USD32,59
EURO34,82
JPY0,211700
RUB0,350100
GBP40,52
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.505,21
BTC64.496,85

10 Soruda Harika Avcı Hakkında Bilinmeyenler

harika-avci
Harika Avcı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harika Avcı aldığı kilolar, maddi zorluklar ve hastalığı sebebiyle son dönemlere damgasını vuran eski Yeşilçam oyuncularından biridir. Zengin sevgilileri ile gözler önünde olan harika Avcı eski hali şu an bambaşka biri şeklinde karşınıza çıkmıştır. Uzun süredir gözlerden ırakta olan ünlü sanatçının ortadan kaybolduğu ve öldüğü yönünde iddialar sevenleri tarafından araştırma konusu haline gelmiştir. Bu şekilde gündemde kalmayı başaran Avcı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler aşağıdadır.

Harika Avcı Kimdir? Hayatı Hakkında Bilinmeyenler

harika-avci

Avcı 1960 2 Şubat tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Sabriye Ocak’tır. Bunun yanında;

 • İlkokul sonrası orta okula gitmemiştir. Yani okulu bırakmıştır.
 • Gerçek adı Nermin Ocak’tır.
 • Ardından 11 yaşında tütün fabrikasında annesi ile beraber işçi olarak çalışmaya başlamıştır. Dolayısıyla Nermin Ocak hikayesi tıpkı oynadığı filmlerdeki gibi şekillenmeye başlamıştır. 
 • Kısa süre sonra Gazinocu Nuri Bey ile tanışmak için reklam ajansına gider. Böylelikle film ve sahne serüveni başlamıştır. Bir hafta içinde adı ışıklı tabelada yerini almıştır. 
 • Ayrıca 1980 yıllarına hem güzelliği hem de sesiyle damga vuran isimlerden biri olmuştur. 16 albümü bulunmaktadır. Prodüktörlüğünü Gülden Karaböcek’in kocası Atilla Alpsakarya yapmıştır. (Atilla Alpsakarya 3 Kasım 2008 yılında vefat etmiştir.)
 • Birçok filmi de vardır. 
 • Bu zamana kadar sürekli zengin sevgilileri ile gündemden düşmeyen isimler arasında yerini almıştır. 
 • Tıp Fakültesi öğrencisi İranlı biri ilk sevgilisi olmuştur. 

1 – Harika Avcı Evli mi? 

harika-avci

Ünlü sanatçı gündemden düşmeyen en önemli konularından biri de zengin ve varlıklı sevgililerinin olmasıdır. İşte bu zamana kadar ünlü sanatçının sevgilileri şunlardır; 

 • İlk sevgilisi Ege Üniversitesi’nde tıp fakültesi okuyan İranlı biridir. 
 • Şöhret olduktan sonra ilk sevgilisi Türk Halk Müziği seslerinden Ahmet Özhan’dır. 
 • Ardından Kuveytli iş adamı Bedii Cihaner ile tanışır. Bu kişi de ünlü iş adamlarından biridir. 
 • Sonrasında futbolcu Rıdvan Dilmen ve Ayhan Akbin hayatına girer.
 • Ardından Sezercik karakterini canlandıran Sezer İnanoğlu ile sevgili olur.
 • Sonrasında Reha Süren, Onno Tunç, Bedri Deren ile sevgililik yaşar. 
 • İş insanı Dikran Masis (Nükhet Duru eski eşi) ve müzisyen Onno Tunç ile sevgili olur.
 • FEDAN, Bedri Deren ve oyuncu Cem Özer ile Mustafa Çağlar gibi isimler de sevgili listesinde bulunmaktadır. 

Ayrıca sevgilisi Reha Süren onu Londra’ya lady’lik okuluna gönderir. Ünlü sanatçı sırayla İngiltere, Fransa ve Amerika’da lady hayatı yaşar. Bu aşk sadece 1 yıl sürmüştür. Ardından Kadir Aksu ile 8 yıl süren beraberlik yaşar. Bu aşktan geriye Emirgan’daki köşk kalır. 

Bunlara ek olarak 1980 yıllarına seksi yıldız damgasını vurmayı da başarmıştır. Ayrıca 16 albüm çıkarmasına yardımcı olan ve prodüktörlüğünü yapan kişi ise Gülden Karaböcek’in eski eşi Atilla Alpsakarya’dır.

