USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

Halka Arz Takvimi Açıklandı! İşte 2023 Listesi!

halka-arz-takvimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halka arz takvimi şirketler açısından önemli bir tablodur. Şirketlerdeki borç sermaye oranlarında olumlu etkiler yaratan bir sistemdir. Ayrıca organize olmuş, şeffaf düzenli ve güvenilir çalışan bir piyasa üzerinden sermaye kazanma olanağı sunmaktadır. Halka arz, hisse senetlerini satışa çıkaran bir şirketin diğer tüm yatırımcılara hissedar olma avantajını sağlama durumudur.

Halka arz takvimi, şirketler ve varlıklarının paylar halinde satışa çıkarılması büyümek isteyen şirketler için önemli bir faaliyettir. Bu nedenle finansal açığı olanlar içinse borçlanmaya başvurmadan borçlarını ödeyebilmesi adına halka arz edilmektedir. Yatırımcılar böylelikle hisse senedi aracıyla borsada faal şirketlere yatırımda bulunmaktadır.

Halka Arz Takvimi Listesi ve Halka Arz Şartları Nelerdir?

halka-arz-takvimi
Halka Arz Takvimi

Çağrı ve ilan yöntemiyle yapılan halka arz işlemi hisse senetleri satışında kullanılmaktadır. Ayrıca Halka arz takvimi ve yöntemleri ilk olarak 3 Nisan 2012’de düzenlenmiştir. Bunun yanında Sermaye Piyasası Kurulu araçlarının halka arzında satış yöntemlerine ilişkin esaslar tebliği ile düzenlenmiştir. Bu nedenle Bir şirketi halka arza yönlendiren bazı koşullar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Finansman kaynağı,
  • Likidite,
  • Yurt içi – yurt dışı tanıtım,
  • Kurumsallaşma,
  • İkincil halka arz olanağı,
  • Kredibilite,
  • Küreselleşme

1 – Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Tic. A.Ş.

Enerji sektörü, turizm sektörü, sigorta ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirkettir. Ayrıca ilk yatırımını 1965 yılında madencilik sektöründe yapmıştır. Bu nedenle Ercan Şirketler Topluluğu Türkiye’nin önde gelen grup şirketlerinden biridir. Halka arz takvimi listesinde yer alan halka arz sonuçları;

Halka Arz Edildiği Tarih11 – 12 Mayıs
Halka Arz Fiyatı, Aralığı42,80 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay72 milyon 326 bin 119 Lot
Ek Pay14 milyon 465 bin 223 Lot

2 – Halka Arz Takvimi – Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin markası olan Kayseri Şeker 66 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Bununla birlikte sağlıklı ve güvenli gıda üretimi için sorumluluk bilinci taşıyan ve bu özveriyle çalışan bir şirkettir. Ayrıca dünyanın en büyük markalarıyla işbirliği içerisinde olarak yoluna devam etmektedir. Bu nedenle 2023 yeni halka arzlar olarak şirket adını halka arz takvimi listesine yazdırmıştır.

Halka Arz Edildiği Tarih10 – 11 – 12 Mayıs
Halka Arz Fiyatı, Aralığı16,27 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay106 milyon Lot
Aracı Olan KurumGedik Yatırım Men. Değ. A.Ş.

3 – 2023 Halka Arz Olacak Şirketler; BigChefs

halka-arz-takvimi

2007 yılında Ankara’da ilk adımlarını atmış bir şirkettir. Bunun yanında Türkiye’ye ait yöresel yemekleri ve Dünya kültürüne ait seçkin lezzetleri müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca Türkiye ve Dünya genelinde 60’ı aşkın şubesi ile hizmet vermektedir. Son olarak sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte ismini halka arz takvimi listesinde de duyurmuştur.

Halka Arz Edildiği Tarih3 -4 -5 Mayıs
Halka Arz Fiyatı, Aralığı22,50 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay34 milyon Lot
Ek Pay3 milyon Lot

4 – CWENE Halka Arz Takvimi Değerleri

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. 2010 yılında kurulmuştur. Bu yüzden enerji üretim sektöründe faaliyet göstermektedir. Ayrıca şirket Avrupa ve Türkiye’de güneş paneli üretim firması olarak büyük başarı elde etmiştir. Bu nedenle başarılı şirket üreten güçlü Türkiye sloganıyla ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmaya devam etmektedir. Halka arz takvimi listesinde yer alan bilgileri;

Halka Arz Edildiği Tarih26 -27 -28 Nisan
Halka Arz Fiyatı, Aralığı108,60 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay25 milyon Lot
Ek Pay5 milyon Lot

5 – GRTRK ( Graınturk Tarım A.Ş.)

halka-arz-takvimi

GRTRK şirketi 2014 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Bununla birlikte tarımsal emtia ticareti alanında faaliyetler yapmaktadır. Ayrıca şirket depolama ve pamuk işleme tesisleri ile ilerlemektedir. Bu nedenle tarımsal emtianın büyük kısmının alım satımını ve işlenmesini gerçekleştiren bir şirkettir. Bu sayede bölgenin kalkınmasına, un yem ve tekstil sanayisinin yıllık ihtiyaç arzına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

GRTRK Halka arz takvimi içerisinde;

Halka Arz Edildiği Tarih18 -19 Nisan
Halka Arz Fiyatı, Aralığı17,60 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay25 milyon Lot
Aracı Olan Kurumİnfo Yatırım Men. Değ. A.Ş. olarak yer almaktadır.

6 – EUPWR ( Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş.

