USD32,19
EURO34,96
JPY0,206100
RUB0,360100
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.428,58
BTC68.501,87

Bronşite Ne İyi Gelir? Mucizevi 6 Tarif!

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (4)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bronşite ne iyi gelir sorusu özellikle çocuklar için sorulur. İşte 6 mucizevi tarif ile bronşitten kurtulma yolları! 

Bronşit rahatsızlığı oldukça can sıkan ve zor geçen bir hastalıktır. Genellikler çocuklarda görülen rahatsızlık eğer önüne geçilmezse kalıcı kronik hasarlar bırakabilir.  

Hava yollarındaki tıkanıklığa neden olan bronşit için antibiyotik ilaçlar dışında doğal yollar ile tedavi yöntemleri de vardır. 

Bu yolların hepsi hem öksürük hem de bronşit için birebirdir. Artan bronşit öksürüğünüz için bir an önce doktora başvurmalı ve tedavinize başlamalısınız.  

Eğer önüne geçebilecek pozisyondaysanız size sıralayacağımız mucizevi tarifleri deneyebilirsiniz. Bazen antibiyotik ve ilaç tedavisinin ardından bile kalan ve devam eden öksürükte tedavi olarak doğal yollar kullanılır. 

Bronşit Öksürüğe Ne İyi Gelir? 

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (5)

Bronşite ne iyi gelir ilaç olarak önerileri uzman doktor ile görüşerek alabilirsiniz. Eğer ilerleyen bir durumu varsa hastalığınızın geç olmadan doktora başvurmanız gerekir. Sağlık hele ki hava yollarını kapsıyorsa askıya alınmamalıdır. 

Bebeklerde ve çocuklarda sıklıkla görünen bronşit, yerine bronşiektazi tarzında kronik rahatsızlıklara bırakabilir. Bu sebeple ciddiye alınarak tedaviye hızlıca geçilmesi gereken bir hastalıktır. 

Eğer çocuğunuz devamlı bronşit geçiriyorsa belirli tarifleri keşfetmeniz gerekir. Doğal yollar ile de destek çıkarsanız bu hastalıktan tez zamanda kurtulursunuz. 2 yaşın altındaki çocuklarda daha sık görülen bronşit, hastanede kontrol altında tedavi edilen rahatsızlıklardandır. 

Hava yollarının sıkışması ve nefes darlığı problemleri hastanede yatmayı gerektirecektir. Bronşit bronşlar ile virüsün taşındığı bir rahatsızlıktır. Çocukların dar bronşları ise nefes darlığı problemine daha çok elverişlidir. 

Hızlı tıkanan bronşlar nedeni ile akciğere giden hava zorlu bir süreçten geçer ve nefes darlığı açıklanabilir. Prematüre doğan çocukların bronşite yakalanma olasılıkları daha yüksek oranlar içerir. 

Aynı şekilde sigara dumanına birebir maruz kalarak, pasif içici olan çocukların da bronşit olma olasılıkları yüksektir. Bronşit rahatsızlığı kış aylarında kendini gösterir ve çocuklara daha çok kreş ortamlarında yakalanma tehlikesini yaşar. 

Bronşite Ne İyi Gelir? Bronşit Kaç Günde Geçer? 

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (1)

Bronşite ne iyi gelir evde ne yapılabilir sorusuna olumlu cevap verebiliriz. Birçok ana malzeme ile tarifler kolaylıkla yapılarak tüketilebilir. Hava yollarındaki tıkanıklığa neden olan bronşit akciğere hava gitmesini zorlaştırır. 

Çocuklarda daha sık görünmesinin yanı sıra yetişkinlerde de görülme riski vardır. Bronşit rahatsızlığı kaç günde geçer? Bronşit denildiğinde; kronik bronşit ve akut bronşit akla gelir. 

İki ayrılan hastalık; kronik gerçekleştiğinde tam geçme süresi tahmin edilemez ve farklılıklar gösterebilir. Akut bronşit ise; grip ve soğuk algınlığı virüsünün başrolde bulunduğu bir çeşittir.  

Akut bronşit geçme süresi 10 günü bulabilmektedir. Tabi bu süre tedavinin başladığı ve sonuçlandığı zaman gerçekleşen süredir.  

Bebeklerde Bronşite Ne İyi Gelir?  

