USD32,58
EURO35,07
JPY0,207200
RUB0,392200
GBP41,56
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.452,66
BTC65.610,14

Genç Girişimciler Bu 7 Kritik Noktayı Not Alın!

hederaguncel-genc-girisimciler (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genç girişimciler toplanın! İş hayatında sizin için kritik olabilecek 7 nüansı bir araya getirdik. Size de incelemesi kaldı!

Farklı girişimler beraberinde çeşitli riskleri ve sorumlulukları getirmektedir. Kişisel istekler ve hayaller ise risk ve sorumlulukların boyutunu belirlemektedir.

Genç girişimci olabilmek için gereken şartlar karşılansa da bazı kritik noktaların atlanmaması önemlidir. Öyle ki genç girişimci kredi şartları başta olmak üzere pek çok dikkat çeken konu bu yol üzerinde yer almaktadır.

Genç Girişimciler Hazırsanız Başlıyoruz

Genç girişimciler günümüzde eşsiz fırsatlara erişim sağlıyor! Çağa ayak uydurmayı başaran gençler işlerinin başındaki yerini aldı bile!

Değişen dünya düzeni iş hayatında da pek çok şeyi değiştirmiştir. İhtiyaç duyulan iş kolları, sektörel dağılım ve girişimciler de bu değişimden nasibini almaktadır.

Günümüzde Kosgeb genç girişimci desteği sayesinde pek çok kişi kendi işinin patronu olmaktadır. Farklı sektörlerde yetkinlik sahibi olan gençler bu destekler ile daha emin adımlar ile geleceğe yönelik planlarını yapmaktadır.

Farklı gereksinimleri karşılamayı hedefleyen girişimciler farklı demografik yapıları ile de piyasadaki canlılığı artırmaktadır.

Ancak her işte olduğu gibi girişimcilikte de dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Yüksek maaşlı meslekler arasında yer alan girişimciliğe siz de el atabilirsiniz.

1.Genç Girişimciler: Kendinizi Ve Yeteneklerinizi Keşfetmek

hederaguncel-genc-girisimciler (2)
Genç Girişimciler Bu 7 Kritik Noktayı Not Alın!

Genç girişimciler tez canlılıkları ve dinamik yapıları ile öne çıkıyor. Ama çıkılan bu yoldan ne kadar eminler?

Girişimcilik farklı sorumlulukları ve gereklilikleri beraberinde getirmektedir. Bu nedenle herhangi bir girişime atılmadan önce öz farkındalığın oluşturulması önemlidir.

Farklı istekler ve zevkler yapılacak seçilecek sektörü de doğrudan belirlemektedir. Değişen kişisel eğilimler ve ilgi alanları bu süreçte farklılığı oluşturan en büyük etkendir.

Genç girişimciler bu yola çıkarken öncelikle kendilerini iyi tanımalıdır. Kişinin kendisine SWOT analizi yapması da bu süreçte önemli bir etki yaratacaktır. Bu analiz sayesinde girişimci, kendisine objektif bir pencereden bakarak rotasını daha kolay belirleyecektir.

Yapılan analiz sonucuna göre eksik yönler tamamlanırken; güçlü yönler daha da desteklenmektedir. Böylelikle kurulacak olan işletmenin sağlam temeller ve amaçlar üzerine inşa edilmesi sağlanmaktadır.

2.Planlama Ve Organizasyon Yönetimi

Genç girişimciler için en önemli aşamalardan birisi planlama ve organizasyon becerisi oluyor. Etkin yapılan bir planlama ile az zamanda çok iş yapın!

Genç girişimci şartları karşılandıktan sonra sıra işletmeyi kurmaya gelmektedir. Bunun için ise etkili bir planlama ve doğru bir organizasyon şarttır.

Bir girişimde zamanlama çoğu şeydir. Bu nedenle yapılacak olan işlerde belli bir düzende ve sıra ile ilerlemek oldukça önemlidir. Böylelikle kısa zamanda çok daha fazla aşamanın kat edilmesi sağlanmaktadır.

Planlara bağlı kalınması iş hayatının idamesinde de genç girişimciler için avantajlı bir niteliktir. Doğru bir planlama sayesinde iş hayatı aksamadan akışında ilerleyecektir. Yaşanan aksilikler ise planın akışına bağlı bir çözüme ulaşacaktır.

3.Finansman Kaynaklarının Belirlenmesi

Genç girişimci kredisi çağımızın süper kahramanı! Sermayesiz girişim boş bir buzdolabına benzer. Varlığı ne yazık ki bir işe yaramaz.

