USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.769,63

3 Adımda İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar?

iburamin-zero
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İburamin Zero grip viral üst solunum sıkıntıları veya soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar için kullanılan bir ilaçtır. Tablet ve aynı zamanda şurup versiyonu bulunan ilacın doktorların reçete etmesi sonrası kullanımı gerekmektedir. Aksi takdirde her ilaçta olduğu gibi reçete edilmemiş şekilde kullanmak olumsuz sonuçları beraberinde getirmektedir. Belirtilen rahatsızlıkların neden olduğu ateşlenmeyle başa çıkan bir ilaçtır.

İburamin Zero Ne İşe Yarar?

iburamin-zero
İburamin Zero

İlacın en etkin maddesi olan ibuprofen vücut kırgınlığı, gribal enfeksiyonlar veya burun akıntısı gibi rahatsızlıklara anında etki etmektedir. İburamin Zero içerisinde bulunan etkin maddeleri ile burun tıkanıklığını veya akıntı yoğunluğunu azaltmakta ve rahatlatmaktadır. İlacın olumlu etkileriyle İburamin Zero nedir bahsedilmesi gerekirse;

 • Ateşli hastalıkların semptomlarını azaltmaya yönelik yapılan bir ilaçtır.
 • İçerisindeki etkin madde olan İbuprofen rahatsızlığın neden olduğu baş ağrısı, diş ve bel ağrısı sorunlarını azaltmakta etkilidir.
 • Enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Yani eklem iltihapları tendinit gibi hastalık semptomlarını azaltmaktadır.

1 – İburamin Zero 200 mg/2 mg Nedir?

Bahsedilen ilaç şurup şeklinde olmakla birlikte özellikle 24 film tablet içeren kutularda hastalara reçete edilmektedir. Her bir tablet içerisinde 200 mg ibuprofen maddesi, ayrıca 2 mg klorfeniramin içermektedir. Doktorun reçete etme nedeni baş gösteren öksürük ve soğuk algınlığı durumlarıdır. Aç karna kullanım esnasında yan etkilere özellikle rastlanmaktadır. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız.

2 – İburamin Zero 200 mg Ne İşe Yarar? Kullanılmaması Gereken Durumlar Nelerdir?

Doktorun reçete ettiği şekilde kullanılması gereken ilacın belirtilen pek çok faydası görülmektedir. İlaçların kullanım nedenleri olduğu kadar kullanılmaması gereken durumları da vardır. Kesinlikle dikkat edilmelidir ki doktor gözetimi olmadan alınan ilaç geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilmektedir. İburamin Zero ilacını;

 • Hamileliğin son 3 ayı içerisinde
 • İbuprofen, klorfeniramine gibi içerisinde yer alan maddelere karşı alerji durumlarında
 • Yine belirtilen maddeler sonucu burun iltihabı (rinit) kurdeşen gibi alerji durumları görüldüğünde
 • İlacın kullanımı esnasında mide kanaması veya delinmesi geçirildiği takdirde
 • Mide on iki parmak bağırsağı ülserleri iltihaplı bağırsak hastalıkları mide kanaması olduğu veya tekrarladığı durumlarda
 • Böbrek yetmezliği son safhasında
 • Kalp yetmezliği şiddetli ise
 • Kalp damar tıkanıklığı cerrahi işlem öncesi ya da sonrasında
 • İbuprofen kullanım esnasında oluşan mide bağırsak kanama ya da yara oluşması durumunda kesinlikle kullanılmamalıdır.
iburamin-zero

Editör Önerisi: Bronşite Ne İyi Gelir? Mucizevi 6 Tarif!


3 – İburamin Zero Kullananlar Kadınlar Kulübü Sitesinde İlacı Nasıl Değerlendirmiştir?

2 yaş altı için kullanılması özellikle önerilmeyen ilacın soğuk algınlığı yaşayan çocuklar üzerinde etkisinden bahsedilen yorumlara rastlanmaktadır. Kullananların birçoğu doktor tavsiyesiyle başlamış, belirli bir kısmı araştırma aşamasında görülmektedir. Çocuklarında rastlanılan bulguların grip rahatsızlıkları veya ateşlenme durumları olduğu belirtilmektedir.

