USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC63.893,85

Ahmet Burak Erdoğan Kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın En Büyük Oğlu Ne Yapıyor?

ahmet-burak-erdogan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Burak Erdoğan kimdir, aile üyelerinde kimler var veya Ahmet Burak Erdoğan ne iş yapıyor gibi soruların cevaplarını merak ediyor musunuz? Eğer ediyorsanız bütün cevapları burada bulmanız mümkün. Kendisi ve ailesi hakkında birçok bilgiye buradan ulaşabileceksiniz.

Ahmet Burak Erdoğan Kim?

Ahmet Burak Erdoğan 4 Temmuz 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Emine Erdoğan’ın en büyük oğludur. Ailenin en büyük çocuğu olması ve Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu olması nedeni ile de genelde Türkiye içerisinde herkes tarafından tanınmaktadır.

ahmet-burak-erdogan

Ahmet Burak Erdoğan Eğitim Hayatı

Kendisi de diğer aile fertleri gibi eğitim hayatını başarılı bir şekilde sürdürmüş ve tamamlamıştır. Ortaokuldan sonra;

 • Lise eğitimini Kartal İmam Hatip Anadolu lisesinde görmüştür
 • Daha sonra lisans ve üniversitesi için İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni seçmiş ve oradan mezun olmuştur
 • Ekonomi eğitimi için ise burslu bir şekilde Londra’ya gitmiştir.

Ahmet Burak Erdoğan Hastalığı Nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük oğluna testis kanseri teşhisi konulmuştur. Ahmet Erdoğan’ın hastalık süreci veya sağlık durumu ile ilgili herhangi bir bilgi mevcut değildir. Ama hastalığını kemoterapi gibi tedavileri veya sırt ağrısı, zayıflık, halsizlik gibi belirtileri olduğunu biliniyor.

Askerlikten Muaf Olması

Ahmet Burak Erdoğan hastalığı nedeni ile Kasımpaşa Asker Hastanesi’nin çıkarmış olduğu sağlık raporu ile askerlikten muaf edilmesine karar verilmiştir. Bu askerlikten muaf edilme raporundan yola çıkılarak hastalığının ciddiyetinin büyük olduğu düşünülebilir.

Ahmet Burak Erdoğan ve Aile Üyeleri

Ahmet Erdoğan annesi, babası ve 3 kardeşi ile bir çekirdek aileyi oluşturmaktadır. Kendisi ailenin en büyük çocuğudur. Ayrıca kendisinin de eşi ve tek bir çocuğu vardır. Peki Erdoğan ailesinin diğer fertleri kimlerdir, ne iş yaparlar?

1 – Babası | Recep Tayyip Erdoğan

26 Şubat 1954 İstanbul doğumlu olan Recep Tayyip Erdoğan şu anki Türkiye’nin cumhurbaşkanıdır. 2003-2014 seneleri içerisinde Türkiye başbakanlığı yapan sayın Erdoğan üç dönemdir Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı vazifesini üstlenmektedir. Recep Tayyip Erdoğan bu yaşına kadar birçok görevi üstlenmiştir. İşte o görevler…

GörevYıl
Millî Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı1976
Refah Partisi Milletvekili1986
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı1994
Adalet ve Kalkınma Partisi Kuruculuğu2001
Siirt Millet Vekili2003  
ahmet-burak-erdogan

2 – Annesi | Emine Erdoğan

Ahmet Burak Erdoğan’ın annesi olan Emine Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan ile bir konferans esnasında tanışıp 4 Temmuz 1978 tarihinde evlenmişlerdir. Bu evlilikten 2 kız 2 erkek olmak üzere 4 çocuk dünyaya getirmişlerdir. Ahmet Erdoğan en büyük oğullarıdır.

ahmet-burak-erdogan
ahmet-burak-erdoğan

3 – Kardeşleri

Ahmet Erdoğan’ın 2 kız 1 erkek olmak üzere 3 kardeşi vardır. Bu kardeşler;

 • Necmettin Bilal Erdoğan 42 yaşındadır ve denizcilik işi ile meşguldür
 • Esra Erdoğan 39 yaşında evli, 1 çocuk sahibidir
 • Sümeyye Erdoğan 37 yaşında evli ve bir çocuk sahibidir. Ayrıca babasını gönüllü danışmanıdır.

4 – Ahmet Erdoğan ve Eşi

Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük oğlu, 23 Şubat 2001 yılında sade bir tören ile sema ketenci ile hayatlarını birleştirmiştir. Sema Ketenci’nin ailesi ise Rizeli ketenci ailesi olarak bilinmektedir. Düğünlerinde şahit olarak Muhsin Yazıcıoğlu ve Recai Kutan bulunmuştur. Ayrıca Sema Ketenci ile Ahmet Erdoğan’ın liseden sınıf arkadaşı oldukları biliniyor.

ahmet-burak-erdogan

Sema ketenci şu an 43 yaşındadır. Aysel Ketenci annesi, Osman ketenci ise Sema Ketenci’nin babasıdır. Ayrıca Sema Ketenci Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk gelini olması ile de bilinmekte. Sema Ketenci hem bu yönü ile hem de Ahmet Burak Erdoğan’ın eşi olması yönü ile Türk halkı tarafından sürekli merak ediliyor.

