USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.583,52

Ay Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır? 3 Adımda Ay Burcunuzu Öğrenin

ay-burcu-hesaplama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ay burcu hesaplama nasıl yapılır veya ay burcu nedir, nelere göre belirlenir ve sizler için neyi temsil eder biliyor musunuz?  Burçlar, sizlerin hayatında düşündüğünüzden daha etkili olabilirler. Üstelik burçların ay veya güneş gibi farklı tipleri de mevcuttur. Bazı kişiler burçlara inanabilir bazıları ise inanmaz. 

Ay Burcu Hesaplama Adımları

Astrologlar Ay burçlarını genel olarak bilinçaltınız ile ilişkilendiriyor. Davranışlarınız, sevdiğiniz veya sevmediğiniz aktiviteler ay burcunuzu doğrudan etkiler. Ayrıca ay burcu hesaplama diğer burç türlerine göre hesaplaması en kolay olanıdır. Ay burcunuzu öğrenmek için çok temel şeyleri bilmelisiniz.

ay-burcu-hesaplama

1 – Ay Burcu Hesaplama |Doğum Tarihinizi Bilmelisiniz

Ay burcu sizin doğum tarihinizdeki ayın, mevcut konumuna göre belirlenir. Ay burcu hesaplama, adından belli olduğu gibi, Ay’a göre belirlenir.  Bundan dolayıdır ki ay burçları birçok yönden sizi etkiler veya sizi yansıtır.

2 – Gün, Ay ve Saat

Ay burcunda, konumunuz, doğduğunuz gün veya vakit çok önemlidir. Örneğin bir başkası ile aynı gün doğdunuz. Ancak vakitler farklı. Bu ay burcunuzu farklı etkileyebilir. Gün içerisindeki vakitler bile ay burcu için önemlidir. Aynı yıl içerisinde doğum aylar farklı ise aynı burçlara sahip olmanız mümkün değildir.

3 – Otomatik veya Manuel Ay Burcu Hesaplama

Ay burcunuzu otomatik veya manuel bir şekilde iki yoldan da kolayca öğrenebilirsiniz. Manuel olarak, belirli tablolar aracılığı ile hesaplamak mümkün. Ama eğer direkt olarak öğrenmek isterseniz birçok astroloji veya doğum haritası gibi sitelerden halledebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey doğum tarihinizi, saatinizi ve konumunuzu belirlenen hesaplama tablosunda doğru yazmanız sonrasında ise sadece hesaplama butonuna tıklamanız. Zaten ay burcunun diğer burçlara göre en çok bilinmesinin sebebi de kolay hesaplanmasıdır.

Ay Burcu Nedir?

Son zamanlarda ay burcu hesaplama veya genel olarak burçlar çok fazla top olmuş durumda. Bu durum da astroloji sevenleri epey bir memnun etmekte. Burç türleri birkaç tanedirler ve birbirlerinden farklıdırlar. Bu farklılıkları birçok değişken belirler.  Ay burcu ise bu burç türlerinden en popüler burç türüdür.

Ay’ın birçok farklı şekli ve konumu vardır. Ay bu şekilleri veya döngüsü ile birçok şeyi etkileyebilir. Örneğin insanları… Ay burcu astrolojik olarak insanları duygusal olarak etkilemektedir.  Bu nedenle ay burcu hesaplama yapılırken doğum konumunuz ve tarihiniz çok etkilidir. Çünkü o tarihteki ayın konumu veya döngüsü sizin burcunuzu yansıtır.

ay-burcu-hesaplama
ay-burcu-hesaplama

Ay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Ay burçları sizleri duygusal veya karakteristik olarak etkilediği için, özelliklerini bilmekte fayda var. Ayrıca bazı insanlar hayatlarına birilerini alırken burçlara çok dikkat ederler. Kısaca ay burcu özellikleri;

  • Kendinize dair düşünceler ay burçları ile ortaya çıkar
  •  Ay burcu sizin kişisel ihtiyaçlarınızı belirler
  • Çoğu zaman sizleri yansıtır
  • Astrolojik kimlikte belirleyicidir

Ay Burcu Neyi Temsil Eder?

Ay burcu sizin doğumunuzdaki etkenler ile belirlendiği için direkt olarak sizi veya size ait duyguları, davranışlarınızı temsil ediyor diyebiliriz. Bu neden ile ay burcu hesaplama yaparken kendinize ait bilgileri doğru girmekte fayda vardır. Ayrıca ay burçları bilinçaltınızdaki dengesizlikleri de etkiler.

Ay Burçları ve Özellikleri

Ay burcu hesaplama yaparken karşınıza 12 burç çıkacaktır. Bu her bir burç birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca her 12 burç farklı aylarda doğanlar için geçerlidir. Ay burcu hesaplama yaptıktan sonra, burcunuz ile karakterinizin ne kadar ortak noktanız olduğunuz görünce şaşıracaksınız.  Bu özellikler diğer tip burçlardan farklı olarak ay burcunun etkileridir.

