USD32,22
EURO34,94
JPY0,205600
RUB0,355500
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.418,50
BTC69.076,21

Motivasyon Müzikleri ile Enerjiniz Hep Yüksek!

motivasyon-muzikleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Motivasyon müzikleri adapte olmayı gerektiren tüm durumlarda kişiyi hazırlayan, yapabileceğine dair güç veren sözlü ya da sözsüz müziklerdir. Belirli bir an gerekmeksizin her an dinlenmekle birlikte enerjiyi arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yaşanılan günümüz şartlarında insanın en ihtiyacı olan motive olma duygusunu, ilk etapta en iyi motivasyon müzikleri sağlamaktadır.

Müzikler genel olarak stres kontrolünü sağlama özelliğine sahiptir. Yeri geldiğinde kişiyi sakinleştirir, yeri geldiğindeyse öfkeyi azaltır. Örneğin günün tüm iş stresini üzerinden atmak için sakin müzikler tercih edilmektedir. Sakin müzikler vücutta dinginlik sağlar, beynin yüklendiği iş yükünü biraz olsa hafifletir. Bu tarz rahatlatma müzikleri birçok ruhsal rahatsızlıklarda da başvurulan yöntemlerdendir.

Motivasyon Müzikleri Örnekleri ve Faydaları Nelerdir?

motivasyon-muzikleri
Motivasyon Müzikleri

Çalışma kavramı; evde, işte, okulda, spor yaparken veya daha pek çok durumda tüm hedeflere ulaşmak için kullanılan yoldur. Hayatın her anında olan bu durum maalesef bazen isteyerek yapılamamaktadır. Çalışmaya başlama süreci zorlayıcı olmakta ve hatta destek gerektirmektedir. Yakınlardan alınan sözlü destekle beraber motivasyon müzikleri eşliğinde istenilen hedeflere yaklaşmak daha da kolay olmaktadır.

Motivasyon müzikleri seçimi, kişinin tarzına ve müzik beğenisine göre oluşmaktadır. Kimi insanlar duygusal şarkılarda motive olurken kimileri hareketli müziklerle hayallerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmaktadır. Hedeflerden öte amaçlara yönelik seçilen motivasyon müzikleri de vardır. Örneğin uzun bir beraberlik sonrası ayrılığın verdiği üzüntüyü üzerinden atmak ve hayata adapte olmak için dinlenilmektedir.

Müzikler; sınırsız kapılar açan, tüm düşünce ve duyguları hayata geçirmeyi destekleyen seslerdir. Her insanın motivasyon müzikleri dinlerken hayaller kurduğu veya gelecekte olmak istediği yerleri düşündüğü aşikardır. Bu durum sonuçta insanın doğasında olan bir durumdur. Müzik dinlemenin pek çok faydasının olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış ve hatta desteklenmiştir.

1 – Motivasyon Müzikleri 50 Cent ft. Eminem ( Dj Wickers)- Work Now

Spor yapmak güçlü bir vücut, zinde bir beyin için olmazsa olmazdır. Bu yüzden sporu destekleyici motivasyon müzikleri ile performans olumlu yönde etkilenmekte ve motivasyonu güçlendirmektedir. Örneğin rap sanatçısı Eminem şarkılarının hareketi vardır. Çünkü şarkılarında verdiği tempo sayesinde hareketler müzikle uyum sağlamaktadır. Sonuç olarak eş zamanlı yürütülen bu sistemin, insanlar üzerinde olumlu etkileri vardır.

2 – Eminem- Lose Yourself

Yılların rap sanatçısı Eminem hareketli veya motive edici şarkılarıyla ön plandadır. Spor yapıldığı sırada bu tarz rap müziklerin dinlenilmesi tüm vücut ısısını gerektiği seviyeye ulaştırarak hareketlerin rahat yapılmasını sağlamaktadır. Böylece spor hareketlerine uyumlu, müzikseverlerin ruh haline göre ritim yakalayabileceğiniz motivasyon müziklerine albümlerinde rastlanmaktadır.

3 – Tiesto- The Business

The Business şarkısıyla beğenileri toplayan Tiesto sonuç olarak genç kesimin ilgiyle dinlediği motivasyon müzikleri sanatçılarından birisidir. Bahsedilen şarkı bir işe başlarken harekete geçirme adına motive edici bir özelliğe sahiptir. Okul yolunda veya işe giderken dinlenen tüm müzikler kişinin kendine olan özgüvenini arttırmakta büyük rol oynamaktadır.

4 – Jennifer Lopez- Ain’t Your Mama

Motivasyon müzikleri denince akla ilk gelen isimlerden birisi Jennifer Lopez olmaktadır. Özellikle uzun zorlu bir günün başlangıcında duygularınızı harekete geçiren müzik ritmine ayak uydurmadan duramayacaksınız. Şarkılarında birçok farklı enstrümana yer veren sanatçı geniş dinleyici kitlesine sahiptir. Bu tarz şarkıları motivasyon müzikleri indir, mp3 başlığında, şarkı ve şarkıcı ismini belirterek indirebilirsiniz.

5 – Ediz- Yalancı

Yeni güzel bir güne enerjinizi taşıracak bir şarkıyla başlamak için Ediz sizlerle… İş yükü ne kadar ağır, yollar ne kadar yorucu olsa da müziklerle yeni başlangıçlar daha da güzel olmaktadır. Eğlenceli bir güne başlamak, üzerinizdeki ağırlığı biraz olsun almak isteyebilirsiniz. Bu sebeple motivasyon müzikleri Türkçe kategorisinde olan Ediz şarkıları sıklıkla tercih edilmektedir.