Diğer yandan kendisinden tam 20 yaş küçük olan hem menajeri hem de yazılımcı sevgilisi İbrahim Öztürk ile 2009 14 Şubat tarihinde evlenmiştir. Daha önceleri iki defada boşanma davası açıp vazgeçmiştir. Ancak 2015 25 Ocak tarihinde ise yine boşanma davası açmıştır. 

2 – Hayatını Değiştiren Kilit Olay Nedir?

harika-avci

Nermin Ocak yani Avcı bir gün annesi ile beraber Kemeraltı Çarşısı’na gezmeye gider. Burada tesadüfen Ahmet Gül ile karşılaşır. Ahmet Bey ona iş teklifinde bulunur ve sekreteri olmasını söyler. Ünlü sanatçı bu teklifi hemen kabul eder. 

Kısa zaman içinde Gazinocu olan Nuri Bey reklam işi için ajansa telefon açar. Telefona cevap veren sekreter Avcı’ya Nuri Bey, sesinin güzel olduğunu söyleyip iş konusunda teklifte bulunur. Birkaç gün içinde Nermin Ocak Nuri Bey ile tanışır. Artık bu saatten sonra yani bir hafta içinde Avcı‘nın ismi ışıklı tabelalara yazılmıştır. 

Bütün bu olaylar sürecinde Harika Avcı estetiksiz hali de geride kalmıştır. Yani Onur Erol burun ve göğsünü, kilosunu Muzaffer Kuşhan ve imajını ise Erol Atar (fotoğrafçı) değiştirir. Ayrıca adını da Gönül Yazar “Harika” olarak değiştirir. İşte bu şekilde Nermin Ocak, “Harika” olarak yerini sahnelerde almaya başlar.

3 – Harika Avcı Kaç Yaşında? 

2 Şubat 1960 tarihinde doğduğunu bilirseniz bu hesaplamaya göre şu an 63 yaşında olduğunu da kestirebilirsiniz. Bunun yanında ünlü oyuncu İzmir’de doğmuştur. Özellikle 1980 yıllarının unutulmayan isimlerinden biridir. Ancak şu anki hali ve durumu bugün konuşulmasında önemli etken olmuştur. 

4 – Harika Avcı Hastalığı Nedir? 

harika-avci

Avcı’nın rahatsızlığı sirozdur. Yani karaciğer yağlanması ve iltihaplanması ile hasarına bağlı bir sorundur. Dolayısıyla karaciğeri, kanın pıhtılaşmasını ve besinlerin emilimini yerine getirmediği için farklı sağlık sorunları meydana gelmiştir. 

2022 yılında bu hastalığa yakalanan ünlü sanatçı ve oyuncu bir süredir hastanede tedavi görmektedir. Ancak tedaviyi reddetmesinden ötürü hastalığı ilerleme göstermiştir. Bu konuda son durumu hakkında da net bir bilgi bulunmamaktadır. Ortadaki tek şey sağlık durumunun iyi olmadığıdır.

5 – Harika Avcı Çocuğu Var mı? 

Harika Avcı’nın kaç çocuğu var? Net bilgi olmamakla beraber manevî oğlu ve ölen kızı, yazan bilgiler arasındadır. Kızı 20 yaşında vefat etmiştir. Harika Avcı kızı neden öldü diye merak edenler evinin silahlı saldırıya uğramasından kaynaklandığını dile getirmiştir. 

6 – Harika Avcı’nın Şimdiki Hali Nasıl?

harika-avci

Uzun süredir ekran ve sahnelerden uzak kalan, 1980 yıllarının seksi yıldızı Harika Avcı’nın son hali hayranlarını oldukça üzmüştür. Çünkü maddi sıkıntılar ve hastalıkla uğraşan oyuncu, son dönemlerde kilo sorunundan kurtulmak için bıçak altına yatmıştır. Haliyle de magazin gündeminde yerini almıştır. 

Bunun yanında parasız kalması ve bodrum katında kötü halde bulunması da gündemden düşmeyen konular arasındadır. Alkol sebebiyle kira desteğinin kesilmesinin ardından kayıplara karışmıştır. Hatta bunun üstüne Seyhan Soylu’nun, Avcı’nın ekrana çıkmasına bağlı olarak ona 20 bin dolar ve ev teklif ettiği de gündemdeki konular arasında yerini almıştır. 

