USD33,04
EURO36,10
JPY0,210100
RUB0,372900
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.569,66
BTC62.811,71

THY Hisse Senedi Alabileceğiniz 5 Site

thy-hisse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY hisse senedi ne kadar? Türk Hava Yolları hissesi nereden alınır? Türk Hava Yolları hissesi kimin? THY ne kadar halka açık? Soruları yatırım yapmak isteyen kişilerin sıkça araştırdığı konulardır.

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin en önemli havayolu şirketidir. Hisse senedi ise bu şirketin sahiplik payları anlamına gelir. THY’nin hisse senetleri, BİST’te yani Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. 1990 yılının Aralık ayından bu yana THY hiseleri halka açıktır.

THY Hisse Nereden Alınır?

THYAO alım satım işlemleri aracı kurumlar ile bankalar üzerinden gerçekleşmektedir. Tüm bankalarda THYAO hisse senedi satışı hali hazırda mevcuttur. Bu bankalar üzerinden hızlı bir biçimde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

thy-hisse
thy-hisse

1.THY Hisse Nasıl Alınır Ziraat

Pek çok banka gibi Ziraat’in de kendine özgü bir yatırım platformu bulunur. Ziraat Yatırım sitesinden açacağınız yatırım hesabınızın Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından aktive edilmesi gerekir. Bunun kabinde THYAO için alım satım emri verebilirsiniz.

2.THY Hisse Nasıl Alınır Garanti BBVA

THYAO alım satım işlemleriniz için Garanti BBVA Mobil, E-Trader, İnternet Bankacılığı ya da müşteri iletişim merkezini kullanabilirsiniz. Hatta son 3 ayda yaptığınız ortalama hisse senedi işlem hacminiz baz alınarak belirlenen avantajları komisyon oranlarını da Garanti size sunmaktadır.

3.THY Hisse Nasıl Alınır VakıfBank

VakıfBank’da THYAO alım satımları için hizmet veren bankalardan biridir. Yatırım hesabınızı hızlı ve güvenli şekilde açarak mobil bankacılık, internet bankacılığı ve TradeOnline uygulamaları sayesinde hem hisse senedi hem de varant alım satım işlemlerinizin tümünü halledebilirsiniz.

4.THY Hisse Nasıl Alınır İŞ Yatırım

İşCep ve İnternet şubesi vasıtasıyla hisse senedi alım satım emirlerinizi pratik şekilde hayata geçirebilirsiniz. İş Yatırım hesabınız sayesinde verdiğiniz emirler zaman önceliği olmak kaydı ile BIST’e iletilir ve sonuçlar banka nezdinde oluşturduğunuz yatırım hesabını yansıtılır.

thy-hisse

5.Midas ile THYAO Hisse Nasıl Alınır?

Hem App Store’da hem de Google Play’de bulunan Midas uygulamasını dakikalar içinde telefona yükleyerek MİDAS Yatırım hesabı açabilirsiniz. Platforma girdiğinizde arama butonunu göreceksiniz. Oraya THYAO yazarak hissenin detay sayfasına gitmeniz gerekecektir. Oradan Türk Hava Yolları hisse senedine alım emri verebilirsiniz.

THY Hisseleri Çıldırdı

THY hisse ne kadar kazandırdı? THYAO hisse ne zaman bölündü? Hisse senetleri ile yatırım yapma konusuna ilgiliyseniz, Türk Hava Yollarının verdiği hisseleri araştırmanızda fayda olacaktır. Çünkü büyük ve köklü bir şirket olduğu için uzun vadeli bir yatırım kaynağı gibi gözükmektedir.

