USD32,60
EURO35,05
JPY0,206700
RUB0,383700
GBP41,52
EURO/USD1,07
BIST10.607,26
GR. ALTIN2.450,54
BTC65.783,03

Sosyal Halı Saha Nedir? Takipçilerine Nasıl Para Kazandırıyor?

sosyal-hali-saha
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal halı saha futbol severlerin son zamanlarda yaygın olarak yaptığı etkinliklerden biridir. Özellikle halı saha kültürü Türkiye’de artmıştır. Burada arkadaşlarınızla keyifli ve kıyasıya maçlar yapabilirsiniz. Ayrıca rekabet ve sporun sonuna kadar tadını çıkarabilirsiniz.

Günümüzde halı saha kültürü standartların ötesine geçmiştir. Sosyal halı saha ile oyunculara farklı bir deneyim yaşatmak amaçlanmıştır. Yani futbol müsabakaları teknolojiyle buluşmuş ve unutulmaz bir atmosfer içerisinde futbol maçları yapılmaktadır.

Sosyal Halı Saha Deneyimini Yaşamaya Ne Dersiniz?

sosyal-hali-saha
Sosyal Halı Saha

Bu tecrübeden yararlanmak için bir sosyal halı saha tesisine üye olmanız gereklidir. Üyelik ücretsiz olup birçok avantajı beraberinde sunan bir sistemdir. Bu tesislerde;

  • Oynadığınız tüm maçları kaydedebilirsiniz,
  • Kayıtlarınızı istediğiniz zaman ücretsiz izleyebilirsiniz,
  • Attığınız golleri keserek kaydedebilirsiniz,
  • Arkadaşlarınızı takip edebilir ayrıca takipçi sayınızı arttırabilirsiniz,
  • Kendinize özel olarak gol arşivi hazırlayabilirsiniz,
  • Ayrıca isterseniz gollerinizi sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Sosyal Halı Saha Sistemi Nasıl Çalışır?

Bahsedilen teknolojik sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Sosyal halı saha sisteminde her şey normal şekilde ilerlemektedir. Ancak bir fark vardır ki maçlarınız an ve an birçok kamera eşliğinde kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altındaki maçlarınız ileride sizin istediğiniz zaman izleyebilmeniz için kaydedilmektedir.

sosyal-hali-saha

Ekstra sunduğu cazip bir özelliği daha vardır. Bu da gol kesme sihirbazıdır. Peki bu özellik ne işe yaramaktadır? Gol kesme sihirbazı, sosyal halı saha sistemi içerisinde gerçekleştirdiğiniz maçlarda kendi gollerinizi kesmenizi sağlar. Böylelikle isterseniz haftanın golüne aday olabilirsiniz. Attığınız müthiş golleri sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Üstelik bu heyecanı dilediğiniz an yaşayabilirsiniz.

Sosyal Halı Saha Sisteminden Yararlanacağınız Sitelerle Tanışın!

Değerli dostlar ile yapılan aktiviteler kıymetlidir. Günler, aylar ve yıllarca o anların muhabbetleri dönüp durmaktadır. Bu anların ölümsüzleşmesi ve her an elinizin altında olmasını isteyebilirsiniz. Örneğin bir halı saha maçında attığınız efsane gollerin bir kaydının olması gibi… Bu durum imkansız değildir. Artık yaptığınız her kıyasıya maç kayıtları elinizin altında…

Başa sarıp sarıp izleyeceğiniz, gol anlarınızı istediğiniz gibi kesip paylaşacağınız bir sistem bulunmaktadır. Bahsedilen sistem bu işi tüm teknolojik imkanlarını kullanarak yapmaktadır. Birden fazla kamera sistemi ile farklı bakış açılarından çekimler yapılmaktadır. Böylelikle sonrasında dostlarınız ile maçın kritiğini yapabilirsiniz. Peki hangi sitelerden halı saha kamera kaydı arşivine ulaşılmaktadır?

Sosyal Halı Saha (sosyalhalisaha.com)Üyesi olan tesislerde kamera kaydı ile maç çekimi yapılmaktadır. Sosyal halı saha maç bul seçeneği için siteye giriş yapılmalıdır. Ardından İl, İlçe, tesis, tarih ve saat seçerek oluşturulan maç kaydı izlenebilmektedir.
Sosyalsport (sosyalsport.com)Sosyalsport maç bul İl, İlçe, üye tesis, saha, tarih ve saat seçenekleri içermektedir. Maçın gerçekleştiği zamana ait bilgiler girilerek maç kaydına ulaşılmaktadır.
Sosyal Tribün (sosyaltribun.com)Diğer siteler gibi sahada yaşanan maç heyecanını dışarıya taşımayı hedefleyen bir sitedir. Üyesi olan sahalarda yapılan sosyal halı saha maç izle videolarına ulaşmanızı sağlamaktadır.

