USD32,77
EURO35,09
JPY0,208900
RUB0,366300
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.583,52

Beyaz Kalp Anlamı Nedir? Beyaz Kalp Emojisi Ne Demektir? 

beyaz-kalp-anlami
Beyaz Kalp Anlamı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyaz kalp anlamı ya da emojisi sosyal medyada sıklıkla kullanılan imgelerdendir. Mesajda veya biyografilerde fazlasıyla tercih edilen bu sembolün ne anlama geldiğini biliyor musunuz? İnsanlar mesajlaşırken kendini ve duygularını daha iyi ifade etmek açısından, bu emojilerden faydalanır. Dolayısıyla tam da bu noktada beyaz kalp emojisi işinize yarayacaktır. 

Genelde arkadaşlar ve sevgililer arasında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, Whatsapp durumlarında ve İnstagram profillerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak beyaz kalp emojisi konusunda fikriniz yoksa, karşıdakinin ne demek istediğini anlamayabilirsiniz. Bunun için, detaylı olarak verilen bilgilere göz atın. 

Beyaz Kalp Anlamı Ne Demek?

beyaz-kalp-anlami
Beyaz Kalp Anlamı

Özellikle bu kalp emojisi kimilerine göre dostluk, kimilerine göre küllenmiş bir aşkın yeniden alevlenmesi şeklinde de yorumlanmaktadır. Ancak genel olarak flörtleşen iki sevgili arasında duygular tam ifade edilmeden, kırmızı yerine beyaz kalp emoji gönderilir. 

Yerine Göre Beyaz Kalp Anlamları 

beyaz-kalp-anlami

Her emoji farklı anlam içerdiği için, tek tek ele almak daha mantıklıdır. Dolayısıyla kime ne zaman kullanacağınızı öğrenmiş olursunuz.

 • Beyaz Kalp Aşk : Derin ve sonsuz aşkları ifade ederken kullanılır. Bunun yanı sıra platonik bir aşkı ve bu aşkın başlangıcını göstermek için de mesaj öncesi kullanılır. 
 • Beyaz Kalp Duygu Durumu: Beyaz renk sağlık, temizlik, sadakat gibi içten duyguları anlatır. Bu renk kalp ile birleşince saf ve temiz fikirleri ve sadakati anlatmaya yarar. 
 • Arkadaşa Gönderilen Beyaz Kalbin Anlamı: Özellikle çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza bu sembolü gönderiyor iseniz, ona sonsuz güvendiğiniz anlamını taşır. Ayrıca, onun ne kadar iyi biri olduğunu da vurgulamış olursunuz.
 • Aileye Gönderilen Beyaz Kalp: Aileniz tarafından gönderilen ya da sizin onlara gönderdiğiniz beyaz kalp, saf ve temiz duygularla birbirinize olan bağlılığı ifade etmektedir.
 • Whatsapp Durumundaki Beyaz Kalp : Yeni bir sayfa açtığınızın göstergesidir. 
 • İnstagram Beyaz Kalp : Burada da aynı Whatsapp durumunda olduğu gibi, yeni bir sayfa ve başlangıç anlamını taşır.

Yani genel olarak yeni bir sayfayı ve başlangıçları ifade etmek için kullanılır. Aynı zamanda temiz ve saf duygular anlamına da gelmektedir. 

Beyaz Kalp Emoji Anlamı Nedir? 

beyaz-kalp-anlami
Beyaz Kalp Anlamı

Bu emoji kötü duygulardan uzak, saflık ve temizliği yansıtmak amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle biri size bu sembolü gönderiyorsa, ya platonik aşıktır ya da size karşı saf ve temiz duygular besliyordur.  Bazı platformlar rengin şeffaf oluşundan ve hatta görünmeyişinden kaynaklı olarak, daha belirgin hale getirmektedir. Bunun için de beyaz kalbi griye çevirmektedir. 

Dolayısıyla gri de olsa, beyaz da bu imge engellenemeyecek saf, temiz duyguları anlatmak için fazlasıyla yeterlidir. Bunun yanı sıra anne, babaların çocuklarına olan sevgisini ifade ederken de kullanılmaktadır. Yani basit görünümlü, ancak derin duygulu ifadelerinizi anlamlı hale getirmiş olursunuz. Diğer taraftan sizin veya karşı taraf için “Özel” anlamını da taşımaktadır.

Beyaz Kalp Anlamı Kopyala İşlemi 

Beyaz kalp emojisi kopyalama işlemi çok basittir. Bunun için “Kopyala” butonuna basmanız yeterlidir. Sonrasında uygun yere yapıştırabilirsiniz. Birçok sosyal platformda kullanacağınız gibi, bazı oyunlarda da işinize yarayacaktır. Yani bu oyunu desteklediğiniz anlamını taşır. Dolayısıyla oyun nickleri olarak da kullanabilirsiniz.

