USD32,56
EURO34,89
JPY0,211600
RUB0,349400
GBP40,57
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.432,63
BTC66.460,68

Linkedin Şirket Hesabı Açma Aşamaları

linkedin-sirket-hesabi-acma
Linkedin şirket hesabı açma
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Linkedin şirket hesabı açma yeni başlayanlar için şirket hesabı oluşturmayı,  şirket hesabı olanlar için de aktif hale getirip kullanmayı hedefler. Kurumsal şirketler için Linkedin, milyonlarca profesyonel üyesi ile beraber en iyi sosyal medya platformlarında biridir. Yani güçlü ve dolu profil demek, sahi olduğunuz bağlantıları ve etkileşimi arttırıp büyümek demektir. 

Şirketlerin kurumsal web sitesi sayfasına yapılan ziyaretlerin çocuğu bu sayfadan gerçekleşir. Dolayısıyla en büyük çevrimiçi iş dünyası ağı, bu mecrada profil oluşturmak ve aktif kalmak açısından önemlidir. Peki linkedln şirket hesabına geçiş nasıl yapılır? 

Linkedin Şirket Hesabı Açma Adımları

linkedin-sirket-hesabi-acma

Linkedin şirket hesabı açma bir kurumun sosyal medya ağındaki sesidir. Yani markanın görünürlüğü, işin sonuçlarına katkı sağlamak, potansiyel müşteri hizmeti bilgilendirmesi ve kariyer fırsatını adaylar ile buluşturmak demektir. Peki linkedin şirket hesabı açma mobil işlemi için takip etmeniz gereken adımlar nelerdir?

1 – Linkedin Şirket Hesabı Açma: Linkedin Sayfa Oluşturma 

linkedin-sirket-hesabi-acma

Öncelikle hesap açmak için şirket profili sayfasına ihtiyacınız vardır. Yani bu noktada şu adımları takip edin: 

 • Kişisel hesap oluşturun.
 • Ardından sağ üst tarafta bulunan “İş” sekmesi kısmından “Şirket Sayfası Oluşturma” alanına tıklayın.
 • Sonrasında Linkedin sunduğu “Küçük, Orta ya da Büyük Ölçekli İşletme, Eğitim Kurumu ve Vitrin Sayfası” seçeneklerinden uygun olanı tercih edin.

2 – Şirket Bilgilerini Doldurma

Bu kısımda linkedin hesabı açma için şirket bilgilerini ve profil detaylarını doğru şekilde doldurmalısınız. Yani insanların sizi bu sayfada bulmasını istediğiniz biçimde bir isim ve görünmek istediğiniz şekilde URL seçimi yapın. Ardından web sayfa adresi, şirket tanıtımı, logo, şirketin büyüklüğü vb. bilgileri net ve eksiksiz şekilde doldurun. Son olarak “Sayfa Oluştur” butonuna basın.

3 – Şirket Sayfasını Düzenleme

linkedin-sirket-hesabi-acma

Şirket profili sizin profesyonel iş dünyasındaki markanızdır. Bunun için izlemeniz gereken ilk adım; 

 • Profil ve kapak fotosu
 • Konum bilgisi
 • Markayı yansıtan etkili slogan
 • Kişiselleştirilmiş noktaları doğru şekilde tamamlayın. Artık linkedin şirket hesabı açma için gereken teknik aşamalar hazırdır. 

4 – Linkedin Şirket Hesabı Açma: Sayfayı Yayına Alma 

Sayfanızı “Yayınla” simgesine basarak çevrimiçi duruma getirebilirsiniz. Yayın öncesinde sayfanızı üye olarak göstermek için “Üye Görünümüne Git” diyebilirsiniz. 

Ancak biraz dana düzenleme için “Sayfayı Yönet” kısmına basın.

5 – Linkedin Şirket Sayfası Yönetimi

linkedin-sirket-hesabi-acma

Sıra yönetici atama kısmıdır. Yani şirket sayfası için bağlantılarınız içinden sayfa yöneticisi seçebilirsiniz. Bu sebeple Linkedin şirket hesabı giriş sonrası sağ üst kısımda yer alan “Yönetici Araçları” başlığından “Yöneticileri Yönet” kısmına tıklayarak,  arkadaşlarınızdan birini yönetici yapabilirsiniz.

