USD33,10
EURO36,10
JPY0,211500
RUB0,374400
GBP43,13
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.601,90
BTC63.841,64

8 Soru ile Esra Erdoğan Kimdir?

esra-erdogan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esra Erdoğan, şu anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk kızıdır. Peki sayın Cumhurbaşkanının kızı ve hayatı nasıldır? Bu yazıda Esra Erdoğan’ın gerek eğitim gerek sosyal hayatı ve ailesi Esra Erdoğan kimdir gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Esra Erdoğan Kaç Yaşında?

Esra Erdoğan 14 Ekim 1983 yılı İstanbul doğumu itibari ile 39 yaşındadır. Ailesinin çocuklarından 3.çocuktur. Başka bir deyişle ortanca çocuk diyebilirz. Boyu 164 santimetredir. Ayrıca burcu da terazi burcudur. Bunun yanında Esra Erdoğan’ın ailesinin ve birbirlerine benzerlikleri gözden kaçmıyor.

Erdoğan ve Aile Üyeleri Kimlerdir?

Esra Erdoğan’ın çekirdek ailesi annesi, babası, 2 kız ve 2 erkek kardeşi olmak üzere kısacası 6 kişiden oluşmaktadır. Esra Erdoğan’ın 14 Ekim 1983 yılında doğduğu biliniyor. Kendisi şu an 39 yaşındadır. Böylece çekirdek ailesi dışında Esra Erdoğan’ın eşi ve 1 erkek çocuğu vardır. Kendisi İstanbul doğumludur.

1 – Esra Erdoğan ve Babası

Sayın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esra Erdoğan’ın babasıdır. Özellikle bu konu nedeniyle tanınan Esra Erdoğan’ın babası öncülüğü ile de sonrasında birçok konu gerek eğitimi gerek gönüllü işleri ile kendini tanıtmıştır.

esra-erdogan
esra-erdogan

Recep Tayyip Erdoğan aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başkanı, Türk siyasetçi ve geçmiş yıllarda başbakanlık yapan cumhurbaşkanıdır.  1954 doğumlu olan Erdoğan 69 yaşında ve 1.85 boyundadır. Eğitim hayatını;

 • Marmara üniversitesi
 • İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi okullarında tamamlamıştır.

2 – Esra Erdoğan’ın Annesi

Emine Erdoğan, sayın Cumhurbaşkanı’nın eşi ve aynı zamanda Esra Erdoğan’ın annesidir. Emine Erdoğan 16 Şubat 1955 yılında Siirt’te doğmuştur. Kendisi 1966 yılında Zeynep Kâmil Ortaokulu’ndan mezun olmuştur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile 1978 yılında evlenmişlerdir ve bu evlilikten 2 kız 2 erkek olmak üzere 4 çocukları olmuştur.

esra-erdogan

3 – Esra Erdoğan ve Büyük Abisi

Ahmet Burak Erdoğan Esra Erdoğan’ın büyük abisidir. Kendisi 4 Temmuz 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Özellikle Türk iş adamı olan ve armatörlük yapan Burak Erdoğan Kartal imam hatip Anadolu lisesinden mezun olmuştur. Sonrasında lisans eğitimine İstanbul bilgi Üniversitesinde sürdürmüştür.

Daha sonra Londra’daki bir üniversiteden burs kazanmış ve ekonomi eğitimi almıştır. İş hayatına babasının hisselerini satarak başlayan Burak Erdoğan 23 Şubat 2001 yılında sema ketenci ile hayatlarını birleştirmişlerdir. Hatta düğünlerine Recai Kutan ve Muhsin Yazıcıoğlu şahit olarak katılmışlardır. 

4 – Küçük Abisi | Necmettin Bilal Erdoğan

Esra Erdoğan ve Necmettin Bilal Erdoğan kardeşlerdir. Necmettin Bilal Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 çocuğundan ikincisidir. 23 Nisan 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kendisi Türk iş insanıdır ve genel olarak denizcilik ile ilgilenmektedir.

2003 yılında 17 yaşındaki Reyyan Uzuner ile gerekli izinler aracılığı ile böylelikle hayatlarını birleştirmişlerdir. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen nikaha İtalya başbakanı dahil özellikle birçok tanınmış kişi gelişmiştir. Eğitim hayatı ise;

OkulAldığı Eğitim
Kartal Anadolu İmam Hatip LisesiLise
Amerika Birleşik DevletleriÜniversite
Harvard ÜniversitesiKamu Yönetimi – Yüksek Lisans
Dünya BankasıStaj

5 – Esra Erdoğan’ın Kız Kardeşi

Esra Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar kardeşlerdir ve aralarında 1 yaş farkı bulunmaktadır. Kendisi 22 Ağustos 1985 yılı İstanbul doğumludur. Babasının başbakan olduğu zamanlarda Sümeyye Erdoğan’ın özellikle gönüllü danışmanlık yaptığı biliniyor. Daha sonrasında Eğitimini Indiana Üniversite’nde tamamladığını görebilirsiniz.

esra-erdogan

Sümeyye Erdoğan Türk mühendis, iş adamı ve özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri için birçok başarıya imza atan Selçuk Bayraktar ile 2016 yılında evlenmişlerdir. Aynı zamanda bu evlilikten 1 çocuk dünyaya getirmişlerdir. Bayraktar’ın ailesi de özellikle babası geçmişte Recep Tayyip Erdoğan ile siyaset yapması ile tanınırlar.

