USD33,03
EURO35,94
JPY0,216100
RUB0,387400
GBP42,62
EURO/USD1,08
BIST10.889,04
GR. ALTIN2.505,83
BTC64.187,25

Facebook Video İndir: Ücretsiz Facebook Video İndirme Yöntemleri

facebook-video-indir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook video indir, kullanıcıların zaman zaman yapmak istedikleri işlemler arasında yer almaktadır. Ancak bu işlemi yapabilmek için doğru yöntemi kullanmak gerekmektedir. Peki, ücretsiz Facebook video indirme yöntemleri hangileri? Bu sorunun yanıtı ve Facebook video indir konusu ile ilgili diğer detaylar yazının devamında.

Facebook Video İndir: Ücretsiz Yöntemler

İnternet üzerinde izlenen ilgi çekici ve eğlenceli videoları çevrimdışı olarak da izlemek isteyenler, bu videoları indirmek istemektedir. Ancak videoları indirmek için farklı yöntemler olsa da bunlardan sadece bir kısmı ücretsizdir. Ücretsiz olarak Facebook üzerinden video indirmeye imkan veren yöntemler aşağıda yer almaktadır:

1 – SaveFrom

SaveFrom, sadece Facebook için değil, Youtube gibi farklı sitelerden de indirme yapmaya imkan vermektedir. Son derece kullanışlı bir yöntem olan SaveFrom, aynı zamanda ücretsizdir. Facebook video indir SaveFrom, en kolay yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntem için aşağıdaki adımları izlemek gerekmektedir:

 • İndirilmek istenen videonun bağlantı adresi kopyalanır.
 • SaveFrom sitesine girilerek bağlantı adresi ilgili alana yapıştırılır.
 • Son olarak ise bağlantı adresinin yapıştırıldığı yerdeki butona basılması gerekmektedir.

Buradaki adımların izlenmesi ile kısa sürede Facebook’tan video indirme işlemi tamamlanmaktadır. SaveFrom, en popüler indirme siteleri arasında yer almakta ve sadece Facebook değil, Youtube, Instagram ve Twitter gibi alanlardan da indirme yapmaya imkan vermektedir. Instagram ve Youtube video indir için de benzer adımlar izlenmelidir.

facebook-video-indir
Facebook Video İndir

2 – SnapSave

SnapSave, video indirmenin en kolay yöntemleri arasında yer almaktadır. Genel itibariyle çalışma şekli SaveFrom ile benzerdir. Ancak burada Facebook Reels video indir yapmak isteyenler için farklı bir alan daha bulunmaktadır.

Videoların indirilmesi için kullanıcıların ilk olarak bağlantıyı alması gerekmektedir. Sonrasında ise SnapSave sitesine girilmesi, ilgili alana ise bağlantının yapıştırılması gerekmektedir. Böylece video kısa sürede bilgisayara ya da mobil cihaza inmektedir.

3 – Mbasic Yöntemi Facebook Video İndir

Mbasic yöntemi, hızlı bir şekilde indirme yapmayı mümkün kılmaktadır. Facebook özel video indir ya da programsız olarak indirme yapmak için kullanılmaktadır. Bu yöntemle indirme yapmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda yer almaktadır:

 • İndirmek istenilen videonun sağ köşesindeki üç nokta sembolüne basılmaktadır.
 • Çıkan seçeneklerden bağlantıyı kopyala butonuna basılması gerekmektedir.
 • Kopyalanan bağlantı, herhangi bir internet tarayıcının adres bölümüne yapıştırılmaktadır.
 • Adresin önündeki www silinerek yerine mbasic yazılmakta ve sayfaya gidilmektedir.
 • Açılan videonun oynatılması ve sonrasında sağ tık yaparak Videoyu Farklı Kaydet seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

Programsız video indirmek isteyenler için bu yöntem, son derece idealdir. Bundan dolayı günümüzde en fazla tercih edilen video indirme yöntemi olarak dikkat çekmektedir.

