USD32,61
EURO34,79
JPY0,212100
RUB0,350900
GBP40,46
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.418,67
BTC66.506,68

Gönül Dağı’nın Oyuncusu Berk Atan Hakkında 6 Bilmeniz Gereken!

berk-atan
Berk Atan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berk Atan, son yıllarda sergilemiş olduğu oyunculuğu ile kısa zamanda kendinden söz ettirmeyi başaran bir sanatçıdır. Oynadığı dizilerle ve filmlerle adını sanat dünyasına duyuran Atan, yeteneği ile geleceği parlak bir sanatçı olduğunu herkese kanıtlamıştır. Ayrıca ünlü oyuncu almış olduğu ödüller ve muazzam yeteneği ile seyircilerin kalbine taht kurmayı başarmıştır. 

Ünlü Oyuncu Kimdir? Nerelidir?

berk-atan

Atan, 26 Ekim 1991 yılında İzmir Bornova’da dünyaya gelmiştir. Berk Atan kaç yaşında? 32 yaşında olan ünlü oyuncu liseyi Sıdıka Rodop Lisesi’nde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde ise Halkla İlişkiler Bölümünü bitirerek mezun olmuştur. Aynı zamanda Atan Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Ünlü oyuncu 11 yaşında futbola başlamış ve 17-18 yaşlarında iken Altay futbol takımında kalecilik yapmıştır. Daha sonrasında ise modellik yapmaya başlamıştır.

2011 yılında Best Model Of Turkey ile gelecek vadeden manken seçilmiştir. Peki, 2012 yılında yapılan Best Model Of Turkey yarışmasının kazananı Berk Atan oldu mu merak edilenler arasında yer aldı. Ayrıca ünlü oyuncu 2012 yılında yapılan Best Model Of Turkey yarışmasında 1. Olmuştur. Böylelikle adını daha geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır.

Berk Atan Ailesi Kimdir?

berk-atan

Ünlü oyuncunun anne tarafı Boşnak’tır. Babası eski bir futbolcudur. Ailesinde ise birçok profesyonel futbolcu bulunmaktadır. Atan, ailenin tek çocuğudur. Ayrıca Berk Atan annesi Hülya Atan, babasının adı ise Metin Atan’dır. 

Çok güzel bir aileye sahip olduğunu dile getiren Atan, anne ve babasıyla arkadaş gibi olduklarını dile getirmiştir. Aynı zamanda ünlü oyuncu eski manken Ebru Destan’ın yeğenidir. Berk Atan alevi mi, son zamanlarda gündeme gelen bu konu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak sosyal hayatı ile gündeme gelen bir sanatçıdır.

Berk Atan Ask Hayatı Nasıldır?

berk-atan

Berk Atan eşi yoktur. Bekar olan ünlü oyuncu geçtiğimiz yıl Selin Yağcıoğlu ile beraberdi. Berk Atan Selin Yağcıoğlu çifti ilişkilerini bitirme kararı almışlardır. Bir dargın bir barışık aşk yaşadığı Selin Yağcıoğlu’ndan ayrılan Atan, gönlünü kendinden 7 yaş küçük olan Çağla Boz’a kaptırmıştır. Ayrıca Berk Atan sevgilisi Çağla Boz ile ilişkilerini, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla ilan etmişlerdir.

Yakın zamanda ise ünlü oyuncunun adı, TRT’de yayınlanmakta olan Gönül Dağı dizisindeki set arkadaşı Sude Zülal Güler ile anılmaktadır. Ancak ünlü oyuncu ile ilgili medyada çıkan haberlerin doğru olup olmadığı ise merak konusudur.

Sevilen Sanatçı Berk Atan Oyunculuk Hayatına Nasıl Başladı?

berk-atan

Atan, 2013 yılında oyunculuğa başlamıştır. Mahşer-i Cümbüş Tiyatro ekibinde Dilek Çelebi’den oyunculuk dersleri almıştır. Ünlü oyuncu oyunculuğa ilk olarak 2013 yılında Herşey Yolunda Merkez dizisi ile adım atmıştır. Diğer yandan ise Altındağlı, Dayan Yüreğim ve Cennet’in Gözyaşları dizilerinde yer almıştır.

Son projesi ise TRT ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisinde Taner karakterine hayat vermektedir. Sevilen oyuncunun oynamış olduğu diziler ve filmler ise şu şekildedir;

 • 2013 – Altındağlı
 • 2015 – Güneşin Kızları
 •  2016 – Tahin Pekmez
 • 2017 – Dayan Yüreğim
 • 2017 – Cennet’in Gözyaşları 
 • 2020 – Gönül Dağı

Ünlü Oyuncunun Oynadığı Diziler Nelerdir? Berk Atan Hangi Karakterleri Canlandırmıştır?

berk-atan

Çok severek ve beğenilerek takip edilen ünlü oyuncu Atan’ın, son zamanlarda adından söz ettirmeyi başardığı pek çok proje bulunmaktadır. İşte, ünlü oyuncunun oynadığı diziler ve canlandırdığı karakterler şoyledir;