6 – Esra Erdoğan ve Berat Albayrak Eşi

Berat Albayrak 21 Şubat 1978 yılı İstanbul doğumludur ve Esra Erdoğan ile 2004 yılında evlenmişlerdir. Kendisi hem Türk iş insanı hem de siyasetçi gibi meslekler ile bilinir. Aynı zamanda geçmişte Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevlendirilmiştir.

esra-erdogan

Aslen Trabzonlu olan Berat Albayrak’ın eğitim hayatı ise;

 • Fatih Koleji’nde lise eğitimi almıştır
 • İstanbul Üniversitesinde İngilizce işletme bölümünü bitirmiştir
 • New York’ta bulunan Pace Üniversitesi’nde finans bölümü üzerine yüksek lisans yapmıştır
 • Kadir has üniversitesinde ise doktor derecesine layık görülmüştür.

7 – Esra Erdoğan’ın Oğlu

29 Aralık 2006 yılında dünyaya gelen Ahmet Akif Albayrak Esra Erdoğan ve Berat Albayrak’ın tek çocuklarıdır. Ahmet Akif Albayrak hakkında çok fazla bilgi bulunmamasının sebebi yaşının küçük olması veya ailesinin bunu uygun görmeleri olsa gerek.

Esra Erdoğan ve Eğitim Hayatı

Esra Albayrak Erdoğan da gerek babası gerek kardeşleri gibi kendini üniversite hayatı, eğitim ve diğer yönlerden de geliştirmiştir. İlk bakışta özellikle Cumhurbaşkanı’nın kızı olarak bilinse de birçok işe el atmış ve eğitimini iyi şekilde tamamlamıştır. Bu konu diğer kardeşleri için de aynı şekilde geçerlidir. Peki Esra Erdoğan eğitimi nasıldır? 

OkulAldığı Eğitim
Kadıköy İmam Hatip LisesiLise
Amerika Indiana ÜniversitesiSosyoloji ve Tarih Alanı
Berkeley ÜniversitesiYüksek Lisans
Berkeley ÜniversitesiSosyoloji Alanında Doktora

Esra Albayrak’ın Sosyal Faaliyetleri Nelerdir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın 1996 yılında kız çocuklarına hizmet verme amacı ile kurulan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı bünyesinde yönetim kurulunda bulunmaktadır kendisi. Ayrıca Yeşilay’da da yönetim kurulunda olduğu bilinmekte. Ayrıca bunlara ek olarak Ümraniye Belediyesinde de birçok gönüllü işlerde bulunmuş olduğunu görebilirsiniz.

Esra Erdoğan Ne İş Yapar?

Esra Erdoğan’ın iş hayatı özellikle babası sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nda gerçekleştirmiş olduğu eylemler ile bilinmekte. Ama bunlara istinaden Esra Erdoğan ve iş hayatını şunlar da içermektedir;

 • Yönetici
 • Eğitimci
 • STK yöneticisi
 • Yeşilay yönetim kurulu
 • Gönüllü öğretmenlik
 • Sivil toplum kuruluşlarında çalışma

Berat Albayrak Esra Erdoğan Nasıl Tanıştı?

Esra Albayrakve Berat Albayrak’ın nasıl tanıştıkları bilinmemek ile çiftin görücü usulü veya aracı olma ile tanıştırıldıkları düşünülüyor. Çünkü genel olarak bu tarz tanınan ve bilinen aile fertlerinin görücü usulü ile tanıştırılmaları Kraliyet ailelerinde dahil çok fazla görülüyor.

Esra Erdoğan Boşandı Mi?

Esra Albayrak ve Berat Albayrak gibi tanınan ve ailesinde özellikle siyaset ile ilgilenen fertleri olması nedeni ile çok fazla haber konusu çıkmakta. Üstelik bu haber konuları A’dan Z’ye alakasız ve asılsız her şey olabilir. Boşanma haberleri de bunlardan sadece bir tanesi.

Berat Albayrak Esra Albayrak-Bosandi

Berat Albayrak ve Esra Albayrak ilişkisi hakkında güncel olarak bu gibi boşanma haberleri mevcuttur. Ama bu haberlerin asıl sebebi Berat Albayrak’ın sağlık sorunları nedeni ile Hazine ve Maliye Bakanı görevinden ayrıldığı açıklamasını yapmış olmasıdır. Ama çiftin herhangi bir sebepten dolayı boşandıkları veya boşanma sürecinde oldukları bilinmiyor.

esra-erdogan

Esra Albayrak Ne Doktoru?

Esra Albayrak eğitim hayatında Berkeley Üniversitesi’nde sosyoloji üzerine yapmış olduğu doktora nedeni ile kendisine doktor unvanı verilmiştir. Böylelikle Esra Albayrakda bu aldığı eğitimi ve unvanını birçok gönüllü işlerde ve sivil toplum kuruluşlarında değerlendirmektedir.

Berat Albayrak Bosandi Can Ataklı Haberi!

Berat Albayrak’ın işini bıraktığını açıklamasından sonra birçok kişi ve kurumlar bu konu hakkında fikirler ortaya atmaya başlamıştır. Bundan dolayı da bu haberler de onlardan bir tanesidir. Can Ataklı da bununla birlikte konu hakkında Albayrak’ın nereye neden gittiği ile ilgili birkaç görüş de bulunmuştur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
8 Soru ile Esra Erdoğan Kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!