USD32,24
EURO34,88
JPY0,206100
RUB0,358900
GBP40,98
EURO/USD1,08
BIST10.794,81
GR. ALTIN2.425,28
BTC67.189,43

Otobüsüm Nerede? İETT Otobüs Takip İşlemi

otobusum-nerede
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otobüsüm nerede uygulamaları; otobüslerin nerede olduğunu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeye olanak tanır. Son teknolojiyle geliştirilmiş uygulamalar sayesinde, binilecek olan otobüsün durağa ne kadar mesafede olduğu öğrenilebilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan İETT otobüs takip uygulaması (MobİETT), basit bir arayüze sahiptir. Cep telefonlarına indirilerek, bu uygulama kullanılmaya başlanabilir. Böylelikle beklenen otobüslerin  uygulama üzerinden kolaylıkla takip edilebilmesi mümkün olur. Canlı olarak takip edebilen otobüs seferleri sayesinde, durakta fazla bekleme sorunu ortadan kalkacaktır.

İETT Otobüsüm Nerede Uygulamasının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

otobusum-nerede

Otobüsüm nerede İstanbul uygulaması olan MobİETT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir hizmettir. Kullanılan bütün mobil cihazlara, kolay ve hızlı bir şekilde indirilebilir.

Bu uygulamayı kullanan kişiler, uygulama sayesinde pek çok avantaj elde edebilir. Geniş kapsamlı bir hizmet sunan MobİETT, sadece otobüslerin nerede olduğu bilgisini vermemektedir. Vatandaşların otobüs hatları ile ilgili merak ettikleri tüm bilgilere de kolaylıkla ulaşabilmesi fırsatını sunmaktadır.  Bu noktada İstanbul halk otobüsleri sabah kaçta başlıyor sorusunun cevabı da net olarak öğrenilebilir.

Tüm bunların yanında Kadıköy Sabiha Gökçen otobüs kaç dakika bilgisine de uygulama sayesinde hızlı bir şekilde ulaşım sağlanır. Ayrıca Otobüsüm nerede Bağcılar/ İstanbul yakınında otobüs nerde? Esentepe, Gültepe ve İstanbul’un diğer semtlerindeki otobüs bilgilerini açıkça sunmaktadır.

Üstelik uygulamanın vatandaşlara sunduğu avantajlı özellikler arasında farklı dil seçenekleri sunması da vardır. Bu noktada uygulama sadece Türkçe diliyle hizmet sunmamaktadır. Böylelikle İstanbul’da yaşayan ve çeşitli ülkelerden gelen kişilerde, MobİETT uygulamasını sorunsuzca kullanabilme imkânı elde edebilir.

İstanbul’da yaşayan vatandaşların MobİETT uygulaması sayesinde alabileceği hizmetler ve uygulamanın avantajlı özellikleri nelerdir? Açıklayalım!

 • İETT otobüs saatleri
 • Durak kodu okutma, durakta bekliyorum özelliği
 • Canlı otobüs takip verileri
 • Otobüslerin hareket saati
 • Yakındaki durakları görüntüleme ve radarları gösterme
 • Kişileştirme ve favoriler alanı
 • İspark noktalarını gösterme
 • En yakın İstanbulkart dolum noktaları nerede
 • Otobüslerin güzergahını öğrenebilme

Hemen Otobüsüm Nerede İETT İndir!

otobusum-nerede
Otobüsüm Nerede?

Bahsedilen Otobüsüm nerede İstanbul yakınında hangi otobüs var bilgisine ulaşılan MobİETT uygulaması; iOS ve Android cihazlarda ücretsiz bir şekilde indirilerek kullanılmaktadır. İndirme işlemi her iki cihazda da benzer şekilde yapılabilir.

İndirme işleminde tek fark, Android cihazlarda Google Play Store mağazası; iOS cihazlarda ise App Store mağazasının kullanılmasıdır. Ardından otobüsüm nerede İETT indirmek için yapılan işlemler, şu şekildedir;

 • Mobil mağazaya girildiğinde arama kısmına MobİETT yazılmalıdır.
 • Açılan sayfada çıkan sonuçlar arasında yer alan MobİETT kısmına tıklanmalıdır.
 • Ardından indirme seçeneğine tıklanması gerekir.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulama otomatik bir şekilde cihaza kurulmaktadır. Uygulamanın kurulumu bittikten sonra kullanılır.

