USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

Rasim Kaan Aytoğu Kimdir? Hangi Önemli Görevleri Yapmıştır?

rasim-kaan-aytogu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BRasim Kaan Aytoğu 1961 yılında İzmir Karşıyaka’da doğmuştur. Şu anda Dubai’de bir yatırım holdingi olan Tanmiyat Yatırım Holding Grubu’nda İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak iş hayatına devam etmektedir. Şu ana kadar da birçok farklı ve önemli iş görevlerini üstlenmiştir.

Rasim Kaan Aytoğu Eğitim Hayatı

Rasim Aytoğu ve eğitim hayatına bakıldığında donanımlı okullardan mezun olduğu söylenebilir. Ayrıca eğitim hayatından sonra kendisi de eğitimci olarak bir süreliğine çalışmıştır. Rasim Aytoğu, bu eğitim hayatı ile donanımlı hale gelmiş ve birçok tanınan iş yerlerinde çalışmış ve devlet kadrosuna girmiştir. 

rasim-kaan-aytogu
Rasim Kaan Aytoğu

Rasim Kaan Aytoğu ve Mezun Olduğu Okullar

İş insanı Rasim Kaan Aytoğu’nun mezun olduğu okulları ve başarı belgelerini görebilirsiniz. Rasim Kaan Aytoğu için eğitim hayatında yurtdışında okumuş olması en büyük şanslardan biri. Peki Rasim Kaan Aytoğu’nun hangi okullardan mezun olduğunu biliyor muydunuz?

İlkokul ve ortaokul İzmir
Lise İzmir Atatürk Lisesi
Üniversite Amerika-University of Illinois- Şeref listesi ile mezun olmuştur.
Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Uluslararası Finansman Programı’na alındı.
 Pacific Western Üniversitesi Finans Doktorasını tamamlamıştır.

Rasim Kaan Aytoğu ve İş Hayatı

Oldukça geniş bir iş hayatı olan Aytoğu için neredeyse her devlet dairesinde çalışmış olduğu söylenebilir. Kendisi zaten iş hayatına erkenden üniversitede eğitim görevlisi olarak başlamıştır ve sonrasında devamı katlanarak gelmiştir.

1988-1989 yıllarında Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı için Planlama Uzmanı yapmıştır. Ayrıca bu süre zarfında da eğitime devam ettiği biliniyor. Rasim Kaan Aytoğu’nun hem çalışıp hem okuyarak kendini epey geliştirdiğini görebilirsiniz.

1990-1993 yıllarında ise Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) için direktör olarak devreye girmiştir. 1994-1996 yıllarında Gazi Üniversitesinde Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Öğretim Üyeliği’ne başlamıştır. Artık bir eğitimcidir. Bu süreçte iş adamı profilinden biraz ayrılmıştır.

Borsa ve Ekonomi İş Hayatı

1995-1999 yıllarında İstanbul Altın Borsası’nda Genel Sekreterlik görevini üstlenmiştir. Bu süreçten sonra meslek skalası epey bir genişleyen Rasim Kaan Aytoğu tam gaz ile meslek hayatına yeni görevler katmaya devam etmiş.

rasim-kaan-aytogu

1996-1998 yılları içerisinde Rasim Kaan Aytoğu İstanbul Altın Rafinerisi için yönetim kurulu başkanlığı görevine geçiş yapmaktadır. 1997-1998 yıllarında ise Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık ve Başbakan Baş Müşavirliği’ne geçiş yapmıştır. Bu süreçte iki görevi üstlendiğini görebilirsiniz.

Bilinen Şirketlerdeki Görevleri

2000’lerde soluksuzluğa devam eden Aytoğu listesine yeni meslekler katmaya devam etmiş. 2002 ve 2003 yıllarında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi için İştirakler Daire Başkanlığı’na geçmiştir. Buradan ise BELTUR, İSTON, İSTAÇ, İGDAS VE Kültür A.Ş. gibi önemli şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanı işine geçiş yapmıştır.

