USD30,92
EURO33,45
JPY20,67
RUB0,334900
GBP39,06
EURO/USD1,08
BIST9.344,97
GR. ALTIN2.015,55
BTC51.458,12

Birinin İlgisini Çekmek İçin Ne Yapılmalıdır? 10 Adımda Sonuç!

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birinin ilgisini çekmek için belli başlı noktalarda hassas davranın. İşte 10 adımda karşınızdakini etkilemek! 

Birini görüp hoşlanmış olabilirsiniz. Bu durumda karşınızdaki kişinin de dikkatini çekmeniz gerekecektir. Dikkatini çekmek için ise bazı noktalarda detaycı ve hassas davranmanız gerekir. Birini etkilemek ve dikkatini çekmek her zaman kolay olmayabilir. 

Eğer karşı taraf ile aranızda doğru bir enerji yakalayabilirseniz karşı tarafı kolaylıkla etkilemeyi başarabilirsiniz. İlişkiler arasındaki enerji ve elektrik çok önemlidir. 

Siz karşı tarafı beğenebilir v elektrik alabilirsiniz fakat karşı taraf her zaman sizden elektrik alamayabilir. Bu durumda anlayışlı olmalı ve ihtimalleri göz önünde bulundurmalısınız. İhtimalleri belirler ve kabullenirseniz daha olumlu sonuçlar verebilirsiniz. 

Hoşlandığın Kişinin Dikkatini Çekmek! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (9)
Birinin İlgisini Çekmek İçin Ne Yapılmalıdır? 10 Adımda Sonuç!

Birinin ilgisini çekmek adına yapılan davranışlar genellikle üniversite ortamlarında sıklıkla karşı karşıya gelinen bir durumdur. Son zamanlarda ilişkiler ya internet ya da okul ortamından ileriye gitmektedir. 

Okulda fazlaca vaktin geçirildiği göz önünde bulunduğunda genellikle üniversite aşkları ile ilerlenebiliyor. Bu durum elbette iş hayatına da cereyan edebilecek bir durumdur. Hoşlandığın ve dikkatini çeken birisi olduğunda öncelikle karşı tarafın dikkatini ve ilgisini çekmek gerekir. 

Fakat eğer karşı tarafı tanımıyorsan ve ihtimaller üzerine harekete geçeceksen sorunun sana bağlı olmaksızın enerji ilişkisinden dolayı olay olumsuz sonuçlanabilir. Karşıdaki kişi elektrik tutmama veya ilgi sınırları içerisinde bulunmama nedenlerinden dolayı olumsuz karşılayabilir.  

Bu durumda eğer tanımadığınız birine yaklaşacaksanız her sonuca hazır olmalısınız. Her sonuca hazır olduğunuzda daha mutlu olacak ve daha kesin etkiler göreceksiniz. 

Tanımadığım Bir Erkeğin Dikkatini Nasıl Çekersin? 

Hoşlandığın birinin ilgisini çekmek adına yapacağınız maddelere gelmeden önce eğer karşınızdaki tanıdığınız birisiyse sonuç hakkındaki tahminleriniz daha olası olacaktır. Tanıdığınız kişinin siz ile arasındaki ilişkiden yola çıkarak bir ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Tanıdığın birinin dikkatini çekmek dostluk dışında onun aklına düşmek için yapmanız gerekenleri aşağıda açıkladık. Fakat tanımadığınız birinin dikkatini çekmek için karşı taraf ile ilgili küçük ama sağlam bilgiler edinmelisiniz. 

Böylece nasıl yaklaşmanız gerektiğini ve davranışlarınızı daha iyi kontrol altında tutabilirsiniz. Tanımadığınız bir kişi ile kuracağınız ilişki ilk gözlemlere de dayanacaktır. Eğer ilk etkilenme ve ilgi olayı olmazsa işiniz zor olabilir. İlk göz temasının bu konuda oldukça çok önemi bulunur. 

