USD32,22
EURO34,99
JPY0,207300
RUB0,356300
GBP41,09
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.509,95
BTC69.976,81

Su Diyeti Nedir? 7 Günde Nasıl Yapılır?

hederaguncel-su-diyeti-nedir (11)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Su diyeti nedir ve nasıl yapılır soruları akıllarda dolaşan sorulardandır. Su diyeti, su dışında herhangi bir gıda alınmaması şeklindedir. 

Son zamanlarda ortaya çıkan farklı diyet şekilleri ve biçimleri bulunmaktadır. Kilo vermek, kilo almak insanlar için her zaman sağlığı ön planda tutarak değil, güzelliği de ön plana koyarak harekete geçtiği bir konudur. 

Güzelliğin de ön planda yer aldığı diyet listelerinde bir diğer anahtar sözcük ise elbette ki sağlıktır. Sağlığı korumak ve sağlıksal sorunların önüne geçmek için çeşitli ve faydalı diyet listeleri hayatımızın içerisine girmektedir. 

Bu listelerden birisinin adı da su diyetidir. Su diyeti sayesinde edineceğiniz avantajlar ve dezavantajlar nelerdir?  

Detaylı ve başarılı bir araştırma yapmanızın ardından istediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür. Sağlığınızı tehlikeye atmadan daha çok sağlığınızın peşinde koşuğunuz diyet listelerinden yana olun! 

Su Diyeti Nedir?  

hederaguncel-su-diyeti-nedir (7)
Su Diyeti Nedir? 7 Günde Nasıl Yapılır?

Su diyeti nedir nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktayız. Çeşitli diyet listeleri beraberinde çeşitli amaçlara yoldaşlık ederler. Peki ya su diyetinin amacı nedir? Yapılışı sağlığa zarar verir mi, nasıl yapılır? 

Su diyetinden kasıt gün içerisindeki tüketim ürünlerinize dikkat etmeniz ve belirli kurallara uyum sağlamanızdır. Gün içerisinde su ve içecek dışındaki besinlere yer vermemenizi ister. Su diyeti gerçekleştirdiğinizde gün içerisinde yalnızca su ve ürünlerini tüketirsiniz.  

Fakat bu tür bir uygulama yanlış anlaşıldığında ve uygulandığında çeşitli zararlara yol açabilir. Çok dikkatli bir şekilde su diyetini uygulamanız gerekecektir.  

Sağlıklı bir insanın vücudunu koruması ve sağlıklı ritminde tutması için en az 2,5 Lt civarı su tüketimi gerçekleştirmesi gereklidir. Bu su miktarı gün içerisinde en az 2,5 Lt, en çok ise 3 Lt şeklindedir.  

Su tüketimini eksik gerçekleştirmek vücuda ve cilde çeşitli eksiklikler ile sonuçlandırır. Bu sebeple diyet dışında da su tüketimine dikkat etmeniz gerekir. Sağlığa sağlamış olduğu yararlar dışında suyun, diyet içerisinde de başrol etkisi bulunmaktadır. 

Kilo vermek isteyenlere yeni bir kapı açan su diyeti, zararsız bir yoldan kilo vermenin yollarından olmaktadır. Su diyeti uygulaması son zamanlarda gündeme gelerek moda olmuş durumdadır. İşte merak edilen su diyeti detayları! 

Su Diyeti Nedir Su Diyeti Nasıl Yapılır? 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (6)

Su diyeti nedir sorusuna gün içerisinde su tüketimi haricinde bir tüketim gerçekleştirmemek diyebiliriz. Su diyeti insan biyolojisinden faydalanılarak ortaya atılan bir diyet çeşididir.  

Araştırılan belirli verilere göre vücuda ağız yolu ile soğuk su girmesi vücudun da uyum sağlaması yönünde uyarılmaktadır. Vücut soğuk su ile uyum sağlamak adına aynı ısıya gelmeye çalışıyor. Bu durumda da aşırı kalori yakımı gözlenmektedir.  

Kalori yakımının hızlanması ise kilo vermek isteyenler için oldukça güzel bir gelişme olarak yorumlanmaktadır. Su diyeti uygulamasının sağlamış olduğu bu etkiler dışında böbreklerin daha hızlı çalışması da sayılan etkiler arasında yer almaktadır.  

Su diyeti vücutta adeta detoks etkisini size gözlemletecektir. Günlük en az 3 Lt su tüketimi gerçekleştirmeniz gerekecektir. 

