USD28,90
EURO31,46
JPY19,79
RUB0,317200
GBP36,78
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
GR. ALTIN1.924,33
BTC39.575,67

10 Adımda Ziraat İnternet Bankacılığı Kullanma Kılavuzu

Ziraat internet bankacılığı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ziraat internet bankacılığı,7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Tüm bankacılık işlemleri internet bulunan her yerden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Günümüzde ihtiyaç duyulan çeşitli bankacılık işlemleri, internet bankacılığı ile daha düşük ücretlere de yapılmaktadır.

Ziraat internet şubeleri, birçok bankacılık işlemlerinde avantaj sağlamaktadır. Kartların internet bankacılığına açılabilmesi için online başvuru yapılması gerekir. İster Ziraat banka kartı ister kredi kartları ile kolay bir şekilde başvuru yapılabilmektedir.

1 – Ziraat İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemleri

Ziraat internet bankacılığı
Ziraat İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası müşterileri şubeye gitmeden özellikle çeşitli başvuruları yapabilmektedir. Bu başvurular Ziraat’ın dijital kanallarından gerçekleştirilmektedir. Ziraat Bankası’na kaydı bulunan müşteriler; iletişim numarası, kart bilgileri veya ek kontrolleri sağlamaları durumunda başvuru yapabilmektedir. Başvurular; Ziraat mobil uygulaması veya web sitesi üzerinden online şekilde yapılmaktadır.

Ziraat internet bankacılığı online başvuru işlemleri ve süreç 3 adımda gerçekleşmektedir. Bu adımlar;

 • Kişisel bilgilerin girilmesi
 • SMS şifre onayının alınması
 • Kart bilgilerinin son 6 hanesinin girilmesi

Online başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından, sistem gerekli kontrolleri yapmaktadır. Herhangi bir sıkıntı bulunmaması durumunda; müşterilerin cep telefonlarına internet ve hatta mobil bankacılık şifresi gönderilecektir. Daha sonra bu şifre ile tüm bankacılık işlemleri rahat ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı pratikliği ve özellikle teknolojiyi bir arada sunmaktadır.

2 – Ziraat Mobil Bankacılık Açma Yolları Nelerdir?

Banka müşterilerine kolaylık sunan internet bankacılığı birkaç adımla açılmaktadır. Ziraat internet bankacılığı açma adımları için tercih edilen birçok yol vardır. Bu yollar kişilerin tercihine göre seçilmektedir. İşte, pratik şekilde internet bankacılığı açma yolları!

İnternet Bankacılığı Açma Yolları
İnternet üzerinden internet bankacılığı açmak
Akıllı telefonlar üzerinden internet bankacılığı açmak
ATM üzerinden internet bankacılığı açmak
Şubeden internet bankacılığı açmak
Müşteri hizmetlerini arayarak internet bankacılığı açmak

3 – Ziraat İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

Ziraat internet bankacılığı kart şifresi alma işlemleri farklı yollar denenerek kolay bir şekilde yapılmaktadır. Sadece tek bir yol değil, birkaç yol ile kartların internet bankacılığına açılması mümkündür. Peki, Ziraat müşterilerinin en çok tercih ettiği şifre alma yolları nelerdir? Tüm detayları!

 • Web sitesi üzerinden internet bankacılığına girebilmek için şifre alınabilmektedir. Özellikle müşterilerin bu şifreyi alabilmeleri için; kişisel bilgileri, kart numarasını ve müşteri numarasını eksiksiz bir şekilde girmeleri gerekir. Ziraat mobil giriş işlemleri için; şifre al veya şifre değiştir komutu verilmektedir.
 • Akıllı cihazlara Ziraat mobil uygulaması indirilerek, mobil Ziraat giriş işlemleri için ilk adım yapılmaktadır. Müşteriler uygulamada bulunan bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak, şifre al veya şifre değiştir komutu verebilmektedir. Burada da şifre alabilmek için müşteri numarası veya kart numarası gibi bilgiler gereklidir.
Ziraat internet bankacılığı
 • Ziraat banka kartının ATM’ye yerleştirilmesinden sonra, kullanıcı menüsü veya başvuru menüsü üzerinden internet bankacılığı için şifre alınabilmektedir. ATM üzerinden yapılan işlemlerde cep telefonuna gelen şifre ile giriş işlemi tamamlanmaktadır.
 • Ziraat şubelerine gidilerek, kartların internet bankacılığına açılması mümkündür. Temsilci ile görüşülerek şifre almak istendiği belirtilmelidir. Ziraat müşteri temsilcileri T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası gibi bilgilerle; tek kullanımlık şifre gönderimi yapacaktır. Gönderilen şifre sayesinde internet bankacılığına kolaylıkla giriş yapılmalı. Ve daha sonra müşteriler uzun süre kullanacakları şifreleri belirlenmektedir.
 •  Ziraat Bankası’nın çağrı merkezi aranmalıdır.. Ziraat müşteri temsilcileri otomatik tuşlama yöntemiyle bir kez kullanılan internet bankacılığı şifrelerini müşterilerin cep telefonlarına gönderir. Bu şifre ile internet bankacılığına giriş yapmak mümkündür.

