USD32,23
EURO34,99
JPY0,207700
RUB0,356100
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,60
BTC70.259,68

Doğum Haritası Nedir, Nasıl Hazırlanır?

doğum haritası nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Astrolojik harita veya doğum haritası, gezegenlerin doğum anında Güneş etrafındaki konumlarını göstermektedir. Bu haritayı okumak ve yorumlamak, güçlü ve zayıf yönlerinizi, ruhsal gelişim fırsatlarınızı ve en önemli kararlarınız için doğru zamanlamayı ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Yıldız haritasını sadece bilgi ve deneyim sahibi kişiler okuyabilir ve analiz edebilir.

Doğum Haritası Nedir?

Yıldızlar aslında bize burçlar yoluyla sayısız iç görü sağlar. Doğum haritası olarak da bilinen yıldız haritası, doğduğunuzda gökyüzünde oluşan görüntüdür. Temel olarak, ilk kez nefes aldığınız zaman, evren enerjisine adapte olduğunuz andır. Bu durum, yaşamınız süresince aynı kalacaktır. Astrolojik çizelgeler size önemli hayat dersleri hakkında taktikler verir, kaderinizi ortaya çıkarabilir ve kişiliğinizi oluştururken ruh amacınızı elde etmenize katkı sağlar.

Doğum Haritası Nasıl Oluşturulur?

doğum haritası

Bir yıldız haritası oluşturmak için tek ihtiyacınız olan üç parça bilgidir: doğum tarihi, doğum saati (ya da dakikası) ve doğum yeri bilgilerinizdir. Bu bilgi zaten pek çok doğum belgesi içinde bulunmaktadır. Doğum belgesi bulunmuyorsa, doğmuş olduğunuz hastaneden bir kopya talep edebilirsiniz. Birkaç derece enlem ya da birkaç dakika zaman dilimi farklılıkları doğum haritası oluşturma üzerinde bir fark yaratabileceğinden, bu bilgilerin mümkün olduğunca doğru olması gerekmektedir.

Doğmuş olduğunuz saati tam bilmiyorsanız, yine de bir doğum haritası hesaplama yapılabilir ama belirli bazı bilgilerinizde eksiklikler oluşabilecektir. Bu nedenle de burçlarda gezegenlerin nereye düştüğünü tam olarak bulamayabilirsiniz. Doğum zamanınız haritanın ana unsurlarındandır. Doğum haritası için doğum saatini mümkün olduğunca doğru tahmin edin ya da gece saat 12 olarak girmeyi deneyin.

Doğum Haritanızda Hangi Bilgiler Görülebilir?

Yıldız haritası, alışkanlıklarınız ve kişisel tercih durumlarınız konusunda ilginç bilgiler verebilir. Bunun için yıldız haritası hesaplamak, kişinin zayıflıklarını görmesi ve buna göre hareket etmesi için harika bir yoldur. Doğum haritasının yorumlanması ile ne gibi yetenekleri geliştirmeniz gerektiğini ve zayıf olan yönlerinizin geliştirilmesini öğrenmeniz mümkündür.

Genel olarak, doğum haritası aşağıdaki noktalara göre oluşturulur:

  • Yükselen burç durumu ve 12 astrolojik ev içinde bulunan gezegenler,
  • Satürn burcu daha fazla üzerinde durmamız gerekenleri, Jupiter burcu ise şanslı olduğumuz yerleri gösterir.
  • Farklı iki gezegenin oluşturduğu açı,
  • Bir burç içerisinde 3 ve üzerinde gezegen varsa ortaya çıkan “stellium” insanlara önemli bir enerji için güçlü odak oluştuğunu gösterir.
  • Haritada yer alan element dengesi,
  • Haritada yer alan özellikler dengesi (majör, değişken ve sabit burç gezegenleri),
  • Gezegenler tarafından oluşturulan
    kalıplar (7 sabit kalıp şekli bulunur).

Yeteri derecede bilgiye sahip ve tecrübeli astrolog, haritanızın unsurlarını ve niteliklerini bir araya getirebilir ve doğum haritanız iyi bir şekilde yorumlanmış olur. Bir özellik eksikse veya diğeri baskınsa, pratikliğin hayatınıza hangi şekilde dengelenme getirebileceğinde size önerilerde bulunur.

Doğum Haritaları Ne Zaman Kontrol Edilir?

Doğum haritanız için atıfta bulunurken özellikle yararlı olan iki farklı zaman dilimi söz konusudur: her yeni yıl başlangıcı ve doğum tarihiniz. Yeni bir yılın başında baktıracağınızda geçiş haritalarına baktırmak doğru olacaktır.

Yorumlanması son derece karmaşık olduğu için uzman bir astrolog rehberliğinde olmalıdır. Bu haritanın yorumu kendinize ait yıldız haritası ile başlar ve bu haritadaki gezegenlerin mevcuttaki yerleriyle karşılaştırır.

Geçiş haritaları yalnızca yeni yıldaki ilk günü değil; herhangi bir zamanı, geçmiş dönemi ya da gelecek zaman dilimini ilgilendirebilir. Şu anda belirli hareketler yapan gezegenler, doğum tarihinizle karşılaştırılmasını sağlayacak transit haritası yaptırmak için uğraşabilirsiniz.

Tüm hesaplamalar genellikle gelecek zaman dilimleri hakkında plan oluşturmak amacıyla kullanılır. Örneğin, bir evlilik tarihi seçiminde, bir gezi hazırlığı esnasında ya da büyük bir meslek değişikliği planında, gökyüzü üzerinde bir engelin varlığını saptamada transit haritanıza bakabilirsiniz. Geçiş haritaları bu özellikleriyle doğum haritanız için önemli bilgiler sağlayan haritalar arasında yer almaktadır.

Geçiş haritası da zamansal bir bakış açısı üzerinde oldukça idealdir. Yaşamınızda önemi yüksek zamanlarda; yeni birisinin hayatınıza girmesi, ev taşıma, ölüm, ayrılık, meslek amaçları gibi farklı konular için bu harita kullanımını düşünebilirsiniz.

Doğum haritası analizi için harika bir site!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Doğum Haritası Nedir, Nasıl Hazırlanır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!