USD32,19
EURO34,93
JPY0,206000
RUB0,357400
GBP41,03
EURO/USD1,08
BIST10.899,28
GR. ALTIN2.473,15
BTC70.383,73

Üniversite Hayatı | Yurtta Bulundurmanız Gereken 10 Ürün!

hederaguncel-universite-hayati (7)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversite hayatı yeni başlayanlar için zor bilenler için ise eğlencelidir. Eğer düzeni doğru bir şekilde oturtabilirseniz Üniversite yaşamı sizi sever!

Eğitim, hayatımızın çok önemli bir yerinde bulunur. Çocukluktan bu yana eğitim konusunda bilgilendirilir ve sınavlara tabi tutuluruz. Genellikle okullar sevilmeyen ve kaçılan yerler olarak bilinse de kimisi için çok güzel ve eğlenceli yerlerdir.

Tabi bunu olumlu kılmak sizin elinizde olan bir durumdur. İlkokuldan bu yana sınavlara tabi tutularak bir sınıflandırılmaya maruz bırakılıyoruz.

Lise hayatından sonra ise üniversite sınavına girerek mesleğimiz için son adım olan üniversite bölümümüzü seçmekteyiz. İşte bu durumun olumlu sonuçlanması için yıllarca çalışmaktayız.

Yeni Başlayanlar İçin Üniversite Hayatı

hederaguncel-universite-hayati (8)

Üniversiteye yeni başlayanlar için üniversite hayatı daha zor bir serüvendir. Bilinmeyen ve hakkında merak edilen bir serüven olan üniversite yaşamı özellikle özgüven eksikliği yaşayanların gözünde korkutucudur.

Üniversite, özgüveninizi tazeleyecek ve yeni insanlar ile yeni bir sene yardım edecek olan yerdir. Yen tanışacağın insanlar ile yeni bir yaşam veya serüven şansını yakalamış olacaksınız. Bu şansı iyi değerlendirmek sizin üniversite yaşamınızı hep aklınızda kalacağını gösterir.

Üniversite yaşamı sırasında yaşayacağınız tüm deneyimler ve olaylar sizin için çok değerli olacaktır. Yaşamınızın ilerisinde de üniversite yaşamınızı unutmayacaksınız. Yeni başlayacağınız mesleğin öncesindeki yaşayacağınız bu üniversite serüveni meslek hayatınızda da izlerini taşıyacaktır.

Verimli Üniversite Hayatı Nasıl Geçer?

hederaguncel-universite-hayati (9)

Verimli bir üniversite yaşamı geçirmek için öncelikle planlı ve düzenli olmayı ihmal etmemelisiniz. Düzen tüm başarıların ön adımıdır. Bu ön adımı en iyi şekilde nasıl düzeni oturtursanız o şekilde bir başarı ilerleyişi yaşamış olursunuz.

Verimli bir hayat için öncelikle düzenli program yapın, sözü üniversite yaşamı için de geçerlidir. Derslerinize vereceğiniz önem başta olmak koşulu ile özel ve sosyal hayatınızın bir programını yapın. Bu program sayesinde birçok işi aynı anda verimli bir şekilde gerçek kılmış olursunuz.

Üniversite hayatı nasıl yaşanmalı derseniz düzenli ve dolu dolu yaşanmalıdır deriz. Düzen ve dolu dolu hayat yaşamak belki zıt kavramlar gibi görünebilir. Düzen sizin için sıkıcı bir kavram olarak görünse bile size birçok getiriyi vadeden önemli bir kavramdır.

Verimli bir üniversite yaşamı için yaptığınız programda sürekli ders çalışma aşamalarını değil, sosyal yaşamınız için aktivitelere de yer verin. Topluluklar katılın ve düzenlenen organizasyonlara katılmaya özen gösterin. Bu şekilde sosyal yaşamınıza da etki etmiş olur ve mutluluğunuzu hisseder, yeni arkadaşlar tanırsınız.

Üniversite Hayatı İçin Tavsiyeler!

hederaguncel-universite-hayati (10)

Üniversite hayatında yapılması gerekenler dendiğinde akla topluluklara atılmak gelebilir. Topluluk katılımları sizin çevrenizi genişletecektir. Size birçok konferans sonrasında katacağı bilgiler de cabası olacak ve aynı anda eğlenmiş olacaksınız.

