USD33,09
EURO36,27
JPY0,212800
RUB0,376000
GBP43,10
EURO/USD1,09
BIST11.205,93
GR. ALTIN2.623,06
BTC64.844,53

Tarot Fal Bakma Nedir? Geçmişten Bugüne Fal İnancı

tarot-fal-bakma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarot fal bakma kökeni oldukça geçmişe dayanmaktadır. Basit bir kart oyunu olarak bilinen tarot, zaman içerisinde gizem taşıdığı iddia edilmiştir. Öyle ki adına uygulamalar açılmıştır. Özellikle hakikat vaat ettiğine inanılması pek çok kişi tarafından kazanç kapısı haline gelmiştir. Belirli meblağlarda tarot falı bakma işlemini yapan insanlar ortaya çıkmıştır.

Tarot falını insanlıkla tanıştıran ilk kişi Batı satanizmin kurucusudur. Aleister Crowley adı geçen fal çeşidini geliştiren kişidir. En eski kehanet yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu bilgilerin yanı sıra tarot falı hakkında değişik bilgilere de rastlanmaktadır. Günümüzde ise tarot falı aşk, iş, evlilik, maddiyat gibi konularda fikir ve yönlendirme adına başvurulan yöntemlerden biridir.

Tarot Fal Bakma İşleminin Esrarengiz ve Şaşırtıcı Kökeni

tarot-fal-bakma
Tarot Fal Bakma

Sık kullanılan Tarot falının 15. yüzyılda İtalya’da koz kartları şeklinde çıktığı düşünülmektedir. Genellikle bir yorumcu tarafından açılıp şekilleri üzerinden yorumlanması mantığına dayanmaktadır. Bir tarot destesinde 78 kart bulunmaktadır. Ayrıca ilk 22 kart büyük arkana kalan 56 kart ise küçük arkana diye adlandırılmıştır. Bilinen çeşitleri;

  • Çingene tarotu,
  • Aşıklar tarotu,
  • Zen tarotu,
  • Rider waite tarotudur.

Tarot fal bakma işleminde eski inanç ve sembollere gönderme yapılmaktadır. Bunları dizilişi, renkleri, görselleri ve rakamlarıyla gerçekleştirir. Özellikle geleceğe dair ipuçları vermek amacıyla bakılmaktadır. Fakat günümüzde durum çarpıtılmaya başlamıştır. İlginç bir fal tekniği olan tarot diğer kehanet yöntemlerine göre daha derin görülmektedir.

Geçmişten Günümüze Tarot Fal Bakma Üzerine Türkiye’de Yapılan Çalışmalar

Akademik düzeyde çalışmalar birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yapılmıştır. Özellikle Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç bir dergide yayınladığı söyleşide konu hakkında detaylı açıklamada bulunmuştur. Özellikle tarot fal bakma olayı ile hakikatlerin para karşılığı pazarlandığını gözler önüne sermiştir. Böylelikle yüzde yüz çıkan fal ücretsiz kisvesiyle insanların hayatları yönetilmeye devam etmektedir.

tarot-fal-bakma

Ayrıca tarot kartlarına dair en eski örneklere Türkiye’de rastlanmıştır. Memlüklüler döneminden kalan tarot kartları sonrasında 15. Yüzyılda İtalya’nın seçkin aileleri tarafından özel olarak hazırlatılmış destelere rastlanmıştır. Ardından 17. yüzyıla dayandığı söylenen ahşap bloklarda ve el ile boyanmış Tarot de Marseille destesi yapılmıştır.

Kartlar Size Neyi Anlatıyor?

Tarot ilginç bir fal tekniğidir. İnanıp inanmamak kişilerin o anki ruh haline göre değişmektedir. Tanımlandığı üzere tarot fal bakma tamamıyla hikaye bütününü oluşturmaktadır. Yani fal bakanlara göre Tarot tek kart aşk vb. konular kişiye doğru bilgi vermeyecektir.

Evlilik falı bak ücretsiz adı altında tarot falı mı baktırmak istiyorsunuz? Özellikle günlük burçlar kadar tarot falları da merak edilmektedir. Kariyer, aşk, iş hayatı, yaşam gibi konular uygulama ve programlar aracılığıyla öğrenilmeye çalışılmaktadır. Ücretli – ücretsiz uygulamalar yerine kartları öğrenerek merak ettiğiniz her şeye bakabilirsiniz. Elbette inanıp inanmamak kişiye kalmış.

