USD32,22
EURO34,94
JPY0,205600
RUB0,355500
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
GR. ALTIN2.418,50
BTC69.144,38

Contractubex Fiyat Listesi | Contractubex Yüze Sürülür mü?

contractubex-fiyat
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Contractubex fiyat listesini incelemeden önce cildinizde yıllarca savaştığınız geçmeyen yaralarınız, ameliyat izleriniz, hasarlı dikişleriniz varsa bu kremin tam size göre olduğunu unutmayın. Son zamanların en çok konuşulan kremi Contractubex’in, yüzde kullanımına dair şüpheleriniz varsa yazıyı dikkatli okumanızda fayda vardır.

Contractubex Krem Nedir?

Contractubex krem, deride meydanagelen hasarların tedavisinde kullanılan ve Heparin, Allantoin, Cepea gibi etken maddelere sahip bir jeldir. Farklı tüp formlarında üretilen bu kremin, harika sonuçlar verdiğini kullandığınız zaman gözlemleyeceksiniz.

contractubex-fiyat
Contractubex Fiyat

Contractubex Ne İşe Yarar?

Peki Contractubex krem ne işe yarar? Diye düşünmeden önce birçok faydasının olduğunu bu bölümde göreceksiniz. Saymakla bitmeyen cilt sorunlarınıza “Sonunda buldum” diyebileceğiniz birçok faydası vardır:

 •  Geçmeyen yara izlerini azaltır ya da yok eder.
 • Ameliyat ve hasarlı dikiş izlerini ortadan kaldırır.
 •  Yanık izlerini gözle görülür derecede azaltır.
 •  Sivilce ve akne tedavisinde etkilidir.
 •  Hamilelik çatlaklarına iyi gelir.
 •  Kaşınma sonucu oluşmuş tahribat ve kızarıklığa iyi gelir.
 •  Ameliyat sonrası alınan ben izi tedavisine iyi gelir.
 •  Genelde 65 yaş üstü erkeklerde oluşan el kırışıklıkları için kullanılır.
 • Güneş yanıklarına iyi gelir.

NOT:  Yara izi ne kadar eski ise, iyileşme süresi o kadar uzar. Bu kremin etkili olması için doktor kontrolünde düzenli kullanmanız gerekir.

Contractubex Yüze Sürülür mü?

Yüzünüz, vücudunuzun en hassas bölümlerinden biridir. Krem ya da jel kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bu kremi yüzünüzde kullanırken verilen talimatlara uymalısınız. Örneğin sivilce tedavisi için kullanıyorsanız, kremi gece 1 kere sürmeniz gerekir. İlk zamanlarda yüzünüzde sivilce oranı artacaktır ve bu çok normaldir. Derin lekeler için, beklemeniz gereken süre uzayabilir.

Contractubex Nasıl Kullanılır?

contractubex-fiyat

Kulaktan duyma sözlerle bu kremi alıp kullanmaya çalışmayın. Doktor kontrolü sonrası kullanacaksanız eğer, nasıl kullanıldığı konusu işe yaraması açısından çok önemlidir. Özellikle “Paraben” alerjisi olanlar cildinde tahriş yaşamak istemiyorlarsa, verilen talimatlara uygun bir şekilde bu jeli kullanmalılar. Hangi durumda nasıl kullanılmalı?

Ameliyat ve Yara İzleri için Kullanımı: Ameliyat ve yara izlerinde kullanımı çok kolaydır. Günde iki ya da üç kez temizlemiş olduğunuz yara yüzeyine, doktorun önerdiği şekilde sürerek uygulayın.

Sivilce Lekeleri İçin Kullanımı: Bu jeli, sivilce ve akne lekelerini giderme için  gece yatmadan temizlenmiş cildinize, yalnızca izlerin ve aknenin olduğu yere uygulayın.

Cilt Hastalıkları için Kullanımı: Ciltteki yara, yanık ya da egzama tedavisi için temizlenmiş cildinizde, sadece sorunun olduğu bölgeye sürüp kullanın. Kanayan yaralar için uygun değildir.

Deri Altı Yumruları için Kullanımı: Deri altında oluşan yumru ya da yağ bezesi tarzındaki problemler için, önceden temizlediğiniz cilde masaj yoluyla uygulayabilirsiniz. Zamanla deri altında oluşan kitlelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Contractubex Krem Yan Etkileri Neler?