Otobüsüm nerede İETT uygulaması indirildikten sonra nasıl kullanılır? Detaylarıyla açıklanacak olursa;

 • İlk olarak yapılması gereken, kullanılan cihazlarda MobİETT uygulaması açmaktadır.
 • Daha sonra sol üst kısımda yer alan seçenekler kısmına tıklanması gerekir.
 • Sonrasında otobüsüm nerede seçeneğine tıklanarak işlemler yapılmalıdır.
 • Öncelikle bulunulan durakta yer alan kod ekrana girilmeli ve taratılmalıdır.
 • Bu işlemin ardından beklenilen otobüsün bulunulan durağa kaç dakikada geleceği öğrenilebilmektedir. Ayrıca kaç durak kaldığı gibi detaylı bilgilere de ulaşılmaktadır.

Otobüsüm Nerede Uygulamaları ve Programlarıyla Artık Durakta Beklemeye Son!

otobusum-nerede

Otobüsün nerede olduğunu gösteren uygulama seçenekleriyle en doğru toplu taşıma bilgilerine ulaşmak artık çok kolay. Bu uygulamalar sayesinde duraklarda uzun süre beklemeden, otobüslerin bilgisi hızlı bir şekilde görüntülenecektir.

Kullanıcılarına adım adım yol tarifleri sunan ve otobüs saatleriyle ilgili rehberlik hizmeti veren, çeşitli otobüsüm nerede uygulamaları mevcuttur. Vatandaşların seyahat planlamalarını düzenli bir şekilde yapabilmeleri için, bazı otobüs şirketleri ve belediyelerce çeşitli uygulamalar hizmete açılmıştır. Bu uygulamalar;

1 – Otobüsüm Nerede Burulaş Sorgulama

Bursa ilinde kent içi ulaşım sorgulamaları için, Burulaş’ın sunduğu BursaKart mobil uygulaması tercih edilmektedir. Uygulamanın en beğenilen özelliklerinden biri, Bursa’nın herhangi bir yerine toplu taşıma ile nasıl gidileceğinin cevabını vermesidir. Üniversite, TOKİ evleri ve sanayi  bölgelerine, bu uygulama ile en hızlı ve ekonomik bir şekilde gidilmektedir.

Uygulama aynı zamanda durakta bekleme süresi ve gidilen alana kaç durak olduğunu da net bir şekilde belirtmektedir. Gerçek zamanlı otobüs lokasyon bilgilerinin verildiği uygulamayla fazla bekleme sorunu ortadan kalkmaktadır. Ayrıca kaçan otobüslere yetişmeye çalışmak gibi durumlara da son verilmektedir.

2 – Otobüsüm Nerede ATUS Sorgulama

otobusum-nerede

Otobüsüm nerede Konya ATUS,iki farklı ulaşım modu içermektedir. Otobüs ve bisikletler için özelleştirilen uygulama çeşitli avantajlar içermektedir. Ulaşım alanında yenilik getirmekte ve sunduğu hizmetlerle bölge genelinde aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Avantajları;

 • Kent merkezine gidilen yol yoğunluğunu gösterme
 • Halka açık kameralar
 • Trafik olayları ve detayları
 • VMS
 • Sinyalizasyon
 • Bisikletler için bisiklet yolları, bisiklet park yerleri, turistik rotalar ve bakım istasyonları

3 – Otobüsüm Nerede Ankara EGO Sorgula

Sosyal bir proje olarak geliştirilen EGO Genel Müdürlüğü’nün EGO otobüsleri; toplu taşıma araçlarının ve özel otobüslerin takibine imkân vermektedir. Uygulama oldukça hızlı ve sade yapısı ile dikkat çekmektedir. Otobüsüm nerede seçeneğini almak isteyen kişiler, 5 haneli durak kodunu girmelidir.

Uygulamada önemli gelişmeler listelenirken hatlarla ilgili duyurulara da yer verilmektedir. Merkez ve diğer duraklardan geçen bütün hatlar görüntülenebilmektedir. Ayrıca uygulamayı kullanan kişilerin konum bilgisine izin vermesi önerilmektedir. Böylelikle yakında bulunan tüm durak ve park yerleri listelenmektedir.

Sadece Ankara bölge genelinde hizmet veren bu uygulama; bütün otobüs hatları, saatleri, durakları hakkında genel bilgilerin anlık olarak iletmektedir. Uygulama üzerinden Ankaray, metro ve banliyö gibi hatların temel bilgilerini de ulaşım elde edilmektedir.

4 – Otobüsüm Nerede Sivas Belediye Sorgulama İşlemleri

otobusum-nerede

Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen uygulama pratik ve hızlı bir kullanıma sahiptir. Belediyede ve özel araçlarda bulunan tüm otobüslerin, dijital olarak konum ve mesafelerine ilişkin bilgilere ulaşmak mümkündür. Ayrıca tüm hatlara ait hareket saatleri de uygulamada yer almaktadır.

2017 yılında çıkan uygulama 10.000 + indirme ile Sivas genelinde tercih edilmektedir. 2022 yılında güncellenmiştir. Uygulama üzerinden tüm hat bilgilerine erişim sağlanabilmektedir.