Halı Saha Açarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Kentleşme yoğunluğu sebebiyle spor yapılacak alanlar oldukça azalmıştır. Özellikle inşaat sektöründeki gelişmeler ve insan nüfusunun artışı oyun sahalarının sayısını azaltmaktadır. Yoğunluk nedeniyle doğal alanlar azalmakta ve olanlar ise yetmemektedir. Bu sebeple akıllara halı saha ve yeşil saha seçenekleri gelmektedir.

sosyal-hali-saha

Halı sahalar doğal ortamlara olan ihtiyacın giderilmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca saha açma ve kazancı konusu da merak edilmektedir. Son zamanların trendi olan sosyal halı saha ve diğer halı sahalar nasıl açılır? Kimler halı saha işletmesi açabilir? Hangi belgeler gereklidir?

1 – Hangi Kişiler Halı Saha Açabilir?

Halı saha açarak para kazanmak mümkün müdür sorusu öncesi, kimler başvurma hakkına sahiptir? Malumdur ki bunun için belirli bir maddi birikimin olması şarttır. Ayrıca halı saha açacak kişinin önünde herhangi bir yasal engel bulunmamalıdır. Kişi isterse kendine bir ortak bularak harcamalarını yarı yarıya indirebilir. Bu konuda detaylı bir araştırma yapılmalıdır.

2 – Sosyal Halı Saha ve Klasik Halı Saha Açmak için Hangi Belgeler Gereklidir?

sosyal-hali-saha

Her konuda olduğu gibi halı saha açma girişiminde de belirli belgelere sahip olmak gereklidir. Alınan bu izinler açtığınız yeri yasal açıdan uygun olacak şekilde işletmeniz için önemlidir. Saha için gerekli belgeler farklılık gösterebilmektedir. Başvurular şu yönde olmalıdır;

  • Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Başkanlığı İzin Belgesi alınmalıdır: Türkiye genelinde spor faaliyetlerinde yer almak için bakanlık iznine başvurulması gereklidir. Başvuru esnasında tesisi hangi alanda kurmak istediğinizi ve ne imkanlar sunacağınızı belirtmelisiniz. Sonra gerekli araştırma ve incelemeler yapılarak olumlu – olumsuz dönüş yapılacaktır.
  • Halı Saha Sicil Kaydı Alma: Bakanlıktan gerekli izin belgesi alındıktan sonra TFF Bölge Müdürlüğü’ne başvurulmalıdır. İzin belgesi beraberinde sahaya dair bilgiler verilerek sicil kaydı tutulmalıdır. Bunun için gerekli dilekçe doldurulmalıdır.
  • İşyeri Ruhsatı Alma: İzin belgesi ve sicil kaydı sonrası işyeri ruhsatı için başvuruda bulunulması gereklidir. Bunun için sahanın kurulacağı yere ait olan yerel belediye ile iletişime geçilmelidir. Sahanın açılacağı alan hakkında herhangi bir sorun yok ise ruhsat kısa sürede çıkarılmaktadır.

3 – Halı Saha Açmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

sosyal-hali-saha

Halı saha açma kararında düşünülmesi gereken detaylar vardır. İlk detay alanın çevre yoklamasının yapılmasıdır. Yani o alanda sizden başka halı saha işleten başka bir işletmenin olup olmamasıdır. Bu durumda çevrenin halı saha talebini onlar karşılıyor olabilmektedir. Ayrıca gider masrafları dikkatlice ele alınmalıdır. Sahanın yapımı ile birlikte gerekli tüm detayların giderleri düşünülmelidir.

4 – Halı Saha İşinden Ne Kadar Kazanılmaktadır?

Yapılan halı saha maçları günde 7’ye 7 şeklindedir. Güncel fiyat üzerinden kişi sayısı ile çarpılmaktadır. Bu da saatte kayda değer bir miktar kazanç sağlamaktadır. Aylık olarak düşünüldüğünde her saatin dolu olması saha sahibine verimli bir ay sağlayacaktır. Fakat aksi bir durum Kış aylarının Yaz ayları kadar dolu geçmemesidir. İşletmeyi açarken bu durumu göze almakta fayda vardır.

İlginizi Çekebilir: TFF Futbolcu Arama İşlemi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sosyal Halı Saha Nedir? Takipçilerine Nasıl Para Kazandırıyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!