Ahmet Burak Erdoğan’ın Çocuğu Var mı?

Ahmet Burak Erdoğan ve Sema Ketenci çiftinin bir tane çocukları vardır. Genel olarak bu aile ilgili pek fazla bilgi, fotoğraf mevcut değildir. Sebebi kişilerin veya ailenin özel hayatlarını paylaşmak istememeleri olabilir.

Ahmet Burak Erdoğan’ın Kaç Çocuğu Var?

Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 torunu vardır. Ama torunlardan sadece 1 tanesi Ahmet Erdoğan’ın çocuğudur. Sayın cumhurbaşkanı her ne kadar her çocuğundan 4 torun istese de bu olmamıştır. Ailenin torunları;

 • Canan Aybüke Albayrak
 • Ahmet Akif Albayrak
 • Sadık Eymen Albayrak
 • Emine Mahinur Albayrak
 • Hamza Salih Albayrak
 • Ömer Tayyip Erdoğan
 • Fatıma Serra Erdoğan
ahmet-burak-erdogan

Ahmet Erdoğan İş Hayatı Nasıl?

Kendisi Londra’daki eğitiminden döndükten sonra Yenidoğan Gıda Pazarlama ve Ticaret AŞ isimli firmada babasının hissedarlığı nedeni ile 2005’te yönetim bölümünde görevlendirilmiştir. 2006 yılında ise amcası ve yengesi ile ortaklaşarak Turkuaz Denizcilik firmasını kendi bünyesine katmış ve adını Bumerz olarak değiştirmiştir. 

19 Ocak 2007 senesinde ise tamamen herkesten bağımsız olarak Mecit Mercek Çetinkaya ile bir ortaklaşmaya gitti. Bu ortaklaşma ise MB Denizcilik Taşımacılık Limited Şirketi üzerineydi. Her iki tarafta şirketin %50’lik kısmına sahip oldu. Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan’ın Mecit Mercek Çetinkaya evlenirken nikah şahit olduğunu görebilirsiniz.

Ahmet Erdoğan ve Sahip Olduğu Gemiler

Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük oğlunun denizcilik ile ilgilendiği yukarıda belirtilmişti. Kaldı ki internette de Ahmet Erdoğan iş adamı, armatör ve Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük çocuğu olarak bilinmekte. Kendisi denizcilik yaparken büyük paralar ile istediği gemileri almış ve hepsine istediği isimleri veriştir.

Gemilerin hepsi farklı kapasitelere sahiptir. Bu gemilerin isimlerini veya maliyetlerini sıralayacak olursak;

 • Safran 1
 • 3.G. İnebolu
 • Cihan
 • Bosna
 • Sakarya isimli gemisini 10 milyon 500 dolara
 • Pretty isimli gemisini 15 milyon dolara almıştır.
ahmet-burak-erdogan

Ahmet Burak Erdoğan’ın Resmi

Kendisi Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük çocuğu olmasına rağmen ne kadar merak edilse de internette ne çok bilgisi ne de fotoğrafları bulunmamakta. Şu anki mevcut bulunan fotoğrafları da yıllar sonra basına sunulmuştur.

Ahmet Burak Erdoğan’ın Son Hali           

Ahmet Erdoğan şu anda 44 yaşındadır. Ayrıca şu anki fotoğraflarının hangi yıla ait olduğu da belli değil. Kendisinin güncel olarak fotoğrafları mevcut değil. Son halini de muhtemelen sadece kendi çekirdek ailesi biliyor.

ahmet-burak-erdogan

Ama kendisi ya da ailesi özel hayatını sergilemek istemiyor ise buna da denilecek pek bir şey yok gibi. Zaten babası sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan herkesin gözleri önünde olduğundan ailenin diğer üyeleri de böyle olacak diye bir kaide yok.

Ahmet Burak Erdoğan Nerede?

Ahmet Erdoğan Londra’dan döndüğünden beri nerede yaşadığı veya şu anda nerede olduğu bilinmiyor. Bunun sebebi de yine kendisinin özel hayatını pek fazla lanse etmemesi. Ayrıca bu istek sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da olabilir. Sonuçta kendisi cumhurbaşkanı ve bütün gözler onun ve ailesinin üzerinde.

ahmet-burak-erdogan

Sema Ketenci ve Burak Erdoğan Boşandı Mı?

Sema Ketenci ve eşi Ahmet Burak Erdoğan 2001 yılında birleştirdikleri hayatlarını ayırma gibi bir karar almamışlar. Ancak babanız özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin başkanı ise bu tür haberleri çok fazla görür ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu haber ve benzerleri diğer aile üyeleri için de çok fazla basına sürülmüştür.

3
be_endim
Beğendim
3
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
3
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim
Ahmet Burak Erdoğan Kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın En Büyük Oğlu Ne Yapıyor?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!