Sinema ve şarkıcılık kariyerinden geriye hiçbir yatırım bırakmayan sanatçının maddi ve manevi anlamda çöküşünün olduğu söylenmektedir. Bodrum katından çıkarılıp, deniz gören bir daireye abisi ile yerleştirilmiştir. Ardından yine sarhoş olduğu haberleri patlak vermiştir. Bu aynı zamanda sağlığını da olumsuz etkilemiştir. 

Bütün bunlara ek olarak Umudum Olur musun? Derneği tarafından ayda 5 bin lira da destek (devlet) sağlanmıştır. Ancak gururu sebebiyle bunu da reddetmiştir. Dolayısıyla kira yardımı da kesilmiştir.

7 – Harika Avcı Öldü mü? 

harika-avci

Kira yardımının kesilmesinden sonra kayıplara karışan Avcı’nın nerede olduğu bilinmemektedir. Bu olay medyaya öldüğü doğrultusunda yansımıştır. Yani medyada Harika Avcı kaç yaşında öldü ya da öldü mü gibi haberler çıkmıştır. 

Bugün bunlara sert şekilde cevap veren ünlü sanatçının açıklamaları şu doğrultudadır. Aklının başında olduğu, dönemin en iyi seslerinden ve en büyük servetinin sesi olduğu, aynı zamanda reyting için onu kullananlara kırıldığını ifade eden söylemlerde bulunmuştur. 

8 – Harika Avcı Kemal Sunal Filmi Hangisidir? 

harika-avci

1978 yılında Yeşilçam, Kemal Sunal filmleri ile zirveye çıkarken bir yenisi daha eklenmiştir. İyi Aile Çocuğu… Harika Avcı ile Kemal Sunal’ın tezat karakterleri filmde yan yana gelmiştir. 

Konu tek yumurta ikizi olan kardeşlerin farklı ortamlarda yetişmesi şeklinde başlar. Biri oldukça mütevazi biri ise deyim yerindeyse terör estiren kişi olarak karşınıza çıkar. Bir gün ikisinin yollarının aynı yerde kesişmesi sürecinden sonra olaylar gelişmektedir. Filmde dikkat çeken diğer isim ise Oya karakteridir. Yani ünlü oyuncu Harika Avcı’nın eski hali takipçilerini şu anki durumu ile kıyaslama içine sokmuştur. 

9 – Harika Avcı Filmleri Hangileri?

harika-avci

Hem sesiyle hem de oyunculuğu ve güzelliği ile 80li yılların unutulmaz seksi yıldızı Avcı’nın başarılı şekilde oynadığı film listesi şöyledir; 

10 – Harika Avcı Albümleri Hangileri? 

harika-avci

Oyunculuğunun yanında billur sesi ile yıllarca kulakların pasını silen değerli sanatçı birçok albüme imza atmıştır. Hala günümüzde bile popülerliğini koruyan ve hayranlarının dinlediği şarkı listesi şöyledir;

Sıkça Sorulan Sorular

Nermin Ocak ismiyle pek duymadığınız Harika Avcı hayatına dair özel ve genel bilgiler yukarıda verilmiştir. Ayrıca sorular üzerinden de merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

1 – Harika Avcı Kaç Kez Evlendi? 

3 kez evlenip ilk evliliği 1980 tarihinde Rıdvan Dilmen iledir. Bu evlilik 1982 tarihinde bitmiştir. Sonra 1983 yılında Sezercik karakteriyle bildiğiniz Sezer İnanoğlu ile ikinci evliliğini yapmış ve 1986 yılında bu da bitmiştir. Üçüncü evliliğini ise 14 Şubat 2009 yılında İbrahim Öztürk ile yapmıştır.

2 – Harika Avcı Nerede Oturuyor?

Ünlü oyuncu ve sanatçı, Onur Akay bilgilerine göre İstanbul Kartal’da bulunan bir pansiyon odasında hayatını devam ettirmektedir. 

3 – Acı Dünya Filminde Kiminle Başrol Paylaştı? 

Bu filmde Tarık Akan ile başrol oynamıştır. Ayrıca film 1986 yapım olup yönetmenliğini ise Ümit Efekan üstlenmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
10 Soruda Harika Avcı Hakkında Bilinmeyenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!