USD30,99
EURO33,63
JPY0,207900
RUB0,333100
GBP39,36
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.015,47
BTC51.923,02

Fucicort Krem ile Cildinizi Rahatlatın

fucicort krem
fucicort-krem
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fucicort krem cildin karşılaştığı rahatsızlıklar karşısında önemli bir yardımcıdır. Pratik uygulanışı ve hızlı yanıt veren formülü ile yaygın bir kullanım sahiptir.

Cilt yüzeyi kişiden kişiye göre değişen hassasiyete sahiptir. Bu hassasiyet derecesi cilt yüzeyinde oluşan rahatsızlıkların boyutunu da etkileyen bir unsurdur. Dolayısıyla oluşan her cilt hasarı aynı çözüm yolu ile sonuca ulaştırılamamaktadır. Peki Fucicort krem hangi hastalıklara iyi gelir?

Fucicort, deri yüzeyinde meydana gelen farklı hasar ve rahatsızlıklara karşın kullanıma uygun bir içeriğe sahiptir. Etkin çözüm sunan ve rahatlatan içeriği ile de hekim ve eczacılar tarafından önerilen bir üründür.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Kimler İçin Uygun Değildir?

Bedende gerçekleşen olumsuzluklarla başa çıkmanın en pratik yolu jel kremlerdir. Oluşan olumsuzluklara doğru yanıt veren kremi bulmak ise uzmanların işidir. Bu nedenle kişisel bilgilerden yararlanmaktansa bir uzmana danışmak her zaman en iyi seçenektir.

Kullanımı yapılacak olan kremin prospekdüsü incelenerek de kullanımı yapılacak olan kremin uygunluğu ölçülebilmektedir. Bu sayede ihtiyaç duyulan tedaviye ulaşmak oldukça pratik olacaktır.

Fucicort Krem de işlevselliği ve sık kullanımı ile bilinen bir kremdir. Kullanım alanları ve kullanım şekli ile de yaygın bir kullanıma sahiptir. Peki ama Fucicort krem ne işe yarar?

Kullanımı yapılan Fucicort, iltihap ve bakterilere karşı iyi bir koruyucudur. Deri üzerinde oluşan dermatozların iyileşme sürecinde destekleyici bir üründür. Genel kullanım alanı derinin üst yüzeyidir. Kaşıntı temelli deri rahatsızlıklarının rahatlatılmasında ve hafifletilmesinde kullanılan hazır ilaçtır.

1 – Fucicort Krem Hangi Durumlarda Kullanıma Uygun Değildir?

fucicort

Kullanımı yapılacak farklı işlev ve formdaki ilaçların tedavi süresince dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu durumlara dikkat edilmesi kullanımın hızlı sonuç vermesini sağlamaktadır. Ayrıca ilacın doğru kullanımı açısından da önemlidir.

 • Fusidik asit, betametazon veya ilaç içeriğindeki başka bir maddeye aşırı hassasiyet,
 • Yüz bölgesinde, burun, yanaklar ve alında iltihaplanmaya karşı kızarıklığa bağlı cilt hastalığı,
 • Burun ve ağız çevresinde iltihap ve enfeksiyona karşı oluşan kızarıklıklar,
 • Akne ya da akneli bölgeler,
 • Mantar, bakteri ya da virüslere bağlı cilt rahatsızlıkları durumlarında ilacın kullanımı denetlenmeli, gerekirse kullanım sonlandırılmalıdır.

2 – Fucicort Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Kişisel metabolizma farklılıkları kullanımı yapılan ilaçlara verilen reaksiyonun değişken olmasında etkilidir. Bu reaksiyonlar kişiden kişiye göre değişiklik de gösterebilmektedir. Bu nedenle kullanım sırasında beden iyi takip edilmeli ve tepkimeleri dikkate alınmalıdır.

 • Fucicortkullanımında çocukların bedenin kapalı bölgelerinde, cilt yüzeyinde kullanımı için hekime danışılması tavsiye edilmektedir.
 • Fucicort krem ne kadar kullanılır sorusunun yanıtı hekim tarafından verilmelidir. Aksi belirtilmedikçe 4 hafta üzeri kullanım tavsiye edilmemektedir.
 • Mevcut açık yaraların üzerinde kullanımı riskli olup tavsiye edilmemektedir.
 • Rektum bölgesinde ve genital bölgede uzun süreli kullanımı önerilmemektedir. Bu alanlarda kullanım ciltte ve bedende reaksiyonlara neden olabilmektedir.
 • Hassas cilt yapısına sahip kişilerin kullanım sırasında ihtiyatlı davranması gerekmektedir. Ayrıca akneli bir cilt yüzeyine uygulanmamalıdır.
 • Uzun süre kullanımı böbreklerin işlevselliğini engelleyebilmektedir. Bu nedenle uzun süreli kullanım durumunda hekime danışılması gerekmektedir.
 • İstenilen tahliller dahilinde Fucicort tedavisinin devam ettiği belirtilmelidir.

fucicort-krem-ne-ise-yarar

3 – Kimler Fucicort Kullanamaz?

