USD32,90
EURO35,65
JPY0,204500
RUB0,376100
GBP42,18
EURO/USD1,08
BIST10.796,57
GR. ALTIN2.506,04
BTC59.083,40

TÜİK verilerindeki şaibe kaldırılmalıdır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan açıklamalar. “Makyajlı TÜİK verilerine göre bile son 59 yılın en yüksek temmuz ayı enflasyonu gerçekleşti. Hükümeti TÜİK verileri üzerindeki şaibeyi kaldırmalıdır. Dar ve sabit gelirlileri ezen politikalara son vermelidir. Kamudaki kara delikleri tıkamaya, haksız servet transferine yol açan uygulamaları sonlandırmalıdır.” dedi.

TÜİK verilerindeki şaibe kaldırılmalıdır

Ali Babacan ayrıca şunları söyledi.  “Makyajlı TÜİK verilerine göre bile son 59 yılın en yüksek temmuz ayı enflasyonu gerçekleşti.  TÜİK verileri şaibelidir. Dar ve sabit gelirlileri ezilmektedir. Kamudan haksız servet sahibi olanlar vardır.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, temmuzda enflasyon aylık bazda yüzde 9,49; yıllık bazda yüzde 47,83’e çıktı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, resmi Twitter hesabından temmuz ayı enflasyon verilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan paylaşımına 22 Mayıs’ta ekonomiyle ilgili yaptığı açıklamaları içeren bir video da ekledi.

Babacan’ın açıklamaları şöyle:

“Seçimleri Erdoğan’ın kazanmasının zam yağmuru ve kur patlaması anlamına geldiğini söylemiştim. Makyajlı TÜİK verilerine göre bile son 59 yılın en yüksek temmuz ayı enflasyonu gerçekleşti. Seçimlerden önce her türlü aldatma, yanıltma ve manipülasyonla bastırılan kur ve enflasyon kontrol edilemez hale geldi ve yıllık enflasyon yeniden hızlı bir yükselme dönemine girdi.

Kapsamlı, tutarlı ve kararlı bir enflasyonla mücadele yapılmalıdır

Hükûmeti TÜİK verileri üzerindeki şaibeyi kaldırmalıdır. Dar ve sabit gelirlileri ezen politikalara son vermelidir. Kamudaki kara delikleri tıkamaya, haksız servet transferine yol açan uygulamaları sonlandırmalıdır. Kapsamlı, tutarlı ve kararlı bir enflasyonla mücadele programı uygulamaya konulmalıdır. Mayıs ayında ifade ettiğim işsizliğin artması, yoksulluğun daha da derinleşmesi, en temel ihtiyaçların bile karşılanamaz hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TÜİK verilerindeki şaibe kaldırılmalıdır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!