USD30,92
EURO33,45
JPY20,67
RUB0,334900
GBP39,06
EURO/USD1,08
BIST9.344,97
GR. ALTIN2.015,55
BTC51.458,12

Kendin Yap Projeleri ile Yılbaşında Sevgiliye En Güzel 10 Hediye!

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (11)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendin yap projeleri ile sevgilinize en güzel yılbaşı hediyelerini verebilirsiniz. İşte en güzel ve özel yılbaşı hediye fikirleri!

Kendin yap ürünler ile yapılacak ve armağan edilecek hediyelerin manevi yönünden kıymeti çok yüksektir. Bu tarz hediyeler maddi yönden ağır olan hediyelere nazaran daha çok değer ve kıymeti karşı tarafa aktaracaktır.

Özellikle alışa gelmiş aynı hediyelerden sıkıldıysanız bu yola başvurabilirsiniz. Böylece hem kendiniz eğlenecek ve emek vererek vakit geçireceksiniz. Hem de karşı tarafa sizden hatıra bir emek armağan edeceksiniz.

Yılbaşında alışa gelmiş hediyeler arasında; parfüm, saat, kazak, bere, atkı, eldiven, kolye, küpe ve bileklik yer alır. Bu tarz hediyeler artık alışa gelmiş pozisyonda bulunmaktadır. Bu sebeple daha farklı hediye fikirleri herkes tarafından aranan bir konu olmuş durumdadır.

Kendin Yap Projeleri Fikirleri

Kedin yap ürünleri yılbaşında, doğum gülerinde, anneler ve abalar günü gibi diğer özel günlerde yapabilirsiniz. Karşı tarafta vereceğiniz kişi isterse dostunuz, ister anne ve babanız isterse de sevgiliniz olabilir.

Kendin yap fikirleri ile hem karşı tarafı mutlu eder hem de kendiniz emek verdiğiniz için güzel vakit geçirmiş olursunuz. Birbirinden farklı projeler farklı günlerde boy göstermektedir.

Kendin yap fikirleri ile gerçekleştireceğiniz hediyelere kendiniz de hayat verebilirsiniz. Karşınızdaki hediye vereceğiniz kişinin istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hayal gücünüzün de yardımı ile farklı bir hediye fikirleri ortaya çıkarabilirsiniz.

Hayal gücünüz ile oluşturacağınız fikre ise istediğiniz malzemeleri kullanarak şekil ve renk verebilirsiniz.

Oluşturduğunuz projelere katacağınız renk ve kazandıracağınız modeller kesinlikle karşı taraftaki dost, sevgili veya ailenize uygun olmalıdır.

Hediye üzerinde hediye edeceğiniz kişi ile aranızdaki özel muhabbetten bir parça olması da hoş bir detay olacaktır.

Sevgiliye Verilecek En Güzel Kendin Yap Projeleri

Yılbaşı özel günler arasında yer alarak yeni yıla umutlar beslediğimiz bir özel gündür. Yeni yıla geçiş yapacağımız o günde eğlenceler yapılır ve sevenler sevdikleri ile keyifli vakit geçirir.

Böyle bir günde hediye alımı ise alışa gelmiş bir durumdur. İsteyenler sevdiklerine hediye alabilirler veya yapabilirler.

Tabi bu tarz özel günlerde öncelikle sevgililer daha çok hediye iletişimi halindedirler. Sevgilinize armağan edeceğiniz hediyenin anlam içerikli olması önemlidir.

Anlam içerecek hediyeler arasında yer alan belli başlı herkesin aklına gelen hediyeler bulunur. Bu hediyeler şu şekildedir ve satın alınarak sahip olunabilir:

 1. Parfüm
 2. Kol saati
 3. Gömlek, kazak, t-shirt, pantolon tarzı tekstil ürünler
 4. Atkı ve bere
 5. Kupa
 6. Kalpli yastık veya ayıcık
 7. Takı
 8. İsme özel ürünler
 9. İsme özel ajanda, kalem veya termos

Bu hediyelerinde yeri ayrı olmakla birlikte armağan edilecek el emeği ürünler daha anlam içerikli ve farklı bir uygulama olacaktır.

1- Kar Küresi Yapımı

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (1)
Kendin Yap Projeleri ile Yılbaşında Sevgiliye En Güzel 10 Hediye!

Kendin yap projeleri kolay hazırlık dendiğinde akla ilk gelecek ürünlerden birisi elbette ki kar küresi yapımıdır. Kar küresi yapımı kolay yapılan ve sonucunda da çok hoş görünen bir üründür.