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (2)

Bronşite ne iyi gelir bebeklerde sorusunu cevaplandıracağız. Bronşit genellikle 2 yaş altındaki çocuklarda ve bebeklerde daha fazla görülmektedir. Özellikle kış aylarında kendini gösteren rahatsızlık için önlemler alınmalı ve dikkat edilmelidir.  

Öksürük le belli olan hastalık çocuklar için balgamlı öksürük ile ortaya çıkmaktadır. Burun akması ile tıkanıklık da gözlemlenebilecek belirtilerdendir.

Çoğu zaman kronik bronşit, akut bronşite göre daha can yakıcı sonuçlar ve belirtiler gösterebilir. İşte oluşan belirtiler şu şekildedir: 

 • Yorgunluk ve halsizlik hissi 
 • Baş ağrısı 
 • Öksürük 
 • Titreme 
 • Kusma veya kusmaya çalışma, öğürme 
 • Boğazda oluşan ağrı 
 • Ateşlenme 
 • Nefesin hırıltılı bir ses eşliğinde alınıp verilmesi 
 • Nefes almakta çekilen zorluk 
 • Vücutta oluşan ağrılar 
 • Göğüste meydana gelen sıkışma ile ağrı 

Bronşite ne iyi gelir evde dikkat edilmesi gerekilen durumlar nelerdir sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Ev ortamında bronşite iyi gelecek önlemler alabilirsiniz. 

Çocuğunuzun nefes alışverişi yapmış olduğu havanın temizlenmesi için odaların sık sık havalandırılması gerekir. 

Hastalığın artmış olduğu dönemlerde çocuklarınızı kalabalık ortamdan uzak tutun. Kreş, okul gibi yerlerden uzaklaştırın. 

Çocuğunuz sigara içilen bir ortamda bulunmasın ve pasif içici kesinlikle olmasın. Aynı şekilde çocukların yanında parfüm tarzı kimyasalları da kullanmayın. 

Bebeklerin gelişimini sağlayan ilk 6 ayda anne sütü verilmelidir. Anne sütü bebeklerde bağışıklık kazanılması için çok önemlidir. 

Evinizin temizlenmesi ve temizlik kurallarına dikkat edilmesi de önemlidir. Ev içerisinde grip olan bireyler çocuk ve bebeklerden mümkün olduğunca uzak durmalıdırlar. 

Çocukların sağlıklı beslenmesine dikkat edilerek, bolca sıvı tüketimini gerçekleştirmelisiniz. Aile bireylerinin de bronşit rahatsızlığı ve önlemleri hakkında bilinçlenmesi gerekli durumlardan birisidir. 

Bronşit Öksürüğüne Ne İyi Gelir? 6 Mucizevi Tarif! 

Bronşite ne iyi gelir sorusunun cevabını doğal 6 yol ile vereceğiz. Bitkisel ve doğal yollar hastalandığında çokça tercih edilir. Bitki çayları olsun, sağlıklı besinler ile yapılan tarifler olsun oldukça rağbet görmektedir. 

Hastalıklarda ilaç tedavisi yapılsa bile uzman doktora danışılarak verdiğimiz tariflerden siz de faydalanabilirsiniz. Bronşit tarzı rahatsızlıklar özellikle öksürük belirtisi göstereceği için, doğal yollar ile desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. 

1- Hardal Yağı 

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (7)
Bronşite Ne İyi Gelir? Mucizevi 6 Tarif!

Bronşite ne iyi gelir dendiğinde evde bulunabilecek çözümlerden ilki hardal yağıdır. Hardal yapını aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Ulaşımı kolay sağlayacağınız yağın uyarıcı bir etkisi bulunur. 

Kullanıldığında karaciğerdeki safrayı uyarır ve iştah arttırıcı etkiye sebebiyet verir. İştah arttırıcılığının yanı sıra bronşitte de kullanılan hardal yağı, sıklıkla başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır. 

Bronşitte akciğerde oluşan ve meydana gelen tıkanıklık çok rahatsız edici olur. Bu tıkanıklığın açılması ve rahatlaması için, hardal yağını kullanabilirsiniz.

Hardal yağı ile yapacağınız göğüs masajı, tıkanıklığı açmak da yardımcı olacaktır. Hardal yağı kullanımının sonrasındaki rahatlamayı hissedebileceksiniz.  

2- Zencefilli Bal ve Limon 

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (3)

Bronşite ne iyi gelir sorusunun cevabında zencefil sıklıkla verilen cevaplardandır. Zencefil her derde deva olması ile bilinir. Zencefil tariflerini öksürük nasıl geçer sorusunun ardından da almak mümkündür.  

