USD31,06
EURO33,67
JPY0,207100
RUB0,333600
GBP39,36
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.022,44
BTC50.990,63

Yılbaşı Hediyesi Fikirleri! 10 Hediye Fikri!

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılbaşı hediyesi fikirleri sayesinde sevdiklerinize en güzel hediyeleri armağan edeceksiniz. İşte en güzel fikirler!

Senenin özel ve önemli günlerinde bilindiği üzere sevdiklerimize armağan vermek isteriz. Vereceğimiz hediyelerin güzel anlamlar içermesi ve özel seçilmesi karşı taraftaki kişi için de çok kıymetli ve değerli olacaktır.

Yılbaşında en çok sevgiliye verilecek hediyeler araştırılan ve ilgi gören bir konudur. Yeni yılda tazelenen umutlar ve ümitlerle beraber herkesin yeni beklentileri de oluşmaktadır.

Yılbaşının vermemiş olduğu neşeyi dostlarla, aileden üyelerle ve sevgiliyle paylaşmak herkesin isteği yönündedir.

Sevgiliye Yılbaşı Hediyesi Fikirleri | Kadına Yılbaşı Hediyesi

Sevgiliye yılbaşında verilecek hediyeler ve armağanlar için güncel ve popüler fikirler dikkat çekmektedir. Yılbaşı hediyeleri arasında eğlenceli, romantik ve sade hediyeler he karaktere göre değişikliğe uğramaktadır.

Sevgilinize, dostunuza veya arkadaşınıza verebileceğiniz hediyeler arasında bulunabilecek fikirleri sizler için sırladık.

Tüm bu fikirler dışında kendin yap ürünleri de oldukça kıymetli ve düşünceli bir adım olacaktır. Kendin yap ürünlerindeki sizin el emeğiniz karşı taraf için manevi dereceden daha kıymetli bir hediye olarak anılacaktır.

Hazır alınan ürünlerde de elbette nazik düşünce ve fikir bulunur fakat kendi yaptığınız hediyeler daha çok manevi değer ve emek taşıyacaktır.

1- Kar Küresi

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (2)
Yılbaşı Hediyesi Fikirleri! 10 Hediye Fikri!

Yılbaşı hediyesi önerileri arasında herkesin en çok bildiği ve alışagelmiş olduğu hediyelerin başında kar küresi yer almaktadır. Kar küresinin içerisinde yer alan unsur hediyeyi vereceğiniz kişiye göre değiştirilebilir.

Sevgilinize vereceğiniz bir kar küresinin içerisinde kalpler veya bir küçük çift yer alabilir. Romantik temalı kar küreleri tam sizin sevgilinize armağan edeceğiniz türden olacaktır.

Kar küresi evde kendin yap şeklinde de tamamlanarak hediye edilebilir. Kar küresi yapımı için ev içerisinde bir kavanoza ihtiyaç duyacaksınız.

Kavanoz yuvarlak bir yapıya sahi olursa istenilen görüntüye daha kolay ulaşılabilir. İçerisine koyacağınız herhangi bir oyuncak olabilir.

Oyuncağı kavanoz kapağına yapıştırabilir daha sonra içerisine dolduracağınız sıvı ve sim ile beraber kavanozunuz hazır olacaktır.

2- Parfüm

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (24)

Parfüm her özel günün en çok kullanılan ve alınan hediyelerindendir. Hoş kokulu parfümler sevgiliye verilecek en güzel hediyelerdendir.

Kokuların hatırası ve anısı en kalıcı maddeler ve ürünlerdendir. Bu sebeple yılbaşı sebebiyle vereceğiniz parfüm hediyesinin hatırası kalıcı olacaktır.

Anısı ise hoş ve romantik olarak kalacaktır. Erkek ve kadın parfümlerinin kokusu seçilirken öncelikle karşı tarafın zevki ve istekleri önemlidir.

Bitkisel parfümler kimyasal parfümlere göre sağlıklı olur. Bu sebeple son zamanlarda bitkisel parfüm kalitesi de seçeceğiniz markaya göre değişiklik gösterecektir. Parfüm konusunda doğru markayı ve doğru kokuyu seçmek önem taşır.

3- Noel Desenli Kazak veya Bere

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (5)

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla gelen bir diğer sevgiliye hediye ise yılbaşı kazağıdır. Kış ayına gireceğimiz ve soğuk günleri kucaklayacağımız yılbaşının en iyi bilinen habercisidir.