Kar küresi için hoş bir şekle sahip kavanoz seçimi yaptıktan sonra içerisine yerleştirilecek bir süs eşyasına ihtiyaç duyulur. Bu eşya herhangi bir biblo olabilir.

Seçmiş olduğunuz biblo yılbaşına özgü olsun derseniz; kozalak, küçük çam ağacı ve türevleri seçebilirsiniz.

Süs eşyasını kavanozun kapağına sabitledikten sonra kavanozun içerisine sıvı hazırlığını gerçekleştirin. Kavanozda bir parmak boşluk kalacak şekilde suyu doldurun ve üzerine bir çay kaşığı civarı simi ekleyin.

Biraz Hindistan cevizi ve gliserin ekledikten sonra kavanozun kapağını kapatabilirsiniz. Hasır ip ile kavanozun kapak kısmını sararak silikon yardımı ile kapattığınızda daha hoş bir görünüm elde etmiş olursunuz.

 • Hoş bir kavanoz ve kapak
 • Silikon ve silikon tabancası
 • Küçük süs eşyası
 • Hasır ip
 • Gliserin
 • Sim, su ve Hindistan cevizi

2- Sürpriz Kutu Hazırlama

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (2)

Kendin yap projeleri elektronik ürünler ile de yapılabilir. Sürpriz kutu hazırlığında hoş bir kutuya ihtiyacınız var.

Bu kutu çok küçük olmamakla beraber kırmızı bir renge sahi olursa daha romantik bir görünüm elde edilmiş olunur.

Kutunun içerisini krapon kâğıdından oluşturacağınız kırpık kâğıtlardan yerleştirin. Üzerine bir adet ayıcık koyarak yanına isterseniz hoş bir çiçek demeti koyabilirsiniz.

Sonrasında ise hoş bir kesenin içerisinde sevgilinizin en sevdiği çikolatalardan koyarak kutunun içerisini yerleştirin.

 • Kırmızı orta boy kutu
 • Krapon kâğıdından yapılmış kırpık kâğıt
 • Ayıcık
 • Çeşitli çikolatalar

3- Aşk Kavanozu Yapımı

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (3)

Aşk kavanozu için gerekli olan malzemeler herkesin evinde bulunan malzemelerdir. Kendin yap projeleri okul ürünleri ile yapılacak bir fikirdir. Aşk kavanozu için hoş bir kavanoz seçimi yapın.

Kavanozun dışını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Burada önemli olan kavanozun içerisindekilerdir. İçerisine yazacağınız hoş sözler, hisleriniz, şiirler veya şarkı sözlerini kâğıda dökmek için güzel küçük kâğıtlardan edinin.

Bu kâğıtların üzerine yazacağınız her şeyi katlayıp bir dolu kavanoz haline getirin. En sonunda ise kavanoz kapağını isterseniz süsleyin isterseniz de hasır ip kaplayın. Kaplama işlemini silikon tabancası yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kavanoz ve kapağı
 • Hasır ip
 • Silikon ev silikon tabancası
 • Renkli kâğıtlar ve renkli kalemler

4- Fotoğraf Çerçeve Yapımı

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (5)

Sevgilinizle özel anılarınızdan olan fotoğraflarınızı koymak için çerçeve ihtiyacı duyabilirsiniz. Evde kendiniz fotoğraf çerçevesi yaparak içerisine en güzel fotoğrafınızı koyarak hediyenizi armağan edebilirsiniz.

Kendin yap projeleri dekorasyon açısından da hoş bir proje yapmış olursunuz. Çerçeve için kalp şeklinde veya istediğiniz başka bir şekilde tahta bulmanız gerekir.

Bulduğunuz tahtayı isteğinize göre boyayarak şekillendirebilirsiniz. Daha sonra tahtanın ortasına fotoğrafı yapıştırdığınızda hediyeniz hazır hale gelecektir.

 • İstediğiniz şekilde bir tahta
 • Tutkal
 • Fotoğraf
 • Boya gereçleri

5- Kavanoz İçerisine Saksı veya Yapay Akvaryum Yapımı

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (6)

Yılbaşında sevgilinize isterseniz saksı içi çiçek verin veya yapay bir akvaryum oluşturun. Seçmiş olduğunuz geniş ağızlı kavanozun içerisine akvaryum taşlarından yerleştirin.

Akvaryum taşlarının altına istediğiniz bir süs eşyasını sabitleyebilirsiniz. Bu eşya dışarıdan görünecek boyutta olursa hoş durur. Daha sonrasında çiçeğinizi de koyarak suyunu ekleyebilirsiniz.