Özellikle 2020 yılından bu yana hisse analizlerinde pozitif değer gören Türk Hava Yolları bu yılda yükselişine devam etmektedir. Siz de yatırım yapmak isterseniz finansal raporları incelemeniz fikir edinmenizde destek olacaktır.

thy-hisse

THY hissesi Uzun Vadede Ne Olur 2023

THY’nin güncel hisse fiyatları, diğer hisselere göre biraz fazladır. Fakat bunun yanı sıra günlük işlem hacmi, piyasa değeri de yüksektir. Bu nedenle uzmanlar uzun vadeli yatırımlar için bu hisse senedini önerebilmektedir. Siz de daha detaylı ve güncel bilgileri öğrenmek isterseniz Borsa İstanbul’un resmi web sitesinden bilgi alabilir, finans haber kaynaklarından ise fikir edinebilirsiniz.

THY hissesi Uzun Vadede Ne Olur 2024

2022 senesinde 18.4 milyar dolar konsolide satış geliri elde eden THY, %29.2 marj ile 5.4 milyar dolar konsolide FAVKÖK elde etti. Bunun yanı sıra 2.7 milyar dolar da net kar rakamı gördü. Bilirkişiler 2022 senesinin son demlerinde 394 uçaktan oluşan THY filosunun 2023 yılının sonlarda nette 33 uçak girişi sayesinde 427 sayılarana kadar ulaşabileceğini ön görmektedir.

Bu da demek oluyor ki 2023 yılının sonlarında %15 kapasite artışı beklenilmektedir. Tüm bu bilgiler göz önüne alınarak uzmanlar, Türk Hava Yolları hisse senedinin 2024 yılında da verimli geçeceği varsayımı yapılmaktadır.

thy-hisse

THYAO Hisse Yorum Twitter Üzerinden Takip Edilir mi?

THYAO hisse senedi fiyatları, gün gün değişimi ve geçmiş performanslar ile diğer ilgili finans bilgilerini öğrenmek yatırımcılar için en faydalı unsur olacaktır. Fakat tüm bunlar nereden takip edilmeli konusunda kafa karışıklığı yaşamanız oldukça normaldir.

Konu ile ilgili olarak Twitter üzerinde paylaşım yapan uzman ve işin ehli kişiler mevcuttur. Onların hesaplarını takipte kalarak bilgi edinebilirsiniz. Fakat güvenilir bilgi paylaştıklarından emin olmayı unutmayın!

THY Hisse Hedef Fiyat

THYAO hisseleri 2023 senesi bazında en yüksek 269.8 TL’yi, en düşük ise 61.7 TL’yi görmüştür. 16 Ağustos 2023 tarihi bazında bakıldığında THYAO hisse fiyatları 256.4 TL üzerinden işlem görmüştür.

thy-hisse

THY Hisse Yorumları Son Dakika

Uzman yatırımcılar gibi yatırım yapmayı düşünen ve yatırım işlerine yeni başlayan kişiler için hisselerin yorumları oldukça önemlidir. Bu nedenle sizler de hisse senetlerini incelemeyi ve yorumlamayı öğrenerek daha doğru adımlar atabilirsiniz. THYAO 16 Ağustos 2023 yorumları şu şekildedir;

Son İşlem Fiyatı: 255.7Açılış Fiyatı: 260
Alış: 255.6Önceki Kapanış Fiyatı: 259.7
Satış: 255.7Alt Marj Fiyatı: 233.8
Günlük Değişim: -4Üst Marj Fiyatı: 285.6
Günlük Değişim (%): -1.5420 Günlük Ortalama: 242.54
Günlük Hacim (Lot): 25.496.336,00Haftalık En Düşük: 252.6
Günlük Hacim (TL): 6.557.062.781,20Haftalık En Yüksek: 269.7
Gün İçi En Düşük: 255.3Aylık En Düşük: 213.1
Gün İçi En Yüksek: 260.5Aylık En Yüksek: 269.8

THY Temettü 2023 Ne Zaman

Türk Hava Yolları temettü verecek mi? Türk Hava Yolları neden temettü vermiyor? Sorularının karar verme aşamasında kafanızı karıştırması oldukça olası bir durumdur. Lakin THYAO 2023 yılında temettü dağıtmamaya karar veren bir şirkettir.