Haber niteliğindeki bu durum sonrasında noel desenli bereler ve kazaklar sevilir. Yılbaşı zamanında da hediye olarak bir sevgiliye en güzel alınacak armağan; kazak veya bere olabilir.

Sevgiliye vereceğiniz kazak seneler boyunca eskimeyecek bir hediye olacaktır. Çok kıymetli olan bu hediye fikri, farklı desenler ile de seçilerek sevgiliye hediye edilebilir.

4- Desenli Yılbaşı Kupası

Kupa armağan etmek yılbaşı dendiğinde akla ilk gelen hediyelerden ve fikirlerdendir. Kupa içerisinde tüketeceğiniz sıcak içecekler sayesinde sevdiğinizin her zaman yanında olacaksınız.

Alacağınız kupa desenli bir modelde olacaksa bu desenler içerisinde geyik, noel baba veya çam ağacı tarzında yılbaşını yansıtacak, noeli temsil edecek tarzlar olmalıdır.

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla gelen kupa hediyesinin isme özel ayarlanan ve tasarlanan modelleri de yer alır.

Desenli yılbaşı hediyeleri arasında yer alan kupa isme özel olmanın dışında ısıya göre şekillenebilir. Farklı modeller arasından en uygun olanını seçmek de sevdiğinizi tanımanıza bağlıdır.

5- Amigurumi Özel Oyuncak

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (7)

Yılbaşı hediyesi ne alınır dediğinizde cevap olarak amigurumi oyuncak önerisi de verebiliriz. Amigurumi oyuncaklar son zamanların en popüler hediyesi haline gelmiş durumdadır.

Amigurumi oyuncaklar tasarlanırken armağan verilecek kişiye benzeyen bir türde armağan verilebilir. Amigurumi oyuncak sevgilinizin saç rengi, göz rengi ve diğer özelliklerine benzer şekilde yapılabilir.

Bu şekilde verilen hediyenin daha bir anlamı ve daha bir önemi olur. Sevgiliye verilecek en iyi ve en güzel hediyelerden birisi amigurumi oyuncak olmaktadır.

Amigurumi el emeği olan bir hediye olduğundan manevi değeri de yüksek bir hediye olacaktır.

6- Sevimli Hediye Ayıcık

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (8)

Yılbaşı hediyesi yapımı ve önerileri arsında yer alan bir diğer fikir ise ayıcıktır. Sevgiliye alınabilecek en güzel hediyelerden birisi de şüphesiz kalpli ayıcıktır.

Kalpli ayıcık romantik bir temada olacak ve duygusal bir ileti şeklini benimseyecektir. Hediye ayıcıklar sevgiliye armağan edilecek en iyi hediyelerden olup boyutlarına göre modelleri de değişikliğe uğramaktadır.

Büyük ayıcıklara odanızın her köşesinde yer verirken küçük ayıcığınızı yatağınızın üzerine dekor amaçlı konumlandırabilirsiniz. Aynı şekilde ayıcıkların üzerinde özel isim yazılı bir kısım bulundurulabilir.

7- Özel Hediye Kutusu

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (9)

Sevgiliye verilecek bir diğer hediye ise özel sürpriz kurudur. Sürpriz kutuların içerisinde bolca çikolata, çiçek ve ayıcık bulunur.

Güzel renkli bir kutunun içerisinde çiçekler ya bütün bir demet olarak koyular ya da yaprakları serpilir. Çiçeklerin üzerine ise kalpli bir isimli ayıcık ve haricinde en güzel çikolatalardan koyabilirsiniz.

Bu özel sürpriz kutuyu kendiniz bir bir hazırlayabilirsiniz. Fakat eğer hazırlamak dışında satın almak isterseniz satılan sitelere göz atabilirsiniz.

Bu tarz kutular farklı modellerden oluşan ürünlerden hazırlanarak sunulmaktadır. Birçok e-ticaret sitesinde bulunan sürpriz kutunun içeriğinde farklı kupa tarzı hediye ürünlerine de yer verilmektedir.

8- Çiçek

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (10)

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla gelen bir diğer hediye ise şüphesiz çiçektir. Çiçekler kadınların en hassas noktaları ve en güzle duyguları içinde bulundurabilen bir hediyedir.

