USD32,37
EURO34,81
JPY0,207300
RUB0,363600
GBP41,30
EURO/USD1,07
BIST10.062,81
GR. ALTIN2.409,44
BTC67.330,22

Youtube Mp4 İndirme Yöntemleri: 6 Farklı Seçenek (Güncel Yöntemler)

youtube-mp4
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtube Mp4 indirme yöntemleri, internetteki videoları galerisine kaydetmek isteyenlerin ilgisini oluşturmaktadır. Metroda, otobüste veya internetin olmadığı yerlerde de video izleme keyfini sürdürmek isteyenler Youtube Mp4 indirme yöntemlerini büyük bir merakla araştırmaktadır.

Uygulama yazılımları ve indirme odaklı programların gelişmesiyle Youtube Mp4 indirme olanakları da bir hayli gelişmiştir. Bu doğrultuda Youtube Mp4 indirme yöntemleri nelerdir yazının devamında sizlerledir!

Youtube Video Nasıl İndirilir?

Youtube, müzik dinlemeye ve video izlemeye olanak sağlayan çok yönlü bir uygulamadır. Bu uygulamaya çeşitli kanal sahipleri tarafından yüklenen videolar farklı yöntemlerle cihazlara indirilip, kaydedilebilmektedir. Youtube’dan video indirmek için uygulama kullanabileceğiniz gibi uygulama olmadan da video indirebileceğiniz internet siteleri bulunmaktadır.

youtube-mp4Sizlere kolaylık sağlaması adına Youtube Mp4 indirme yöntemleri detaylı şekilde ele alınmaktadır. Uygulama yazılımları doğrultusunda Youtube video indirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz yöntemler şu şekildedir!

Youtube Mp4 İndirme Yöntemleri Nelerdir?

youtube-mp4Değişen ve gelişen yazılım olanakları sayesinde bir uygulamadaki fotoğrafları, videoları veya müzikleri cep telefonunuz başta olmak üzere bilgisayarınıza bile kolayca kaydedebilirsiniz. Özellikle söz konusu Youtube platformundaki videolar olduğunda kesintisiz şekilde izlemek adına bu videoları galerinize kaydetmek isteyebilirsiniz. Birkaç adımda ve yöntemle Youtube Mp4 indirme yöntemleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

1 – YouTube Video İndirme Chrome Üzerinden Nasıl Yapılır?

youtube-mp4
Youtube Mp4

Chrome Video Downloader Pro uzantısı sayesinde, çevrimiçi videoları kolay ve verimli şekilde indirmeyi sağlamaktadır. Youtube Mp4 veya M3U8 formatında kaydetmeyi sağlayan bu uzantı herhangi bir HTML videosuyla uyumludur. Chrome üzerinden Youtube Mp4 video indirme adımları şu şekildedir:

 • Chrome Web mağazasından ya da tarayıcınızın ihtiyaç duyduğu uzantı mağazasından Video Downloader Pro ‘yu tarayıcıya ekleyin.
 • Tarayıcı üzerinden indirmek istediğiniz videoya gidin.
 • Videoyu indirmek için istediğiniz videoyu oynatın.
 • Ardından Video Downloader Pro uzantısını etkinleştirin. Tarayıcının uzantı araç çubuğundaki Video Downloader Pro simgesine tıklayınız.
 • Formatı ve kaliteyi seçerek videoyu indirebilirsiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra videonuza, tarayıcının belirlediği indirme klasöründe ya da indirilen dosyanın kaydedilmesi için ayarladığınız yerden ulaşabilirsiniz. Youtube uzantıları ile Pinterest video indir veya çeşitli uygulamaların videolarını da indirebilirsiniz.

2 – SaveFrom ile Youtube Mp4 İndirme

youtube-mp4SaveFrom, Youtube Mp4 indirme yöntemleri içerisinde kendini göstermektedir. Bu siteye girdiğinizde video linkinin yapıştırılması gereken kısımla karşılaşılmaktadır. Sitenin arayüzü oldukça kolay olup video indirme işleminin detayları açıkça sizlere sunulmaktadır. SaveFrom üzerinden Youtube videosu indirme adımları genel tabloda şu şekildedir:

YOUTUBE VİDEO İNDİRME  
SaveFrom internet sayfasına gidiniz. Bu sitede indirmek istediğiniz videonun linkini ilgili kutucuğa yapıştırınız.
Ardından link kısmının yanındaki ‘İndir’ butonuna tıklayınız. Burada videonuzu indirmek istediğiniz formatı seçiniz.
720p ve 360p Mp4 indirebilirsiniz. 2160p, 1440p ve 1080p sessiz webm dosyası seçebilirsiniz. Bu seçeneklerden birini seçerek videonuzu cihazınıza indirebilirsiniz.