Mesajla Erkeğin Dikkatini Çekmek! 

Birinin ilgisini çekmek mesaj yolu ile de mümkün olabilir. Son zamanlarda herkesin bir sosyal medya hesabı ve sosyal medyada aktifliği söz konusudur. Çoğunluğun ilgi ve alaka göstermiş olduğu sosyal medya mecrası içerisinde mesajlaştığınız birinin ilgisini çekebilirsiniz. 

Öncelikle zaten mesajlaşmaya başladıysanız bir ümit var demektir. Fakat siz bu ümidi tamamen ilgi çekmeye yönelik ilerletebilirsiniz. Karşı taraf le konuşmalarınızda öyle hareket etmeli, kendiniz olmalı ve bam teline değinmelisiniz ki karşı taraf için akılda kalıcı olabilin. 

Mesaj yolu ile dikkat çekmek mümkün olduğu kadar hoş ilişkilerin de sonucu olabiliyor. Öyle bir sohbet havası oluşturmalısınız ki karşınızdaki kişi bu oluşan havadan etkilenmelidir. İlgisini çekeceğiniz konular hakkında küçük bilgiler edinerek hoş ve akıllıca hareket etmelisiniz. 

Birinin İlgisini Çekmek | Bir Erkeğin Uzaktan Etkisini Çekmek! 

Bir erkeğin uzaktan ilgisini çekmek adına yapmanız gereken çok da bir şey bulunmamaktadır. Aslında kendiniz olmayı başta tuttuğunuzda birçok olumlu sonuç ile zaten karşı karşıya kalacaksınız.  

Birinin ilgisini çekmek ve dikkatini çekerek bir ilişkiye başlamak için her yaptığınız hareket doğru zamanda ve yerde olmalıdır. Akılda kalıcı olmak için plandan ziyade akıllı adımlar atmak önemlidir.  

1- Kişisel Bakım ve Temizliğe Dikkat Edin! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (1)

Birinin ilgisini çekmek için ilk dikkat etmeniz gereken husus kişisel bakım ve temizliktir. Bu hususa zaten dikkat etmeniz gerekir fakat, eğer konu dikkat çekmekse en çok dikkat edilen unsurlardan birisi olduğunu hatırlatmak gerekir. 

Kişisel bakım zaten her insanın her konudaki olumluluğu sağlamak ve iyi hissetmek adına yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Saçınız bakımlı ve ilgi çekici olmalıdır. Saçınızın kendine has bir havaya sahip olması ve şekle bürünmesi de yine sizin saçınız olduğunu ve farkını iletecektir. 

Mesela düz ama önlerinden hafif katlar ile arkaya doğru küçük dalgaların oluştuğu bir saç modeli oldukça dikkat çekici olacaktır. Bunun yanı sıra hafif ıslak bir görünüm ile kremlenmiş olan ince bukleler ile sağlanan doğallık da dikkat çekici olur.  

Kişisel bakım içerisinde cilt bakımına önem vermeniz temiz, parlak ve canlı bir cilt ile sizi daha da parlatacaktır. Aynı şekilde ellerinize verdiğiniz önemin ve bakımın dahi bütün içerisindeki yeri büyüktür. 

2- Birinin İlgisini Çekmek için Vücut Dilini Doğru Kullanın! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (10)

Birinin ilgisini çekmek için yapılması gerekenler arasında vücut dilinin doğru kullanımı da yer almaktadır. Bir insanın ilgisini çekmek için vücut dili kullanımı hele ki uzaktan biri ise en önemli unsurlardandır. 

Dik durmak ve özellikle dik oturmak omuzların geride bir pozisyon oluşumu kendini güvende hisseden duruşunu sağlamlaştıracaktır. Oturduğun zaman ilgisini çekmek istediğin kişiye doğru oturup arkadaş ortamında hoş gülüşler ile kendini göstermen gerekir. 