Çiçek çeşitleri arasında yer alan isimler şu şekildedir; lale, gül, papatya, zambak, karanfil, nilüfer, sümbül, nergis, kasımpatı, menekşe, leylak ve şebboy.

Yılbaşı hediye tavsiyeleri arasında yer alan çiçekler kadınların en çok sevdiği hediyeler arsındadır. Bu sebeple eğer hediye olarak başka bir fikir düşündüyseniz bile yanında alacağınız hoş bir çiçek daha güzel bir sürpriz olacaktır.

9- Çam Ağacı veya Küçük Masa Çamı

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (11)

Yılbaşı hediyesi erkek için veya kadın için ayrı ayrı bakılmaktadır. Sevgilinize vereceğiniz hediye bir çam ağacı olabilir. Çam ağacını verdikten sonra sevgilinizle beraber ağacı süsleyebilirsiniz.

Çam ağacını süslerken ağaç süslerini de kendiniz evde hazırlayabilirsiniz. Küçük masa üzeri çam ağacı süslenerek hediye edilebilir.

Masa üzerinde az bir yer kaplayan ve istenildiği gibi süslenebilen çam ağaçları yılbaşı hediye seçimi için isabet olacaktır.

10- Kokulu Geyik veya Noel Baba Mum

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (12)

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla gelen bir diğer hediye fikri ise elbette mumdur. Mumlar sadece yakılmak ve kullanılmak için değil dekor amaçlı da kullanılan ve alınan bir hediyedir.

Özellikle mumlar kokulu özellikleri ile de dekor amaçlı tercih edilir. Yılbaşından odalarda mum olması ve mum yakılması sevgilinizle romantik bir hava oluşturacaktır.

Bunun dışında yılbaşında vereceğiniz hediye mum olabilir hatta verdiğiniz hediyenin yanında da ayrıyeten mum tercihinde bulunabilirsiniz. Yılbaşı için seçeceğiniz mumlar geyik, noel baba tarzı seçilebilir.

Erkeğe Yılbaşı Hediyesi

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (15)

Armağan edeceğiniz yılbaşı hediyeleri içerisinde kendin ya ürünlerine d eyer verebilirsiniz. Sevgilinize bir kadına vereceğiniz genel hediyeleri sizler için sıraladık.

Buradan isteğiniz doğrultusunda uyumlu seçimler ve tercihler yapabilirsiniz. Yılbaşı günü çoğu kişi için önem taşıyan özel bir gündür. Bu günde gelecek yıla ait umutlara merhaba derken geçen anılara elveda edilir.

Yeni yıla neşe ve aşk ile girmek de tercihe dilen bir yöntemdir. Bu yöntem yılbaşı kutlamaları ile gerçek olabilmektedir.

Erkek arkadaşınız için seçeceğiniz hediyeyi dilerseniz kendiniz yapın, dilerseniz de satın alın. Kendin yap ürünlerinde el emeği olacağından kıymeti paha biçilmez olacaktır.

1- İsimli Özel Termos veya Ajanda

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (25)

Yılbaşı hediyesi fikirleri arasında özellikle bir erkeğe armağan söz konusuysa isme özel ürünleri önerebiliriz.

İsme özel yapılan hediye ürünleri arasında akla ilk gelen hediye ajanda veya defter olacaktır. Ajandanın üzerinde hediye edeceğiniz kişinin özel ismi ve soy ismini yazdırabilir ve güzel bir hediye verebilirsiniz.

Ajandanın haricinde kalemi de isme özel satın almak mümkündür. İkili takım şeklinde satılan hediyeler dışında termos tercihinde de bulunabilirsiniz.

Almak istediğiniz ajanda ve kaleme eşlik etmesi için yine isme özel bir termos hediye armağan edeceğiniz kişiyi mutlu edecektir.

Ocak ayında başlayan soğuklar ile termosunuzdan yudumlayacak sıcak içecekler eşliğinde baş etmek daha kolay olacaktır. Termosu, ajanda ve kalemi de her kullandığında sizi hatırlayacak ve anılarınız anı defterine yazılacaktır.

2- İsimli Özel Kupa

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (6)

Yılbaşı hediyesi erkek sevgiliye ne verilir? Yılbaşı dendiğinde akla gelen bir diğer hediye fikri ise elbette ki kupadır. Ocak ayıyla beraber başlayan soğuk günlerde insanlar battaniyesine ve kupasına sarılacaklardır.

