USD32,18
EURO34,91
JPY0,205900
RUB0,356900
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.874,34
GR. ALTIN2.493,54
BTC69.512,29

Erdoğan’dan Faiz ve Enflasyon Mesajı

recep-tayyip-erdogan-latin-amerika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “faizi nasıl tek haneye indirdiysek, enflasyonu da indireceğiz” dedi.

Sadece günü kurtarmıyoruz

Konya’da yapılan AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan ve burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi.

Konuşmasında ”Etrafımız milletimizin zayıf düşürmesini, ülkemizin tökezlemesini ve devletimizin gücünü kaybetmesini bekleyen sırtlanlarla dolu. Bunu bilerek bu yolda yürüyoruz. Biz birileri gibi musluğun anahtarını değiştirenlerden değiliz. Yatırımları altyapı üst yapısı ile birlikte yaparız” şeklinde konuşan ve muhalefete gönderme yapan Erdoğan, “bunlar sadece günü kurtarmanın peşinde” dedi.

Diplomatik zaferler kazanıyoruz

Pandemi’de ülke olarak kritik rol üstlendiğimizi belirten Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşında da Türkiye’nin dengeli politikası ile hem ülkemizin hem de başka ülkelerin krizden çok az etkilenmesini sağladığını belirtti. Tahıl anlaşması ve esir takaslarının önemine de vurgu yapan Erdoğan, “kimsenin cesaret edemediği iki büyük diplomatik zafere imza attık. Bana dedikleri hep şu ‘Başkan bir taraftan Putin bir taraftan Zelenski her iki tarafı nasıl idare ediyorsun?’ Bu bir sırdır dedik. Biz kimseyle kavgalı olmadık. Buğday alıp un yapıp onu fakir ülkelere göndermenin hazırlığı içerisindeyiz” dedi.

Faiz tamam, sıra enflasyonda

Yaptıkları ekonomik hamlelerle faizin tek haneye indiğini belirten Erdoğan, faizin bu şekilde devam edeceğinin üzerinde durdu. Bundan sonraki süreçte enflasyonun da ineceğini söyleyen Erdoğan, “buradan yatırımcılara sesleniyorum gelin başta kamu bankaları olmak üzere size yatırım kredisi vermede kamu bankaları var. Yatırım kredisi ile hedefimiz yatırım istihdam üretim ihracat cari fazla yoluyla büyüme” dedi.

Kanal İstanbul yapılacak mı?

Faizin tek haneye indirildiğini ve söz verdikleri gibi 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nü yaptıklarını belirten Erdoğan, Kanal İstanbul’unda aynı şekilde yapılacağının ve enflasyonunda ineceğinin altını çizdi.

Ayrıca Erdoğan Ekim ayında Konya’da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonasında 12 madalya kazanan genç karetecileri tebrik etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Erdoğan’dan Faiz ve Enflasyon Mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!