Üniversite dendiğinde akla gelecek sosyal aktiviteler de her öğrencinin yapmaktan en keyif aldığı şeylerdendir. Arkadaşlar ile bir yerlerde sohbet etmek farklı aktiviteler gerçekleştirmek elbette yapmanız gerekenler arasındadır.

Fakat tüm bunların haricinde derslerinize önem vermeli ve katılabileceğiniz kadar seminer, sertifikalı programlara katılmaya çalışmalısınız. Bu meslek hayatınız için yapacağınız girişimler olarak geleceğinize bir yatırımdır.

Siz de katılabileceğiniz programları es geçmeyin. Dil eğitiminizi arka plana atmayın ve ötelemeyin. Hatta mümkünse Erasmus tarzı programlardan faydalanmanız çok iyi bir deneyim olur.

Yurt İçerisinde Size En Çok Lazım Olacak Ürünler!

Üniversite hayatı için tavsiyeler dendiğinde birçok tavsiyede ve öngörüde bulunabiliriz. Fakat her ne kadar çok makale okursanız okuyun kendinizin bizzat yaşayarak deneyimlemeniz gereken durumlar da olacaktır. Bu tatlı deneyimlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmanızı çok isteriz.

Peki ya yurt yaşamı içerisinde lazım olacak olan ürünler nelerdir? Şehir dışında üniversite kazandaysanız ya yurt ya da apart hayatı sizi bekleyecektir. Eğer bu hayat yurttan yanaysa yanınızda bulundurmanız gereken bazı ürünleri listelemeniz gerekecektir.

1- Kıyafetler

hederaguncel-universite-hayati (6)

Mevsimlik kıyafetlerinizi ayırmanız ve yanınızda bulundurmanız en önemli husustur. Evinizden uzak bir şehirde tek başınıza sürdürdüğünüz bir yaşam içerisinde hastalanmak en son isteyeceğiniz durumdur. Bu sebeple her hava koşuluna ve mevsime göre hazırladığınız kıyafetleriniz yanınızda olmalıdır.

Gideceğiniz şehrin hava değişkenliğini araştırmalı ve ona göre bir valiz hazırlığı gerçekleştirmelisiniz. Valizinizi hazırlarken tüm risk haline gelebilecek durumları varsayarak değerlendirin. Böylece her türlü hava koşuluna hazır ve temkinli bir şekilde gelmiş olursunuz.

Valiz içerisinde hastalanmanızı önleyecek yaz havaları için T-shirt, kış ayları için sweatshirt ve kazaklarınızı hazırlayın. Ayrıca valiz içerisinde hırkalara ve ceketlere de yer verin.

2- Nevresim Takımı

hederaguncel-universite-hayati (5)

Üniversite hayatı içerisinde yurt yaşamına başlangıç yapacaksanız yedek eşyalarınızı bulundurmalısınız. Yedek nevresim takımı da herhangi bir problem oluşması durumunda ihtiyaç haline gelecektir.

İhtiyaç haline gelebilecek durumlarda çözüm sağlamak için ön hazırlığınızı yapmanız sizin için büyük yardımcı olacaktır. Yedek bir nevresim takımı yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

3- Asma Kilitler

hederaguncel-universite-hayati (4)

Üniversite hayatı nasıl ihtiyaçlar gerektirir derseniz güvenlik için ihtiyaçlarınızı karşılayın diyebiliriz. Özellikle oda içerisindeki eşya güvenliğinizi önceden düşünmelisiniz ki sonrasında elzem bir olay yaşamayın.

Problem yaşamamak adına alacağınız tüm önlemler sizin adınıza büyük bir avantajdır. Dolaplarınıza, bazanıza ve komidin çekmecelerinize asma kilit takabilir ve eşyalarınızın güvenliğini garantiye almalısınız.

4- Su Isıtıcısı

hederaguncel-universite-hayati (12)

Su ısıtıcısını veya ketılı yanınızda bulundurmak da sizin için kurtarıcı olabilmektedir. Yurt yaşamı sırasında ders çalışmaktan uykusuz geçireceğiniz birçok geceye hazırlıklı olun. Ders çalışma organizasyonları en çok vize ve final haftalarında yoğunlaşır.

Bu organizasyonlarda uykusuzluğunuzu gidermek adına kahve yardımı gerekebilir. Kahveler uykunuzu alacak ve daha dinç bir şekilde ayakta kalarak ders çalışmanıza yardım edecektir. Kahve yapımı için ise sıcak suya ihtiyaç duyacaksınız.