Televizyonun karşısında veya kitabının yanında yudumlayacağı sıcak kahvesini sizin almış olduğunuz kupaya koymasını istemez misiniz?

Sevgilinize isme özel bir kupa alabilirsiniz. Kupa üzerindeki desenler ise eğer varsa özel bir söze, karaktere veya motife bürünebilir.

Kupanın üzerindeki seçilecek ve tercih edilecek desenler elbette ki yılbaşı temalı da olabilir. Yılbaşı temalıdan kastımız; geyik, noel baba veya çam ağacı tarzı motiflerdir.

Aynı şekilde şeker kamışı görseli de bir kupanın üzerine kar taneleri eşliğinde çok yakışacaktır. Tüm bunların yanı sıra hediye edeceğiniz kişinin ismini de kupa üzerine yazdırarak hediye edebilirsiniz.

3- Kol Saati veya Kol Düğmesi

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (22)

Erkeğe yılbaşı hediyesi konusunda zorlanıyor olabilirsiniz. Genellikle kadınlardan daha çöke renkler hediye almak da zorlanılır.

Kadınlarda her ne kadar seçmesi zor hediyeler olsa da erkekler de çeşit sıkıntısına girilebilmektedir. Fakat bir hediye dendiğinde erkeğe alınabilecek en güzel hediye şüphesizdir ki kol saatidir.

Şık bir kol saati erkeğe verilebilecek en hoş hediyelerdendir. Kol saati hem spor hem de klasik seçimler ile her kıyafet ile kombinlenebilmektedir.

Tüm bu hediye seçimlerinden sonra ise kol düğmesi de yine erkeğe verilecek en uygun hediyelerdendir.

Özellikle eğer takım elbise ve gömleği sıklıkla giyen birine hediye verecekseniz kol düğmesi armağan verilebilir.

4- Aşk Kavanozu

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (23)

Kadına yılbaşı hediyesi ve erkeğe yılbaşı hediyeleri dendiğinde aşk kavanozu tam bir kendin yap ürünü olacaktır.

Kendin yap tarzı ile yapacağınız aşk kavanozu içerisinde kendi duygularınız ve hisleriniz yer alacaktır. Bu sebeple çok kıymetli bir hediye olarak da geçecek aşk kavanozu için bir kavanoza ihtiyacınız var.

Kavanoz seçiminde şık veya spesifik tarzda bir kavanoz seçebilirsiniz. Kavanozun dışını ve kapağını dilediğinizce süsleyerek şık bir hale getirmelisiniz.

Daha sonrasında ise kavanozun içerisini dolduracağınız renkli kâğıt ve renkli kalemlere ihtiyacınız var. İsteğiniz doğrultusunda herhangi bir renk de kullanmayabilir ve eski bir görünüm katmak için eski kâğıt kullanabilirsiniz.

Kâğıtların üzerine yazacağınız duygularınızı ister şarkı sözü, isterseniz de şiir mısrasına büründürebilirsiniz.  Yapacağınız bu özel ve güzel hediye bol miktarda manevi değer içerecektir.

5- Parfüm

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (4)

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla gelen en kalıcı hediye parfümdür. Parfüm her özel günün en çok kullanılan ve alınan hediyelerinden birisidir.

Hoş ve güzel kokulu parfümler erkek sevgiliye verilecek en güzel hediyelerdendir. Kokuların hatırası ve anısı en kalıcı maddeler ve ürünlerdendir.

Bu sebeple yılbaşı sebebiyle vereceğiniz parfüm hediyesinin hatırası kalıcı olacaktır. Hediyenin anısı ise hoş ve romantik olarak kalacaktır.

Erkek ve kadın parfümlerinin kokusu seçilirken öncelikle karşı tarafın zevki ve istekleri önemlidir. Bitkisel parfümler kimyasal parfümlere göre sağlıklı olur.

Bu sebeple son zamanlarda bitkisel parfüm kalitesi de seçeceğiniz markaya göre değişiklik gösterecektir. Parfüm konusunda doğru markayı ve doğru kokuyu seçmek önem taşır.

6- Aşk Kutusu

Erkek sevgiliye verilecek bir diğer hediye ise özel sürpriz kutudur. Sürpriz kutuların içerisinde isteğe göre ayarlanan bolca çikolata, çiçek ve ayıcık bulunur.