38 bin metre karelik bir üretim alanında faaliyet göstermektedir. Bu sebeple deneyimli, çözüm odaklı mühendis ekibiyle elektrik sistemleri için ürünler tasarlamakta geliştirip üretmektedir. Bu nedenle ürettiği ürünler uluslararası standartlara uygun olup, laboratuvar testlerinden geçirilmektedir. Ayrıca şirketin enerji kuruluşları Türkiye ve yurt dışı projelerinde de uzmanlaşmıştır.

SPK halka arz takvimi listesinde şu değerlerle yer almaktadır;

Halka Arz Edildiği Tarih12 -13 -14 Nisan
Halka Arz Fiyatı, Aralığı40,60 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay50 milyon Lot
Ek Pay10 milyon Lot

7 – CVK Halka Arz (CVK Maden İşl. San. ve Tic. A.Ş.)

halka-arz-takvimi

%100 yerli sermaye ile kurulmuş olan işletmelere sahiptir. Bu nedenle Türkiye’nin en yüksek kalitede krom kurşun çinko bakır gibi cevherlerini üretmekte ve maden faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca Altın üretimi için ise AR-GE ile çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. Son olarak Bu hafta halka arz olacak şirketler olarak aratılan şirket Halka arz takvimi listesinde yer almaktadır.

Halka Arz Edildiği Tarih6 -7 Nisan
Halka Arz Fiyatı, Aralığı105,00 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay8 milyon 400 bin Lot
Aracı Olan KurumTera Yatırım Men. Değ. A.Ş.

8 – KOPOL ( Koza Polyester San. ve Tic. A.Ş.)

Gaziantep’te 2012 yılında kurulan Akınal ailesine ait bir şirkettir. Ayrıca Türkiye’nin 2. Kontinü polimerizasyondan polyester üreten şirketidir. Bu nedenle Elyaf üretiminde Avrupa üzerinde en büyük kapasitelerden birine sahiptir. Bunun yanında KOPOL 2013 yılında üretim faaliyetlerine başlamıştır. Bu nedenle geniş bir üretim kapasitesine sahip olan şirket yeni halka arz olacak hisseler ile halka arz takvimi içerisinde yer almaktadır.

Halka Arz Edildiği Tarih5 -6 -7 Nisan
Halka Arz Fiyatı, Aralığı24,50 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay44 milyon 390 bin Lot
Aracı Olan KurumGaranti Yatırım Men. Kıy. A.Ş.

9 – EKSUN

halka-arz-takvimi

Eksun Gıda Tar. San. ve Tic. A.Ş. 1996 yılından itibaren 3 fabrikada üretim yapmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin lider un üreticilerinden biri olan şirket yaklaşık 96.000 metrekare açık ve kapalı alanlara sahiptir. Ayrıca Sinangil gibi markalar eşliğinde ürünlerini tüketicinin beğenisine sunmaktadır. Son olarak Halka arz takvimi 2023 listesinde yer alan şirketlerden biridir.

Halka Arz Edildiği Tarih15 -16 -17 Mart
Halka Arz Fiyatı, Aralığı48,90 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay20 milyon 42 bin 502 Lot
Aracı Olan KurumYapı Kredi Yatırım Men. Değ. A.Ş.

10 – AKFYE

Akfen Yenilenebilir Enerji Türkiye’nin en iyi doğal kaynaklarına sahip bölgelerde faaliyet göstermektedir. Bunun yanında çeşitlendirilmiş modern enerji santralleri ile ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunmaktadır. Ayrıca doğal gaza olan bağımlılığın azaltılmasına ilişkin yaptıkları çalışmalar yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırmıştır. Son olarak Halka arz takvimi içerisinde pay ve tarih bilgileri şöyledir;

Halka Arz Edildiği Tarih8 -9 -10 Mart
Halka Arz Fiyatı, Aralığı9,80 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay340 milyon 370 bin 703 Lot
Aracı Olan KurumGaranti Yatırım Men. Kıy. A.Ş.

11 – GOKNR (Göknur Gıda Mad. Enerji İm. İt. İh. Tic. ve San. A.Ş.)

halka-arz-takvimi

2023 yılının halka arz takvimi listesinde yer alan şirket 1993 yılında kurulmuştur. Bunun yanında Türkiye’de yetişen sağlıklı ve lezzetli meyveleri ve sebzeleri, meyve suyu ve püreler haline getirerek çeşitli ürünler sunmaktadır. Böylece sadece meyve sularıyla kalmayıp pastacılık alanında da kullanım sunmaktadır.

Halka Arz Edildiği Tarih1 -2 -3 Mart
Halka Arz Fiyatı, Aralığı11,00 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay79 milyon 250 bin Lot
Aracı Olan KurumYapı Kredi Yatırım Men. Değ. A.Ş.

12 – BVSAN

Çelik ve vinç imalatı sektöründe faaliyet göstermektedir. Ayrıca Ankara ili Sincan ilçesinde kurulu bir fabrikada dünyanın dört bir yanına ihracat yapan sanayi kuruluşudur.  Son olarak SPK halka arz edilecek şirketler olarak BVSAN halka arz takvimi içerisinde yer almaktadır. Borsada yatırım yapılmaktadır.

Halka Arz Edildiği Tarih26 -27 -30 Ocak
Halka Arz Fiyatı, Aralığı31,00 TL
Dağıtım YöntemiEşit
İşlemdeki Pay11 milyon 500 bin Lot
Aracı Olan KurumTera Yatırım Men. Değ. A.Ş.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Halka Arz Takvimi Açıklandı! İşte 2023 Listesi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!