 •  Güneşin Kızları; dizide Savaş Mertoğlu karakterine hayat vermektedir. Dizide kız arkadaşı Melisa’nın ortadan kaybolması ile birlikte tüm şüpheler Savaş’a çevrilmiştir. Bu yüzden Savaş’ın hayatı tepetaklak olmuştur.
 •  Dayan Yüreğim; dizide Atıf Şanal karakterini hayat vermektedir. 20’li yaşlarda olan yakışıklı, karizmatik, deli dolu birini canlandırmaktadır. Atıf’ın hayatı Selim’in kaza geçirmesinden sonra ikiye ayrılmaktadır. Bir süre ortalıkta görünmeyen Atıf, dosya kapandıktan sonra Selim’in ablası Seray’a aşık olmasıyla olaylar başlamaktadır.
 • Cennet’in Gözyaşları; dizide Selim Arısoy karakterine hayat vermektedir. Genç yaşta iş alanında önemli başarılara imza atmış bir adamı canlandırmaktadır. Sakin bir yapısı olması ile birlikte giyim kuşama önem veren bir karakterdir.
 •  Gönül Dağı; ünlü oyuncu bu dizide Taner karakterini canlandırmaktadır. Taner hayallerinin peşinden koşan ve yıllarca Dilek’e aşık adamı oynamaktadır. Aynı zamanda mucitliğe önem veren bir karakterdir.
 • Herşey Yolunda Merkez; oyuncu bu dizide Selçuk Demircioğlu karakterine hayat vermektedir. Ünlü oyuncu Polis Meslek Yüksekokulu polis öğrencisidir. Babasının şehit olması ile bu mesleği seçmesini konu almıştır. Dizide Yasemin karakterine aşıktır ve onunla evlenecektir.
 • Tahin Pekmez; filmin konusu, evlilik öncesi sevgilisi tarafından terk edilen genç bir kadını konu almaktadır. Düğün başlarından kurtulmaya çalışan kadının yaşadığı birbirinden komik olayları anlatmaktadır. Atan başrol oyuncusu olarak dizide  boy göstermiştir.
 • Altındağlı; ünlü oyuncunun rol aldığı bu dizi, bir mafya patronunun suç, şiddet, adalet, aile, dostluk kavramları arasındaki dengeyi sağlama mücadelesini konu almaktadır.

Ünlü Oyuncunun Aldığı Ödüller Nelerdir?

berk-atan

Atan’ın pek çok kategoride ödül aldığı bilinmektedir. Ünlü oyuncu sergilemiş olduğu üstün yeteneği ile herkesi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. İşte, son zamanlarda sanat dünyası içinde kendine hayran bırakan Atan’ın aldığı ödüller!

 • 2011 – Best Model Of Turkey – Gelecek Vaat Eden Manken ödülü
 • 2012 – Best Model Of Turkey – Birincilik ödülü
 •  2012 – Best Model The World – Birincilik ödülü
 •  2015 – KTÜ Medya Ödülleri – Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncusu ödülü
 • 2016 – Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yılın Enleri – En İyi Erkek Oyuncu ödülü

Sık Sorulan Sorular 

Ünlü oyuncu Atan hakkında merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Bu sorulardan bazıları ise şöyledir;

1 – Berk Atan Kimdir ve Nerelidir?

Ünlü oyuncunun babasının ailesi Bosna göçmeni olarak bilinmektedir. Atan, İzmir’de doğup büyümüştür. Aynı zamanda oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a gelmiştir. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyuncu bölümünden mezun olmuştur.

2 – Atan Ne Kadar Kazanıyor?

Ünlü oyuncunun oynamakta olduğu Gönül Dağı dizisinden bölüm başı 20 bin TL ile 40 bin TL arası kazancının olduğu bilinmektedir.

3 – Berk Atan Hangi Liseden Mezun?

Çok iyi bir çocukluk geçirdiğini dile getiren Atan, gerek hayatı ile gerekse oyunculuk yeteneği ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Ünlü oyuncu liseyi Sadıka Rodop lisesinde okumuştur. Daha sonra Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. 

4 – Berk Atan Nasıl Ünlü Oldu?

Ünlü oyuncu 2012 yılında katıldığı Best Model Of Türkiye yarışmasında birincilik alarak adını duyurmayı başarmıştır. Sonrasında işte çeşitli projelerde rol almıştır.

5 – Atan Kimin Akrabası?

Geniş hayran kitlesine sahip olan ünlü oyuncu Atan, eski manken Ebru Destan’ın yeğenidir. Ünlü oyuncu aynı zamanda bir dönem Beşiktaş forması giyen Çağdaş Atan’ın da kuzenidir. 

6 – Atan’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler Nelerdir?

2012 yılında katıldığı Best Of Model Türkiye yarışmasında 1. olan Atan, her şey Yolunda Merkez dizisiyle oyunculuğa başlamıştır. Ünlü oyuncu ayrıca, Dayan Yüreğim, Cennet’in Gözyaşları, Tahin Pekmez, Güneşin Kızları gibi projelerde rol almıştır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Gönül Dağı’nın Oyuncusu Berk Atan Hakkında 6 Bilmeniz Gereken!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!