 • Cam bir kavanoz veya kap
 • Renkli akvaryum içi taşları
 • Çiçek
 • Süs eşyaları, biblo

6- Kendin Yap Projeleri ile Özel Günlük

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (7)

Kendin yap projeleri taş boyama şeklinde hediyeleri de kapsar. Özel günlük ise tam sevgiliye verilecek hediyelerdendir.

Özel bir defter seçiminin ardından defterin içini dolduracağınız uzun bir vakte ihtiyacınız var. Her güne bir sayfa ayırarak yılbaşından önce defteri doldurma başlamalısınız.

Sevgilinizle geçen günleri deftere aktararak yılbaşı gününde hediye olarak verebilirsiniz. Eğer bu fikri aklınıza geç geldiyse o anlık düşünce, his ve fikirlerinizi de deftere yazabilirsiniz.

Veya direk bir günlük alarak sevgilinizin günlük tutmasını da sağlamak fikriler arasındadır. İşte malzemeler:

 • Güzel bir defter
 • Sevgilinize karşı hissettiğiniz düşünce, his ve fikirler

7- Masaüstü Orta Boy Çam Ağacı Süsleme

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (8)

Kendin yap projeleri mutfak, çalışma odası ve yatak odasında kullanılabilecek bir hediye fikri vereceğiz.

Orta boy bir masa üstü çam ağacını süsleyerek hediye vermek de yine güzel fikirdir. Süslemek için kar spreyi ve minik süslere ihtiyacınız vardır. Bu minik süsleri kendiniz de yapabilirsiniz.

Küçük çikolata kare kutularının etrafını hediye paketleri ile sararsak minik hediye paketi yapabilirsiniz. Bu şekilde çam ağacına sim dökerek ve kar spreyi sıkarak üzerinde süsleri de yerleştirebilirsiniz.

 • Orta boy masa üstü bir çam ağacı
 • Sim
 • Kar spreyi
 • Küçük çikolata kutuları
 • Hediye paketi
 • Makas, yapıştırıcı ve kurdele

8- Yılbaşı Çelengi Yapımı

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (4)

Kendin yap projeleri ile yılbaşı çelengi yapımı oldukça kolaydır. Bunun için çam ağacının dallarına ihtiyaç duyulur. Dalar bir tele sabitlenerek yuvarlak haline kavuşturulur.

Oluşan çelengin üzerini ise süslemek için kozalakların bazılarını boyayarak bazılarını ise kendi rengi ile sabitlemelisiniz. Daha sonrasında el işi kâğıtları ve pamuklar ile çeşitli süsler yaparak çelenge sabitleyebilirsiniz.

Hazır olan ve tamamlanan çelengin üzerine de isteğinize göre kar spreyi sıkabilirsiniz. Yılbaşı çelengi malzemeleri şu şekildedir:

 • Çam ağacı dalları
 • Kozalak
 • Kurdele
 • Boya
 • El işi kağıdı ve pamuk
 • Kar spreyi ( isteğe göre)

9- Çam Ağacı Süsleri Hazırlama

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (9)

Yılbaşı dendiğinde akla ilk gelen fikir elbette çam ağacıdır. Çam ağacını satın aldıktan sonra süslerini de eğer satın almak istemiyorsanız süsleri kendiniz kolayca evde hazırlayabilirsiniz.

Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz süsler için bazı malzemelere ihtiyaç duyarsınız. Kozalakları boyayarak süs haline getirebileceğiniz gibi küçük çikolata kutularından da hediye paketleri yapabilirsiniz.

Çikolata kutularını hediye paketi ile kaplayarak kurdele ile de bağladığınızda minik hediye paketi süslerini elde etmiş olursunuz. Kendin yap projeleri ile çam ağacı süsleri hazırlamak çok kolay ve eğlencelidir.

10- Kavanozdan Sevimli Kalemlik Yapımı

hederaguncel-kendin-yap-projeleri (10)

Kavanozdan yapılacak birçok hediyenin peşi sıra kalemlik de bu projeleri takip eder. Yine güzel bir kavanoz seçiminin ardından kavanozun dışını boyamak için boylara ihtiyacınız var.

Kavanozun cam kısmını istediğiniz tek bir renge boyayın. Daha sonrasına istediğiniz şekilleri çizebilir veya bir adet kırpan göz ve ağız da çizebilirsiniz.

Kavanozun kapağının yüzey kısmından kurtulun fakat kenarlarını da farklı bir renge mesela griye boyayabilirsiniz. Kendin yap projeleri ile kalemliği hediye edebilirsiniz.

 • Kavanoz ve kapağı
 • Renkli boyalar ve kalemler

Seda Sayan kimdir yazısını inceleyebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kendin Yap Projeleri ile Yılbaşında Sevgiliye En Güzel 10 Hediye!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!