Öksürüğe iyi gelecek olan zencefil bal ile tarif haline geldiğinde bronşite iyi gelen tarif haline gelir. Zencefil, limon ve ballı bir bitki çayı rahatlatacaktır. Öksürüğe çözüm için çay haricinde macun yapımı ile de tedavi yolu oluşturabilirsiniz.  

Balın içerisine zencefil karıştırarak macun haline getirdikten sonra her sabah ve yatarken her akşam bir tatlı kaşığı tüketim gerçekleştirirseniz öksürüğün geçtiğini gözlemleyeceksiniz.  

3- Soğan 

Bronşite ne iyi gelir sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise soğandır. Soğanın doğal antibiyotik olduğunu bilmekteyiz. Doğal antibiyotik olan besin birçok yolda ve birçok rahatsızlık tedavisinde kullanılmaktadır. 

Soğanı bronşitte de öksürük kesmek için ve belirtilerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Kesmiş olduğunuz çeyrek soğanı, kaynatarak suyunu çıkarın.  

Suyun tüketilmesi sonrasında gözlemlenen belirtiler hafifleyecektir. Belirtilerin hafiflemesinin dışında da soğan suyu balgam söktürücü etki de görecektir. 

4- Lavanta Yağı ve Okaliptus 

Bronşite iyi gelecek besinler ve tarifler arasında lavanta yağı da yer alır. Lavanta yağının faydaları çok olduğu gibi geniş bir yelpazede de kullanım şansını sunar. 

Bronşite ne iyi gelir sorusunu cevaplandırmaktayız. Bronşitte lavanta yağını bir diğer yağdan destek alması ile beraber kullanmaktayız. Okaliptus ve lavanta yağı bronşite iyi gelecek tariflerdendir.  

Göğse lavanta yağı ve okaliptus yağı ile yapılacak masaj sonrası rahatlama hissi gelecektir. Göğsünüz bir hafiflik kazanacak ve rahatlayacaktır. Yağlar ile yapacağınız masaj sonrasında yağları biraz üzeri peçete le kapalı bir şekilde bölgede bekletmelisiniz. 

5- Karabiberli Tarif 

hederaguncel-bronsite-ne-iyi-gelir (6)

C vitamini açısından güçlü olan karabiber birçok yemek tarifi içerisinde kullanılmaktadır. Yemeklerin içerisinde sıklıkla kullanılan baharat çeşidi, bitkisel çay ve tarifler içerisinde de sıklıkla yer alır. 

Karabiber kullanımı sindirim sisteminde rahatlığa sebep olarak koruyucu etkide de bulunur. Bronşit rahatsızlığındaki görev ise, nefes almada yaşanan zorluğu yenmektir.  

Karabiberi bal ile karıştırdığınızda isterseniz çay şeklinde, isterseniz de macun şeklinde tüketim sağlayabilirsiniz. Hazırlanan tarif boğazın rahatlamasını sağlayacak ve göğüste de bir rahatlığa sebebiyet verecektir. 

6- Zerdeçal  

Bronşite ne iyi gelir dendiğinde zencefil kadar önem taşıyan ve etki gösteren bir diğer besin ise zerdeçaldır. Zerdeçal zencefil kadar önemli etkilere sahiptir. Bağışıklık güçlendirme ve öksürüğe iyi gelmesi ile bilinen zerdeçal birçok tarifin içerisinde yer alır. 

Boğaz ağrısı için de kullanılan zerdeçal, toz hali ile de tüketimi sağlar. Tarifte; 1 çay kaşığı zerdeçal ile bal karıştırılır. İçerisine karabiber de eklenerek daha etkili bir tarif oluşturulabilir.   

Bronşite ne iyi gelir? 

İki ayrılan hastalık; kronik gerçekleştiğinde tam geçme süresi tahmin edilemez ve farklılıklar gösterebilir. Akut bronşit ise; grip ve soğuk algınlığı virüsünün başrolde bulunduğu bir çeşittir. 

 • Zerdeçal 
 • Karabiber tarifi 
 • Lavanta yağı ve okaliptus 
 • Soğan 
 • Zencefilli bal ve limon 
 • Hardal yağı 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bronşite Ne İyi Gelir? Mucizevi 6 Tarif!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!