İlaç hakkındaki yorumların geneli kullanıp kullanmama arasında kalan annelerden oluşmaktadır. Doktorun reçete etmesine rağmen yan etkilerinden endişe eden ebeveynler kadınlar kulübü aracılığıyla fikir paylaşımı yapmıştır. Ürünün tedavülden kaldırılacağına dair bilgiler de paylaşılanlar arasındadır.

İburamin Zero Şurubunun Yan Etkileri Nelerdir?

Şurubun kullanılması itibariyle yan etkiler herkes de görülür ya da yan etki görülecek demek doğru değildir. Yan etkiler kişiden kişiye değişiklik gösterebilir veya hiç oluşmamaktadır. İburamin Zero şurup kullananlar arasında görülmüş yan etkiler şöyledir;

 • İlaç mide ve bağırsak sorunlarına neden olabilmektedir. Mide ekşimesi, bulantı, kusma, ishal gaz sıkışması bunlara örnek verilebilir.
 • Böbrek yetmezliği olan kişilerde ağrı kesici diğer ilaçlara göre daha fazla deri reaksiyonlarına sebep olabilir. Kaşıntı döküntü kızarıklık ve ciddi deri reaksiyonu görülebilir.
 • İdrar yolu enfeksiyonuna neden olan maddeleri vücuttan yavaş atabilir böylelikle enfeksiyon riski artabilir.
 • Kan pıhtılaşmasını azaltabilir bu sebeple kanama riski artabilir. Kanama nedeniyle organların çalışma düzenini bozabilir.
 • İburamin Zero baş ağrısı, yorgunluk halsizlik aynı zamanda baş dönmesi gibi durumlara neden olabilir.
iburamin-zero

Bebeğine İburamin Zero Kullananlar Şurubu Nasıl Değerlendirmektedir?

Doktor muayenesinde bebekleri için reçete edilen ilacı kullanan anneler endişe ile başladıkları ilacın sonucundan gayet memnundur. 2 yaş altı bebekler için yazılan İburamin Zero şurubunun yarım ölçek kullanımı tavsiye edilmektedir.  Bebeklerine kullanan annelerin 1 hafta içerisinde öksürük veya solunum yolları enfeksiyonlarını atlattıkları görülmektedir.

Bebeklerde sıklıkla seyreden ateşlenme durumlarında aile hekimi tavsiyesiyle kullanılmış ve hatta olumlu sonuçlar alınmıştır. Bebeğe verilmesi gereken ölçek doktorun belirttiği miktarda ve aralıkta uygulanmalıdır. Yaş sınırlaması olmaksızın her ilaç herkes de özellikle aynı etkiyi vermeyebilir. Muayene olduğunuz doktorun uygun gördüğü ilaç ile süreci tamamlamak gerekmektedir.

İburamin Zero 100 mg/1 mg/5 ml Süspansiyon Bebeklerde Kullanımı Uygun mudur?

İlacın 2 ila 12 yaş arası çocuklarda ateş 39.2 derecenin altında ise her doz 5 mg/kg olacak şekilde verilmelidir. Bu miktar 6-8 saat aralıkla tekrarlanmalıdır. Ancak ateş belirtilen değerin üstünde ise doz 10 mg/kg’a çıkarılmalı 6-8 saat aralıkla tekrar verilmelidir. Günlük toplam doz40 mg’ı aşmamalıdır.

İburamin Zero şurup bebeklerde doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Hamilelik veya emzirme aşamasında alınması önerilmemektedir. Mümkün mertebe ilaç alımından kaçınılması tavsiye edilmektedir.  Hamile ve emziren anneler için uygun bir ilaç değildir. Şikayetler görüldüğü anda özellikle doktorun durumunuza göre tavsiye ettiği ilaçları kullanmanız en doğrusudur.

İlaç Hakkında Merak Edilen Sorular!