Su tüketimi tokluk hissi veren en iyi ürünlerden birisidir. Bu sebeple kilo vermek için su tüketimine önem vermeniz mutlaka gereken bir durumdur.  

Kan basıncının düşmemesini de sağlayan su tüketimi ile gerçekleşen su diyeti uzmanların yorumları ile de biçimlenir. Uzmanlar gün içerisinde yalnızca su tüketmenin zararlı olabildiğinden söz etmektedir.  

Su tüketiminin uygulanmasını doğru fakat yetersiz olacağını dile getiriyorlar. Su tüketimi haricinde besin değeri gayet yüksek değerlere tabi olan besinlerin de gün içerisinde tüketilmesini ve listeye eklenmesini önermektedirler. 

Su Diyeti Nedir Kimler Yapabilir? 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (4)

Su diyeti nedir ve nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmaktayız. Su diyetinin gün içerisinde diğer besinlerin yanı sıra su tüketimini gerçekleştirmesi ile yapıldığını dile getirdik.  

Fakat uzmanların üsteleyici tavsiyeleri ve önerileri diyeti biraz farklılaştırmak yönündedir. Su diyetini kimler yapabilir derseniz; kilo vermek isteyenler, detoks yapmak isteyen ve formunu korumak isteyenler yapabilir diyebiliriz. 

Günlük su tüketim limitinin en az 3 Lt şeklinde olmasının gerekli olduğu uzmanlar tarafından da sürekli söylenmekte ve yazılmaktadır. 

Peki su diyeti uygulamasını kimlerin yapması doğru olmaz. Belli başlı hastalıklara sahip olan insanlar çok dikkat etmelidirler. Bu tarz diyet uygulamaları bazı hastalıklar için tehlike açabilecek boyutta olabilmektedir.  

Su diyetini özellikle; diyabet hastaları, yeme rahatsızlığı ve bozukluğu olanlar ve Gut hastaları yapmamalıdır. Aynı şekilde çocuklar, yaşlılar, emzirenler ve gebeler de su diyetinden uzak durmalılardır.  

Su Diyeti Nedir Ne İşe Yarar? 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (3)

Su diyeti nedir ne işe yarar sorusunu doğru araştırmak ve ona göre diyete başlamak gerekir. Araştırılan belirli verilere göre vücuda ağız yolu ile soğuk su girmesi vücudun da uyum sağlaması yönünde uyarılmaktadır. 

Vücut soğuk su ile uyum sağlamak adına aynı ısıya gelmeye çalışıyor. Bu durumda da aşırı kalori yakımı gözlenmektedir. Kalori yakımının hızlanması ise kilo vermek isteyenler için oldukça güzel bir gelişme olarak yorumlanmaktadır. 

Su diyeti uygulamasının sağlamış olduğu bu etkiler dışında böbreklerin daha hızlı çalışması da sayılan etkiler arasında yer almaktadır. Böbrek taşı nasıl düşürülür tarzı sorunlara böbreklerin doğru çalışması etki edecektir. Su diyeti vücutta adeta detoks etkisini size gözlemletecektir.  

Günlük en az 3 Lt su tüketimi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Su diyeti aynı zamanda vücutta yer alan toksinler de atılmaktadır. Bu toksin atımı, böbreklerin daha iyi çalışması ile gerçekleşen bir durumdur. 

Tüm yararlar ve avantajlar göz önünde bulundurulduğunda dahi diyetin doktor kontrol dışında yapılması ve devam edilmesi kesinlikle önerilmeyen bir durumdur. 30 günlük su diyeti listesi şeklinde de araştırılmalar yapılmaktadır.  

7 Günlük Su Diyeti Listesi!  

Su diyeti nedir sorusunu cevaplandırmamızın ardından 7 günlük liste ile karşınızdayız. Hazırlanan liste uzmanların kıymetli yorumları ve tavsiyeleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. İşte 7 günlük su diyeti detayları!

1.Gün

hederaguncel-su-diyeti-nedir (5)

Kahvaltı için taze bir şekilde sıkılarak hazırlanmış portakal suyu 

Ara öğün olarak papaya suyu tercih edilebilir. 

Öğle öğünü için ise bir orta boyutta kase dolusu karpuz tanesi yenmelidir. 

Ara öğün olarak taze sıkılmış elma suyu veya limonlu su tüketin. 

