USD32,21
EURO34,92
JPY0,205900
RUB0,359900
GBP41,14
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.426,69
BTC68.557,37

Anonim Instagram Story İzle | Kimi Takip Ettiğin Anlaşılmasın

instagram-story-izle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram story izle, anonim olarak istenilen kullanıcıların hikayelerinin görülmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntem ile farklı hesapların hikayeleri gizli olarak izlenebilmektedir. Bir tür stalklama olarak da kabul edilen bu yöntem ile kullanıcılar, eski sevgililerinin ve merak ettiği diğer kişilerin hikayelerine rahatlıkla bakabilmektedir.

Instagram, hikayeleri kimin izlediğini kullanıcılara bildirmektedir. Dolayısıyla bir hikayeyi izlediğinizde, karşıdaki kişinin bundan haberi olmaktadır. Ancak gizlice Instagram story izle yöntemleri kullanıldığında, karşıdaki kişinin haberi olmadan hikayeler izlenebilmektedir. Yazının devamında bu yöntemlere dair detaylar yer almaktadır.

Gizlice Instagram Story İzle: En Yeni Yöntemler

Instagram’da gizlice hikayeye bakmak, herkesin ihtiyaç duyabileceği işlemlerden biridir. Bazen eski sevgilinin yaptığı paylaşımları görmek, bazen ilgi duyulan kişilerin hikayelerine göz atmak için bu işleme ihtiyaç duyulmaktadır.

Instagram story izleyip görünmeme için kullanılacak çok sayıda yöntem vardır. Ancak bunlardan sadece bir kısmı istenen sonucu vermektedir. Gizlice hikayeye bakmak için kullanılacak yöntemler aşağıdaki gibidir:

1 – Yeni Instagram Hesabı Açma

Yeni hesap açma, gizliliği sağlamanın en etkili yöntemidir. Farklı bir isim ve profil ile yeni bir hesap oluşturduktan sonra istenilen kişilerin hikayelerine ve gönderilerine bakılabilmektedir. Böylece gizli kalarak hikaye izleme mümkün olmaktadır.

Yeni hesap açma yöntemi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dair detaylar aşağıda yer almaktadır:

 • Açılan hesap için gerçek olabilecek bir ismin seçilmesi gerekmektedir. Fake hesap olduğunu belli edecek isimlerin kullanılmaması önemlidir.
 • Her yerde bulunamayacak bir profil resminin ayarlanması yararlı olmaktadır. Bazı resimler, hesabın direkt fake olduğunu göstereceği unutulmamalıdır.
 • Her ne kadar farklı hesapları stalklamak için açılsa da hesapta paylaşımlar yapılmalı ve sahte olduğu gizlenmelidir.

Buradaki adımlar, hesabın fake olduğunun gizlenmesini sağlamaktadır. Böylece dikkat çekmeden ve fake hesap olduğu fark edilmeden, Instagram video düzenleme yöntemleri ile hazırlanan hikayeler gizlice izlenebilir.

instagram-story-izle
Instagram Story İzle

2 – Engelleme Yöntemi

Anonim olarak Instagram story izle için bir diğer yöntem ise engellemedir. Instagram, kullanıcılara sadece kendilerini engellemeyen kişilerin listesini gösterir. Yani engellendiği kişilerin isimleri, story izleme listesinde yer almamaktadır. Dolayısıyla bu durum, anonim olarak hikaye izlemeye imkan vermektedir.

Engelleme yöntemi, sadece bir adet hikaye için işe yaramaktadır. Eğer art arda çok sayıda hikaye izlenirse bu yöntemin işlevsiz kalacağını unutmamak gerekmektedir. Engelleme yöntemi için izlenecek adımlar aşağıda yer almaktadır:

 • İlk olarak ilgili hesabın hikayesi izlenir. Burada tek bir hikaye izlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.
 • Hikayeyi izledikten hemen sonra ilgili hesabı engellemek gerekmektedir. Hikaye izleme ile engelleme arasında birkaç saniye olmalıdır.
 • İlgili hesap, 24 saat engelli kalmalı ve böylece paylaşılan hikaye kaybolana kadar engel kaldırılmamalıdır.
 • Bu sürenin sonunda engel kaldırılabilir.

3 – Insta Peeking

Insta Peeking, yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biridir. Ancak el çabukluğu gerektirmekte ve bu çabukluk sağlanamadığında işe yaramamaktadır. Bu yöntem, sadece takip edilen hesaplarda işe yaramaktadır. Dolayısıyla bu yöntem ile Instagram takip etmeden hikaye görme yapılamamaktadır

Insta Peeking ile gizli bir şekilde hikayeleri görüntülemek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda yer almaktadır:

 • İlk olarak hikayeler bölümüne gelinir ve burada gizlice bakılmak istenen hesabın sağındaki veya solundaki hikaye açılır.
 • Sonrasında ise hikayenin üzerine basılı tutularak hikaye durdurulur.
 • Hikaye durduktan sonra ise parmakla kaydırma yapılır ve gizlice bakılmak istenen hikayeye geçilir.

Ancak burada yapılacak yanlışlık, kişinin isminin hikayeyi görüntüleyenler listesine eklenmesine neden olmaktadır.