Kullanan kişi memnuniyeti kadar ilaç hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan birçok kişi de vardır. İburamin Zero hakkında sıklıkla sorulan sorular şunlardır;

 • Boğaz ağrısına etkisi nedir? : Ağrı kesici özelliğiyle boğaz ağrısını hafifletebilir. Fakat ağrı bakteri kaynaklıysa antibiyotik içeren ilaçla tedavi gerekebilir. Mutlaka doktora başvurulmalı onun tavsiyesiyle tüketilmelidir.
 • Bahsedilen ilaç bebeklere verilir mi? : Doktor tavsiyesi üzerine 2 yaş altı bebeklerde kullanıma rastlanmaktadır. Fakat bazı doktorlar bebekler için önermemektedir. Bu sebeple bebeğinizi doktora muayene ettirmeden kullanmaya başlanmamalıdır.
 • İlaç için neden toplatılma kararı alındı? : Süspansiyon formunda belirtilen koşulları taşımama sebebiyle Sağlık Bakanlığı tarafından 07.11.2019 tarihinde yaptığı duyuru ile toplatılmıştır. Buna rağmen üretimi hala devam etmektedir.
 • Alkolle birlikte alınması doğru mudur? : İlacın yan etkileri arasında bulunan uyku hali baş dönmesi gibi durumlarını arttırabilir. Alkolle birlikte kullanılmamalıdır.
 • Bahsedilen ilaca eş değer ilaç hangisidir? : Aynı etken maddeleri içeren Coldfen Zero ilacıdır.
iburamin-zero

İbu-fort ve İburamin Zero Arasındaki Fark

İbu fort şurup ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Genellikle 6 yaş üzeri çocukların kullanımına uygundur. Parol Calpol Minoset gibi parasetamol içeren ilaçlara göre daha etkilidir. İburamin Zero ilacına benzer ve farklı kullanım durumları şöyledir;

 • Çocuklarda romatizmal ağrılarda
 • Hafif ve orta derece kas iskelet sistemi ağrıları hafifletmede
 • Adet sancıları oluşmasında
 • Ateşi düşürmede
 • Baş, kas, kulak, diş ağrılarında
 • Soğuk algınlığı nezle grip rahatsızlıklarında kullanılır.

İburamin Zero ilacın şurup halinin; adet sancılarında kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir. Benzer faydalar görülmekle birlikte aksi durumlarda bulunmaktadır. İki ilaç arasında gözle görülür farklar vardır. Tavsiye edilmediği sürece birbirinin yerine geçirerek kullanmayınız.

İburamin Cold Nedir Ne İşe Yarar?

İburamin Cold burun akıntısı, hapşırma, ateş, gözde yaşarma gibi durumlarda kullanılan ilaçtır. Yani üst solunum enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. 12’lik 24’lük tabletler halinde satılan bu ilaç İburamin Zero gibi ibuprofen içeriğine sahiptir. Bu özelliği ağrı kesici ve ateş düşürücü etki sağlamaktadır. İburamin Cold 100 ve İburamin Cold 200 şu semptomları gidermede yardımcıdır;

 • Burun tıkanıklığı ve akıntıyı giderir.
 • İburamin Zero ilacının sağladığı gibi ateş ve ağrıyı azaltır.
 • Boğaz hastalıkları ve ağrıyı giderir.
 • Baş ağrısını iyileştirme özelliğine sahiptir.
 • İburamin Cold vücutta oluşan kırgınlıkların geçmesinde etkilidir.

İburamin Cold Nasıl Kullanılmalıdır?

Bahsedilen bu ilaç İburamin Cold, İburamin Zero ve diğer ilaçlarda olduğu gibi doktor gözetimi ve reçetesiyle kullanılmalıdır. 4 ila 6 saatte 1 tablet alınmalıdır. Gün içerisinde en fazla 6 tablet tüketilebilir. Ağız yoluyla bol su eşliğinde alınmalıdır. Genel itibariyle en fazla tedavi amaçlı kullanımı 5 gündür. Doktorların ön görüleri değişiklik gösterebilmektedir. 

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim
3 Adımda İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!