Tabi arada doğru yer ve zaman kontağında göz teması da kurman gerekir ki, niyetin anlaşılsın. Eğer karşı taraftaki kişi seninle devamlı olarak göz teması kurmaya başladıysa bir tanışma hikayesine hazırlıklı olabilirsin. 

3- Konuşma Sırasında Onunla İlgili Önemli Şeyleri Hatırlayarak Bahset! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (4)

Birinin ilgisini çekmek adına yapılacak bir diğer aşama kişi ile sohbetlerinde doğru yerlerden konuş ve doğru kelimeleri seç. Karşı taraftaki kişinin önem gösterdiği ve ilgi duyduğu konuları eğilim göstererek bir konuşma sergilersen karşıdaki kişi mutlu olur. 

Mutlu olduğu yerde ise birinin durmak isteme süresi ve vakit ayırma potansiyeli yükselecektir. Bu şekilde daha fazla vakit geçirerek hatta daha fazla iyi vakit geçirerek geçen zaman eşliğinde dikkat çekme işlemi başarıya kavuşur. 

4- İlgi Alanlarını Öğrenerek Sen de Önem Göster! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (2)

Birinin ilgisini çekmek adına öncelikle ilgi alanlarını öğrenmelisin. Karşıdaki kişinin neler ile ilgilendiğini ve ne tarz hobiler ile uğraştığını öğrenirsen sohbeti geliştirirsin. Hatta sen de o hobileri deneyimlemek istediğinde daha fazla vakit geçirilerek dikkat çekme olasılığı artacaktır. 

Konuşmanız sırasında karşı tarafın bahsettiği ve önemle konuştuğu yerleri unutmadığını ve aklınd a olduğunu yüz yüzeyken dile getir. Tabi bunu aleni bir şekilde olmaksızın yapmalısın. Mesela; başka bir konu hakkında konuşurken senin de şurada şöyle yaptığın gibi şeklinde cümleler kurulması. 

5- Konuşma Sırasında Dinleyici Olmayı Sakın Atlamayın! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (8)

Birinin ilgisini çekmek adına yapılacak bir diğer aşama ise kesinlikle dinleyici olmaktır. Şu dönemde herkes kendini dinleyecek birisi arıyorken ve herkes konuşmacı pozisyonunda olmaya can atıyorken sizin dinleyiciliği iyi yapmanız dikkat çeker. 

İyi bir dinleyici olmanız hem arkadaşlarınızı arttırır hem de ortam içerisinde vazgeçilmez kişi olarak kalıcılaşırsınız. Konuşma sırasında iyi konuşmanın yanı sıra karşınızdakini anlattığı konuya pür dikkat odaklanıp iyi dinlemek de önemlidir. 

Konuşma sırasında iyi konuşmak da çok önemlidir. Kendinizden emin ve özgüvenli bir konuşma gerçekleştirmeniz dikkat çekici ve etkileyici olacaktır. 

6- Yardımını İste ve Yardım Et! 

Birinin ilgisini çekmek için yardıma ihtiyaç duyduğun anlarda karşındakine güvenini göstererek yardım istemen önemlidir. Herhangi konuda bir yardıma ihtiyaç duyduğunda karşıdaki kişiden yardım istediğinde, güven verdiğinin hissiyatı etkileyici olacaktır. 

Karşıdaki kişiye güvendiğini hissettirmek başarılı bir harekettir. Bu durum aynı şekilde etkilemeye çalıştığınız kişinin de sizden yardım istemesine olanak verir. Eğer yardım istemiyor ama ihtiyaç duyduğu konu ortadaysa direkt olarak yardım etmeyi teklif edebilirsiniz. 

7- İyi veya Kötü Kendin Ol! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (7)

Birinin ilgisini çekmek için yapılması gereken belki de en önemli hareket kendin olmaktır. Kendin olarak karşıdaki kişiyi etkilemeye çalışmalısın. Başka birini taklit etmek veya belli başlı şeyleri saklamak uzun vadeli bir ilişkiyi engeller. 