Majör Arkana Serisi Kartları ve Anlamları

tarot-fal-bakma

Roma rakamları ile numaralandırılan kartlardan oluşmaktadır. Hayata dair büyük olayları anlamanızı sağlar. Ayrıca sorulara cevap niteliği taşımaktadır. Tarot fal bakma başlangıcında psikolojik destek sağlamak amacıyla yapılmaktaydı. Fakat şimdilerde kehanet ve dilek tut fal bak gibi durumlar için kullanılmaktadır.

Mecnun Kartı – JokerSerinin ilk kartı olarak başlangıçları temsil etmektedir. Yanındaki köpek simgesi ise kurtarıcısı rolündeki kişidir.
Büyücü KartıÖzgürlüğü, yaratıcılığı ve kendine güveni temsil eder. Kariyerde ilerleme, aşk hayatı olarak yorumlanır.
Azize KartıÖğrenme gücünü simgeler. Karar öncesi zaman tanınması gerektiğini söyler.
İmparatoriçe KartıBolluk ve berekettir. Birçok konuda yaratıcılığı sembolize etmektedir.
İmparator KartıLiderlik vasfına sahip gücü temsil etmektedir.
Aziz KartıGeleneksel değerler olan din ve maneviyat ile ilişkilendirilir.
Aşıklar KartıAşk ve sevgide kusursuz uyumu temsil eder. Her kartta belirttiği gibi hızlı karar vermekten kaçınılmalıdır.
Araba KartıZor kazanılan başarıdır.
Adalet KartıYaşantı içerisinde yaşanılan duyguları dengelemek için bir fırsattır.
Ermiş KartıEyleme geçmekten uzak durulmasını ve sabırlı olunmasını söyler.
Kader çarkı KartıBeklenmeyen olaylara dair düşüş veya şanlı bir durum olacağını söyler.
Güç KartıEnerji ve cesarettir. Ayrıca korkusuz bir kadını simgeler.
Asılan Adam KartıDeneme, yanılma ve fedakarlık gibi anlamları taşımaktadır. Zamanı takip etmenizi söyler.
Ölüm kartıYeni başlangıçlardır. Ayrıca büyük bir dönüşüm anlamına da gelmektedir. İyi – kötü haberlerin öncüsüdür.
Denge KartıGüveni simgelemektedir. Uyarı niteliğinde uyum, barış ve sabır gerektiğini anlatır.
Şeytan KartıHırs, depresyon gibi özellikleri taşımaktadır. Olumsuz ve garip deneyimleri simgeler. Tutkulu ve hırslı olunmasını söyler.
Kule KartıAni ve büyük değişiklik anlamına gelir.
Yıldız KartıZorlukların aşıldığını ve geleceğe hazır olduğunuzu söyler.
Güneş KartıHer yönde pozitif enerjiyi simgeler.
Mahkeme KartıKişisel uyanış döneminizi gösteren karttır.
Dünya KartıBaşarılı sonucu anlatır. Sonucu her durumda iyidir.

Minör Arkana Serisi Kartları ve Anlamları

tarot-fal-bakma

56 karttan oluşmaktadır. 16 tanesi saray kartı ve 40 tanesi takım kartıdır. Büyük sırlar ve küçük sırlar olarak 2 gruba ayrılır. Hayat içerisinde yaşanan gündelik olaylara göre yorumlanır. Kart anlamlarını öğrenerek tarot falı bak ücretsiz uygulamalara gerek kalmadan kendiniz yorumlayabilirsiniz. Bazı kartların yorumları şöyledir;

