USD32,79
EURO35,24
JPY0,207400
RUB0,375900
GBP41,74
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.487,09
BTC65.065,46

Kablonet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

kablonet-altyapi-sorgulama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kablonet altyapı sorgulama nasıl yapılmaktadır? İnternet kullanımı hiç şüphesiz ki hayatımızın bir parçası konumundadır. Fakat hala ülkemizde ciddi bir altyapı sorunu yaşanmaktadır. Bunun da en temel nedeni her geçen gün artan inşaat sayısı ve yeni dairelere ulaşmakta yaşanan problemlerdir. Peki, internet altyapı sorgulama işlemleri nasıl yapılmaktadır?

Kablonet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

kablonet-altyapi-sorgulama
Kablonet Altyapı Sorgulama

Ülkemizde ADSL, VDSL ve Fiber internet hizmetlerini Türk Telekom kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. SuperOnline, Vodafone, TürkNet gibi internet servis sağlayıcılarının altyapı sorgulama araçlarını kullanarak da internet hizmeti ile ilgili sorgulamalar kolaylıkla yapılabilmektedir. Sorgulama yaparken yaşadığınız binanın ya da kullanmak istediğiniz yerdeki maksimum internet hızını görebilme imkânına da erişebiliyorsunuz.

Tam tersi bir durumda da binanızda da Kablonet altyapı sorgulama işlemi yaparak internet olmadığı bilgisine de erişebilirsiniz. Böylece önceden önlem alarak internet kullanımındaki güçlüklerin önüne geçebilirsiniz. Peki, ,internet altyapı sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır? İşte detaylar…

İnternet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

İnternet altyapı sorgulama işlemleri firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Turkcell SuperOnline, TürkNet, KabloNet gibi internet sağlayıcı firmaların sorgulamaları kendi internet sitelerinden yapılmaktadır. Bunun yanında Türk Telekom genellikle yeni fiber internet altyapı sağlanan bölgelerdeki internet kullanıcılarını bilgilendirme mesajları sayesinde haberdar etmektedir. Fakat yine de Türk Telekom’un kendi internet sitesinden sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

Kablonet altyapı sorgulama yaparken adres bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü her sokakta ya da bina da altyapı durumu yeterli olmayabiliyor. Bunun yanında müşteri hizmetlerini de arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Fakat telefon hattında uzun süre bekleme olasılığınız yüksektir. Peki, Türk Telekom altyapı sorgulama nasıl yapılıyor?

Türk Telekom Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

kablonet-altyapi-sorgulama

Kablonet altyapı sorgulama yapmadan önce Türk Telekom internet sağlayıcı bakımında ülkemizdeki en büyük firmadır. Bu nedenle de şirketlerin büyük bir bölümü Türk Telekom’un internet altyapısını kullanarak müşterilerine hizmet vermektedir. Bununla birlikte Türk Telekom altyapı sorgulama ile TTnet altyapı sorgulama işlemi aynıdır. Çünkü senelerdir Türk Telekom internet hizmeti TTnet adıyla müşterilere sunulmaktadır.

Türk Telekom da tıpkı diğer servis sağlayıcılarında olduğu gibi internet altyapı sorgulama işlemleri ile fiber altyapı sorgulama işlemlerini aynı ekrandan yapabilme imkânı tanımaktadır. Böylece bulunduğunuz binada Türk Telekom’un hangi altyapı hizmeti olduğunu öğrenmek oldukça basittir. İşte detaylar…

  • Türk Telekom altyapı sorgulama sayfasına girin.
  • Ardından adres bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girin.
  • Karşınıza çıkan ekranda haritada bulunduğunuz binayı işaretleyin.
  • Ardından sorgulama işlemini gerçekleştirin.

Yukarıdaki adımları takip ederek internet altyapı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Kablonet altyapı sorgulama nasıl yapılmaktadır?

Superonline Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Turkcell Superonline altyapı sorgulama işlemleri de tıpkı Türk Telekom sağlayıcısında olduğu gibidir. Turkcell Superonline sayfasından altyapı sorgulama ekranına giderek adres bilgilerinizi girmek yeterli olacaktır. Ardından bulunduğunuz mahallede ve binada ADSL / VDSL ya da fiber altyapı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Peki, Turknet altyapı sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor?

TurkNet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

TürkNet son zamanlarda oldukça popüler bir hizmet sağlayıcı konumuna gelmiştir. Türk Telekom altyapısını kullanarak müşterilerine hizmet sağlayan firma, sorgulama işlemlerini çok kolay bir şekilde yapmaktadır. Bunun için;

  • TurkNet altyapı sorgulama sayfasına girin.
  • Eğer evinizde sabit bir telefon kullanıyorsanız numarayı yazın.
  • Eğer sabit telefon kullanmıyorsanız adres bilgilerinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

KabloNet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

kablonet-altyapi-sorgulama

Türksat tarafından hizmet sağlayan KabloNet, hizmet kalitesini ve altyapısını son yıllarda geliştirmiştir. Fakat hizmet verdiği bölge sınırlı sayıdadır. Bu nedenle bulunduğunuz bölgede Türksat altyapısı olup olmadığını sorgulamak önemlidir. Sorgulama yapmak için firmanın web sitesine girerek sorgulama araçlarını kullanmak yeterli olacaktır.

Kablonet Fiber Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Altyapı sorgulama işlemlerinde fiber internet sağlayıcısı olup olmadığını kontrol etmek kolaydır. Bunun için Türksat Kablonet altyapı sorgulama fiber ekranına girip sorgulama yapmak yeterli olacaktır. Sizden istenen bilgileri ekrana girerek aradığınız bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kablonet altyapı sorgulama e-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Peki, kablo TV altyapı sorgulama nasıl yapılır?

Kablonet Altyapı Sorgulama ve Türksat Altyapı Sorgulama e-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Altyapı sorgulama işlemlerini e-Devlet üzerinden yapabilmek çok kolaydır. Bunun için T.C. kimlik numarası ve şifre yeterli olacaktır. Giriş bilgilerini doğru bir şekilde girmenizin ardından arama butonuna Türksat Altyapı sorgulama yazmak yeterli olacaktır. Ardından karşınıza çıkan ekranda sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Kablo TV Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

kablonet-altyapi-sorgulama

Kablo TV sorgulama için firmanın internet sitesine girip sizden istenen bilgileri girmek yeterli olacaktır. Ayrıca müşteri hizmetleriyle de görüşerek talep ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vodafone Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birkaç yıl önce ülkemizde sabit internet hizmeti de vermeye başlayan Vodafone, kendi fiber ağı dışında Turkcell Superonline firmasının altyapısını da kullanmaktadır. Vodafone faturalı tarifeler içerisinde kendi müşterileri için avantajlı paketler sunan firma, altyapı sorgulama imkanı da sunmaktadır. Bunun için;

  • Numaranızı girin,
  • Ardından gelen onay kodunu girin,
  • Karşınıza gelen ekranda bulunduğunuz bölgedeki altyapı hizmetlerini görebilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.
Şirket ÜnvanıVodafone Net İletişim Hizmetler A.Ş
Merkezinin Bulunduğu YerVodafone Plaza Büyükdere Cd. No: 251 Maslak 34398 İstanbul
Vodafone Merkez Telefon Numarası+90 212 367 00 00
Vodafone Net Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası0850 542 0 542

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kablonet Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!