3 – Youtube Video İndirme Programsız Olarak Yapılır mı?

youtube-mp4Programsız video indirme yöntemleri genellikle internet siteleri üzerinden video indirme yöntemlerini içermektedir. Burada herhangi bir ek program veya uzantı indirmeden videonuzu cihazınıza kaydedebilirsiniz. Programsız Youtube videolarını indirebileceğiniz sayfalar şunları içermektedir:

PROGRAMSIZ VİDEO İNDİRME  
İNDİRME SİTELERİ İNDİRME ŞEKLİ
10convert 10convert sitesinde de video linkini yapıştırarak video indirebilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun linkini ilgili alana yapıştırarak, kaydetmek istediğiniz dosya türünü ve kaliteyi seçebilirsiniz. Bu sitede video, müzik ve sessiz video seçeneklerinden istediğinizi seçerek ‘Download’ butonuna tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz.
Freemake Freemake internet sitesinde de diğer sitelerde olduğu gibi video linkini yapıştırmanız gerekir. Linki ilgili yere ekledikten sonra video hakkında gerekli ön bilgi gelmektedir. Bu ön bilgi kısmında ise videonun nasıl indirileceğine dair seçenekler belirlenmektedir. 720p, 360p ile 128kbps MP3 indirmesi kendini gösterir. İstenilen kaliteyi seçtikten sonra ‘Download Now’ butonuna tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

4 – Youtube Premium Sayesinde Video İndirme

youtube-mp4Youtube platformunun yeni bir özelliği olan premium ile videoları kesintisiz şekilde izleyebilir ve indirebilirsiniz. Youtube Premium üyeliği satın aldıktan sonra premium ile video indirmenin adımları şu şekildedir:

 • Youtube Premium üyeliğiniz ile Youtube hesabınıza giriş yapınız.
 • İndirmek istediğiniz Youtube videosunu açınız.
 • Video indirmeye uygun ise videonun altında ‘indir’ düğmesiyle karşılaşacaksınız.
 • İndirme işleminden önce indireceğiniz video kalitesini (maksimum 1080p) seçiniz. Ardından video indirilmeye başlayacaktır.

5 – Her Siteden Video İndirme Programı Var mı?

youtube-mp4Youtube Mp4 video indirme yöntemi dışında Instagram, Facebook veya diğer uygulamalardaki videoları indirme de bir hayli merak edilmektedir. Çoğu internet sitesi Youtube Mp4 başta olmak üzere Instagram ve diğer uygulamaların videolarını indirmeye de yardımcı olmaktadır. Her siteden video indirebileceğiniz birkaç internet sitesi şu şekildedir:

 • SmallSEOTools: Bu sitede indirmek istediğiniz uygulamalar üst çubukta yer almaktadır. Facebook, X, Instagram, TikTok veya herhangi bir video indirme alanını seçerek linki yapıştırmanız gerekir. İndir butonuna basarak, videonuzu kolayca indirebilirsiniz.
 • x2convert: Bu sitede de indirmek istediğiniz videonun uygulamasına üst çubuktan ulaşabilirsiniz. Videonun linkini yapıştırdıktan sonra gerekli ayarlamaları yaparak videonuzu indirebilirsiniz.

6 – Youtube Mp4 Dönüştürücüler MP3 Dönüştürücü Olarak Kullanılır mı?

youtube-mp4Youtube video dönüştürücüler, MP3 formatında da hizmet vermektedir. Videonun linkini kopyaladığınıza format alanında ses (MP3) olarak kaydetme seçeneği de bulunmaktadır. Bir videodaki sesi kaydetmek için Youtube Mp4 dönüştürme sitelerini kullanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Youtube Mp4 video indirme yöntemleri uygulamanın gelişmesiyle daha da ilgi çekici bir hal almıştır. Bu doğrultuda Youtube Mp4 video indirme yöntemleri hakkında sık sorulan sorular şunlardan oluşmaktadır:

Ücretsiz YouTube Video İndirme Programı Hangisi?

Youtube Mp4 video indirme programları genellikle ücretsizdir ancak bazı yazılımlar ve uygulamalarda ücret talep edilebilmektedir. SaveFrom, SmallSEOTools, Freemake gibi sizlerle paylaştığımız sitelerde video indirmek ücretsizdir.

YouTube Hangi Formatta Video Yüklenir?

Youtube’a AVI, MOV ve FLV biçimlerinde gönderebilirsiniz.

MP4 mü Daha İyi MOV mu?

Mp4; Youtube, Twitter, Facebook veya Instagram’da yayınlanan videolarda daha iyi sonuç verir. MOV ise yüksek kaliteli video, ses ve efektleri depolamaktadır.

Youtube Video İndirme Hangi Harf?

Youtube Mp4, programsız indirme olanaklarından bir diğer de Youtube videosunun URL adresine ‘ss’ harflerini eklemektir. İzlediğiniz videonun bağlantı kısmındaki URL’yi ss ekleyerek değiştirerek Youtube Mp4 indirebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Youtube Mp4 İndirme Yöntemleri: 6 Farklı Seçenek (Güncel Yöntemler)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!