USD31,20
EURO33,84
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,53
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.037,51
BTC61.112,21

Aselsan Hisse Nasıl Alınır? En İyi Hisse Senedi Alma Siteleri 

aselsan-hisse
Aselsan hisse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aselsan hisse, savunma sanayi üzerine kurulu Türk Silahlı Kuvvetleri’ni güçlendirme üzerine 1975’te kurulmuştur. Merkez Ankara olan savunma sanayi şirketidir. Çeşitli alanlarda günümüzde üretim faaliyetlerine ve bu konuda ilgililerine para kazandırmaya devam etmektedir. Asels hakkındaki tüm bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Aselsan Hakkında Genel Bilgi 

aselsan-hisse

Günümüzde savunma sanayi alanında elektronik, haberleşme sistemi ve insansız hava araçlarına harp sistemleri, güvenlik, bilgi sistemi gibi çeşitli alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Aselsan, Türk Silahlı Kuvvetlerini Kuvvetlendirme ve Güçlendirme Vakfı’nın ortaklarından biridir.

İlk yıllarda her ne kadar dışa bağımlılığı azaltma amacıyla kurulsa da zamanla savunma sanayi alanında üretim yapmış ve teknolojik olarak ilerleme kaydetmiştir.

Aselsan Hisse Nasıl Alınır?

Aselsan hisse senedi özellikle uzun vadeli yatırım düşünenler için oldukça karlı bir iş olacaktır. Hisseler yatırım yapacakların portföylerinde bir süre kalabilir. Dolayısıyla Asels senedi almak için; 

 • İlk olarak aracı olan kurumdan yatırım için hesap açmalısınız.
 • Banka size bunun ardından yatırım hesabı açacaktır.
 • Daha sonra hisse senedi kısmından “Asels” koduyla hisse senedi almaya başlayabilirsiniz.
 • Diğer taraftan arz konusuyla ilgili Aselsan’ın yapacağı resmi açıklamayı bekleyiniz. 
 • Ancak dikkat etmeniz gereken detay, kesinlikle yasal olan kurumdan almanız gerektiğidir.

Hisse Senedi Almak için En İyi Siteler Hangileri? 

aselsan-hisse

Hisse senedi almak, doğru adım ve iyi bir piyasa araştırması ile olmaktadır. Ancak gününüzün büyük kısmını, bu konuda hisse senedi takibi yaparak geçirebilirsiniz. 

Bu şekilde hem güvenilir hem de dünya genelindeki hisseleri yakından takip etme imkanı bulabilirsiniz.

Dolayısıyla iyi ve sıkı bir kontrol süreci, kazanmanın ilk basamağını oluşturacaktır. İlk defa hisse senedi alacak kişilere yönelik en iyi siteler şunlardır; 

 • Binance
 • Borsa İstanbul
 • TradingView
 • İnvesting
 • eToro
 • Forex 
 • Robinhood

Aselsan Hedef Fiyat 2023

aselsan-hisse

Aselsan senetleri özellikle 2018 ve 2022 yılları arasında yani 5 yıllık süreçte oldukça iyi bir yükseliş göstermiş ve yatırımcılarına büyük karlar kazandırmıştır. Neredeyse Aselsan hisse fiyatı % 300’leri bulmuştur. Aylık olarak Aselsan fiyatları tahmini ve yıllık Aselsan hisse grafiğini inceleyiniz. 

30 Ağustos Fiyatı 80,68Azami fiyat 81,89Asgari fiyat: 79,47
6 Eylül Fiyat: 83,39Azami fiyat: 84,64Asgari fiyat: 82,15
13 Eylül Fiyat: 85,6Azami fiyat: 86,34Asgari fiyat: 83,78

Aselsan hedef fiyat 2023 tablosuna bakacak olursanız, giderek artan performans gösterdiğine de şahit olacaksınız. Ancak yine de yatırımcılar olarak kripto para yatırımı yaparken nasıl araştırma içine girdiyseniz, bu konuda da yasal olan kurumlardan uzun soluklu yatırım yapmaya bakın. Ayrıca aselsan hisse grafiği üzerinden yapılan son on yılın yorumlarını da inceleyin.

                                                                    2023 
Ay Başlangıç Minimum – Maksimum Son Toplam %
Ağustos 74.5573.85-83.1880,638,2
Eylül 80.6379.08-90.8182,2210,4
Ekim 82.2982.29-86.0384,7613,7
Kasım 84.7684.76-88.6187,3017,1
Aralık 87.3087.30-91.2789,9220,6

Aselsan Hisse Geleceği 

aselsan-hisse

Dünya geneline bakacak olursanız, artan savunma sanayi masrafları ve yüksek teknoloji savunma sanayi ihtiyaçları doğrultusunda Aselsan askeri ve savunma sektörü için büyük bir fırsat haline gelmiştir.

Şirket bu büyüyen ve devleşen pazardan tabiki de payını alacaktır. Dolayısıyla uluslararası pazarda büyümeye başlayan Aselsan, kendini özellikle son dönemlerde muharebe alanında kanıtlamıştır. Bunun yanında oldukça güvenilir ve kaliteli ürünleriyle arz ve talep meselesine büyük oranda cevap vermeye başlamıştır. Aselsan hisse analiz noktasında; 

 • 2023 yılının inovasyon ve teknolojik ilerlemesine bağlı olarak Ar – ge çalışmalarına 1,5 TL gibi bir miktar ayırmayı düşünmüştür. Böylelikle savunma sanayindeki rekabet üstünlüğünü de sürdürmektedir.
 • Ayrıca 1 milyar TL’lik üretim kapsamında ayıracağı bütçe dışında da pazar ihtiyaçlarını karşılayıp, yeni istihdam fırsatları yaratarak büyümeye devam edecektir.
 • Diğer taraftan 500 milyonluk yatırım yaparak, yeni pazar sahaları üretmeyi hedeflemektedir. Bu şekilde geniş müşteri kapasitesine sahip olmayı başaracaktır. Dolayısıyla bu yatırım farkı şirketin küresel varlığını kanıtladığı gibi, ciro ve pazar payında artışa da katkı sağlayacaktır.