Yatırım konusu ne olursa olsun belli bir finansman kaynağının bulunması şarttır. Banka kredisi, önceden yapılan yatırımlar veya birikim fark etmeksizin girişim için bir meblağ ayırılmalıdır.

Genç girişimci destekleri finansman arayışında da yardımcı bir roldedir. Farklı sektörlerde kendisine bir yer edinmeye çalışan girişimciler bu destekleri yakından takip etmektedir.

Unutulmaması gereken bir diğer husus finansman kaynakları üzerinde farklı dönemlerde sıkıntıların olabileceğidir. Bu nedenle her türlü mali gidere karşı hazırlıklı olunmalıdır. Bu nedenle girişime en az zararla maksimum faydayı sağlayacak kaynaklar araştırılmalıdır.

4.Marka Veya İş Tanımını Doğru Yapmak

hederaguncel-genc-girisimciler (4)

Genç girişimciler için en kritik noktalardan birisi iş tanımı oluyor! Uçsuz bucaksız yapılan iş tanımları ilerde ayağınıza dolanmasın!

Günümüzde birçok sektör aktif olarak müşterilerine hizmet vermektedir. Doğru bir kitleye hitap edebilmek için ise yapılan girişimin tanımının doğru yapılması gerekmektedir. Bu şekilde girişim çok daha istikrarlı bir hale gelecektir.

Kosgeb genç girişimci destekleri kişileri çoğu konuda cesaretlendirmektedir. Ayrıca farklı giderleri üstlenen Kosgeb gençlerin bir süre en büyük destekçisi konumundadır. Ancak çerçevesi belirlenmeyen bir girişimin ömrü tartışılmaktadır.

Hayata geçirilecek olan projenin tanımı, amacı ve konusu net bir biçimde belirlenmelidir. Bu sayede ulaşılmak istenen kesime uygun reklam, tanıtım çalışmaları düzenlenmelidir.

5.Girişimi Pazarlamak

Genç girişimciler kendi projenizi pazarlamaya hazır olun! Unutmayın siz inanmazsanız kimse size inanmaz!

Başarılı bir girişimin en büyük destekçisi etkili bir reklamdır. E ne demişler reklamın iyisi kötüsü olmaz. Ama günümüzde diğer markalardan ve işletmelerden sıyrılmak işin en kritik noktasıdır.

Girişim ne olursa olsun rakipler göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle girişim için etkili ve göz alıcı bir pazarlama kampanyası yürütülmelidir.

Genç girişimciler için dijital reklam ve pazarlama ise bulunmaz bir nimettir. Bu nimetten doğru biçimde faydalanmak kısa sürede basamakları çıkmada etkilidir. Özellikle modern reklam ve pazarlama tekniklerinin uygulanması istenen kesime ulaşmada büyük bir yardımcıdır.

6.Girişim Fikri İçin Uygun Ekibi Kurmak

hederaguncel-genc-girisimciler (3)

Girişim ne olursa olsun size uygun bir ekibiniz olsun! Ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var!

Genç girişimci desteği bir yana geliştirilen fikir için oluşturulan ekip çok önemlidir. Güvenilir ve yetenekli bir ekip için iş yeri bir yuvadır. Bu nedenle işi göğüsleyecek ekip en önemli unsurlardan birisidir.

Girişim için destekleyici ve yenilikçi bir ekip en büyük yardımcılardır. Özellikle bu ekibin uyum içerisinde çalışması iş yerindeki huzurun altın anahtarıdır.

Çeşitli nedenler bir araya geldiğinde etkili bir ekibin yapamayacağı şey yoktur. Söz konusu vizyonlu bir girişim olduğunda ise aynı frekansta bir ekip olmazsa olmazdır.

7.Geçmişten Ders Almak

İş hayatında her şeyi deneyimleyemezsiniz. Ama deneyimlerden ders alabilirsiniz. O yüzden başarı ve başarısızlık hikayeleri sizin haritanız olsun.

Söz konusu girişim olduğunda birçok başarı hikayesi öne çıkmaktadır. Ancak bir o kadar da başarısızlık hikayesinin olduğunu unutmamak gerekir. Tüm bu hikayelerden alınacak dersler olduğunun ise altı çizilmelidir.

Genç girişimciler için en önemli şey deneyimdir. Bu nedenle bir işe başlamadan önce işin inceliklerini tecrübe edenlerin ağzından duymak yardımcıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Genç Girişimciler Bu 7 Kritik Noktayı Not Alın!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!