USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.769,63

Özgür Burak Akkol Kimdir? Koç Holdingdeki Görevi Nedir?

ozgur-burak-akkol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özgür Burak Akkol ülkemizin önemli kuruluşlarında üst düzey görevlerde yer almaktadır. Profesyonel iş hayatı yürüten Akkol, Koç Holding’deki göreviyle de dikkat çekmektedir. Peki, Özgür Burak Akkol kimdir nerelidir?Açıklayalım!

İstanbul’da dünyaya gelenAkkol, eğitim hayatını yine İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimini bitirdikten sonra ABD’de Nautilus Food’da görevine başlamıştır. 2003 yılında ülkemizde Koç Holding’de çalışma kararı almıştır. Koç holding insan kaynakları müdürü kimdir? Akkol, Koç Holding bünyesindeki görevini 2022 Nisan ayından itibaren Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı olarak idame ettirmektedir.

Özgür Burak Akkol Biyografi Hayatı Nasıldır?

ozgur-burak-akkol
Özgür Burak Akkol

Ülkemizde genç yaşına rağmen önemli görevler üstlenen BurakAkkol,iş hayatında eğitimin sürekliliğinden bahsetmektedir. Akkol çalışma hayatı boyunca eğitimine de önem vermiş biridir. Bu nedenle eğitiminin üstüne koyarak sürekli kendini geliştirmektedir.

Koç Holding’deki görevinin yanında 2019 yılından itibaren iki önemli görevi de üstlenmiştir. Özgür Burak Akkol MESS Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı 2019 Nisan ayından itibaren yürütmektedir. Aynı zamanda Özgür Burak Akkol TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da 2019 Mayıs ayından itibaren devralmıştır.

Özgür Burak Akkol Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı açıklamalarla dikkat çekmiştir. Askeri ücrete verilen destek için Cumhurbaşkanı’na teşekkürlerini iletmiştir. Özgür Akkol EYT açıklaması ile de gözleri üzerine çekmiştir. EYT’lilerin yanında olduğunu belirten TİSK başkanı yaptığı bu tarz açıklamalarla gündem olmuştur. İşte,Burak Akkolhakkında tüm merak edilenler!

1 – Özgür Akkol Kaç Yaşında ve Eğitim Hayatı Nasıldır?

Özgür Burak Akkol kaç doğumlu ve kaç yaşındadır? 1982 yılında dünyaya gelen Akkol, 41 yaşındadır. İlkokul ve orta öğrenimini bitirdikten sonra, lisans eğitimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni tercih etmiştir.

Eğitiminin ardından ABD’de çalışmaya başlamıştır. Başarılı bir eğitim hayatı sürdüren Akkol, 2003 yılında Koç Holding’de çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda 2011 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programına katılarak burada yüksek lisansını tamamlamıştır.

Eğitiminde bununla da kalmayıp Harvard Business School ve Colombia Üniversitesi lider geliştirme programlarını bitirmiştir. Colombia Business School ile London Business School’da da  Global Executive MBA eğitimi alarak kendini sürekli olarak geliştirmiştir.

ozgur-burak-akkol

Editör Önerisi: Dünyanın En Zengin 10 İnsanı!


2 – Özgür Burak Akkol Ailesi Kimdir?

Edindiği görevler ve yaptığı açıklamalarla sık sık ülke gündeminde yer alan Ö. Burak Akkol nereli olduğu ve ailesi hakkında pek bir bilgi bulunmamaktadır. Aynı zamanda sık sık gündeme gelen Özgür Akkol evli mi,kaç çocuğu var gibi sorulara da net bir cevap verilmemektedir.

Önemli birkaç kuruluşta yönetim kurulu başkanlığı yapan ve ülke gündemini etkileyen kararlar verme yetisi bulunan Ö. Burak Akkol vikipedi üzerinde genel bilgilerin bulunmaması şaşırtıcıdır. Çünkü ailesi ve Özgür Akkol eşi kim soruları yoğun bir şekilde merak edilmektedir.

ozgur-burak-akkol

4 – Özgür Burak Akkol Maaşı Ne Kadar?

2003 yılından bu yana Koç Holding’de önemli görevler üstlenen ve sürekli yükselen Akkol, ülkemiz için önemli kuruluşlarda da Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda İŞKUR Yönetim Kurulu üyesidir.

Akkol, Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı, Otokoç Otomotiv ve Türk Traktör şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmaktadır. Bu kadar görevi aynı anda yürüten başarılı iş insanı hakkında merak eden konulardan bir tanesi de maaşıdır. Ancak maaş hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

MESS Açılımı Nedir? MESS Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?

ozgur-burak-akkol

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası açılımına sahip MESS, yenilikçi ve ileri görüşlü 11 girişimci ile 14 Ekim 1959 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurumun amacı metal iş kolunda faaliyet gösteren sanayicilerin tek bir çatı altında toplayarak birleştirmektir.

MESS;  sanayicileri daha iyi temsil etmek, yardımlaşmayı sağlamak ve adil bir şekilde işlemleri gerçekleştirmek adına Türkiye’de faaliyet göstermektedir. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Burak Akkol ‘dur.

TİSK Açılımı Nedir? Tisk Başkanı Kimdir, Kaç Yaşında?

Bahsedilen TİSK yani Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu 20 Aralık 1962 yılında kurulmuştur.  Türk işverenleri hem yurt içinde hem de yurt dışında temsil etme yetisi sadece bu kuruluştadır. Aynı zamanda 60 yıl aşkındır görev alan kurum, üye olan sendikaların çalışma alanlarına etkili çözümler getirmektedir. Kurumun Yönetim Kurulu Başkanı, Burak Akkol’dur. Akkol, 41 yaşında olmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Özgür Burak Akkol Kimdir? Koç Holdingdeki Görevi Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!