USD32,82
EURO35,19
JPY0,208000
RUB0,376400
GBP41,64
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.491,49
BTC65.149,94

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir | Evde İlaçsız Tedavinin 5 Yolu

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (9)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baş ağrısına ne iyi gelir soruları oldukça merak edilmektedir. Baş ağrıları günlük hayatı oldukça etkileyen bir rahatsızlıktır.

Baş ağrınız yüzünden işinizde, okulunuzda veya evde hiçbir şey yapamama ve sinirlenme sorunlarını yaşayabilirsiniz. Bu durum çoğu zaman can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu baş ağrılarını çözümlemek ve ağrıdan kurtulmak için çoğu zaman ağrı kesicilere başvurulur.

Ağrı kesici her ne kadar anlık olarak ağrınızı geçirse de oradaki sorunu çözmez. Sadece vücudunuzda yaşanan acının sizin duymamanızı sağlamaktadır. Bununla beraber ağrı kesiciler vücuda da zarar verirler. Durum böyle olduğunda zorunda kalmadıkça ağrı kesici almamanızı öneririz. Peki ya ağrı kesici almadan baş ağrısı nasıl geçer? Bu sorunun birçok farklı şekilde cevabı bulunmaktadır.

Geçmek Bilmeyen Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (1)
Baş Ağrısına Ne İyi Gelir | Evde İlaçsız Tedavinin 5 Yolu

Geçmek bilmeyen ve günlük hayatı mahveden baş ağrılarına doğal çözümler aranmaktadır. Özellikle kronik bir şekilde baş ağrısı çeken insanlar, neredeyse her yöntemi denemişlerdir. Baş ağrısına kimi zaman fiziksel hareketler kimi zamanda ek gıdaların iyi geleceğini söyleyenler de vardır. Öksürük nasıl geçer sorusu gibi baş ağrısının çözümleri de araştırılmaktadır.

Ağrının en keskinleştiği anda ne yapılmalı ve hangi yollara başvurulmalıdır? Tüm bu sorularınızın cevaplarını 5 madde de sıraladık ve liste haline getirdik. Siz de bu yolları deneyerek, sizin ağrınıza en iyi gelen yolu seçin ve ağrılara doğal yollar ile elveda deyin!

1-Baş Ağrısına İyi Gelen İçecekler | Yeteri Kadar Su Tüketin!

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (4)

Baş ağrısına ne iyi gelir sorunuzun en doğal cevabı ve gereksinimi sudur. Eğer bir insanın içmesi gereken miktarda su ihtiyacınızı gidermezseniz ve su tüketmezseniz baş ağrıları sizin yakanıza yapışabilir. Vücudunuza gerekli olan miktarda suyu tüketmezseniz, vücudunuz susuz kalmış olacaktır.

Bu duruma biyolojik olarak dehidrasyon da denmektedir. Susuz kalan vücudunuz size baş ağrıları ile geri dönüş yaparak adeta sinyal vermektedir. Özellikle kış aylarına nazaran yaz aylarında su ihtiyacınız daha çok artmaktadır. Ve eksik alınan su yüzünden sıcak aylarda oluşan baş ağrısı, çekilmez bir hal alabilir.

Gün içerisinde bir insanın tüketmesi gereken su miktarı: 2 veya 2,5 L kadardır. Bu ihtiyacınızı özellikle yaz aylarında eksiksiz bir şekilde karşılamalısınız. Çünkü yaz aylarındaki sıcaklık yüzünden vücuttan çıkan su miktarı oldukça fazladır.

Kimi insanlar su içmekte zorlanabilmektedir. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız suyunuzu çeşitli meyveler ile aroma katabilirsiniz. Böylece su ihtiyacınızı sorunsuz bir şekilde karşılamış olursunuz.

2- Sıcaktan Baş Ağrısına Ne İyi Gelir | Soğuk- Sıcak Su Torbası Uygulayın!

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (2)

Sıcak aylarda eğer migren ağrısı çekiyorsanız soğuk su torbası iyi gelecektir. Soğuk sudan hazırlamış olduğunuz su torbasını; yüzünüzün alın kısmına, şakaklara ve başınızın tepesine uygulayın. Bu uygulama özellikle migren ağrısı çekenlere daha iyi gelecektir. Fakat bu uygulamayı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Bu husus; uygulamayı yapan kişinin vücut ısısının normal olması gerekir.

Baş ağrısına ne iyi gelir evde çözüm olarak sıcak su torbasını da kullanabilirsiniz. Fakat bu yöntemi soğuk su torbasının aksine farklı bölgelerde uygulamanız gerekecektir. Sıcak su torbası yöntemi kişinin sırt kaslarına ve ense bölgesine uygulamalısınız. Böylece baş ağrınızın azalma olasılığı artacaktır. Soğuk su torbasının migrene iyi geleceği gibi sıcak su torbası uygulaması da gerginlik yaşama sonucu oluşan ağrılara iyi gelmektedir.

3- Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Bitkisel |Bitkisel Çaylar Tüketebilirsiniz

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (8)

Eski dönemlerden kalan ve hala daha etkili çözümlere ulaşılabilen bitki çayları bulunmaktadır. Bu çayları tüketerek baş ağrılarınıza çözüm için bir deneme yapabilirsiniz. Çünkü çoğu insan bu yöntemi, baş ağrılarından kurtulmak için uygulamaktadır. Kullanacağınız bitki çaylarının malzemelerini karıştırmadan tek bir ana malzeme sonucunda hazırlayarak tüketin.