Temettünün ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca bahsetmek gerekebilir. Temettü şirketlerin elde ettikleri kârdan hisse ortaklarına pay vermesidir. Borsadaki şirketler bu kâr payını ya nakit para olarak ya da ekstra hisse senedi dağıtarak vermektedir. Bugüne kadar Türk Hava Yolları yalnızca 2009 ve 2013 senelerinde temettü dağıtımı yaptı. Yani kısacası 10 yıldır yatırımcılarına hiçbir temettü ödemesi yapmadı.

thy-hisse

THY Bedelsiz 2023

Borsada bedelsiz gelirse ne olur? THY bedelsiz verecek mi? THYAO 2013 yılında en son bedelsiz sermaye artırım kararı vermişti. Bu sayede bedelsiz potansiyeli %3147 olarak hesaplanmıştı. Yani bu oldukça etkileyici bir orandı.

Bedelsiz potansiyeli kavramının ne olduğunu bilmiyorsanız şöyle düşünebilirsiniz, şirketin özkaynaklarını ödenmiş sermayeye bölerek elde edilmesi anlamına gelmektedir. Bunun akabinde hissedarlarına her bir hissesi için belli bir miktarda bedelsiz hisse verilmektedir.

THY Hisse Almak Mantıklı Mı?

Yatırım yapma fikri olan ama yatırım veya e-ticaret hisseleri verilerini inceledikçe kafasını karışan kişiler, THY hisse kar payı veriyor mu? THY en iyi kaçıncı sırada? Kaç tane hisse senedi alınmalı? Türk Hava Yolları hisse senedi almak caiz mi? Sorularının cevaplarını aramaktadır. Yatırım yapmadan önce, yatırım hissesini enine boyuna incelemenizde fayda olacaktır. Bu incelemeyi yaparken aşağıdaki standartları göz önünde bulundurmalısınız.

  • Şirket analizi
  • Risk yönetimi
  • Uzun vadeli şirket stratejileri

THY Hisse Senedi Alma Rehberi

Kişilerin kendi başlarına yani şahsen borsada alım satım işlemi yapma konusunda kanuni bir yetkileri bulunmuyor. Bu nedenle SPK aracı kurumlara ve bankalara yetki belgesi vermektedir. Bu aracı kurumlar vasıtasıyla borsada hisse senedi alabilirsiniz. THYAO’dan hisse almak için şu adımları takip etmeni gerekir:

  • İlk olarak güvenli bir aracı kurumda yatırım hesabı açmanız gereklidir.
  • Sonrasında hisse senedi araştırmasını özenle yapmalısınız.
  • Hisse senedine karar verdikten sonra aracı kurumun size sağladığı platform üzerinden alım emri vermeniz lazımdır.
  • Alım emriniz aracı kurum tarafından bir onay süzgecinden geçirilir. Onay aldıktan sonra işleminiz gerçekleşir.
  • Bu esnada portföy takibi yapmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle borsayı ve aldığınız hisse senedini düzenli olarak takip etmeniz gerekir.

SASA Hisse Bölündü mü?

Sasa 2023 ne zaman bölünecek? Bu hisse senedi belli aralıklarla bölünmektedir. En son 8 Ağustos tarihinde bölünmeye gidilmiştir. Sasa Polyester Sanayi A.Ş.’nin hisse senetlerini ifade eden SASA, polyester elyaf üretimi konusunda faaliyet gösterir. Yani tekstil sektörünün öncülerindendir. Diğer pek çok hisse senedi gibi SASA’da Borsa İstanbul yani BIST’te işlem görmektedir.

thy-hisse

ASELSAN Hisse Temettü Ne Kadar?

ASELS temettü veren bir hisse senedidir. Temettüleri uzun zamandır yıllık ödemektedir. Uzmanlarca hisse başına beklenen temettü miktarı 0.18 TL’dir. Ödeme alma zamanı ve yöntemleri için ASELS hissesini sıkı takip etmek önemlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
THY Hisse Senedi Alabileceğiniz 5 Site

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!