USD32,59
EURO34,81
JPY0,211000
RUB0,349300
GBP40,43
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.420,48
BTC66.149,28

Barış Arduç Kimdir? Barış Arduç Dizileri ve Filmleri 

barış-arduç
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Barış Arduç 1987 yılında dünyaya geldi. İsviçre’de emlakçılık yapan bir anne babanın ortanca çocuğu olarak dünyaya gelen Barış Arduç 3 kardeştir. İsviçre’de dünyaya geldi fakat aslen Arnavut kökenlidir. İlkokul eğitim hayatını Sakarya ve Gölcük’de tamamlamış daha sonrasında ise ortaokulu Bolu’da okumuştur. Lise son sınıfta ailesi ile İstanbul’a gelmiş ve sonuç olarak liseyi burada tamamlamıştır.

Liseden mezun olduktan sonra Kayseri’de Spor Akademisi’ni kazandı . Fakat okulun ilk yıllarında spor akademisine devam etmek istemedi ve İstanbul’a döndü. Aktif olarak dalgıçılık, yüzme, futbol gibi birçok spor dalı ile yakından ilgilendi. Şile de 8 yıl cankurtaranlık yaptı çünkü yüzme konusunda oldukça profesyonelleşmişti. 

Barış Arduç Oyunculuğa Nasıl başladı?

Ünlü tiyatro oyuncusu Ayla Algan ile tanışarak oyunculuk hayatına giriş yapmıştır.İlk oyunculuk hayatı Küçük Hanımefendi dizisi ile gündeme gelmiş ve başarısından söz ettirmeye başlamıştır.

barış-arduç

Barış Arduç’un yer aldığı dizi ve filmler

Diziler 
 2011 Küçük Hanımefendi 
2011 Dinle Sevgili 
2011 Pis Yedili 
2012 Benim İçin Üzülme  
2013-2014 Bugünün Saraylısı 
2015 Racon Ailem İçin  
2015-2017 Kiralık Aşk 
2019 Kuzgun 
2020 Çukur 
2023 Alparslan Büyük Selçuklu  
Filmler 
2014 Sadece Sen   
2014 Deliha   
2017 Mutluluk Zamanı   

Barış Arduç Dizileri 

Ünlü oyuncu bugüne kadar başarılı oyunculuk hayatında birçok film ve dizide rol almıştır. Gerek başrol karakterlerine gerek dizideki önemli karakterle hayat vermiştir. Her oynadığı dizide beğeni alan Arduç kısa zamanda oyunculuk hayatında önemli başarılara imza atmıştır. 

1 – Küçük Hanımefendi 

Dizi Yazar Muazzez Tahsin Berkand’ın Küçük Hanımefendi adlı eserinden uyarlanmıştır. Dizide babasının ölümünden sonra yalnızlaştırılan Neriman’ın büyüme serüveni ve başından geçenler anlatılıyor.

Neriman Zengin bir aileden gelmesine rağmen babasını kaybettikten sonra sahte bir hastalık bahanesiyle eve kapatılır. Yalnızlaştırılır. Neriman hayata yeniden dönüp, kendi tercihlerine, duygularına göre bir yaşam kurma hevesine girer. 

barış-arduç

Çocukluk aşkı Ömer’i de kendisini hapsolduğu boğucu hayattan kurtarabilecek bir kahraman gibi görse de Ömer pek hevesli değildir. Fakat ailesinin yaşadığı ekonomik problemler nedeniyle, zorunlu bir karar verir. Ama Ömer’in gönlünde hala eski karısı ve kızının annesi olan Nüveyre vardır. 

Neriman ise saf aşık duyguları ile Ömer’in kendisiyle parası için evlendiğini kabul etmek istemez. Neriman’ın “çirkin ördek yavrusu”ndan bir “Küçük Hanımefendi “ye dönüşme süreci sancılar, içerisinde mi olacak? Tüm soruların cevabının verildiği bu dizi de Barış Arduç Cenk karakterini canlandırmıştır. 

2 – Barış Arduç Dizileri Dinle Sevgili

Barış Arduç’un dizileri arasında yer alan Dinle Sevgilidir. 2012 yılında yayınlanmış ve burada Hakan karakterine hayat vermiştir. Dizinin konusu ise Mehmet ve Hande iki farklı ülkede yaşayan iki kişidir. fakat aynı tutku ile radyo program yapan iki gençtir. Üniversite radyolarının ortak düzenledikleri bir yarışma için Mehmet İngiltere’den İstanbul’a gelmiştir. İlk karşılaşmalarında birbirlerinin çekimine kapılan Hande ve Mehmet’i garip bir tesadüfler beklemektedir. Zira Hande’nin en yakın arkadaşı Ceren lisede Mehmet ile unutamadığı bir aşk yaşamıştır ve bundan Hande’nin haberi yoktur. 

Şimdi Hande’nin, en yakın arkadaşı Ceren için bu yeni ilişkiden fedakârlık yapması mı gerekecek? Öte yandan aslında Hande ve Mehmet’in kaderleri, anne ve babaları yüzünden de birbirleriyle kesişmek durumunda kalacaktır. 

barış-arduç

Hem gençler hem de ebeveynler arasında yaşanan gizli aşk üçgenlerini konu alıyor. Yayınlandığı yıl yaz ve gençlik dizileri arasında oldukça adından söz ettirmiştir.

3 – Pis Yedili 

Barış Arduç Dizileri arasında olan dizi Pis Yedili dizisinde Ünlü oyuncu yardmcı oyuncu olarak yer almıştır. Sinan karakterine hayat veren ünlü oyuncu bu dizi de de adından oldukça söz ettirmeyi başarmıştır. 