Güzel renkli bir kutunun içerisinde çiçekler ya bütün bir demet olarak koyular ya da yaprakları serpilir. Çiçeklerin üzerine ise kalpli bir isimli ayıcık ve haricinde en güzel çikolatalardan koyabilirsiniz.

Bu özel sürpriz kutuyu kendiniz bir bir hazırlayabilirsiniz. Fakat eğer hazırlamak dışında satın almak isterseniz satılan sitelere göz atabilirsiniz.

Bu tarz kutular farklı modellerden oluşan ürünlerden hazırlanarak sunulmaktadır. Birçok e-ticaret sitesinde bulunan sürpriz kutunun içeriğinde farklı kupa tarzı hediye ürünlerine de yer verilmektedir.

Aşk kutusu genellikle sürpriz içeriklere de gebe olmaktadır. Kimi zaman içerisine fazladan bir kupa konurken kimi aman da fotoğraflı çerçeve koyulması tercih edilir.

Babaya Yılbaşı Hediyesi

Yılbaşı hediyesi dendiğinde tek akla gelen elbette ki sevgiliye hediye değildir. Babaya ve anneye de yılbaşı dendiğinde hediye fikirlerini yabana atmamak gereklidir.

Babaya verilecek yılbaşı armağanları arasında yer alan fikirler arasında bulunan içeriklerin çoğu manevi içeriklerdir.

Babanıza vereceğiniz hediye kimi zaman anılarınıza dayanırken kimi zaman da ihtiyaca dayalı olabilmektedir. Babaya verilecek bir hediyenin fikri babanızın mesleği ile alakalı da değişebilir.

1- Özel İsimli Ajanda ve Kalem

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (31)

Yılbaşı hediyesi fikirleri arasında özellikle bir erkeğe hele babaya armağan söz konusuysa isme özel ürünleri önerebiliriz.

İsme özel yapılan hediye ürünleri arasında akla ilk gelen hediye ajanda veya defter olacaktır. Ajandanın üzerinde hediye edeceğiniz kişinin özel ismi ve soy ismini yazdırabilir ve güzel bir hediyeyi babanıza verebilirsiniz.

Ajandanın haricinde kalemi de babanızın ismine özel satın almak mümkündür. İkili takım şeklinde satılan hediyeler dışında termos tercihinde de bulunabilirsiniz.

Almak istediğiniz ajanda ve kaleme eşlik etmesi için yine isme özel bir termos hediye armağan edeceğiniz kişiyi mutlu edecektir.

Ocak ayında başlayan soğuklar ile termosunuzdan yudumlayacak sıcak içecekler eşliğinde baş etmek daha kolay olacaktır.

Termosu, ajanda ve kalemi de her kullandığında sizi hatırlayacak ve anılarınız anı defterine yazılacaktır.

2- Kol Saati veya Köstekli Saat

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (26)

Babanıza alacağınız yılbaşı hediyesi kol saati ve köstekli saat olabilir. Özellikle babanız öğretmen veya memursa kol düğmesi de gayet uyumlu olacaktır.

Saat bir erkeğe verilebilecek en mantıklı ve güzel hediyelerdendir. Her kombinde kullanılabilen klasik saat türlerini tercih edebilirsiniz.

Eğer babanız saat fazla kullanmıyorsa siz de ona köstekli bir saat alabilirsiniz. Bu köstekli saatin anısı ve hatırası olacağından dolayı çok hoş bir jest olacaktır.

3-Desenli Kupa

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (27)

Yılbaşı hediyesi babaya ne verilir? Yılbaşı dendiğinde akla gelen bir diğer hediye fikri ise elbette ki kupadır. Ocak ayıyla beraber başlayan soğuk günlerde insanlar battaniyesine ve kupasına sarılacaklardır.

Televizyonun karşısında veya kitabının yanında babanızın yudumlayacağı sıcak kahvesini sizin almış olduğunuz kupaya koymasını istemez misiniz?

Babanıza isme özel bir kupa alabilirsiniz. Kupa üzerindeki desenler ise eğer varsa özel bir söze, karaktere veya motife bürünebilir.

Kupanın üzerindeki seçilecek ve tercih edilecek desenler elbette ki yılbaşı temalı da olabilir. Yılbaşı temalıdan kastımız; geyik, noel baba veya çam ağacı tarzı motiflerdir.