Contractubex jel ya da krem olması sebebiyle, ciddi derecede yan etki oluşturmaz. Ancak; çok nadir de olsa kullanım yanlışlığına ve alerjik vücut tipinize bağlı, az ya da orta düzeyli etkiler oluşturmaktadır. Bu liste şu şekildedir:

 • Alerjik bünyeliyseniz deride kızarıklıklar,
 • Kullanım sonrası cildinizde kaşıntı,
 • Tahriş,
 • Yüzde şişlik,
 • Nefes almakta zorluk,
 • Kremi uyguladığınız bölgede şişme, morarma tarzında belirtiler gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

NOT: Alerjik durumunuz yoksa en fazla 6 ay süreyle kullanabilirsiniz. Doktorunuz gerekli gördüğü takdirde bu süreyi uzamaktadır.

contractubex-fiyat

Editör Önerisi: 3 Adımda İburamin Zero Nedir, Ne İşe Yarar?

Contractubex Öncesi Sonrası Değişiklikleri

Contractubex krem kullandıktan sonra yara ve ameliyat izlerinde, hamilelik sonrası oluşan çatlaklarda kullanılmaktadır. Diğer taraftan kaşınma sonrası meydana gelen kızarıklıklarda, geçmeyen yanık izinde, ben izinde ve daha birçok cilt sorununda büyük oranda (%80) değişim gözlemlenmektedir. Kullanan kişilerin yorumlarından hareketle, bu zamana kadar çıkmış en iyi cilt hasarı giderici krem olduğu yönünde söylentiler vardır.

Güncel Contractubex Fiyat 2023 Bilgisi

SSK tarafından karşılanmadığı için Contractubex fiyat güncel reçeteli ve reçetesiz eczanelerde aynıdır. Peki piyasada bulunan bu kremin  2023 Contractubex fiyatı nedir?

 A – Contractubex 20 gr Fiyat

Eczanelerden alınan  son fiyat bilgisi güncellemelerini göre, Contractubex Krem 20 GR fiyatı – olarak belirlenmiştir. Bu krem hakkında satış fiyatı bilgisi yoktur.

B – Contractubex Fiyat 50 gr

Eczanelerden alınan bilgilere göre, Contractubex 20 gr Fiyat – olarak belirlenmiştir. Bu kremin son güncellemelere dayanarak, satış fiyatı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

C – Contractubex 100 gr Jel Satın Al

100 gr Contractubex jel, 2023 yılında zamlı bir şekilde piyasaya sunulmuştur. 100 gr Contractubex krem fiyatı, 125.41 TL civarında satışa sunulmaktadır. Neredeyse tüm eczanelerde bulabileceğiniz bu kremi, olmaması durumunda ecza deposundan getirtebilirsiniz.

Ç –  Contractubex Fiyat 120 gr

Contractubex 120 gr fiyat 2022 yılına göre zamlanmıştır. Bu haliyle, Türkiye’nin bütün illerindeki eczanelerde 409,29 TL civarında satılmaktadır. Stok olmaması durumunda eczacınızın yardımıyla bu kremi ecza deposundan getirtebilirsiniz.

Dijitalde Contractubex Fiyat En Ucuz İnternet Siteleri Listesi

contractubex-fiyat

1 – Contractubex Fiyat Cimri

Cimri, en ucuz ürünler kategorisinde önde gelen internet sitelerinden biridir. Her üründe olduğu gibi Contractubex kremi de burada eczane satış fiyatından daha ucuz alabilirsiniz.

2 – Contractubex  Hepsiburada

Hepsiburada, birçok markanın ev sahipliğini yaptığı uygun satışlı internet sitesidir. Contractubex fiyat Hepsiburada farklı fiyat seçenekleri ile bu sitede yerini almıştır. 2022 fiyatı 147 TL’dir

3 – Contractubex Fiyat Trendyol

Farklı fiyat seçenekleri ve kremin muadilleri ile Trendyol sitesinde ucuza bulunmaktadır. Ancak bu jeli eczaneden alma daha doğrudur.

4 – Contractubex Fiyat GittiGidiyor

Bu ürün zaman zaman GittiGidiyor sitesine düşse; eczane fiyatından biraz aşağıda satılsa da, sağlık ürünlerinin internet sitelerinden değil de eczaneden alınması gerektiğini bilmelisiniz.

Contractubex Fiyat SSK Karşılıyor mu?

Bu jel, sizlere bir cildiye hekimi tarafından yazılmalıdır. Bu krem SSK kapsamında degildir. Yani ilacı yazdırabilmeniz için bir reçetenizin olması gerekir. Reçeteniz olsa dahi, ilacı para verip almak durumundasınız. İlaç, aile hekimleri tarafından yazılmamaktadır. Mutlaka cildiye doktoru tarafından uygun görülürse reçetelenmelidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Contractubex Fiyat Listesi | Contractubex Yüze Sürülür mü?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!