Ziraat İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum! Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası internet bankacılığı işlemlerinin yapılması için sisteme şifre ile girilmesi gerekir. Ancak şifrenin unutulması durumunda yapılacak bazı yollar vardır. Bu yollar;

İnternet bankacılığına en yakın olan şubelerden, yeni şifre talep edilmelidir. Ayrıca şifre yazılarak, kartın son 6 hanesi, kartın arkasında bulunan 3 haneli güvenlik kodu ve doğum yeri bilgileri eklenerek; 4757’ye SMS gönderilmesi durumunda da şifre alabilmek mümkündür.

Ziraat internet bankacılığı

4 – Ziraat İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi

Ziraat Bankası internet şubesi işlemlerinde yapılan bazı uygulamalardan dolayı özellikle internet bankacılığına bloke gelmektedir.  Ziraat internet bankacılığı telefon değiştirme veya SIM kart değiştirme işlemlerinde, blokeler daha yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Ancak bu durum geçicidir ve internet bankacılığı bloke kaldırma yöntemleri vardır.

 • 0850 258 00 00 hattan müşteri hizmetlerine bağlanılmaktadır. Müşteri temsilcileri ile görüşüp; bloke kaldırma hakkında bilgi alınmalı veya internet bankacılığı blokesi kaldırılması istenmelidir.
 • Diğer taraftan Ziraat Bankası müşterileri en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirmektedir.
 • Yeni güncellemelerle birlikte aynı zamanda uygulama üzerinden internet bankacılığına giriş yapılarak bloke kaldırma işlemleri yapılabilmektedir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Sim Kart Bloke Kaldırma

İnternet bankacılığı SIM kart bloke kaldırma işlemleri için özellikle birçok yol vardır. Müşterilerin en çok tercih ettiği yollar arasında;

 • ATM’den Ziraat Bankası SIM kart bloke kaldırma işlemleri yapılmaktadır.
 • Ziraat Mobil uygulamasından SIM kart bloke kaldırma işlemleri, kolay ve hatta pratik bir şekilde gerçekleşir.

5 – Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Ziraat internet bankacılığı

Ziraat Bankası müşterileri internet bankacılığına giriş yaparken çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle çoğu kez Ziraat internet bankacılığı giremiyorum sorunu gündeme gelmektedir. Öncelikle bu tarz sorunların birçok kullanıcı tarafından özellikle yaşandığının bilinmesi gerekir.

Özellikle bu sorunu yaşayan kişilerin cihazlarında veya internet bağlantılarında sorun meydana gelecektir. Peki, internet bankacılığına giremiyorum sorununda ne yapılmalıdır? Açıklayalım!

 • Telefonların açılıp kapatılması gerekmektedir.
 • İnternet bağlantısını kontrol edilmesi gerekir.
 • Müşteri bilgilerinin eksiksiz ve doğru girildiğinden emin olunmalıdır.
 • Uygulamanın güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Telefonunun verilerinin sıfırlanması gerekir.
 • İşletim sisteminin güncellenmesi gerekir.
 • Ziraat mobil uygulamasının silinip yeniden yüklenmesi gerekir.
 • Müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir.

6 – Ziraat İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Önceleri kredi kartı limit arttırma işlemleri şubeden yapılmaktaydı. Ancak günümüzde internet bankacılığıyla kolay bir şekilde Ziraat Bankası kredi kartı limit artırma işlemleri yapılabilmektedir. Sadece limit artırma değil limit düşürme işlemleri de yapılmaktadır.

