USD32,19
EURO34,96
JPY0,206100
RUB0,360100
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.428,58
BTC68.501,87

2022 Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Hesaplaması

dogum-haritasi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğum haritası kişinin doğduğu anda Dünyanın güneş ve ayın yanındaki konumuna göre çıkarılan haritalama tekniğidir. Bu haritanın okunması ve sonucunda da yorumlanması kişinin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkarmaya yarar. Yıldız haritası olarak da bilinen bu harita aynı zamanda önemli kararların zamanlamasını belirlemeye de yarar.

Yıldız haritasını okumak, anlamak ve yorumlamak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Bunu ancak konu ile ilgili bilgisi ve tecrübesi olan kişiler yapabilmektedir. Peki doğum haritası hesaplama nedir? doğum haritası yorumlama nasıl yapılır? Bu ve bunun gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Doğum Haritası Nedir?

dogum-haritasi
doğum haritası

Doğum haritası doğduğumuz andaki gökyüzünün görüntüsü ile aslında bizlere çok önemli içgörü sunar. Yani ilk nefes almaya başladığınız an evren ile sağladığınız ilk uyumun zamanıdır diyebiliriz. Bu harita kişinin yaşamı boyunca sabit kalır. Değişmesi mümkün değildir.

Bu harita yaşam boyu bazı temel şeyler için bize ipuçları verir. Kişinin kaderi hakkında bilgi verirken karakter özelliklerini de ortaya koyar. Aynı zamanda kişinin ruhunun amacı hakkında da ipuçları verir.

Doğum Haritası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yıldız haritası hesaplaması yapmak için 3 şeye ihtiyaç duyulur. Bunlar doğum günü, doğum saati ve dakikası son olarak da doğum yeridir. Bu bilgiler zaten doğum belgesinde yer alan bilgiler. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz ve doğum belgeniz de yoksa doğduğunuz hastaneden bir kopyasını temin etmeniz mümkün.

dogum-haritasi

Enlemdeki birkaç derece bile çok farklı yorumlara sebep olabilmektedir. O nedenle bu bilgilerin hepsinin doğru olması çok önemlidir. Ama bazı kişilerin bu bilgileri bilmesi mümkün olamayabiliyor. Yine de doğum haritası yorumcu tarafından yorumlanabilir. Fakat bazı bilgilerin eksik olabileceğini söylemek gerekir. Eksik bilgiler ile yükselen burcunuzun bulunmasını engellerken aynı zamanda hangi gezegenin hangi eve düşeceği bilgisinin mevcut olmasını da engeller.

Doğum saatiniz ile alakalı kesin bir bilgiye sahip olmamanız halinde eğer bir tahmininiz varsa mevcut tahmininize yakın saatler girmeye çalışın. Ama doğum saatiniz ile alakalı herhangi bir bilginiz yoksa ve yine de yıldız haritanız ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğum saatinizi öğle 12 olarak varsayıp o şekilde yazabilirsiniz.

Doğum Haritası Ne İşe Yarar?

Astroloji haritası sizinle alakalı birçok bilgiyi barındırabilir. Tercihleriniz ve var olan kalıplarınız ile alakalı sizi bile şaşkına çevirecek bilgiler içerebilir. Doğum haritası sayesinde kişi kendi kör noktalarını keşfedebilir. Öte yandan zayıf yönlerini fark ederek geliştirmek için çaba sarf edebilir. Yıldız haritası aynı zamanda kişinin yeteneklerini de ön plana çıkarır ve var olan yeteneklerin üzerine gidilmesini sağlayabilir. Yıldız haritasında aranan diğer bilgiler şu şekilde sıralanabilir;

dogum-haritasi

  • Kişinin yükselen burcu ve 12 astrolojik evde hangi gezegenin bulunduğu
  • Gezegen arasında oluşan açılar
  • Gezegenlerin oluşturmuş olduğu desen
  • Haritada olan elementlerin dengesi

Doğum Haritası Türleri Nedir?

Birden fazla yıldız haritasından bahsetmek mümkündür. Transit çizgiler dışında da var olan yıldız haritaları çeşitleri vardır. Bu çeşitleri de şu şekilde sıralayabiliriz;

1 – Uyumluluk Çizelgeleri

Doğum haritasının yanı sıra çevremizdeki insanlar ile nasıl geçineceğimize dair ipuçları veren çizelgeler bulunur. Bu çizelgeye de uyumluluk çizelgesi adı verilir. Uyumluluk çizelgesinin de iki türü olduğundan bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki sinastri haritasıdır. Bu harita sizin haritanızda bulunan gezegenler ile beraber diğer kişi ile olan uyumunuzu ortaya çıkarmaktadır. Diğer bir harita ise ilişkinize üçüncü bir göz ile bakar ve ona göre yorumlar yapar.

dogum-haritasi

2 – Güneş Dönüş Çizelgeleri

Bu çizelge doğum günü çizelgesi olarak da bilinmektedir. Söz konusu çizelge doğum gününüzden itibaren bir sonraki doğum gününüze kadar olan süreyi çizelge haline getirir.

3 – Olayları Planlamak İçin Astroloji Şemaları

İnsanların doğum haritası olduğu gibi bazı olaylarında haritası çıkarabilir. Bunun için yalnızca olayın tarihi yeri ve saatine ihtiyaç duyulur. Örneğin biri ile sizin için önemli bir görüşme sağlayacaksanız bir astroloğa o görüşmenin yerini tarihini ve saatini belirterek yorumlatabilirsiniz.

Yıldız Haritaları Ne Zamandır Var?

Gökyüzü medeniyetin doğuşundan itibaren insanların dikkatini çekti. Örneğin Sümerler gökyüzünü çok dikkatli bir şekilde inceledi ve gördüklerini not aldı. Babiller ise binlerce yıl boyunca insanlara hizmet edecek olan astrolojik sistemi geliştirmeye başardılar. MÖ 700 yılında ise günümüzde hala kullanmakta olduğumuz Zodyak Çarkını geliştirdiler. En eski doğum haritası ise MÖ 400 yılında geliştirildi.

İlginizi çekebilir; Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2022 Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Hesaplaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!