USD32,83
EURO35,13
JPY0,207900
RUB0,376400
GBP41,70
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.488,86
BTC65.037,82

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı!

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (15)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en zengin 10 insanı herkes tarafından merak edilen bir sıralamadır. Her sene servetlerine eklemede bulunan en zengin 10 insan!

Dünyanın veya Türkiye’nin en zengin insanları oldukça merak ve ilgi konusudur. Büyük bir merakla araştırmaları yapılan bu konu zaman geçtikçe belli başlı değişiklikleri beraberinde getirmektedir. Dünyanın en zengin insanları arasında bulunan ilk 10 ismi sizin için sıraladık.

Finans Ekonomi dergisinin hazırlamış olduğu rapora bakarak Dünyanın zenginlerini sıralamak mümkündür.

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı 2022

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (2)

Dünya üzerinde en zengin insanlara ve insanların servetlerine bakıldığında bir sıralama çıkarmak mümkündür. Peki, bu kişiler başka hangi platformlarda ünlü ve bilinen isimlere sahipler?

Dünya gündeminden inmeyen bu 10 insan servetlerine her sene ekleme yamaktadırlar. En Zengin insanlar arasında yer alan bazı kişiler bilindik farklı platformlarda da adından bahsettirmektedir. Bu insanların yaptığı açıklamalar dahi gündeme etki etmekte ve dengeleri bazen yerinden oynatabilmektedir. Bu adamlar mana coin nedir tarzı borsa sorularına  da etki etmektedir.

Peki, tüm bu listeler arasında Dünyanın en zengin adamı 2022 unvanını kim almıştır?

10- Mukesh Ambani

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (10)

Dünyanın en zengin 10 insanı güncel bir bilgi değerlendirmesi ile incelendiğinde 10. Sırada Mukesh Ambani ile karşılaşmaktayız. Mukesh Ambani Hintli bir iş insanıdır. Petrokimya fabrikasının da yönetim kurulu başkanı olmaya hak kazanmış Ambani, en zengin insanlardandır.

Mukesh Ambani’nin serveti ise 90.7 Milyar dolar değerindedir. Aynı zamanda Reliance Industires başkanı olan Ambani, Asya kıtasının en zengin insanı olarak bilinmektedir. 2021 senesinde dünyanın en zengin 11. İş insanı sırasında yer alan Mukesh Ambani 2022 senesinde artan serveti ile 10. Sıraya girmeyi başarmıştır.

9- Steve Ballmer

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (12)

Dünyanın en zengin 10 insanı ve servetleri nelerdir kimdir dediğinizde Steve Ballmer’in 9. Sırada olduğunu görmekteyiz. Steve Ballmer’e piyasada büyük iş yapan Microsoft ile tanımaktayız. Microsoft’un yönetim kurulu başkanlığını yapan Ballmer, serveti ile de en zengin insanlar arasına girmiştir.

Steve Ballmer Microsoft’un reklamlarında da yer alarak halkın gözünde bilindik simayı kazandı. Teve Ballmer’in güncel serveti ise, 91.4 milyar dolar değerindedir.

8- Larry Ellıson

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (8)

Dünyanın en zengin 10 insanı ve işleri dendiğinde 8. Sırada yer alan Larry Ellıson, Oracle’nın kurucusudur. Oracle; veritabanı yazılım firmasıdır. Aynı anda bu şirketin CEO’su konumunda da yer alan Ellıson, milyarder bir iş adamıdır.

Larry Ellıson, Microsoft’un en dişli ve büyük rakiplerindendir. Steve Balmmer’in güncel servetine de daha yakın rakamlarda olan Larry Ellıson tam bir rakip pozisyonundadır. Larry Ellıson’un serveti ise; 106 Milyar dolar değerindedir.

7-Sergey Brın

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (11)

Dünyanın en zengin 10 insanı ve meslekleri araştırmasında 7. Sırada bulunan Sergey Brın, internet girişimcisidir. Sergey Brın Larry Page ile beraber Google’ın kurucuları olarak bilinmektedir. Google’ın kurucusu olan yazılım mühendisi Amerikalıdır.

Sergey Brın 2019 senesinde Alphabet şirketinden ayrıldı. Alphabet şirketi Google’ın ana şirketidir. Alphabet şirketinde başkan unvanında bulunan Brın, şimdilerde serveti ile 7. Sırada yer almaktadır. Sergey Brın’ın güncel serveti ise; 107 milyar dolar değerini taşımaktadır.

6- Larry Page

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (9)

Dünyanın en zengin 10 insanı ve şirketleri nedir araştırmalarında 6. Sırada Larry Page bulunuyor. Larry Page arama motoru olan Google’ın geliştiricisi ve Google şirketinin de kurucusu olmaktadır. Google gibi büyük kullanımlara sunulan bu algoritma, Page’nin en büyük başarılarındandır.

Amerikalı yazılım mühendisi Larry Page, Yahudi Kökenlidir. Google şirketinin kurucusu olan Page, Alphabet şirketinin de kurul başkanıdır. Yazılım mühendisi Larry Page serveti ile 6.Sırada yer almaya hak kazanmıştır. Larry Page’nin serveti ise; 111 milyar dolar değerindedir.