Bu şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı haricinde birkaç farklı mevkiye de oturmuştur. Rasim Kaan Aytoğu’nun aynı yıllar içinde hem farklı işler yapmış hem de tek bir şirkette farklı görevler ile konumlandırılmıştır. Bu mevkiler;

  • Yönetim kurulu başkan vekilliği
  • Yönetim kurulu başkanı
  • Yönetim kurulu üyesi gibi görevlerdir.

Diğer taraftan R. Kaan Aytoğu CEO’luk mesleğine 2004-2005 yıllarında da devam etmiştir. Bu görevin devamı İstanbul’da bulunan Global Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Müşavirlik Şirketi için gerçekleştirmiştir. Kaan Aytoğu’nun çoğu görevini global seviyelere taşımış olduğunu ve bu skalada bir iş adamı olduğunu görebilirsiniz. Bu yönden Türk iş camiasında önemli yerdedir.

rasim-kaan-aytogu

Son Dönem Yurt İçi ve Yurt Dışı Çalışmaları

2005-2010 yıllarına geldiğinizde Aytoğu’nun Dubai’de işler gerçekleştirdiğini görebilirsiniz. Bu yıllarda Aytoğu Tanmiyat Yatırım Holding Grubu için hem İcra Kurulu Başkanlığı hem de yönetim kurulu üyeliği olarak hizmetlerde bulunmuş. Bahsedilen Rasim Kaan Aytoğu’nun her yılda iki işi birden yürüttüğünü görebiliyorsunuz. İş adamı bunu bir iş olarak değil hobi olarak görüyor olsa gerek.

2010-2012 yılları içerisine bakıldığında da Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding şirketi için Finansman Grup Başkanı (CFO) görevinde konumlandırılmıştır. Ayrıca bu şirket içerisinde yine ek olarak yönetim kurulu üyesi olarak bulunmuştur.

Kaan Aytoğu ve Seminerleri

İleri derecede İngilizce ve Arapça konuştuğu bilinen Profesör Doktor Rasim Aytoğu’nun yurtdışında bulunan birçok ülkede uzman olduğu alanlar ile ilgili seminerler verildiği biliniyor. Aytoğu yabancı ülkelerde başka diller ile yaptığı bu programlar ile de seviliyor.

Prof. Dr. R. Kaan Aytoğu Şimdi Ne Yapıyor?

Güncel olarak İhlas Holding’de CEO’luk görevini idam ettiren Aytoğu’nun işinden istifa edip edilmediği bilinmemektedir. Ayrıca İhlas Holding’in web sitesinde kadro listesine girilmekte de sorunlar olduğu söyleniyor. Ayrıca bu CEO’luk görevinin sosyal medyada söylenti olduğu da geçmektedir.

Kaan Aytoğu Eşi ve Oğlu

61 yaşında olan Aytoğu’nun eşi ve bir oğlu vardır. Eşi avukatlık mesleği ile meşgul olan Esin Aytoğu’dur.  Oğlunun isim ise Çağatay Oğuzhan Aytoğu’dur. Çok yoğun bir iş hayatına sahip olan Aytoğu eşi ve oğlu ile çekirdek bir aileye sahip olabilmiştir.

rasim-kaan-aytogu

Aytoğu ve Siyasi Hayatı

Kaan R. Aytoğu’nun siyasi parti olarak Ak Partili olduğu biliniyor. Ayrıca Aytoğu Ak Parti için İzmir’de 2.bölge milletvekili adaylığına üye olmuştur. R. Kaan Aytoğu siyasi hayatı ile değilde genelde iş hayatının yoğunluğu ile gündeme gelmekte.

Peki Kaan Aytoğu Aday mı?

İş adamı Kaan Aytoğu’nun herhangi bir partide adaylığı bulunmamaktadır. Yukarıda verildiği gibi sadece zamanında Ak Parti İzmir 2.bölge milletvekilliği için üye olmuştur. Şu anda herhangi bir siyasi partide adaylığı mevcut değildir.  

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Rasim Kaan Aytoğu Kimdir? Hangi Önemli Görevleri Yapmıştır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!