Mesela; zencefil, yeşil çay, ada çayı ve papatya çayı tüketebilirsiniz. Bu çaylar oluşturmak için seçeceğiniz malzeme suyun içerisinde kaynatılmalıdır. Böylece bitki içerisindeki yararlı maddeler suya karışacaktır. Daha sonrasında bardağınıza çayınızı süzerek tüketebilirsiniz. Arta kaynamış kalan çaylar olursa kesinlikle bekletip de daha sonra tüketmeyin. Yaptığınız kadarını tüketmeniz kâfidir.

4- Zonklayıcı Baş Ağrısına Ne İyi Gelir | Uyku Düzeninize Dikkat Edin!

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (7)

Baş ağrılarının en büyük bir diğer sebebi ise, uykusuzluktur. Uykusuz geçen bir gecenin sabahında baş ağrısı yaşamanız kaçınılmaz bir hal alır. Uykusuzluk gibi gereğinden fazla uyumak da baş ağrılarına yol açabilmektedir. Her şeyin azı olduğu kadar fazlası da zarardır, sözü burada da kendisini kanıtlar.

Baş ağrılarınız geçmez olmuş ve kronik bir hal almış ise uyku düzeninizi oturtmanız gerekecektir. Çünkü kronikleşen baş ağrıları sizin özelliklerinizi de etkileyeceği gibi hayatınızı da oldukça fazla etkiler. Doktora başvurarak geçmeyen ağrınızın sebebini de araştırmanız gerekebilir. Fakat yeterli miktarda uykuyu vücudunuza karşılamanız her açıdan gereklidir.

Geceleri uyuyamıyorum tarzı şikâyetleriniz varsa gündüz vakitlerindeki uykularınızın vaktini kısaltmanızı öneririz. Uykunuzun gündüz çok gelmesi halinde hiç uyumamak yerine 20 veya 30 dakika uyuyabilirsiniz. Böylece geceleri de uykusuz kalma olasılığınızı düşürmüş olacaksınız.

5- Şiddetli Baş Ağrısına Ne İyi Gelir | Stresli Hayatınızı ve Işığınızı Düzenleyin!

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (3)

Baş ağrısının müsebbibi olan bir diğer durum ise strestir. Fazla gerginlik ve stres sizin süregelen baş ağrılarınızın sebebi olabilmektedir. Her kişi için geçerli olabilen stres, maalesef ki peşimizi bırakmamaktadır. Stressiz bir hayat imkânsız olmakla beraber, düzenlenmesi mümkündür.

Gereksiz yere oluşan gerginlik ve stresi tespit etmelisiniz. Daha sonrasında bunun gerçekleşmesini önlemek tabi ki de size düşer. Kendinizi durdurmalı ve gerginliğinizi sindirmelisiniz. Stres yaşamanızın sebebi eğer süregelecek bir durumsa kabullenmelisiniz. Eğer kurtulabilecekseniz bunun yolunu aramaya koyulmalısınız.

Baş ağrısına ne iyi gelir ilaç tarzı çözümler bulunabilir. Fakat doğal yöntemleri daha çok tavsiye etmekteyiz. Yaşadığınız ve bulunduğunuz ortamlardaki ışık rengi ve gücü de baş ağrısına etki etmektedir. Eğer ışık beyaz ve çok güçlü ise ışığınızı değiştirmenizde fayda vardır. Sarı bir ışığı tercih etmek sizin baş ağrılarınıza iyi gelecektir. Eğer tamamen baş ağrılarınız sona erdiyse ağrının sebebini bulmuşsunuz demektir.

Corona Baş Ağrısına Ne İyi Gelir

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (5)

Corona nedeni ile oluşan baş ağrılarına en iyi çözümü doktorunuz size önerecektir. Önerilen çözüm yöntemlerini uygulayıp da hala daha baş ağrınız geçmiyorsa, sıraladığımız yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemler dışında belli başlı nefes egzersizlerini deneyebilirsiniz.

Düzgün ve doğru nefes almak, uykularınıza da iyi gelmektedir. Uykusuzluk probleminiz geçtiğinde baş ağrılarınızda hafifleyecektir. Baş ağrılarınız arttığında sesiz havadar bir ortama geçiş yaparak, gürültüden mümkünse uzaklaşın.

Sürekli Baş Ağrısı ve Halsizlik

hederaguncel-bas-agrisina-ne-iyi-gelir (6)

Baş ağrısına ne iyi gelir masaj yapmak iyi gelir mi, soruları oldukça araştırılmaktadır. Yoğun baş ağrılarınız halsizlik ile birleştiğinde, demir eksikliğine sahip olabilirsiniz. Stresli ortamda bulunmamaya ve gürültüden uzak kalmaya çalışmalısınız. Geçmeyen ağrılarınız ve halsizliğiniz eğer uzun süreli devam ederse mutlaka uzman doktora başvurmalısınız.

Baş ağrısına sebep olabilecek diğer hastalıkları şu şekildedir:

  • Kafa travmaları,
  • Kulak enfeksiyonları,
  • Diş hastalıkları,
  • Akut sinüzit,
  • Grip,
  • Glokom,
  • İyi veya kötü huylu beyin tümör rahatsızlıkları,
  • Migren
  • Hipertansiyon

Baş ağrılarınız için kullanabileceğiniz doğal çaylarda eğer fayda etmiyorsa, mutlaka hızlı bir şekilde doktorunuza başvurmalısınız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Baş Ağrısına Ne İyi Gelir | Evde İlaçsız Tedavinin 5 Yolu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!