Aynı şekilde şeker kamışı görseli de bir kupanın üzerine kar taneleri eşliğinde çok yakışacaktır. Tüm bunların yanı sıra hediye edeceğiniz kişinin ismini de kupa üzerine yazdırarak hediye edebilirsiniz

4- Resim Çerçevesi

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (21)

Resim çerçevesi fikrini kendin yap şeklinde de tamamlayabilirsiniz. Böylece daha maneviyat taşıyan bir hediye yapmış ve vermiş olursunuz.

Alacağınız bir çerçevenin üzerini boyayabilir veya süsleyebilirsiniz.  Seçeceğiniz resim de elbette ki en önemli hususlardan olacaktır.

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla gelen anıların kanıtı olan resimlerin en güzelini ve özelini babanıza armağan etmek o anı tekrar yaşatacaktır.

Bu tarz bir hediye ömür boyu duracak hatta nesilden nesle kalarak daha kalıcı bir hatıra olacaktır. Çerçeve seçiminde ahşap tercihinde bulunmak ve fotoğrafı siyah beyaz ayarlamak da nostalji etkisi yaratacaktır.

5- Gömlek veya Kravat

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (28)

Babanıza vereceğiniz bir diğer hediye fikri ise gömlek veya kravattır. Babanız eğer memursa iş hayatında sıklıkla gömleğe ve kravata ihtiyaç duyacaktır.

Bu sebeple gömlek aldığınızda babanızı çok sevindirecek bir ihtiyacını da gidermiş olacaksınız. Kravat da aynı şekilde genellikle babalara alınan bir hediyedir.

Hele babanız öğretmense kravat ve gömlek seçimi oldukça isabetli bir karar olacaktır.

Erkek Öğrenciye Yılbaşı Hediyesi Fikirleri

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla ilk gelen ürünler ve hediyeler farklılık gösterebilir. Öğretmenler öğrencilerine veya öğrencisine yılbaşı hediyesi almak isteyebilir.

Özellikle yılbaşı için yapılan hediye çekilişlerindeki hediye verme uygulamasına kimi zaman öğretmenlerde katılmaktadır. Katılım sağlayan öğretmene çıkan öğrenciye ne alınabilir?

Daha çok bu hediye seçimi çocuğun ihtiyaç unsuruna göre yapılır. Fakat bir öğretmenin alabileceği hediyeler arasında yer alan ürünler genellikle alışa gelmiş ürünlerdir.

Bir öğretmenin öğrenciye verdiği hediye öğrenci için elbette ki çok kıymetlidir. Erkek öğrenciye verilecek hediyeler ise yine zor bir durum olarak gözlemlenebilir.

Fakat en iyi alınabilecek 5 ürünü sıraladık. Yılbaşı hediyeleri arasında yer alan 5 hediye fikri şu şekildedir:

1- Kalem, Defter

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (30)

Yılbaşı hediyesi dendiğinde akla ilk gelen hediyeler arasında ajanda ve defter yer alır. Son zamanlarda isme özel yapılan ürünlerin popüler olması ile isme özel ajanda kullanımı da artmıştır.

Öğrenciye verilecek en güzel hediyelerden birisi isme özel hazırlanan ajandalardandır. İsme özel ayarlanan ajandanın yanı sıra isme özel kalem de hediyenin yanında verilebilir.

İsme özel ayarlanan hediyeler öğrenciler için çok özel ve güzel bir hediye fikri olacaktır. İsme özel hazırlanan defter ve kalemi seneler boyunca saklayacak olan öğrenci oldukça kıymetli bir hediye almış olacaktır.

2- Okuma Kitabı

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (29)

Yılbaşı hediyesi dendiğinde öğrenciye verilecek hediyeler genellikle okulu da içeriğinde bulunduran hediyelerdir. Bir öğretmenin öğrenci üzerinde görmek istediği alışkanlık elbette kitap okuma alışkanlığıdır.

Bu sebeple güzel bir roman veya okuma kitabı alabilir ve öğrencinize hediye edebilirsiniz. Alacağınız kitap öğrencinin yaşına uygun içerikleri kapsarsa okuma alışkanlığını kazanmak daha kolay bir süreç olacaktır.

Almış olduğunuz kitabın haricinde hoş, eğlenceli bir kitap ayracı kullanımı da iyi olacaktır. Okuma kitabı ve kitap ayracı kullanımı öğrencinin yine ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer almaktadır.