Ziraat Bankası kredi kartı limitini artırmak isteyen müşteriler, Ziraat mobil şubeye giriş yaparak pratik bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda müşteri hizmetleri numaralarını arayarak da limit artırma işlemleri için başvuru yapılabilmektedir. Müşteri hizmetleri başvuru sonrasında talep değerlendirmesi yapacaktır ve en kısa sürede SMS ile müşterilere geri dönüş yapacaktır.

7 – Ziraat İnternet Bankacılığı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat internet bankacılığı

İnternet bankacılığı hesap kapatma işlemleri için, Ziraat Bankası şubesine gidilmesi bir tercih olacaktır. Ancak müşteri hizmetlerini aramak ve ziraat mobil uygulamasını kullanmakta, müşterilerin tercih ettiği yollar arasındadır.

8 – Ziraat İnternet Bankacılığı Kredi  Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat kredinin vadesinden önce kapatılması için; Ziraat Bankası şubesine başvuru yapılması gerekir. Başvurunun değerlendirilmesinin ardından müşterilerin kalan kredi borçları hesaplanır. Bu miktarın bankaya ödenmesi hâlinde kredinin özellikle erken kapatılması mümkündür.

9 – Ziraat İnternet Bankacılığı indir!

Ziraat Bankası bankacılık işlemleri; yeni Ziraat mobil uygulaması ile rahat veya pratik bir şekilde yapılmaktadır. Uygulama; özellikle anlaşılan ve kolay bir arayüze sahiptir. İşlem akışları ve hatta birçok fonksiyon ile zenginleştirilmiştir. Farklı menüler arasından sonraki menüye geçilerek işlemler yapılmaktadır.

Uygulama hem bireysel müşteriler hem de kurumsal müşteriler için çeşitli yenilikleri sunmaktadır. Ziraat mobil indir seçeneğinde yer alan işlem ekranları, şu şekildedir;

Ziraat Mobil İşlem EkranlarıDetayları
Bilgi PaneliHesapları, varlıkları, kartları, yaklaşan talimatları veya birçok bilgiyi kapsar.
Profil ve AyarlarAna sayfa düzenleme fonksiyonu; ihtiyaç veya kullanım sıklığına göre değiştirilebilir.
Hızlı Transfer ÖzelliğiHavale EFT işlemleri, işlem sonu detaylarını kapsar. Özellikle farklı hesaplarım arası transfer yapılabilir.
Özel AnalitiklerEn sık kullanılan hesaplar, hesaplar arası transfer, en sık kullanılan alıcılar, en sıkı veya en son gönderilen işlem tutarları gibi detayları kapsar.
Fatura/ Kurum ÖdemeleriGerçekleştirilen son para transferlerinin detayları izlenebilir.
Diğer işlemler / Vadeli Hesap İşlemleriZiraat mobil uygulamasına istenilen profil resmi eklenebilir. Bağış işlemleri gerçekleştirilebilir. Ve hatta kart ayarları yapılabilir.
Sanal banka Kartlarım/ Sanal Kredi KartlarımBaşka hesaba havale yapılabilmektedir. Başka kredi kartına transfer yapılabilir.
Döviz ve altınVadesiz altın alış veya döviz alış satış işlemleri yapılabilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı İndirme Adımları Nelerdir?

Ziraat mobil uygulamasının indirilebilmesi için, cihazlarda bulunan market uygulamasına giriş yapılmalıdır. Ardından market kısmının üst bölümünde arama kutucuğu yer alır. Bu arama kutucuğuna Ziraat mobil yazılmalıdır. Daha sonra Ziraat’ın kendi logosu kırmızı uygulama linki indirilmelidir.

10 – Ziraat Müşteri Hizmetleri İletişim Adresleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile 7 gün 24 saat irtibat halinde olunabilmektedir. Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi, mekana veya zamana bağlı kalmadan müşterilerine etkin bir hizmet vermektedir. Bu noktada Ziraat müşteri hizmetlerine ulaşılan iletişim numaraları şu şekildedir;

 • 444 00 00
 • 0850 220 00 00
 • 0850 258 00 00

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
10 Adımda Ziraat İnternet Bankacılığı Kullanma Kılavuzu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!