Değnek KralıEyleme geçilmesi gerektiği söyleyen karttır.
Değnek KraliçesiKişinin kendine inanarak enerji dolu olmasını ister.
Değnek ŞövalyesiKendini beğenmişlik, aptal cesurluğu gösterir.
Değnek PrensiHevesli, yaratıcı ve kendine güvenen kişidir. Kendini iyi yönde ifade edeceğini söyler.
Değnek OnlusuKişinin fazla zorlandığını ve yüklerini hafifletmesi gerektiğini söyler.
Değnek SekizlisiHızın doğru yolla bağlantılı olduğunu söyler. Ayrıca iyi haberlerin temsilcisidir.
Değnek YedilisiCesaret ile birlikte savunma anlamlarına gelmektedir. Enerji akışında etkili bir karttır.
Değnek AltılısıHedeflerin ulaşabilir olduğunu söylemektedir. Ayrıca alacağınız zafer, onur ve beğeniyi anlatır.
Değnek BeşlisiKarşılaşılan güçlükleri gösterir. Akışın doğrudan saptığını hissettiren tarot kartıdır.
Değnek DörtlüsüRefaha erişileceğini ve başlanılan ortaklıları söyler.
Değnek ÜçlüsüDikkatsiz görüşün neden olduğu mutsuzluğu simgelemektedir.
Değnek İkilisiGüç, cesaret ve özgünlüktür. İlahi güç kaynağını hatırlatmaktadır.
Değnek AsıBu tarot kartı kendine güvenen enerjiyi simgelemektedir. Heyecanın artacağı adımlardan bahseder.

Tarot Falı Hakkında Nadir Bilinen Gerçekler!

Bakan ve baktıran arasında gerçekleşen bu ikili seans birebir enerji transferinden oluşmaktadır. Yani tarot kartlarına iki taraf da dokunabilir. Ayrıca bilinmelidir ki tarot sezgi işidir. Bunun için kartların anlamları iyi bilinmelidir. Kartları olabildiğince hissetmek gereklidir. Tarotun dikkat çeken bir özelliği de yan elementlerden yardım alınabilmesidir.

tarot-fal-bakma

Tarot fal bakma sırasında kartların iyi karışmış olması gereklidir. Ayrıca aradan fırlayan bir kart olduğunda desteye konulmamalıdır. O kart seçilmek isteyen kart olabilir. Bahsedilen falın Hint ve Mısır kökenli olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle Hint tarot falı da baktırılan fallar arasındadır.

Son Kart; kehanet kartı olarak bilinmektedir. Son kartı açtırıp açtırmamak baktıran kişiye bağlıdır. Tüm falı etkiler bir güce sahip değildir. Fakat geleceğe dair yönlendirme sağlar. Önemli bir kart olan ölüm kartı ise; isminden endişe duyulsa da aslında sıkıntılardan kurtuluş anlamını taşımaktadır. Yani tarot fal bakma kartları isimleri ile bağdaştırılamaz.

Sık Sorulan Sorular

Zamanın psikoloji destekli kullanılan kartları şimdilerde kehanet öğrenme amacıyla kullanılmaktadır. Günlük, aylık, yıllık olarak düzenli tarot fal bakma ritüeli yapan birçok kişi vardır.  Çoğunluğu eğlence amaçlı baktırdıklarını dile getirmektedir. Fakat geleceğini tarot kartlarına göre şekillendiren insan sayısı da oldukça fazladır.

1 – Tarot Falı Bakmak Tehlikeli midir?

tarot-fal-bakma

Diyanet İşleri konuyla ilgili kaynaklar sunmuştur. Buna göre fal bakmak veya baktırmak dini açıdan uygun olmamaktadır. Nedeni ise fal bakan kişilerin şekiller aracılığı ile gelecek hakkında hükümler vermesidir. Söyledikleri hakkında bir konu dahi denk gelse de gaybı Allah’tan başkası bilemez.

2 – Tarot Falı Geleceği Söyler mi?

Konu üzerine yapılan araştırmalar tarot kartları ile bakılan falın geleceği söylemediğini ileri sürmüştür. Bahsedilen faldaki temel amaç seçimlere rehberlik yapmaktır. Yönelimleri doğru yöne sevk etmektir.

3 – Kendi Kendine Tarot Bakılır mı?

Evet bakmak mümkündür. Bunun için kartların anlamlarını bilmek gereklidir. Ayrıca kendi kendine bakmakta sakınca olmamakla birlikte sık bakılmaması önerilmektedir. Olayların tesiri ve yorumlara fazla kapılmamak için belirli aralıklarla bakılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Ay Burcu Hesaplama

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tarot Fal Bakma Nedir? Geçmişten Bugüne Fal İnancı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!