4 – FDownloader

FDownloader, hızlı bir şekilde video indirmeye imkan veren bir diğer yöntemdir. Söz konusu yöntem için indirilmek istenen videonun bağlantısının, FDownlader sitesindeki ilgili bölüme yapıştırılması gerekmektedir. Böylece diğer yöntemlerde olduğu gibi indirme gerçekleşmektedir. Ayrıca bu yöntemde Instagram video indir gibi işlemler de yapılabilmektedir. Bu yöntemin dikkat çeken özellikleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

ÖzelliklerAçıklama
KaliteFarklı kalitelerde indirme yapmaya imkan vermektedir. Full HD, 2K, 1080 P ve 4K gibi farklı kalitelerde indirme yapılabilmektedir.
Limitİndirme limiti bulunmamakta ve sınırsız indirmeye izin vermektedir.
ReelsReels videolarının indirilmesini desteklemektedir.
KurulumKurulum gerektirmeyen bir yöntemdir.

Facebook Video İndirme Programları

Facebook veya farklı bir platform üzerinde video indirmek isteyenler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Programlar, bu noktadaki en ideal seçenekler olarak dikkat çekmektedir. Bilgisayarlara kurulan programlar, Facebook veya Twitter video indir gibi farklı indirmelerin yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Bu noktada tercih edilecek çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Ancak beklentileri karşılama konusunda öne çıkan seçenekler şu şekildedir:

 • 4K video Downloader
 • By Click Downloader
 • Download Social Media
 • Facebook Video Downloader
 • FB Video Saver
 • FBDown.net
 • Fbdownloader.net
 • Freemake Video Downloader
 • GetfVid
 • Leawo Video Downloader
 • QDownloader
 • SnapDownloader
 • YTD Downloader

Çok sayıdaki seçeneklerden öne çıkanlar bunlardır. Bunlar arasından ise SnapDownloader 8K kaliteye kadar destek vermesi ile dikkat çekmektedir. Kullanıcılar, kendi beklenti ve ihtiyaçlarına göre bunlar arasından seçim yapabilmektedir.

facebook-video-indir

Facebook Video İndirme Uygulamaları

Facebook üzerinden indirme yapmak için bir diğer seçenek ise mobil uygulamalardır. Mobil uygulamalar, cep telefonlarına ve tabletlere ilgili videoların indirilmesini sağlamaktadır. Facebook video indir HD veya benzeri işlemler için kullanılabilecek bazı mobil uygulamalar aşağıda yer almaktadır:

 • Video Downloader for Facebook
 • Video İndirici
 • Facebook Video İndir
 • FYT Video Downloader

Android kullanıcıları buradaki uygulamalardan diledikleri videoları hızlı bir şekilde mobil cihazlarına indirebilmektedir.

Facebook Video İndir Konusu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Facebook’tan video indirmeyle ilgili olarak sık sık sorulan ve bunların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

1 – Facebook’tan Telefona Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook’tan telefona video indirme için video indirme siteleri veya indirme uygulamaları kullanılabilmektedir. Cep telefonlarındaki internet tarayıcılardan (Google Chrome, Safari vb.) indirme sitelerine girmek ve bağlantısı alınan videoyu buradan telefona indirmek mümkündür.

2 – Facebook Video İndirme Programsız Mümkün Mü?

Programsız olarak Facebook üzerinden video indirmek mümkündür. Bunun için SaveFrom ve SnapSave gibi siteler kullanılabileceği gibi mbasic yönteminden de yararlanılabilmektedir. Söz konusu yöntemlerde telefona veya bilgisayara kurulum yapılması gerekmemektedir.

3 – Facebook’tan Video İndirirken Video Kalitesi Nereden Seçilir?

İndirme yöntemi, videonun indirilmeye başlamadan önce video kalitesi seçeneklerini sunmaktadır. Kullanıcılar buradan diledikleri kaliteyi seçebilmektedir.

4 – Facebook’tan İndirilen Videolarda Telif Var Mı?

Facebook veya diğer sosyal medya platformlarından indirilen videolarda telif bulunmaktadır. Bu videoların ticari amaçlarla kullanılması yasaktır.

5 – Facebook Video İndirme Yöntemleri Başka Sitelerde Kullanılabilir Mi?

Bu yöntemler, Instagram ve Youtube gibi farklı sitelerde ve platformlarda da işe yaramaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Facebook Video İndir: Ücretsiz Facebook Video İndirme Yöntemleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!