4 – Benim İçin Üzülme 

2012 yılında yayınlanan dizide Ahmet karakterine hayat veren Barış Arduç özellikle  bu diziyle de oldukça beğenilmiştir.  Dizinin genel konusu ise: İstanbul’dan Batum’a, Kars’tan Artvin’e uzanan, orijinal hikayesi ile  Mahsun Kırmızıgül’e ait olan bir aşk masalı olma özelliği taşımaktadır.  Benim İçin Üzülme. 

Karadeniz’in iki köklü ailesinin oğulları, yakın arkadaş ve kan kardeşi olan Niyazi ve Harun. Karadeniz’e mevsimlik işçi olarak gitmişler ve Buke’ye aşık olurlar. Özellikle bu aşk iki aileyi de acıyla tanıştıracak ve bitmeyecek bir tartışmaların başlangıcı olacaktır.

5 – Bugünün Saraylısı 

Refik Halit Karay’ın aynı adlı eserinden çevrilen dizide Barış Arduç Selim karakteri ile rol almıştır. Özellikle dizinin ilginç konusu ise kısa zamanda çok sevilmesine neden olmuştur. Orta gelirli İstanbul’da yasayan bir aileye sonradan olan görme zengin bir akraba kızı olarak gelen ve bu ailenin yargı değerlerini alt üst edişi konu ediliyor. Kızın aileye gelir olarak sağladığı katkılar, kaprisleri ve özellikle güzel olmasından dolayı birçok talip çıkması aile içinde tepkilere yol açıyor.

6 – Racon Ailem İçin 

Racon: Ailem için 4 bölüm sonra final olmuş bir dizidir. Barış Arduç Tekin Atan karakterine can vermiştir. genel olarak dram skiyon ve aşk türünde bir dizidir.

7 – Kiralık Aşk 

barış-arduç

Kiralık Aşk dizisi ile hayran kitlesi oluşturan Barış Arduç dizileri arasında özellikle en sevilen dizidir. Başrol oyuncusu olarak Ömer İplikçi karakterine hayat vermiştir. Başrol oyuncusu olan diğer bir ünlü oyuncu Elçin Sangu ile rol almış ve birlikte çok beğenilmişlerdir. Yaz dizisi olarak başlayan dizi Ömer ve Defne aşkı çok sevilince sonrasında 2 sezon boyunca devam etmiştir. Aşk oyunu olarak başlamıştır. fakat aşk oyunu gerçek aşka dönüşür ve romantik komedi tadında bir dizi olmayı başarır. 

8 – Kuzgun 

Diziye adını veren Kuzgun karakteri küçük yaşta babasını kaybedince ailesinden alıkonulur. Sokaklarda geçen çocukluk ve gençlik dönemleri Kuzgun’un hırs ve intikam duygusunu hayata geçirir. Yine dizinin başrol oyuncusu Kuzgun karakterine Barış Arduç can vermiştir.

9 – Çukur 

İstanbul’un suçla özdeşleşmiş mahallesi Çukur’un kontrolü Koçovalı ailesinin elinde bulunmaktadır. Suçla bu kadar içli dışlı olsa da ailenin kendine has kuralları vardır. Bu kurallardan bir tanesi de uyuşturucu yasağıdır. Çukur’da uyuşturucu asla üretilmez, kullanılmaz, satılmaz. Fakat oyuna yeni dâhil olan gruplar yasağı delmeye çalışırlar ve işte hikâye burada başlar. Dizide Barış Arduç Arık karakteri ile rol almıştır.

10 – Alparslan Büyük Selçuklu

barış-arduç

özellikle Tarihi dizi olma özelliği ile ön planda olan dizinin başrol rolünü Barış Arduç üstlenmiştir. Alparslan rolü ile oldukça iddialı ve başarılı bir işe daha imza atmış görünüyor.

barış-arduç

Barış Arduç Filmleri 

Oyunculuk hayatında oldukça başarılı işlere imza artmış olan ünlü oyuncu dizilerdeki başarısı kadar sinema filmlerindeki başarısıyla da adından oldukça söz ettirmiştir. Bugüne kadar toplamda 3 sinema filminde rol alan Arduç özellikle film kariyerinde de oldukça iddialı.

1 – Deliha: Barış Arduç, Gupse Özay ile rol aldığı diziyle uzun süre adından söz ettirmiştir. Beyaz perdeye damga vuran filmler arasında da yerini almıştır. Aynı zamanda rol arkadaşı Gupse özay ile beraberliğe başlamış ve 6 yıl sonra beraberliklerini evlilikle taçlandırmışlardır.  Bu filmde deli kız Zeliha’nın gerçek aşkı ararken yaşadığı komik olaylar işlenmiştir.

2 – Sadece Sen: Filmde, görme engelli olmasına rağmen hayata tek başına sımsıkı tutunmuş Hazal ve geçmişi karanlıklarla dolu yalnız bir adam olan Ali anlatılmıştır. ilginç bir şekilde tanışmaları aşkları ikisinin de hayatını sürpriz bir şekilde değiştirmiştir.

barış-arduç

3 – Mutluluk Zamanı: Kiralık Aşk dizisindeki başrol oyuncu arkadaşı ile bu filmde de oldukça dikkat çekmişlerdir. Mert, müşterilerini hayata karşı ayakları dimdik yere basan biridir. insanlara dönüştüren ‘mutluet.com.tr ‘ şirketinin sahibi ve yakışıklı patronudur.  Fakat geçmişiyle yüzleşmeden kendi mükemmel hayatını yaratan Mert ve tüm hayatını geçmişinde yaşadıkları üzerine kurmuş Ada’nın yolları sürpriz bir şekilde kesişir ve hikâye başlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Barış Arduç Kimdir? Barış Arduç Dizileri ve Filmleri 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!