5 – Otobüsüm Nerede Denizli Belediye Sorgulama İşlemleri

Denizli Belediyesi tarafından geliştirilen otobüs saatleri uygulaması; bölge genelinde hizmet verir. Tüm otobüs hatları hakkında güncel bilgilere ulaşma imkânı sunmaktadır. Kolaylıkla kullanım sunan uygulama üzerinden hızlı bir şekilde tüm hatların saat ve güzergahlarına ulaşılabilmektedir.

Uygulama Denizli’de hizmet veren tüm hatların harita üzerinden güzergahlarının görüntülenebilmesini sağlar. Ayrıca yatay ve dikey konum bilgilerine ulaşılmasını fırsatını sunar.

Tüm bunların yanında herhangi bir otobüsün tüm sefer saatlerinin görüntülenebilmesini sağlamaktadır. Uygulamanın mobil desteği sunması ile artık Denizli’de hizmet veren tüm otobüsler mobil cihazlarda yer almaktadır.

6 – Otobüsüm Nerede Pamukkale Turizm

Pamukkale turizm yolcum nerede uygulaması; yolcuların nerede oldukları bilgisini vermektedir. Bu uygulama ile yolcuların anlık konum bilgileri seyahatleri boyunca belirtilmektedir. Online biletlerin kolay bir şekilde alınması için bilet uygulaması da sunmaktadır.

7 – Otobüsüm Nerede Varan Yolcum Nerede Sorgula

Varan turizm sunduğu uygulama ile otobüs saatleri ve yolcum nerede özelliği sunmaktadır. Uygulamaya girilerek nereden nereye sefer düzenlendiği yazılmalıdır. Bu sayede sefer hâlinde olan yolcuların anlık bilgilerine ulaşılmaktadır.


Editör Önerisi: Motivasyon Müzikleri ile Enerjiniz Hep Yüksek!


8 – Otobüsüm Nerede Kamil Koç Yolcum Nerede

Kamil Koç mobil uygulaması online otobüs bileti hizmeti verirken, aynı zamanda uygulama içi hizmetlerle de beğeni toplamaktadır. Uygulanma üzerinden konum bilgisine göre en yakın kargo satış noktalarına ulaşabilme imkânı bulunmaktadır. Aynı zamanda uygulama içi hizmetlerde yolcum / otobüsüm nerede hizmetleri de bulunmaktadır.

Yapılması gereken tek şey, yolcunun veya otobüsün mevcut konumunun görüntülenmesidir. Birkaç dakika ayrılıp oluşturulmuş hesapların sonunda tüm bilet bilgilerine ulaşılmaktadır. Ayrıca yolcunun durumu hakkındaki tüm bilgilere de hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

otobusum-nerede

9 – Otobüsüm Nerede Metro Yolcum Nerede

Metro mobil uygulaması üzerinden; otobüs bileti almak, rezervasyon yapmak ve yolcum nerede gibi özelliklerden yararlanmak artık çok kolay! Teknolojiyi yakından takip eden uygulama zaman zaman güncellemeler yapmaktadır. Hızlı ve sade bir tasarıma sahiptir ve kolay bir şekilde kullanılmaktadır.

İstanbul, İzmir Karşıyaka, Ankara ve diğer il ve ilçelere seyahat hâlinde olanlar, güzergah hakkında bilgi alabilirler. Bu işlem için uygulamada yer alan müşteri ilişkileri ile irtibata geçilmektedir. Uygulama sunduğu destek hattı ile doğrudan müşteriler ve yolcularla irtibat hâlinde olmaktadır.

10 – Moovit Otobüsüm Nerede Uygulaması

Tüm ulaşım araçları hakkında doğru bilgilere ulaşmak için Moovit uygulaması tercih edilmektedir. Uygulama konum bilgisi dahilinde en kolay ve verimli şekilde nereden nereye gidileceğini aktarmaktadır. Tam olarak seyahatlerin güvenli bir şekilde planlanabilmesi için, gerçek zamanlı saatlere ulaşım sağlamaktadır.

Bu uygulama; otomatik olarak güncellenen otobüs, tren ve toplu taşıma araçlarının saatlerini kullanıcılarına doğru bir şekilde aktarılmaktadır. Otobüsüm nerede özelliği ile otobüslerin nerede olduğu, varış saatlerinin ne zaman gerçekleştiği gibi bilgilere kolaylıkla ulaşılmaktadır. Uygulama tercih edilerek tüm istasyonlara ulaşım, canlı navigasyon bilgileri ve seans sırasındaki durakların bilgileri öğrenebilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Otobüsüm Nerede? İETT Otobüs Takip İşlemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!