Uzun vadede eğer mutlu olmak istiyorsanız gerçekler ile ilerlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra her şeyiniz ile kendiniz olmalısınız. Kendin olmak hayattaki en önemli şeylerden birisi olduğu gibi ilişkilerde de aynıdır. 

Kendin olarak özgün ve farklı olursun ve hatta ilgi çekmek daha da kolay hale gelir. Aynı kalıplaşan hal ve hareketler dikkat çekmenin yanı sıra etkileyici olmayacak tavırdadırlar.  

8- Dürüst Olmaya Özen Göster! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (3)

Birinin ilgisini çekmek adına yapacağınız ve dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise dürüst olmaktır. Dürüst olarak birçok değeri kazanabilirsiniz. Dürüst olmak ve doğruluktan şaşmamak herkesin yalana başvurduğu dönemde oldukça aranan bir özelliktir. 

Herkes etrafında güvenilecek birini aramaktadır. Güven taşıyan birini bulmak ve güven üzerine ilişki kurmak uzun vadede ilerlemeyi sağlayacak olan kavramdır. Güven duyduğunuz ilişkinizde sadakat peşi sıra takipte kalacaktır. 

Dürüst ilerlenen yollarda aksama ve yavaşlamalar olmaz ve tam gaz devam edilir. Sizler de bu konuda güven veren taraf olmaktan kaçınmayın. Karşı tarafa güven verdiğinizde karşılıklı bir şekilde güveni de alacaksınız. En saklamanız gereken durumda bile dürüstlük yapmak oldukça etkileyici ve ilgi çekici olur. 

9- En Başta Kendine Saygı Duy ve Hissettir! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (5)

Birinin ilgisini çekmek için ne yapmalıyım tarzı sorular her ortamda sıklıkla konuşulan konulardandır. Fakat küçük stratejiler yerine kendiniz olarak yerinde doğru ve uygun davranmak gerekir.  

Unutmayın eğer gerçek bir ilişki istiyorsanız gerçek davranmalısınız. Yalan ve sahte yaklaşımlar sahte ilişkilerin ilgisini çeker ve sahte başlangıçlara yol açar. Bu sebeple siz tüm dürüstlüğünüz ve samimiliğiniz ile yaklaştığınızda daha farklı sonuçları görmüş olursunuz.  

İlişki sırasında öncelikle kendinize saygı duymalısınız ve kırmızı çizgileriniz olmalıdır. Kırmızı çizgilerinizi aşmamalı ve duruşunuzu koruyan bir tavra sahip olmalısınız. En başta kendinize saygı duymanızın ardından çevrenize ve karşınızdakine de saygınızı korumalısınız ki her zaman sağlıklı bir ilişki kurabilin.  

10- Vakit Geçirmek İste ve Onu Güldür! 

hederaguncel-birinin-ilgisini-cekmek (6)

Birinin ilgisini çekmek için ne yapılır sorusu ile beraber karşı taraf ile vakit geçirmeyi önemsemelisiniz. Zaten karşıdaki kişiden hoşlanıyor ve ilginiz varsa vakit geçirmek sizin için de önemli olan bir konu olacaktır. 

Biri ile vakit geçirmek ve ona vakit ayırmak o kişi ile aranızdaki değer ilişkisini sağlıklı bir hale getirir. Karşınızdaki kişi ona değer verdiğinizi hisseder ve bu değer ile sizinle vakit geçirirken mutlu olur. Mutlu hissetmesi ile beraber birbirinize ayıracağınız vakit de artar. 

Karşındakini güldürmeyi başarıyorsan da zaten siz olmuşsunuz demektir. Yüzde göreceğin tebessümün hele ki anlamlı tebessümün manası derindir. İşte birinin ilgisini çekmek için yapacakların! 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Birinin İlgisini Çekmek İçin Ne Yapılmalıdır? 10 Adımda Sonuç!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!