Ay BurçlarıÖzellikler
Ay Burcu Balık Aşırı duygusal ve manipüle yeteneğine sahip burçlardır. Karakterlerinde çok fazla çelişkilere sahiptirler.  Ruhsal olarak her yere uyumlu olabilirler.
Ay Burcu KovaÖzgürlük ve keşif duyguları çok üst noktadır. Mesafeli görünürler ve güvende hissetmek için etraflarında sadece güçlü insanları tutarlar. Genelde lider pozisyonunda olurlar.
Ay Burcu OğlakDisiplin, çalışkanlık ve azim hayatlarının temel taşlarıdır. Etrafındaki insanlardan beklediği şey ise, sabırdır.
Ay Burcu YayKışkırtıldığında tamamen kendi benliğinden koparlar. Bunu dışında şanslıdırlar ve hayatlarının genel gayeleri gezmek, entelektüel felsefedir.
Ay Burcu AkrepEnerjiye fazlasıyla inanırlar ve genelde sezgisel olarak hareket eder, karar verirler. Kovadan daha mesafelidirler ve birine güvenene dek başka bir maske ile gezerler.
Ay Burcu TeraziDiğer burçlara göre en az duygusalı denilebilir. Ancak birini gerçekten sever ise ona tapabilir.  Genelde rasyonel bir hayat yaşarlar.
Ay Burcu BaşakDramadan nefret ederler ve aşırı gerçekçi bir hayat sürerler. Ayrıca çok seçici olmak ile bilinirler.
Ay Burcu AslanNormalde de olduğu gibi ay burcu aslanda da ego, hırs ve rekabet özelliklerini görebilirsiniz. Ama en iyi yanları net olmaktır. Onlar için tercihler ya siyah ya da beyazdır.
Ay Burcu YengeçDuyguları ve aynı zamanda sezgileri de çok güçlü karakterlerdir. Hükümdar tavırları da mevcuttur. Ayrıca diğerlerinde farklı olmak için bakış açılarını hep geliştirirler.
Ay Burcu İkizlerİlişikler hayatlarında önemli bir yerdedir ve bunun için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Kendi iç dünyaları vardır ve bu konuyu konuşmaktan zevk alırlar.
Ay Burcu KoçBütün duyguları iyi veya kötü, hepsini en üst noktada yaşarlar. Eğer kötü bir gün geçiriyorsa ve siz de etrafındaysanız kaçmanızı öneririz.
Ay Burcu BoğaAy’ın en iyi eşleştiği burç, boğa burcudur. Çünkü genelde kendilerine verilen her türlü durumu nimetten sayarak hayatlarının tadını çıkarırlar. Karakterlerinde sanatı veya şehveti kolayca görebilirsiniz.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burçlar batı astrolojisinde önemli bir yere sahiptelerdir. Güneş veya ay burçları nasıl ki birbirlerinden farkı ise yükselen de farklıdır. Yükselen burcunu diğerlerinden en büyük farkı doğdunuz andaki doğu yönündeki ufukta yükselen bir burç olmasıdır. Bu esnada ufukta hangi burç var ise, sizin yükseleniniz odur. Yükselen hesaplama da ay burcu hesaplama gibidir.

Yükselendeki burcu hesaplama, ay burcu hesaplama gibi oldukça basittir. Burada da yine önemli olan doğum yılı, günün ve tabi ki saattir. Ayrıca yine konum da yükselen burcunda etkili bir faktördür. Birçok sitede yükselen veya ay burcu hesaplama yapabilirsiniz.

ay-burcu-hesaplama

Güneş Burcu Hesaplama

Birisi sizlere burcunuzu söylediğinde ilk olarak söylediğiniz burç güneş burcudur. Güneş burçları da sizleri büyük oranda etkilerler. Bunun sebebi ise burcunuzun doğum haritasında Güneş’in hangi konumda veya haritada olduğudur. Bu burç türünü de aynı şekilde hesaplamak mümkün.

ay-burcu-hesaplama

Venüs Burcu Hesaplama

Gökyüzündeki bazı gezgenler, doğal taşlar veya cisimler insanları veya psikolojilerini etkileyebilir. Bu gezegenlerden biri de Venüs. Venüs, Güneş’e en yakın gezegenlerden bir olması nedeni ile pozitifliği veya düzeni temsil eder. Venüs burçları da kişinin hayatını mutlu bir hale getirmekte yardımcı olur. Bu ise kişinin doğum haritasında Venüs gezegenine bakarak sağlanır.

ay-burcu-hesaplama

Merkür Burcu Hesaplama

Merkür burcu belki d burç türleri arasında en az popüleri olanıdır. Sebebi ise Merkür gezegeninin her burcu değil de birkaçını etkilediğindendir. Merkür en çok balık ve yay burcunu etkilemektedir. Bu burçlarda yaratıcılığı, olumlu etkileri veya sosyal hayat becerilerini ortaya çıkartır. Ayrıca iletimi de simgeleri.

ay-burcu-hesaplama

Sıkça Sorulan Sorular

Burçları son zamanlarda sadece astroloji sevenler değil hemen hemen herkes çok fazla merak edip araştırmakta. Bu merak ile ortaya farklı sorular çıkıyor. 

Ay Burcu Değişir Mi?

Bu türdeki burçların hayatınızı veya karakteristik özelliklerini çok fazla etkilediği yukarıda belirtilişti. Ay burcunun bu nedenden dolayı bazı kötü yanları var. Bu kötü yanlar ise ay burcunuz zaman zaman değişiyor olmasıdır. Bu değişiklik nedeni ile hayatınızda çelişkiler gelişebilir.

Ay Hangi Burçta Güçlü?

Ay burcu kendi etkilerini 12 burçtan en çok boğa burcunda gösterir. Bu etkiler genelde iyidir. En az ise akrep burcunda görülür bu iyi etkiler.  Ay burcu oğlak burcu için tam bir çile olabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ay Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır? 3 Adımda Ay Burcunuzu Öğrenin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!