USD32,36
EURO34,84
JPY0,206600
RUB0,362600
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.110,44
GR. ALTIN2.409,08
BTC67.932,49

Twitter Trend Nereden Takip Edilir? Nasıl Trend Olunur?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter trend gündemde en çok konuşulan başlıkların, hashtag ile paylaşılarak oluşmasıdır. Twitter kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımlar, belli bir sayıya ulaştıktan sonra Twitter trend listesinde yer almayı başarır. Bu liste belli bir alan farketmeksizin spor, haber, eğlence, dizi- film, oyuncu ve gerçek yaşamda oluşan olayların, hashtag altında toplanarak gündemde kalmasını sağlamaktadır.

Hashtag altında toplanarak Twitter trend sıralamasında yer alan isimler, twitter arama kısmından takip edilmektedir. Geniş yelpazesi sayesinde sosyalleşmeyi sağlayan Twitter, para kazanılan uygulamalar arasında da yer alıyor. Fotoğraf, video ve makale gibi paylaşımlar yapılabilen Twitter uygulamasını, 13 yaş üstü her birey rahatlıkla kullanabilir.

Twitter Trend Nasıl Olunur?

 

Twitter-Trend
Twitter Trend

witter trend olabilmek için belli bir sayıda aynı hashtag altında, bir çok paylaşım yapmak en önemli unsur. Yapılan paylaşımlar ve bu paylaşımların sayısı, trend listesinde yer almayı sağlamaktadır. Trend listesinde yer alabilmek için yapılan hashtagler aynı başlıklar olmalıdır. 

Örneğin Twitter trend olmasını istediğiniz bir sanatçının adını yazıp paylaştınız, bunun gündemde kalması için diğer başlıkların da aynı şekilde yazılması gerekmektedir. Farklı bir şekilde yazılırsa eğer, trenlerde yer almasını istediğiniz paylaşım oranına bir katkısı olmayacaktır.

Twitter Trend Listesi Zirve Nedir?

Twitter trend listesi sürekli değişen ve bir çok farklı konunun yer aldığı gündem alanıdır. Bu alanda Twitter kullanıcılarının hashtag ile yapmış olduğu paylaşımların, yüksek bir sayı oranı sayesinde Twitter’da en çok konuşulanlar arasına girmektedir. Son dakika Twitter gündem olarak yer alan listede zirvede olmak, en çok paylaşımı yapılan bir hashtag başlığı olarak bilinmektedir.

Twitter İçerik Üretimi Nasıl Olmalı?

Twitter Trend

Sosyal medya uygulamaları arasında, en çok tercih edilen isimlerden biri olan Twitter, geniş bir kategoriye sahiptir. Bu kategoriler içerik üretiminde de yardımcı olan fotoğraf, video, makale ve sohbet odası gibi alanlardır. Twitter paylaşımlarında etkileşim kazanmak isteyen kullanıcılar, içerik üretimlerinde daha nesnel düşünerek yapmalıdır.

Twitter abonelerinin yapmış olduğu içerik etkileşimi sayesinde, kazançlarının arttığı biliniyor. Buna istinaden yapılan paylaşımlarda gündemdeki konulardan yararlanmak, diğer kullanıcıların paylaşımlarına yorum yapmak ve aktif olmak gibi unsurlar etkileşim için önemli bir rol oynuyor. 

Twitter Abonelik Özelliği

Twitter abonelik özelliği kullanıcılarının paylaşımları ve aktifliği sayesinde aylık gelir elde etmesini sağlamaktadır. Sosyal medya olarak kullanılan Twitter uygulamasından, kazanç elde edebilmek için yüksek etkileşimli bir hesabınızın olması yeterli olacaktır. Bunun yanın sıra abonelik özelliği sayesinde, ekstra bir erişim düzeyi yer alıyor.

Twitter abonelik alabilmek için bazı şartları bulundurmak gerekiyor. Bu şartlar; En az 18 yaşında olmak, minimum 500 takipçi sayısı ve son 30 günde aktif olmak gibi unsurlardır. Eğer bu şartları karşılıyorsanız abonelik başvurunuz kabul edilir. Peki, abonelik başvurusu nasıl yapılır? İşte 3 adımda twitter abonelik başvurusu;

  • Twitter uygulamasından ana menüye gidin.
  • Para kazanma öğesini seçin.
  • Abonelikler öğesini seçerek başvurunuz tanımlansın.

Twitter Üzerinden Gündem Nasıl Ayarlanır?

İlgi duymuş olduğunuz alanları, Twitter üzerinde görebilmek için uygulayacağınız adımlar şu şekildedir;

Uygulama Sırası Uygulama
1  Twitter hesabınızda, Ana sayfa kısmından profil simgesine dokunun.
2  Ayarlar ve gizlilik öğesine tıklayıp, Gizlilik ve güvenlik öğesini seçin.
3  Twitter etkinliğin altında ‘gördüğün içerik’ öğesine tıklayın.
4 Keşfetme ayarları öğesini açın.
5  Mevcut konumdaki içeriği göster seçeneğine tıklayarak, seçeneklerinizi kişiselleştirebilirsiniz .

Sık Sorulan Sorular

1 – Twitter Trend Listesi Neye Göre Belirlenir?

Twitter trend listesi belli bir algoritmaya göre belirlenmektedir. Bu algoritma bulunmuş olduğunuz konumun, takipleştiğiniz arkadaşlarınızın ve kişisel ilgi alanlarınıza göre belirlenmektedir. Twitter’da aktif olduğunuz zaman diliminde, en çok konuşulan veya üzerinde en çok paylaşım yapılan konu ne ise twitter trend listesinde yer almaktadır.

2 – Twitter Trend Paylaşımlarında Nasıl Yer Alırım?

Twitter trend paylaşımlarında yer alabilmek için, mevcut konunun etiketini kullanarak sözlü veya fotoğraf, video gibi alanlarda paylaşım yaptığınızda trend listesinde paylaşımınız yer almaktadır. Yapmış olduğunuz paylaşımı mevcut takipçileriniz dışında, diğer Twitter kullanıcıları da görebilmektedir.

3 – Twitter Gündeminde Olabilmek İçin Kural Var mı?

Twitter gündeminde olabilmek için belirli kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar kullanıcıların birbirine rahatsızlık vermeden paylaşımlar yapmasını amaçlar. Bu kurallar; reşit olmayan kişilerin gizliliğini hedeflememek, ciddi suç kurbanı olarak bilinen kişileri hedeflememek, twitter kurallarını ihlal etmemek ve küfür kullanmamak gibi kurallar yer almaktadır.

4 – Twitter Abonelik Rozeti Nedir?

Twitter kullanıcılarının rozet olarak kullandığı mavi tik, sadece abonelerin kullandığı bir semboldür. Bu rozet yapmış oldukları paylaşımlar ve yorumlarında görülebilmektedir. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Twitter Trend Nereden Takip Edilir? Nasıl Trend Olunur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!