USD32,53
EURO34,66
JPY0,210900
RUB0,345200
GBP40,59
EURO/USD1,06
BIST9.617,86
GR. ALTIN2.499,99
BTC62.915,33

Konya Ticaret Borsası Anlık Fiyatlar Takip Rehberi 

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar
Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar için sitenin web adresi üzerinden takip gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca üye olarak alış ve satış imkanının yanında Konya’nın tarım haberlerine ulaşmanız da mümkündür. Ayrıca bu platform, tarımsal gelişmeleri yakından ve ilk ağızdan takip etmeniz noktasında önemli bilgiler içermektedir. Peki nasıl takip edebilirsiniz? 

Konya Ticaret Borsası 

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

5174 sayılı kanun gereklerini yerine getiren, açık artırma usulüne uygun salon satışı, laboratuvar ve kantar eksiği olmayan bir platformdur. Ayrıca modern satış imkanı özellikleri sayesinde, alım ve satım zamanı anlık fiyatları takip edebilmeniz için web sitesi mevcuttur. 

Kantar, laboratuvar ve fiyat gibi hizmetler kapsamında borsaya gelen tüm ürünler dijital platform alanında ilgilerine sunulmaktadır. Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar üzerinden yapacağınız yeni yatırımlar sayesinde spot borsacılığın da temelleri oluşmuş olur. Diğer yandan ise vadeli işlemler borsacılığa hazır hale gelir. Peki Konya Ticaret Borsası işlevleri nelerdir? 

 • Borsaya dahil olan maddelerin borsa üzerinden alım ve satışını gerçekleştirmek
 • Borsa kapsamındaki ürünlerin günlük, haftalık, aylık, yıllık fiyatları hakkında üyelerine bilgi vermek
 • Yurt içi, yurt dışı piyasa ve borsa takibini gerçekleştirip fiyat haberleşmesi yapmak
 • E – ticaret ve internet ağı noktasında üyelerine yardımcı olmak
 • Bölgeleri içinde borsaya ilişkin adet, örf ile teamülleri tespit ederek Bakanlık onayına sunmak
 • Duyuru kısmından Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar noktasında gerekli bilgilerde bulunmak
 • Kanuna uygun borsa anlık fiyatlarını yürütmek
 • Üyelerin ihtiyacı noktasında gerekli belgeleri vermek ve buna ilişkin hizmet yürütmek

Konya Ticaret Borsası Anlık Fiyatlar 2023 

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Konya ürünlerine ait anlık, haftalık, günlük ve yıllık fiyatlar sitenin web sayfası üzerinde belirli zamanlarda güncel hale gelmektedir. Üye olan kişiler bu fiyatlar hakkında hem bilgi sahibi olur hem de alım satım işlemleri gerçekleştirebilir. Dolayısıyla öncelikle siteye üye olmanız ve bu noktada bazı evrakları tamamlamanız gerekir. Aşağıda bu konuda bilgiler yer almaktadır. 

1 – Konya Ticaret Borsası Anlık Fiyatlar Takip Nasıl Yapılır?

Konya Ticaret Borsası web sitesinden anlık takipler için öncelikle ücretsiz bir mobil uygulama üzerinden sitenin online adresini indirin. Sonrasında; 

 • “Online İşlemler” kısmından “Elektronik Satış İşlem” kısmından fiyatlara dair bilgiler ışığında alım satım yapabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama buğday, arpa gibi tüm resmi verilerin takibini buradan yapma imkanı da verir. 
 • Aynı zamanda ana sayfa üzerinde bulunan “Bülten” kısmından anlık, aylık, haftalık, yıllık fiyat bültenini takip edebilirsiniz.
 • Diğer yandan “Üyeler” kısmında bulunan üyelik için gerekli evrakları tamamlayın. Net ve kesin fiyat bilgisi noktasında buradan üyelik oluşturarak takip gerçekleştirebilirsiniz. 

Ayrıca üye olacak kişilerden istenen belgeler şu yönde olmaktadır. Dolayısıyla üye olma zorunluluğu olan meslek grupları dışında gerekli fiyat bilgisi için üyelik evraklarına sitenin ana sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz; 

 • Gerekli evrak detayı 
 • Gerçek kişiler için kayıt beyannamesi 
 • Tüzel kişiler için kayıt beyannamesi
 • Kayıtlı üye tatbik onay belgesi 
 • Beyan ile taahhütname 
 • Dilekçe 
 • Gerçek kişi gerekli evraklar sitede “Üyeler” bölümünde “Üyelik için Başvuru” kısmında yer almaktadır.