Fucicort kullanımı süresi boyunca etkinlik gösteren bir hazır ilaç çeşididir. Ancak kullanım süresi boyunca dikkatli davranılması gerekmektedir. Bunun yanında kullanımı uygun bulunmayan kişiler ve durumlar da bulunmaktadır. Bu durumlar;

 • Hamilelik döneminde Fucicort kullanımı desteklenmemektedir. Şayet kullanım sırasında gebelik teşhisi koyulması durumu söz konusu olursa hekime danışılması gerekmektedir.
 • Emzirme sürecinde olan kişilerin bu kremi kullanımı tavsiye edilmemektedir.
 • Araç ve makine kullanımı gerçekleştirilen kişilerin kullanımı önerilmemektedir. (Kişilerin yetilerinin etkilendiği yönünde bir bilgi bulunmamaktadır.)
 • Farklı ilaçlar ile bir arada kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bu durumlarda herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmamıştır. Ancak yine de kullanım öncesi hekim veya eczacıya danışılması tavsiye edilmektedir.

Fucicort Krem Hakkında Sıkça Sorulanlar

Fucicort Krem cilt üzerinde çeşitli fayda sağlayan krem olması sebebi ile kullanım alanlarına dair pek çok soru sorulmaktadır. Yazımızın bu kısmında Fucicort Krem hakkında merak edilen soruları yanıtlamak istiyoruz.

1 – Fucicort Lekelere İyi Gelir mi?

Fucicort, cilt yüzeyinde oluşan deri hasarlarına karşın etkili bir üründür. Kaşıntı, döküntü ve cilt lekelerine iyi gelebilen bir etkiye sahiptir.

2 – Fucicort Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Fucicort bazı durumlarda kullanımı tavsiye edilmeyen medikal ürünlerden birisidir. Hamilelik, emzirme, aynı anda farklı ilaç kullanımı durumlarında bu kremin kullanımı önerilmemektedir. Ayrıca alerjik reaksiyonların varlığı ya da kullanımın desteklenmediği durumlardandır.

fucicort-krem-ne-ise-yarar

3 – Fucicortun Cilde Faydaları Nedir?

Cilt üzerinde oluşan iltihaplı, enfeksiyonlu rahatsızlıkların hafifletilmesinde yardımcıdır. Kaşıntılı rahatsızlıkların da engellenmesinde ve azaltılmasında da destekleyici bir üründür. Ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde de faydalı olabilmektedir.

4 – Fucicortun Krem Genital Bölgeye Uygulanabilir mi?

Bedendeki bölgelerin hassasiyet eşikleri değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kremin bölgesel kullanım süreleri değişim göstermektedir. Genital bölgede kullanım süresi hekim danışmanlığında yapılmalıdır. Ancak uzun süreli kullanımdan kaçınılması önerilmektedir.

5 – Fucicort Sivilce İçin Kullanılır mı?

Fucicort, akneli ve sivilceli bölgelerde kullanımı tavsiye edilmeyen bir üründür. Cilt rahatsızlıklarını gidermede yardımcı bir ürün olsa da sivilceler için uygun bir ürün değildir. Bu nedenle de sivilce için kullanıma uygun değildir.

6 – Fucicort Antibiyotik İçeriğe Sahip mi?

Cilt yüzeyinde iltihaplı ve enfeksiyonlu bölgelerin tedavisinde Fucicort tavsiye edilen bir kremdir. Bu iltihaplı hastalıkların giderilmesinde ise antibiyotik içerik önemli bir unsurdur. Dolayısıyla Fucicort krem içeriğinde antibiyotik barındıran bir kremdir.

fucicort-krem-ne-ise-yarar

7 – Fucicort Krem Nedir?

Fucicort çok etkili bir antibiyotik olup, güçlü betametazon valerat özelliğine sahip olan preparattır. İçeriğindeki fusidik asit ile bakterilerin üremesini durdururken, betametazon ise kaşıntıyı azaltarak hastanın rahatlamasını sağlar.

8 – Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Fucicort cream bakterilerin yol açtığı enfeksiyonların bulunduğu ya da inflammatory olan bölgelere sürülür. Bu sayede enfeksiyonu giderir ve oluşan kaşıntıyı, kızarıklığı da iyileştirir.

9 – Fucicort Krem Prospektüs Bilgisinde Neler Yer Alıyor?

Sedef ve egzama gibi önemli cilt rahatsızlıkları için kullanılan Fucicort’un prospektüsünde birçok bilgi yer alıyor. Bu bilgiler sırasıyla Fucicort nedi, ne için kullanılır, kremi kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler, Fucicort nasıl kullanılır, olası yan etkiler ve kremin saklanması yer alır.

