USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.583,52

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? Evde Çözümler! 2023

hederaguncel-ari-sokmasina-ne-iyi-gelir (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arı sokmasına ne iyi gelir çözüm olarak ne verilebilir tarzı sorular sıklıkla sorulmaktadır. İşte arı sokmasına iyi gelecek olan uygulamalar!

Balın faydaları bilindiği üzere oldukça fazladır. Balı üreten arıların işlevi ve görevi takdire şayandır fakat herhangi bir sokma durumunda tehlikeler kaçınılmaz olacaktır.

Arı sokması gibi bir durumla karşı karşıya kalmamak istenen bir durumdur. Fakat aksi bir durumda eğer arı sokması tehlikesini yaşarsanız bu durumda yapmanız gerekenleri iyi bilmeli ve uygulamalısınız.

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir | Arı Sokmasının Faydaları

hederaguncel-ari-sokmasina-ne-iyi-gelir (2)
Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? Evde Çözümler! 2023

Arı Sokmasının Faydaları var mıdır? Bu tabir oldukça şaşırtıcı ve bir o kadar da hayret edici bir tabirdir. Arı sokmasının yaşanmasını kimse istemez hatta bir yerlerde arı insanlara yaklaşmaya çalıştığında oradan hız ve sürat ile uzaklaşılır.

Bu sebeple arı sokmasının faydaları oldukça şaşırtıcı olan gerçeklerdendir. Vücut ağrılarını dindirici özelliği ile arı sokması sırasında kana karışan sıvı kan akışını da hızlandırır.

Vücut ağrılarından kastımız genellikle eklem ağrılarıdır. Arı sokması sırasında vücuda giriş sağlayan sıvı eklem iltihaplanmasında tedavi rolü oynayabilir.

Bu şekilde eklem iltihabı sebebi ile yaşanan ağrılardan kurtulmuş olursunuz. Arının meziyetleri arasında size sağlayıcı zararın içinde bile bir faydası yine bulunmaktadır.

Arı Sokmasının Zararları

hederaguncel-ari-sokmasina-ne-iyi-gelir (6)

Arı sokmasına ne iyi gelir amonyak nedir tarzı sorular sıklıkla sorulmaktadır. Arı sokması en çok piknik yapmak için gidilen doğa temalı yerlerde korku ile bize yaklaşabilecek bir tehlikedir.

Bahçelerde, doğa temalı tarla ve benzeri mekânlarda arı sokması durumu ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz vardır. Arı sokması kimsenin istemeyeceği bir durum ve ihtimal olmakla beraber bu işlemden sonra da reaksiyonlar şu şekildedir:

  • Kaşıntı
  • Kızarıklık
  • Nefes darlığı
  • Kurdeşen
  • Cilt soğukluğu
  • İshal
  • Baş dönmesi
  • Bayılma
  • Nabız değişiklikleri
  • Bilinç kaybı ve bulanıklığı

Arı Sokmasına Şişlik Kaşıntı Ne İyi Gelir?

hederaguncel-ari-sokmasina-ne-iyi-gelir (5)

Arı sokması nasıl anlaşılır derseniz yukarıda saydığımız belirtilerden kendinizde görürseniz öncelikle doktor gitmenizi öneriyoruz. Arı sokması durumunu yaşadığınızda öncelikle sakinliğinizi koruyun.

Arı sokması sonrasında cilt üzerinde şişlik veya kızarıklık oluşabilen durumlardandır. Şişlik kaşıntı reaksiyonu da oluşturabileceği gibi soğuk su ile yıkandığı zaman bu uygulama şişliğe iyi gelecektir.

Aynı şekilde soğuk su şişlik ve kaşıntıya iyi gelmektedir.  Soğuk su haricinde sabun ile alanın yıkanması arı zehri ve mikroplar için yapılması gerekenlerdir. Şişliği indirmenin bir diğer yolu ise buz ile kompres işlemidir.

Arı Sokmasına Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Arı sokmasına ne iyi gelir dendiğinde akla birçok tarif gelebilmektedir. Fakat ev içerisinde bulunabilecek çözümler genellikle daha hayat kurtarıcı olacaktır. Ev içerisinde herkesin ev ortamında bulunan karbonat büyük bir kurtarıcıdır.

Kurtarıcı niteliği taşıyan karbonattan 2 çay kaşığı civarı alarak bir miktar su ile karıştırmalısınız. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı arının iğnesini batırmış olduğu kısma sürün. Bu bölgeye bu karışımı masaj yapma sureti ile uygulamalısınız.

Özgüven eksikliği nasıl giderilir yazımıza da göz atabilirsiniz.

Arı Sokmasına İyi Gelen Krem

hederaguncel-ari-sokmasina-ne-iyi-gelir (4)

Arı sokması durumu genelde çoğunluğun yaşadığı ve yaşamış olduğu anda büyük korku ve endişe duyduğu bir olaydır. Bu olaya karşın bulunabilecek çözümler ve tedaviler ise genelde herkesin bildiği yöntemlerden oluşur.

Şişlik oluşması durumunda soğuk su ve sabun ile alanı yıkamanız gerekir. Ayrıyeten buz ile bir kompres işlemi uygulaması da arı sokmasın iyi gelecek uygulamalardandır. Peki ya oluşan durumlara iyi gelecek kremler nelerdir?

Arı sokmasına iyi gelecek kremler arasında; kalamin losyonu kullanılmaktadır. Arı sokmasına iyi gelecek olan bir diğer krem ise hidrokortizon kremidir.

Arı Sokması Zehirlenme Belirtileri

hederaguncel-ari-sokmasina-ne-iyi-gelir (3)

Arı sokmasına ne iyi gelir sorusuna cevap olarak zehirlenme şüphesi herkesi korkutan bir durumdur. Arı sokması durumunda zehirlenme belirtileri arasında; kaşıntı, kızarıklık, nefes darlığı, bilinç kaybı, kusma, mide bulantısı.

Arı sokmasına ne iyi gelir idrar iyi gelir mi? Arı sokmasına amonyağın iyi gelmesi halk tarafından da bilinen bir durumdur. Amonyak bulunamadığı takdirde arının soktuğu bölgeye idrar damlatmak da çözüm olabiliyor.

Arı sokmalarında idrar zaten kullanılan bir yöntemdir fakat amonyak bulunduğu takdir de böyle bir uygulamaya gerek kalmaz. Arı sokmasına ne iyi gelir kaşıntı sorununa bulunacak çözünler nelerdir derledik.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? Evde Çözümler! 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!