Su ısıtıcısı bu yönde hem çay, kahve veya sütlü kahve yapımında size yardım edecektir. Küçük br su ısıtıcısı işinizi başarı ile görecektir.

5- Ütü

hederaguncel-universite-hayati (3)

Üniversite hayatı ve yurt yaşamında ütüye ihtiyaç duyarsınız. Giysilerinizi bazen asacak kısıtlı yer bulduğunuz için sıkışık bir biçimde katlayabilir ve asabilirsiniz.

Bu şekilde bir düzen ise kıyafetleri iyice buruşturacak ve devamlı ütü ihtiyacını sizler için gerektirecektir. Ütüye ihtiyaç aynı bir evde duyduğunuz gibi değişmeksizin yurtta da duyacaksınızdır.

6- Kırtasiye Ürünleri

hederaguncel-universite-hayati (2)

Kırtasiye ürünleri elbette ki derslerinize daha iyi çalışmak ve ders çalışmayı daha çok sevmek için gerekli olacaktır. Kırtasiye eşyaları sizin ders çalışma zevkinizi daha da çok arttıracak ve sizi ders çalışmaya yönlendirecektir.

Renkli kalemler, fosforlu kalemler, silgiler ve renkli kâğıtlar ders çalışırken daha düzenli ve iç açıcı notlar tutmanıza yardım edecektir. Bu sebeple yanınıza kırtasiye ürünlerinizi bulundurun.

7- Düzenleyiciler

Düzenleyiciler üniversite hayatı içerisindeki yurt yaşamınızda en çok lazım olacak ürünlerdendir. Düzenleyiciler dolap içerisindeki düzeni oluşturarak daha fazla yer kalmasını sağlarlar. Yurt içerisinde hele ki fazla kişi ile yaşıyorsanız depolama ihtiyacınızı yeterli bir şekilde sağlayamayabilirsiniz.

Dolap düzenleyicileri size daha fazla depolama alanı kalmasına yardım eder. Düzenleyicilere valizinizde yer verin ve mutlaka yurt içerisinde kullanın. Daha fazla eşyanızı hem sığdıracak hem de düzeni sağlayacaksınız.

8- Kişisel Bakım Ürünleri

hederaguncel-universite-hayati (1)

Kişisel bakım ürünlerinizi her gittiğiniz ve konaklayacağınız yere zaten götürüyorsunuzdur. Fakat gideceğiniz yer uzun bir yurt yaşamı olduğundan dolayı makyaj malzemeleri, bakım kremleri ve diğer ürünleri yanınızda bulundurmalısınız.

Özellikle soğuk iklime sahip yerlere gidecekseniz nemlendiricilerinizi ve el kremlerinizi yanınıza alın. Kişisel bakım ürünleri, yurt yaşamı içerisinde size en çok lazım olacak ürünlerdendir.

9-Kupa ve Kaşık

hederaguncel-universite-hayati (13)
Üniversite Hayatı | Yurtta Bulundurmanız Gereken 10 Ürün!

Üniversite hayatı içerisindeki kış ayları soğuk ve çetin geçeceğinden bir adet kahve kupası yanınıza lazım olacaktır. Kahve kupası ve kaşık yardımı ile vize ve final haftası gecelerini daha kolay ve dinç geçirebilirsiniz.

Üniversite hayatı için sıcak kahve, çay ve sıcak içecekler özellikle sınav haftalarında büyük yardımcı rolünde olacaktır.

10- Atıştırmalık

hederaguncel-universite-hayati (11)

Üniversitede acıktığınız zamanlarda yemekhaneyi veya okul kantinini kullanabilirsiniz. Yurtta da yemekhane bulunmakta ve belirli saatler ve öğünlerde hizmet vermektedir. Yemekhanede her gün ve her öğün çıkan yemeği beğenme şansınız çok düşüktür.

İlla ki beğenmeyeceğiniz ve aç kalacağınız günler olacaktır. Bu tarz günlerde yanınızda bulundurduğunuz atıştırmalıklar size yardım edecektir. Bu atıştırmalıkları ders çalışırken de tüketmek size zevk verir.

Üniversite yurt yaşamı içerisinde atıştırmalıklara her an ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sebeple yurda bu konuda da hazırlıklı gitmek sizin için bir avantajdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Üniversite Hayatı | Yurtta Bulundurmanız Gereken 10 Ürün!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!