Fucicort Krem Prospektüs 

10 – Fucicort Krem Kullananlar Kremden Memnun mu?

Cilt problemleri için çok yararlı olan Fucicort kullananlar kremin anında etki etmesi ve iyileştirici özelliği sahip olmasından oldukça memnun. Ayrıca içeriğinde yer alan fusidic acid betamethasone ile kullanıldığı yerlerde bakterileri yok ederek enfeksiyonu giderir.

11 – Fucicort Krem Kortizonlu mu?

Fucicort antibiotic özelliğinin yanında kortizon içeriği ile de dikkat çeken bir ilaçtır. Antibiyotik içeriği ile bakterilere karşı çok etkili olur ve kortizon özelliği ile de anti inflammatory etkisi sayesinde karşıntıyı, kızarıklığı giderir.

fucicort-krem-ne-ise-yarar

12 – Fucicort Krem Yaraya Sürülür mü?

Fucicort birçok bakteriyel enfeksiyona karşı kullanılsa da dudak üzerinde oluşan yaralara, uçuğa sürülmez. Ayrıca açık yaralar üzerine sürülmesinden de kaçınılmalıdır. Bu durumlar dışında sorunlu olan bölgelere uygulanmasında sakınca yoktur.

13 – Fucicort Günde Kaç Kez Kullanılır?

Fucicort kullanım olarak normal kremler gibi sürülür fakat oluşan lezyona uygun olarak günde belli aralıklarda kullanılması gerekir. Eğer hafif bir lezyonsa günde 2 kere uygulanması yeterli olur. Fakat ileri düzeyde ise günde 3 kere kullanılması gerekir.

14 – Fucicort Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Fucicort içeriğindeki özel betametazon ile antiinflamatuar etki gösterir ve kaşıntıya karşı çok iyi gelir. Düzenli kullanılması ile hem bakterilerin çoğalmasını önler hem de cilt üzerinde oluşan kaşıntıyı yüksek oranda azaltır.

15 – Fucicort Krem Yanığa İyi Gelir mi?

Dermatologların sıkça reçete ettiği Fucicort, enfeksiyonlara, sivilcelere ve daha birçok cilt sorununa iyi gelmektedir. Kremi alıp kullananlar yanığa iyi gelip gelmediğini merak etmektedir. Bunun için kesin bir bilgi olmaması yanık üzerine Fucicort sürülmemesi gerektiğini de ortaya koymaktadır. Kesinlikle doktora danışmadan hem açık yaraya hem de yanıklara kremi uygulamayın.

16 – Fucicort Krem Fiyat Olarak Nedir?

Fucicort krem fiyat olarak makul ilaçlar içinde yer alıyor. Özellikle doktorların bakteri enfeksiyonlarına karşı en fazla önermesi ile eczacıların çok fazla sattığı ilaçlardandır. Kremin güncel fiyatı sürekli güncellendiğinden dolayı kesin bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir.

fucicort-krem-ne-ise-yarar
Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

17 – Fucicort Emziren Anne Kullanabilir mi?

Hamilelik döneminde olduğu gibi bebek doğduktan sonrada kullanılan ilaçlarda dikkatli olunması gerekir. Bazı ilaçlar bebekler için olumsuz etki yaratabileceğinden mutlaka doktor kontrolünde ilaçların kullanılması gerekir. Peki, emziren anneler Fucicort kullanabilir mi? Emziren anneler kesinlikle bu kremi kullanmaktan kaçınmalıdır.

18 – Fucicort Egzama İçin Kullanılır mı?

Önemli cilt sorunlarından bir tanesi olan egzama için en fazla reçete edilen kremlerden bir tanesi de Fucicort olup, doktor kontrolünde sorunlu bölgeye uygulanabilir. Oldukça yararlı olan bu krem ile hem kaşıntı hem de kızarıklık giderilmiş olur.

19 – Fucicort Burun İçine Sürülür mü?

Merak edilen sorulardan bir tanesi de Fucicort’un burun için sürülüp, sürülmeyeceğidir. Kremi burun ve ağız içine sürülmesi tavsiye edilmemektedir. Burun içinde oluşan yaralar için doktorunuza danışarak farklı bir krem reçete etmesini isteyebilirsiniz.

20 – Fucicort Morluklara İyi Gelir mi?

Vücutta bazı yerlerde ezilme ve bundan kaynaklı morluklar oluşabilmektedir. Fakat Fucicort içeriği itibari ile enfeksiyon kremi olup, morluklar üzerinde hiçbir etki göstermez. Bu sebeple morluklara iyi gelmez. 

Fucicort, ağrı kesici etkisi ile bilinen Voltaren Krem gibi birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılır. Fakat her bir ilaç ve eczane ürününde olduğu gibi doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fucicort Krem ile Cildinizi Rahatlatın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!