6 – Linkedin Şirket Hesabı Açma: Değerli İçerikler Paylaşma

linkedin-sirket-hesabi-acma

İçerik paylaşma marka gösterişi, takipçi sayısı ve prestij noktasında oldukça önemlidir. Yani takipçilerinizle ilgili duyuruları ve faaliyetleri düzenli şekilde paylaşmak, ilgi çekici olması bakımından da önemlidir. Bunun için şu detaylara dikkat edebilirsiniz; 

 • Hedef kitleye uygun içerik paylaşımı (Soru sorma, makale paylaşımı, yarışma düzenleme vb.)
 • Doğru zamanda doğru etiketler ile içerik paylaşma 
 • Diğer yandan içerik altındaki yorumları cevaplama (Geri Bildirim)
 • Çalışanların marka içeriklerini paylaşma 
 • Ayrıca hedef belirleme ile daha gözle görülür olabilirsiniz.

7 – Sayfa Analizini Takip Etme

Sizi takip eden kişilerin ne zaman etkileşim içinde olduğunu anlamak için analizleri takip etmelisiniz. Analiz başlığı altındaki takip edenler, ziyaretçiler ve güncellemeler biçimindeki başlıklardan analiz yapın. Dolayısıyla bu şekilde hangi içeriklerin daha fazla etkileşim aldığını görüp, hesap stratejisini ona göre yönlendirebilirsiniz.

8 – Çalışanların Sayfa Etkileşiminde Kalmasını Sağlama

linkedin-sirket-hesabi-acma

Linkedin şirket hesabı açma sonrasında sayfayı ayakta çalışanlarınız tutacaktır. Bu sebeple çalışanlar düzenli olarak sayfayı takip etmelidir. Çünkü içerik erişiminin artması demek takipçi sayısının artması anlamına da gelir. 

Linkedin Şirket Sayfası Silme 

linkedin-sirket-hesabi-acma

Şirket hesabı sayfası üst kısmında “Yönetici Araçları” sekmesinden “Şirket Sayfasını Etkisizleştirme” başlığına tıklayarak belirli koşullar içinde silebilirsiniz. Ancak bağlantıya tıkladığınızda sayfa hemen silinmez. Onaylamanız gerekir ki ayrıca yeniden açmak için de geçerli bir sebep sunmanız gerekir. Şirket sayfasını silmek için belirli koşulları taşımalısınız. Bunlar; 

 • Şirket sayfası aktif olmalıdır.
 • Linkedİn şirket hesabı yöneticisi olmalısınız.
 • Bu hesaba ilişkin başka bir sayfa olmamalıdır. 
 • Ayrıca bu sayfa şirket hesabının kariyer sayfası olmamalıdır. 
 • Sayfanın çalışan sayısı 100 kişiden az olmalıdır. 
 • Şirket sayfasının etkin bir reklam kampanyası olmamalıdır. 

Bütün bu koşullardan sonra etkisiz hale gelen sayfanız e – posta alan adı ile birlikte kullanıma kapatılır. Ayrıca sayfa etkisiz olsa dahi, isim ve logo kısmı üyelerin profilinde görünmeye devam edecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Linkedin hesap açma kurumsal şirketlerin marka tanıtımı açısından etkili sosyal medya ayağıdır. İyi bir reklam ve görünürlük bağlamında oldukça işe yaramaktadır. Ayrıca bu konu ile ilgili merak ettiğiniz sorular üzerinden de bilgi alabilirsiniz. 

1 – Linkedin Kurumsal Hesap Ücreti Var mıdır? 

Linkedin herkese ücretsiz üyelik verse de ayrıca LinkedIn 2 tıp üyeliği de mevcuttur. Yani sadece temel özellikler sunan LinkedIn sayfası ücretsizdir. Daha kapsamlı ve mecraya tam anlamıyla hakim olacağınız kullanım için başka paketler mevcuttur. 

2 – LinkedIn Hesabı Ne İşe Yarar?

Bu şirket sayfası, kuruluşunuzu Linkedin’de temsil etme olanağı verir. Yani sayfalar üzerinden işletmenizi, markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerini tanıtabilirsiniz. Ayrıca üyeleriniz iş fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilir. Dolayısıyla sektör içi ve dışı milyonlarca kişi ile etkileşim kurabilirsiniz. 

3 – LinkedIn de Yeşil Nokta Ne Demek?

Bu nokta profil fotoğrafı anlamına gelir. Bu hem mobil hem masaüstü uygulama kullanan bağlantılar için çalışmaktadır. Yani çevrimiçi üyelere mesaj gönderdiğinizde anında bilgilendirilir. 

4 – LinkedIn Hesap Sildikten Sonra Tekrar Açılır mı?

Hesabınız 14 günden kısa süreliğine kapalı ise çoğu zaman hesabınızı tekrardan açabilirsiniz. Ancak bu süreden uzun zaman boyunca kapalı ise yeniden açmanız mümkün olmayacaktır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Linkedin Şirket Hesabı Açma Aşamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!