Beyaz Kalp Emojisi Nerelerde Kullanılır? 

beyaz-kalp-anlami
Beyaz Kalp Anlamı

zellikle, sosyal medya ağlarında fazlasıyla tercih edilir. Peki beyaz kalp anlamı ifade eden bu emojiler en çok nerelerde kullanılmaktadır? 

 • Instagram
 • Whatsapp
 • Telegram
 • Twitter
 • Discord vb. yerlerde amacına uygun kullanıldığında; uzun cümleler kurmak yerine, böylelikle daha kısa ve net anlaşma sağlanır.
 • Ayrıca bunların yanında, doğum günleri gibi etkinliklerde sevginizi belli etmek adına cümle sonu ya da başına getirebilirsiniz. Bu şekilde mesajlarınızı daha anlamlı kılabilirsiniz. 

A – Beyaz Kalp İmgesi ile Tartışmaları Tatlıya Bağlayın! 

beyaz-kalp-anlami
Beyaz Kalp Anlamı

Kalp sembolu başlı başına olumlu ve pozitif anlamlar içermektedir. Hele de bu beyaz ise, daha da anlamlı hale gelir. Duygusal içerikli olmasının yanında, sevecenlik ve iyi niyeti barındırması da çok önemlidir. Diğer taraftan bir tartışma esnasında cümle sonuna getirilerek, kötü niyetli olmadığınızın da vurgusunu yapabilirsiniz.

B – Beyaz Kalp ile Birlikte Kullanabileceğiniz Diğer Semboller Neler? 

Başlı başına derin anlamlar ifade eden beyaz kalp, başka emojilerle bir araya geldiğinde anlatılanı katmerlendirir. Özellikle aşağıdaki emojiler ile kullanırsanız, karşılık alamayacağınız yer yoktur. Bunlar; 

😡🤍🤍Tartışmada kötü niyetli olmadığınızı vurgulamak için bu şekilde kullanabilirsiniz. 
💐🤍🌹Platonik aşk başlangıcı için, diğer emojilerle beraber etkiyi artırmak amaçlı kullanabilirsiniz.
🎂🧁🤍🥳Doğum günlerinde eğlenceli ve temiz, iyi niyetli duyguları belirginleştirmek adına yanındaki emojilerle kullanabilirsiniz.

Diğer Renkli Kalp Emojileri ve Anlamlıları Neler?

beyaz-kalp-anlami
Beyaz Kalp Anlamı

Beyaz kalp içerikli emojilerden başka semboller de vardır. Hepsinin ayrı ayrı, özel ve derin ifadeleri bulunmaktadır. Bunlara şöyle göz atabilirsiniz; 

Turuncu Kalp AnlamGönülsüzlük ifade eder. İlişkiyi yaşamamak istiyor ve sadece arkadaş kalmak istiyorsanız, karşıdakine gönderebilirsiniz. 
🖤 Kalp Anlamı 
Siyah kalp emojisi, üzüntü ve kederi ifade etmek için kullanılır. Ayrıca ironik amaçlı birini utandırma noktasında da işe yaramaktadır.
Yeşil Kalp Anlamı Huzuru, doğayı, canlılığı ifade etmek için kullanılmaktadır. Yeşil kalp emojisi, kıskanç ve kırgın kalp olarak da bilinmektedir.
Sarı Kalp Anlamı Romantik olarak kullanılmaz. Ancak dostluk, arkadaşlık, yaşam sevinci manalarında kullanılır.
💙 Kalp AnlamıGüvenli ilişkileri temsilen kullanılır. Ayrıca mavi kalp emojisi karşı taraftan hoşlanma olarak da tercih edilmektedir.
Pembe Kalp Anlamı EmojiÖzellikle aşk, dostluk ve samimiyeti ifade etmek için kullanılır. Ancak kırmızı kalp emojisi kadar, aşk konusunda duygu yoğunluğu vermez.
Kırmızı Beyaz Kalp AnlamıTertemiz duygularla derin aşk yaşamak anlamına gelmektedir.
Üç Beyaz Kalp AnlamıSaf, temiz ve iyi niyetli duyguları ifade etmek için kullanılır.
Beyaz Kalp İşareti AnlamıNezaket ve masumiyeti göstermek için kullanılmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Beyaz Kalp Anlamı Nedir? Beyaz Kalp Emojisi Ne Demektir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. Çok iyiii yaaaaaa

  Cevapla
Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!