2 – Konya Ticaret Borsası Anlık Fiyatlar ile Elektronik Satış İşlemleri Gerçekleştirme 

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Online işlemler bölümünden sadece siteye üye olan kişiler işlem yapabilirler. Dolayısıyla öncelikle laboratuvar üzerinden işlemleri tamamlanan ürünler, satış salonuna getirilir. Sonrasında; 

 • Elektronik imza ile sisteme giriş yapın. Çünkü satış işlemleri elektronik ortamda açık artırma usulüne göre yapılmaktadır.
 • Her seans için 30 ürün belirlenir. Ayrıca bu seans süreleri de 20 dakikadır.
 • Diğer yandan her esnaf önünde HD LCD ekran bulunur. Çünkü burada satışa giren ürünlerin analiz değerleri yer almaktadır.
 • Satışa çıkan ürünler konveyör sistemi ile alıcılarının önüne numune tabakları halinde gelmektedir. Böylece hem ürünü fiziksel olarak değerlendirme hem de karşınızdaki ekranda ürün analiz verileri inceleme olanağı doğar. 
 • Süre sonunda en yüksek fiyat biçen esnaf fiyatı, otomatik olarak satış veznesine gönderilir.
 • Orada bulunan kişiler Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar ve değişimlerini ekran üzerinden takip edebilirler. 

3 – Konya Mısır Fiyat 

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Konya Ticaret Borsası üzerinden sezonun ilk mısır satışı gerçekleşmiştir. TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) mısır alım fiyatını 6.280 ton üzerinden açıklamıştır. Böylelikle mısır borsada işlem görmeye başlamıştır. 10 Kasım 2023 güncel mısır fiyatları verilerine göre mısır için Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar şöyledir; 

4 – Konya’da Bugün Arpa Fiyatları

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Konya borsa verilerine göre Kasım ayı 2023 güncel arpa fiyatları üç şekilde gruplanmış ve ona göre de fiyatlar farklılık göstermiştir. Daha ayrıntılı olarak tablo üzerinden fikir edinebilirsiniz;

5 – Konya Ticaret Borsası Hububat Fiyatları

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Konya’da Ticaret Borsası anlık hububat fiyatları bu aralar en çok üzerinde araştırma yapılan konular arasındadır. Peki 9 Kasım 2023 itibariyle güncel rakamlar nasıldır? 

6 – Konya Ticaret Borsası Buğday Fiyat 

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Konya buğday fiyatları üzerinden 10 Kasım 2023 tarihine göre en düşük ve en yüksek fiyat tablosu aşağıda yer almaktadır. 

Polatlı Ticaret Borsası Günlük Hububat Fiyatları

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Polatlı Ticaret Borsası, T.C Sanayi/Ticaret Bakanlığı yasal izni ile 1984 16 Nisan tarihinde kurulmuştur. 1 Temmuz 1984 itibariyle  faaliyetlerine geçen ve tüzel kişiliğe sahip kurumdur. Peki 10 Kasım 2023 tarihi baz alınarak ortaya çıkan Polatlı Ticaret Borsası buğday fiyatları nasıldır? 

Ilgın Ticaret Borsası Anlık Fiyatlar

konya-ticaret-borsasi-anlik-fiyatlar

Ilgın Ticaret Borsası 2001 tarihinde Ticaret/ Sanayi Bakanlığı izniyle kurulmuştur. Ticaret borsaları borsaya dahil olan tüm maddelerin alımı satımı, fiyatların tespiti, tescili ve ilanı hakkında tüm bilgileri veren tüzel kamu kurumlarıdır. Güncellemelere göre en yakın tarih itibariyle anlık fiyatlara şöyle göz atabilirsiniz; 

Mersin Ticaret Borsası Fasulye Fiyatları

Mersin Ticaret Borsası üzerinden 10 Kasım 2023 verilerine göre günlük teslim fiyatları fasulye de dahil olmak üzere şöyledir; 

 • Kırmızı Mercimek: 18,500
 • Nohut: 30,000
 • Fasulye 38,000 
 • Buğday Konya Malı: 9,600
 • Doğu Malı: 9,900 

Sıkça Sorulan Sorular

Konya Ticaret Borsası anlık fiyatlar en yakın tarih itibariyle yukarıda verilmiştir. Ancak bu fiyatlar sürekli güncel hale geldiği için değişebilmektedir. Takip için yukarıdaki adımlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca ticaret borsası ile ilgili sorular üzerinden de merak ettiğiniz yanıtlara ulaşabilirsiniz.

1 – Ticaret Borsasına Kimler Üye Olabilir?

Borsa çalışma alanında faaliyet gösteren tüzel ve gerçek kişiler, esnaf ve ticaret siciline tescil edilen ya da edilmeyen irtibat bürosu, şube, depo, alım satım yerleri ve buna benzer yerlerin üye olup kayıt olmaları gerekir.

2 – Ticaret Borsası Nereye Bağlı?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlıdır. Borsalar, odalar ve TOBB ile birlikte bunların bağlı oldukları kuruluşları, Gümrük/Ticaret Bakanlığı denetler.

3 – TOBB Özel mi Devlet mi?

Özel sektörün Türkiye’deki yasal temsilcisi ve mesleki üst kuruluşu TOBB’ dur. 81 ilde 160 ilçe ve 365 oda ve borsanın üst kuruluşudur. 

4 – Ticaret Borsası Ne Yapar?

Ticaret borsaları, kanun çerçevesinde belirtilen ve borsaya dair maddelerin alımı ve satımı noktasında fiyat tespiti, tescili ve ilanı ile meşgul olan kamu tüzel kişiliği kurumlarıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Konya Ticaret Borsası Anlık Fiyatlar Takip Rehberi 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!