5- Waren Buffet

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (13)

En zengin insanlar arasında yerini alan Waren Buffet, hisse senedi yatırımcısı olmasının yanı sıra Amerikalı da bir iş insanı olarak bilinmektedir. 20. Yüzyıla ait en iyi başarı kaydeden insanlar arasında da yer alan Buffet, serveti ile en zengin insanlar listesinde de 5. Sırasını korumaktadır.

Berkshire Hathaway şirketinde CEO olan Waren Buffen, şirketin büyük hissedarlarındandır. Waren Buffet’ın güncel serveti ise; 118 milyar dolar değerindedir.

4- Bill Gates

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (3)
Dünyanın En Zengin 10 İnsanı!

Dünyanın en zengin 10 insanı listesinde yerini almaya hak kazanmış Bill Gates 4. Sırada ismini göstermektedir. Bill Gates üstüne almış olduğu birçok unvan ile oldukça bilindik ve tanıdık simalardandır.

Amerikalı bir iş adamı ve Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates aynı zamanda çok büyük yatırımcılardan ve yazılım geliştiricilerindendir. Aynı zamanda yazar kimliğine de sahip olmasının yanı sıra hayırseverlikleri ile de bilinmektedir. Bill Gates’in güncel serveti ise; 129 milyar dolar değerindedir.

3- Bernad Arnault & Family

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (6)

Dünyanın ez zengin 100 insanı arasında yer alan Bernad Arnault listenin 3. Sırasında olmaya hak kazanmıştır. Bernad Arnault Fransız bir iş adamıdır. LVMH’nn başkanı ve müdürü olarak bilinen Bernad Arnault yüksek değere sahip bir servete hâkimdir.

Bernad Arnault dünya üzerinde büyük bir önemi ve değeri olan lüks eşya LVMH şirketinin genel müdürü ve başkanıdır. Bernad Arnault serveti ise; 158 milyar dolar değerindedir.

2- Jeff Bezos

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (7)

Dünyanın en zengin 10 insanı arasında 2. Sırada yer alarak büyük bir başarı ivmesini yakalayan Jeff Bezos, dünya çapında faaliyet göstermektedir. Dünya çapında başarı ivmesini yakalamış ve çoğu yere hizmet veren Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’dur.

Amazon’un CEO’su ve başkanı olan Jeff Bezos, yatırımcı, sanayici ve medya sahibidir. Tüm bu unvanları almaya hak kazanmış olan Jeff Bezos güncel servetinin değeri ise; 171 milyar dolar değerini taşımaktadır.

1- Elon Musk

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (4)

Dünyanın en zengin insanı ise Elon Musk’tır. Elon Musk kimi zaman yapmış olduğu bomba açıklamalara neticesinde sallantıya giren borsa fiyatları ile herkesin aklına kazınan bir isim olmuştur. Dünyanın en zengin adamı 2022 dendiğinde akla Elon Musk gelmelidir.

Endüstriyel tasarımcı ve mühendis olan Elon Musk büyük servetini büyük işlerde yer alarak kazanmıştır. SpaceX Uzay şirketinin kurucusu olan Musk, Tesla otomotiv şirketi içerisinde de CEO unvanını taşıyor.

The Boring Company şirketinin kurucusu, SpaceX Uzay şirketinin de yalnız kurucusu değil mühendislik, tasarım ve ürün mimarı bölümünde d ebüyük rol oynar. Elon Musk’ın serveti tek bir işe değil birden fazla işe verdiği emek ve ivmeyle oluşmuştur. Elon Musk güncel serveti ise; 219 milyar dolar değerini taşır.

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı | Elon Musk Kimdir?

hederaguncel-dunyanin-en-zengin-10-insani (1)

Elon Musk dünyanın en zengin insanı unvanını almaya hak kazanmıştır. Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar birçok alandaki işleyişin dengelerini değiştirebilmektedir.

Özellikle ekonomide de büyük bir yere sahip olan Elon Musk, 6 şirketin kurucusu olmakla beraber servetine her saat 684 bin dolar eklemede bulunuyor. Elon Musk vaktini ve emeğini birden fazla şirkete ve atılıma ayırdığından böyle büyük bir servete sahiptir.

Türkiye’nin En Zengin 10 İnsanı Listesi!!

  1. Koç Holding ( Koç ailesi)
  2. Esas Holding ( Şevket Sabancı ile ailesi)
  3. Sabancı Holding ( Erol Sabancı ile ailesi)
  4. Sabancı Holding ( Türkan Sabancı ile ailesi)
  5. Enka Holding ( Tara ailesi )
  6. Eczacıbaşı Holding ( Eczacıbaşı ailesi)
  7. Fiba Holding ( Hüsnü Özyeğin)
  8. Yıldız Holding ( Murat Ülker)
  9. Üs Holding ( Özokur ailesi)
  10. Doğuş Holding ( Şahenk ailesi)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünyanın En Zengin 10 İnsanı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!