4 – Uçak Modu Yöntemi

Uçak modu, en etkili Instagram story izle yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu yöntem, Instagram’ın ön yükleme özelliğinden yararlanarak çalışmaktadır. Bilindiği gibi Instagram, kullanıcı deneyimini artırmak için resimleri, yazıları ve hikayeleri önden yüklemektedir. Yani siz bir hikayeye bakmadan, o hikaye telefona yüklenmiş olmaktadır.

Uçuş modu yönteminde ilk olarak uygulamanın açılması ve uygulamada biraz zaman geçirilerek hikayelerin yüklenmesinin sağlanması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise telefon uçak moduna alınarak hikayelere bakılmaktadır.

Hikayeler bakıldıktan sonra uygulamadan çıkılmalı ve sonrasında uçak modu kapatılmalıdır. Uçak modunda telefonun internet bağlantısı olmadığından, Instagram’ın hikayeye baktığınızı görmesi mümkün olmamaktadır.

instagram-story-izle

5 – İnstagent

İnstagent, son dönemlerin en etkili yöntemlerinden biridir. Instagram story download yöntemi olarak da kabul edilen İnstagent, kullanıcıların gizlice istedikleri hikayelere bakmasını sağlamaktadır. Bu yöntemde Instagram story indir işlemi yapılmakta ve Telegram üzerinden indirilen dosyalar görüntülenmektedir. Dolayısıyla gizlilik tam olarak sağlanmaktadır.

İnstagent üzerinden anonim olarak sadece gizli olmayan hesapların hikayelerine bakılmaktadır. Gizli hesapların hikayelerine bu yol ile bakmak mümkün değildir. Instagent yöntemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Telegram’a giriş yapılır ve arama bölümüne “instagent” yazılarak çıkan ilk sayfaya girilir. Sayfanın ismi Rusçadır.
 • Sayfaya girdikten sonra sözleşmeyi kabul etmek gerekmektedir. Ayrıca abonelik de istemektedir. Abonelik ücretsizdir.
 • Bu adımlardan sonra hikayesini bakmak istenilen kişinin kullanıcı adı yazılır ve sayfaya gönderilir.
 • Sonrasında ise ilgili kişinin son hikayeleri hızlı şekilde Telegram ekranına düşmektedir. Buradan istenen hikayelere bakılabilir.

6 – Gizlice Instagram Story İzleme Uygulamaları

Instagram story izle için kullanılabilecek farklı siteler ve uygulamalar bulunmaktadır. Instagram story izleme sitesi, herhangi bir üyelik istemeden hikaye izlemeye imkan vermektedir. Bu kapsamdaki site ve uygulamalara dair detaylar aşağıda yer almaktadır:

Site / Uygulama İsmiAçıklama
StorySaverHikayeleri indirmeye imkan vermektedir. Hikayeler resim veya video olarak indirilebilmektedir. Kullanım için üyelik gerekmemektedir.
InstaNavigationStorySaver ile benzer bir mantığa sahiptir. Anonim olarak Instagram’daki hikayeleri, öne çıkanları ve gönderileri görmeye imkan vermektedir.
The UEAndroid cihazlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. İstenilen kişilerin hikayelerini gizlice görüntülemeyi sağlamaktadır.
iStoryiOS kullanıcılarının kullanabileceği bir uygulamadır. Anonim olarak hikaye izleme konusunda başarılı sonuçlar vermektedir.
SimpliersHem site hem de uygulama olarak kullanılmaktadır. Sadece ilgili kişinin kullanıcı adı yazılarak hikayeler görülebilmektedir.

Başlıca hikaye izleme siteleri / uygulamaları bunlardır. Bunların haricinde de farklı site ve uygulamalar bulunmaktadır. Ayrıca farklı özelliklere sahip uygulama ve siteler de geliştirilmeye devam edilmektedir.

Gizlice Instagram Story İzleme Siteleri Güvenilir Mi?

Instagram story izle için kullanılan yöntemlerden olan sitelerin güvenilir olup olmadıkları merak edilmektedir. Burada esas olan, ilgili sitelerin Instagram kullanıcı adı ve şifresi isteyip istememesidir. Şifre istemeden kullanılan sitelerin ve uygulamaların güvenli olduğu ifade edilebilir. Ancak şifre istenen sitelerden uzak durmak ve bunları kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram story izle ile ilgili merak edilen hususlar ve bunlara dair detaylar aşağıda yer almaktadır.

1 – Anonim Olarak Instagram Story İzle Nasıl Yapılır?

Fake hesap açarak gizli şekilde hikaye izlemek mümkündür. Ayrıca hikayeyi izledikten hemen sonra ilgili kişiyi geçici olarak engellemek de işe yarayan bir yöntemdir.

2 – Gizli Olarak Instagram Gönderilerine Bakmak Mümkün Mü?

Gizli hesaplar haricindeki kişilerin gönderilerini, hikayelerini ve öne çıkanlarını anonim olarak görüntülemek mümkündür. Bunun için geliştirilmiş uygulamalar ve siteler bulunmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Anonim Instagram Story İzle | Kimi Takip Ettiğin Anlaşılmasın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!