ASELSAN Hisse Senedi 10 Yıllık Getirisi 

aselsan-hisse

On yıldaki getirisi Aselsan hisse senedinin oldukça büyük oranda olmuştur. 2011’deki fiyat 3,51 civarında iken, 2021’de Eylül ayı sonuna doğru bu fiyat 36,08’i bulmuştur. Yani bunun anlamı son on yıl içinde neredeyse % 950’ye varan bir artışın söz konusu olduğudur. 

Bu yüksek gelirin kaynağı savunma sanayi ürünlerinin ve yüksek teknolojili ürünlerin üretilmesi ile bunun yanında savunma sanayi sektöründeki büyümedir. Ancak ilerleyen zamanlarda bu artış devam eder mi bilinmemektedir. Kripto para başta olmak üzere her yatırım gibi Aselsan konusunda da riskleri göz önünde bulundurun. Bu sebeple hisse almadan önce; 

 • Piyasa hakkında genel bilgiye
 • Ardından şirketlerin son dönemlerdeki finansal durumuna
 • Daha sonra şirketin gelecek tahminlerine
 • Ayrıca şirketin gelecek projelerini araştırmanızda fayda vardır. 

Borsada Sasa Hisse Nedir? 

Sasa; polyester, elyaf, iplik, ara ürünler, polyester bazlı özel polimerler üreten dünyanın en önde gelen üreticilerinden biridir. 1966 yılında Özdemir Sabancı  Adana’da kurmuştur. 30 Nisan 2015 yılında da Erdemoğlu Holding, Sabancı Holding hisselerini almıştır. Yani yüzde elli bir Erdemoğlu, yüzde kırk dokuz ise halka arz edilme şeklinde bir ortaklık olmuştur. 

Ayrıca Sasa’nın İskenderun’da hammade üzerine depolama tesisi ve ayrıca İstanbul ile Ankara’da da iletişim büroları bulunmaktadır. 

THY Hisse Geleceği

aselsan-hisse

Türk hava yolları şirketi performansı, küresel havacılık endüstrisinde dalgalanmaların meydana geleceği söz konusu olabilir. Yani hisse senedi analistleri THY hisselerine büyük oranlı ve kısa vadeli yatırım yapmayı onaylar. Bu şekilde yapacağınız yatırımın makul bir karar olmayacağı yönünde görüşlerde bulunmuşlardır. Dolayısıyla bu alanda yapacağınız yatırımlar uzun vadeli olursa daha çok getirisi olabilir. 

Bunun yanında THY hisseleri son dönemlerde yükselişe de geçmiştir. Özellikle pandemi sonrası yüksek performans sergilemiştir. Yatırım yaparken mutlaka iyi bir araştırma içine girin. Ayrıca yatırım yaparken son beş yılda THY hisselerinin  yaklaşık olarak 14 kat arttığının da bilincinde olun.

Aselsan Hisse Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Aselsan hisse ile ilgili özellikle bu alanda yatırım yapmak isteyenlerin merak ettiği önemli sorular ve cevapları aşağıda yer almaktadır. Bunlara göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 – Aselsan Hisse Alınır mı? 

Aselsan’a uygun zamanda yapacağınız yatırım yüksek kazanç anlamına gelecektir. Ancak bunun yanında son beş yıl içinde, yüzde üç yüz gibi bir artışın olduğunu da inkar etmemek gerekir. Yatırımcılar yüksek performans sergileyen şirketlere yatırım yaparken piyasayı iyi takip etmeli ve risk faktörünü de göz önünde bulundurmalıdır. Bunun için; 
Geçmiş dönemlere ait fiyat hareketlerini izleyebilirsiniz.
Günlük, haftalık, aylık ve yıllık hareket tablo ve grafiklerine göz atabilirsiniz.

2 – Aselsan Hisse En Yüksek Kaç Olmuştur? 

2023 20 Ağustos tarihi itibariyle en yüksek fiyatla 80,55’i görmüştür. Bunun yanında son iki günde 78 ve 79 larda performans göstermiştir. 

3 – Aselsan Hisse En Son Hangi Tarihte Bölündü? 

5 Ağustos 2023’te bedelsiz olarak bölünmüştür. Dolayısıyla 5 Ağustos tarihinde hisse senedi alanlar bedelsiz hisseye hak kazanmış oldular. 

4 – Aselsan Hisse Hangi İşi Yapar?

Aselsan giderek artan savunma sanayi sektöründe yükselişte olan şirketlerden biridir. Bunda, savunma sanayiye olan ihtiyaç ve yüksek performanslı teknolojik ürünlerin üretimi etkilidir. Yani;
Cep telefonu
Elektronik harp
Savunma sistemleri (Radar)
Bilgisayar kontrollü alarm sistemleri
Askerî haberleşme sistemleri gibi alanlarda geliştirme ve üretim yapar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Aselsan Hisse Nasıl Alınır? En İyi Hisse Senedi Alma Siteleri 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!