB0,363600
GBP41,30
EURO/USD1,07
BIST10.062,81
GR. ALTIN2.409,44
BTC67.330,22

THY Hisse Grafiği Nereden Takip Edilir? | 6 Güncel Yöntem

thy-hisse-grafigi-nereden-takip-edilir-6-guncel-yontem
THY Hisse Grafiği Nereden Takip Edilir 6 Güncel Yöntem
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY hisse grafiği ilk çıktığı andan itibaren en çok takip edilen hisseler arasında yer alıyor. Üstelik sadece Türkiye genelinde yatırımlar için değil, yurt dışından da sayısız yatırımcı takip etmektedir. Uluslararası hizmet veren ve hava yolları arasında sayılı olarak görülen THY bu noktada çok bilinmektedir. Peki THY hisse grafiği nereden takip edilir?

Hisse takibi yapmak şüphesiz çok önemli bir konudur. Çünkü takip edilerek hisse alımı ya da satışı yapılmaktadır. Doğru hedeften/fiyattan hisseye girmek ya da hisseden çıkmak gerekir. Bu aşamada eğer THY hisse yatırımı yapacaksanız, takibini sürdürmelisiniz. Hisse takibi yapabilmek için ise sayısız yol bulunmaktadır.

Güncel Olarak THY Hisse Grafiği Nereden Takip Edilmeli?

thy-hisse-grafigi-nereden-takip-edilir-6-guncel-yontem

Hisse grafikleri, alım-satıma bağlı olarak dalgalanmaları gösteren grafiklerdir. Bu grafikler seçilen süre zarfına göre değişiklik gösterir. 10 dakikalık değişimler takip edilebildiği gibi 4 saatlik ya da 1 senelik değişimlere de göz atılabilir. Yatırımlarını şekillendirmek isteyenler kendine göre süre belirleyebilmekle birlikte güncel olarak takipte kalmalıdır.

Başta THY hisse grafiği olmak üzere var olan tüm grafikleri takip edebilmenin birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Her yöntem incelendiğinde yatırımcılar kendine uygun olan adreslere yönelip tercihini yapacaktır. İşte, en çok bilinen o yöntemler:

1 – Web Sitelerinden Takip Etmek

Günümüzde birçok web sitesi hisse grafikleri başta olmak üzere ekonomik gelişmeler hakkında bilgi vermektedir. Anlık olarak grafiklerini güncelleyen sitelerde BIST100 başta olmak üzere yurt dışı temelli hisse senetleri de takip edilebilmektedir. THY hisse grafiği takip edebileceğiniz birkaç web sitesi şu şekildedir:

  • Investing,
  • Uzman Para,
  • Foreks,
  • Hürriyet Para,
  • TradingView
  • Borsa Direkt.

Her sitenin sahip olduğu alt yapı farklılığı ve yatırımına göre güncellik değişiklik gösterir. Ancak aralarında en çok tercih edilenin Investing olduğu bilinir.

2 – Uygulamalar Üzerinden Takip | THY Hisse Grafiği

Yaygın olarak hisse grafik takibi telefondan yapılabilmektedir. Mobil cihazlara erişimin daha kolay olması temel sebeplerinden birisidir. Günümüzde birçok bankanın uygulaması başta olmak üzere sırf bu konu için özel üretilmiş uygulamaları bulunmaktadır. Daha önce THY hisse grafiği takibi için önerilen web sitelerinin de birçoğu mobil uygulama olarak vardır.

3 – Twitter Hesapları

thy-hisse-grafigi-nereden-takip-edilir-6-guncel-yontem

 

Twitter üzerinden yatırımcılar ve bu alanda bilirkişiler tarafından paylaşımlar yapılmaktadır. Belirli hesaplar üzerinden anlık takip edilen hisseye göre grafik bilgisi sunulur. Üstelik sadece grafik bilgisi değil hisseye dair yeni gelişmişler, yatırımlar hakkında da bilgi almanız mümkün kılınır.

4 – Diğer Sosyal Medya Platformları

Sadece Twittter THY hisse grafiği takip etmenize olanak sağlamaz. Tam tersine nadirde olsa Instagram, Facebook hesapları mevcuttur. Fakat söz konusu yatırım olduğunda en yaygın kullanılan kanallardan birisi Telegram olmaktadır. Özel olarak açılmış Telegram gruplarına katılarak dilerseniz sadece bilgi alabilir dilerseniz yatırımcıların yorumlarını da görebilirsiniz.