3- Oyuncak

Eğer bir anaokulu öğretmeniyseniz öğrencinize oyuncuk alarak hediye verebilirsiniz. Küçük bir çocuğun en çok istediği ve gördüğünde de en çok mutlu olacağı hediye şüphesiz oyuncaktır.

Öğrencinize alacağınız oyuncağın karakteri ve görünüşü ise öğrencinize karşı oluşturduğunuz gözlemlerden yola çıkılarak seçilebilir.

4- Kitap ve Kitap Ayracı

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (32)

Yılbaşı hediyesi için eğer bir liseye geçiş veya üniversiteye geçiş öğrencisine hediye alacaksanız; test kitabı hediye edebilirsiniz.

Bir de öğrencinizin bu kitaba çok ihtiyacı varsa siz bir soru bankası veya konu anlatım kitabı alabilirsiniz.

Böylece hediye bahanesi ile büyük bir iyilik yapmak ile beraber öğrencinizin de ihtiyacını gidermiş olursunuz. Kitabın yanında hoş ve eğlenceli bir kitap ayracı da çalışmanın haricinde öğrenciyi okuma kitabı alışkanlığına yönlendirir.

5- Matara veya Termos

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (13)

Öğretmenin öğrenciye alacağı yılbaşı hediyesi içerik listesinde matara veya termos da yer almaktadır. Öğrencinin matara veya suluğa ihtiyaç duyabilir.

Renkli ve hoş bir matara öğrencinize uygun bir seçim olacaktır. Ama eğer öğrenciniz bir lise veya orta okul öğrencisi ise alacağınız hediye suluk dışında termos olabilir.

Termos özellikle soğuk havalarda aranan bir ihtiyaçtır. Bu termosu öğrencinizin ismine özel yaptırma şansınız birçok sitede vardır.

Bu şekilde bir hediye seçebilir ve öğrencinize soğuk kış günlerinde yarar sağlamış olabilirsiniz. Termos almanız öğrencinizde çok sevinecek ve memnun kalacaktır.

Çalışana Yılbaşı Hediyesi

hederaguncel-yilbasi-hediyesi-fikirleri (14)

Yılbaşı zamanlarında iş yerlerinde, okullarda ve evlerde yapılan yılbaşı çekilişi sonucu katılımcılar birbirilerine hediye alarak armağan ederler.

İş yerlerinde de yapılan bu çekilişte katılımcılar çekiliş sonucu kendilerine çıkan kişilere özel bir hediye alırlar. Bu hediyeler karşı tarafa tanıma ile alakalı daha kolay seçimlere gebe olacaktır. Fakat eğer tanışıklık yoka tahmin yürüterek klasik bir hediye alınma söz konusu olur.

Yılbaşı hediyesi eğer müdür tarafından çalışanlara verilirse iş konusundaki motivasyonda artış olacaktır. İş ortamında çalışanların iş verimliliğinin arttırılması en istenen durumlardan birisidir.

Bu durum ise sadece fiziksel şartlar ile alakalı değildir. Psikolojik açıdan da çalışanların doğru ve iyi etkilenmesi iş verimliliğine yansıyacak bir durumdur.

Psikolojik açıdan olumlu etkilenme ise kimi zaman güzel bir takdir, kimi zaman da özel günlerde armağan edilen hediyeler ile gerçekleşir.

Bu durumda yılbaşı zamanında çalışanlara hediye alma fikri de müdürlüklerde konuşulan konulan arasında yer almaktadır.

Çalışanlara armağan edilecek hediye elbette ki farlı durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Çalışanlara isme özel hediyeler armağan edilebilir. Bu isme özel hediyeler; ajanda, defter veya kalem şeklinde olabilir.

Bu hediyelerin yanı sıra sürpriz hediye kutuları da verilebilir. Kutunun içeriğinde yılbaşı oyunları, termos, kalem ve çikolata tarzı ürünler olabilir.

İsme özel kupa veya yılbaşı desenli kupalarda çalışanlara verilebilecek hediyeler arsında yer almaktadır. Tüm bu verilen hediyeler çalışanlar adına uygun olacaktır.

Arı sokmasına ne iyi gelir yazımızı inceleyebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yılbaşı Hediyesi Fikirleri! 10 Hediye Fikri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!