Akşam öğünü ise bir bardak su tüketilmeli. 

Ara öğün olarak bir adet elma yiyebilir ve iki bardak su için. 

2.Gün 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (2)

Kahvaltı için 2 bardak su için ve bir haşlanmış yumurta tüketin. 

Ara öğün olarak iki bardak su ile lahana salatası hazırlayın. 

Öğle öğünü için ise bir bardak su ile salata 

Ara öğün olarak bir bardak su ile iki tane domates tüketin. 

Akşam öğünü ise taze sıkılarak hazırlanmış olan domates suyu 

Ara öğün olarak iki bardak su ile pişmiş kabak 

3.Gün 

Kahvaltı için iki bardak suyla bir tane elma 

Ara öğün olarak bir bardak su ve papaya meyvesi 

Öğle öğünü için ise bir bardak su ile salata tüketin. 

Akşam öğünü ise bir bardak domates suyu 

Ara öğün olarak iki bardak su ile pişmiş kabak 

4.Gün 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (9)

Kahvaltı için için iki bardak su ile bir bardak içinde yağ içeriği olmayan süt 

Ara öğün olarak olarak iki bardak su ile bir muz 

Öğle öğünü için ise iki su bardağı su ve bir bardak süt 

Ara öğün olarak iki bardak su ile muz 

Akşam öğünü ise bir muz 

Ara öğün olarak bir muz ile bir bardak su 

5.Gün 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (1)

Kahvaltı yarım kase içinde haşlanarak hazırlanmış esmer pirinç ve iki bardak su 

Ara öğün iki su bardağı su ve iki domates 

Öğle öğünü için ise iki su bardağı su ile domates sosu eşliğinde hazırlanmış haşlanmış esmer pirinç 

Ara öğün olarak iki domates 

Akşam öğünü ise bir kase içine haşlanarak hazırlanmış esmer pirinç 

6.Gün 

Kahvaltı için iki bardak su ve haşlanmış esmer pirinç 

Ara öğün olarak iki bardak su ve domates 

Öğle öğünü için ise iki bardak su ile haşlanmış bir kase esmer pirinç 

Akşam öğünü ise limonlu su  

Ara öğün olarak bir bardak su ve salata tüketin. 

7.Gün 

Kahvaltı için iki bardak su ile yarım kase içerisinde haşlanarak hazırlanan esmer pirinç 

Ara öğün olarak iki bardak su ile iki domates 

Öğle öğünü için ise iki bardak su ile salata ve haşlanmış esmer pirinç tüketin. 

Ara öğün olarak iki tane salatalık 

Akşam öğünü ise limonlu su 

Ara öğün olarak bir bardak su ve salata 

Su Diyeti Yapanlar! Su Diyeti Yorumları | Su Diyeti Öldürdü! 

hederaguncel-su-diyeti-nedir (10)

Su diyeti nedir sorusuna cevap olarak en başta uygulaması her diyet uygulaması gibi yanlış uygulandığında tehlike oluşturabilir diyerek devam ediyoruz. İngiltere’de yaşayan genç bir kadının yapmış olduğu su diyeti doktorunun yanlış gerçekleştiği yönlendirmesi ile büyük geri dönüşsüz sonuçlara yol açtı. 

Doktoru genç kadına 25 kiloyu sağlıklı bir şekilde vereceğini söylemişti. Su diyeti gün içerisinde en fazla 4 Lt su tüketimini önermektedir. Fakat genç kadın doktorunun yönlendirmesi ile iki saat gibi kısa bir sürede 4 Lt su tüketimi gerçekleştirdi.  

Bu yanlışlık ise genç kadına canı ile mal oldu. Bu sebeple kesinlikle güvenilir bir doktor kontrolü ile mantık çerçevesi içerisinde diyetinizi gerçekleştirin. Su diyeti nedir araştırmasını da detaylı bir şekilde gerçek kılmanızı öneriyoruz.

Su Diyeti Hangi Hastalıklara İyi Gelir? 

Su diyeti nedir sorusunu cevaplandırmamızın ardından su diyetinin iyi geldiği hastalıkları sıralayacağız. Su diyeti böbrekleri daha sağlıklı çalıştırması ile; kabızlık, ishal, şişkinlik, reflü ve gastrite iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra; horlama, ciltte oluşan egzama, cilt lekeleri ve alerjik astıma da iyi gelmesi ile bilinir.  

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Su Diyeti Nedir? 7 Günde Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!