6 – Various Artrists- Rivers Flows In You

Özellikle sözel dersleri çalışırken, sözlü şarkılar kafa karıştırıcı olabilmektedir. Sözsüz motivasyon müzikleri seçeneklerinde bahsedilen müzik, dinlendirici özelliğe sahiptir. Kafa karışıklığına sebep olmamakla birlikte odaklanmayı sağlamaktadır. İçerisinde sıklıkla yer verilen piyano enstrüman sesi rahatlık vererek ders çalışma yorgunluğunu ortadan kaldırmaktadır. Bu tarz müzikleri seviyorsanız rahatlatıcı müziğe bir şans vermelisiniz.

7 – Budapest Philharmonic Orchestra

Bilindik yeni Türkçe ve yabancı motivasyon müzikleri dışına çıkmak istenilebilir. Pek çok film sahnesini anımsatacak, hayallere dalarken rahatlık hissi verecek Klasik müzikleri de dinleyebilirsiniz. İçerisinde yer verilen birbirinden eşsiz enstrüman sesleri farklı diyarlara yolculuk sağlamaktadır. Gençlerin ders adaptasyonu sağlamak için başvurduğu müzik seçeneklerinde yer almaktadır.

8 – Mert Demir feat. Mabel Matiz- Antidepresan

Son zamanların en beğenilen şarkılarından biri de Antidepresan şarkısıdır. Çıktığı andan itibaren büyük bir çoğunluk tarafından beğenilerek dinlenmektedir. Slow, sakin ve dinlendirici bir yapıya sahip olmasına rağmen motive edici bir özelliğe de sahiptir. Şarkıda yer verilen sesler eski zamanların müzik tarzını anımsatmaktadır. Sıkılmadan uzun süre dinlenebilecek yeni motivasyon müzikleri arasındadır.

9 – Demet Akalın- İlahi Adalet

Demet Akalın albümleri tüm ülke genelinde en fazla dinlenilen albümler arasında yer almaktadır. Dinleyenlerin kendini iyi hissetmesini sağlayan şarkıları motive edici oluşuyla da gençler tarafından ilgi görmektedir. Kimi kişi şarkı sözlerine önem verirken kimileri müziğin ritminin gün içerisindeki yaşamlarını olumlu etkilediğini belirtmektedir.

10 – Level Up- Ciara

Müzik evrensel bir dildir. Farklı dillerde dinlenilen şarkılar anlaşılmasa dahi pek çok insana eşsiz duygular yaşatabilmektedir. Level up şarkısı da bu konuya örnek verilebilir. Ders veya iş aralarında kafa yorgunluğunu atmaya yardımcıdır. Bu tarz motivasyon müzikleri beynin dinçlik kazanmasına, motive bir şekilde işinizin başına dönmenizi sağlamaktadır.

11 – Pinhani – Dünyadan Uzak

Ses ve müzik olarak insanı dinlendiren şarkılara hayat veren Pinhani büyük bir kesimin ilgiyle dinlediği sanatçılar arasındadır. Yaptığı dizi müzikleriyle de adından sıklıkla söz ettirmektedir. Motivasyon müzikleri her insana aynı duyguyu vermeyebilir. Müziklerde sakinlik arayan, günün yorgunluğunu bu şekilde atanlar bahsedilen şarkıyı dinlemektedir.

12 – Dharia- Sugar and Brownies

Motivasyon arttırıcı müzikler arasında yer alan Sugar and Brownies şarkısı son zamanların en çok dinlenilen şarkıları arasındadır. Özellikle Instagram Motivasyon müziği adı altında aratılmaktadır. Çok hızlı bir akışa sahip olmasa da enerji verici etkisi bulunmaktadır. Spor esnasında, ev işlerini yaparken sesi açıp dinleyebilirsiniz. Böylelikle işlerin akışını fark etmeyeceksiniz bile…

13 – Çello

Ders Motivasyon müzikleri içerisinde kullanılan enstrümanların en sakinleştirici olanları piyano ve çellodur. Dinlerken öyle sakinlik ve dinginlik verir ki aklı meşgul eden birçok yeni konudan uzaklaştırmaktadır. Özellikle ezber yapma zorunluluğu olan kişilerin dinleyerek zihin rahatlamasını sağlayan müzikleri ortaya çıkartır.

14 – Piano ve Doğa Sesleri

Kitap okurken sakin bir anı yakalamak çok zordur. Böyle bir anı yakaladıysanız doğa sesleri eşliğinde kitaba odaklanmanızı sağlayacak bu tür müzikleri dinleyebilirsiniz. Genel olarak yabancı dizilerden de edinilmiş bu müzikler ses kalabalığını istemeyen tüm insanların en çok tercih ettiği müzik türleridir. Ayrıca motivasyon konuşması müziği olarak da kullanılan müzik çeşitleridir.

Motivasyon Müzikleri Kendinizi Rahat Hissettiğiniz Müziklerdir!

motivasyon-muzikleri

Tarzlar, beğeniler, yeme içme alışkanlıkları gibi pek çok durum insana ait özel durumlardır. Tıpkı müzik çeşitlerinin dinlenme farklılıkları gibi… Kulağınıza hoş tını veren, sizi iş üzerine gayretlendiren, müziğin içinde kendinizden bir parça bulduğunuz her ses sizin motivasyon müziğinizdir. Dinlerken zevk aldığınız müzikleri çalışırken, yürürken, iş yaparken istediğiniz her an dinleyebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Motivasyon Müzikleri ile Enerjiniz Hep Yüksek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!