5 – Yatırımcı Profilleri ve Uzmanlar

Ekonomistler, yatırımcılar ve uzun süreli hisseler ile uğraşan kişilerin profillerini incelemek çoğu zaman iyidir. Yakın olarak THY grafiği takip eden bir uzmanı bu yönde takip edebilirsiniz. THY grafiği hakkında size bilgi verebileceği gibi genel anlamda piyasadan ve mantığından da anlamanız mümkün olacaktır.

6 – Forumlar

Özel oluşturulmuş forum ve tartışma siteleri her anlamda katkı alabileceğiniz adreslerdir. Burada yatırımcıların ilk ağızdan öneri ve şikayetlerine göz atabilirsiniz. Söz konusu THY hisse grafiği olduğunda da bu tarz sitelerde çok sayıda paylaşım yapılacaktır. Böylece bilgilenmek, etkileşime girmek gibi her alanda adım atabilirsiniz.

THY Hisse Yorumları Son Dakika Nasıl Takip Edilir?

thy-hisse-grafigi-nereden-takip-edilir-6-guncel-yontem

Takip ettiğiniz hisseler hakkında meydana gelen gelişmelerin yorumlarını görmek isteyebilirsiniz. Bu tarz yorumları yatırımcıların birinci ağızdan yapmasını istiyorsanız daha çok Telegram ya da forum sitelerine bakmanız gerekir. Ancak bilirkişi yorumu istiyorsanız bizzat uzmanların katıldığı programları ya da sosyal medya hesaplarını takip etmeniz gerekir.

Her Çıkan ‘THY Hisseleri Çıldırdı’ Haberleri Ne Kadar Doğruluğa Sahip?

Genellikle THY hisse grafiği incelendiğinde ya da yorumlar okunduğunda ‘THY hisseleri çıldırdı’ gibi ekstrem yorumlar yapılmaktadır. Bu tarz abartılı yorumlar olumlu olumsuz da olsa çok fazla dikkate alınmamalıdır. Spekülasyon yaratmak için bazı durumlarda hisseler hakkında bu tarz yorumlar yapılır. Kişilerin kendi bilgisini geliştirerek daha çok THY hisse grafiği yorumlaması doğru olacaktır.

THY Hissesi Uzun Vadede Ne Olur?

Uzun vadede THY hisse grafiği için bazı yorumcular yorumlarda bulunmaktadır. Yabancı yatırımcılar tarafından özellikle bu hisse için ‘nötr’ yaklaşımlar sergilenmektedir. Bu durum dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Belirli zamanlarda yatırım adına pozitife dönen yaklaşım olmakla birlikte nadir olarak negatif yorumlar yapılmaktadır.

Son zamanlarda gerçekleşen yorumlara göre THY hissesi uzun vadede olumlu bir yol izliyor. Yatırımcı tavsiyesi olmamakla birlikte, bazı yorumcular tarafından 2024 yılı hedef fiyatı 236 TL’den 351 TL’ye çekilmiştir.

THYAO Dolar Bazlı Grafik ile TRY Grafiği Neden Farklı?

 

THY hisse grafiği yani THYAO, hem TRY hem de dolar grafiği üzerinden sunulmaktadır. Çünkü hisseyi alacak olan para değerine göre yatırım oranları vs. değişmektedir. Örneğin dolar bazında alımlar yükselebilirken TRY yani TL karşılığında hafif düşüş yaşanabilir. Alım yapılacak paraya bağlı olarak doğru grafiği takip etmek gerekir.

THY Hisse Grafiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

thy-hisse-grafigi-nereden-takip-edilir-6-guncel-yontem

Genel itibari ile THY hisse grafiği hakkında sorulan sorular yanıtlandı. Diğer merak edilen konu başlıkları ise şu şekilde yer alıyor:

A – 2024 THY Hissesi Ne Olur?

Beklentilere bağlı olarak yıllık THY hisse değeri biçilmektedir. Alım-satımlar ya da firmanın sahip olduğu yatırım planlarına göre değişiklik gösterecektir. 2024 yılında genel itibari ile hisse değerinin +300 TL olması beklenmektedir. Ortalama fiyatlar 300-320 TL arasında tutulmaktadır.

B – THY Hisse 10 Yılda Ne Kadar Kazandırdı?

2012 Kasım ayında kapanışını ilk defa 4,5 TL’den yapan THYAO kısa sürede popülaritesini arttırdı. Kasım 2022 tarihine gelindiğinde aylık kapanışı 120 TL’ye çıkan hisse yatırımcılarını uzun vadede sevindirdi. 10 yıllık bu artış ile yatırım yapanlara 26,6 kat getiri sağladı.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
THY Hisse Grafiği Nereden Takip Edilir? | 6 Güncel Yöntem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!