USD32,53
EURO34,65
JPY0,211500
RUB0,345100
GBP40,55
EURO/USD1,06
BIST9.621,16
GR. ALTIN2.497,01
BTC63.014,30

En Yakın Ziraat Bank ATM Nerede?

ziraat-bank-atm
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ziraat Bank ATM, ülkemizde en fazla kullanılan ATM’lerdendir. Bundan dolayı kullanıcılar, sık sık en yakın ATM’nin nerede olduğunu sormaktadır. Ancak en yakın ATM, kişilere göre değiştiğinden bu soruya yanıt vermek imkansızdır.

Her ne kadar en yakın ATM’yi direkt olarak belirtmek imkansız olsa da en yakın ATM’nin bulunması için kullanılacak yöntemler hakkında bilgi verilebilmektedir. En yakın Ziraat Bank ATM ve bankamatikleri nasıl bulacağınıza dair detaylar, yazının devamında.

En Yakındaki Ziraat Bank ATM Nasıl Bulunur?

Müşteriler tarafından kendilerine en yakın konumdaki Ziraat Bankası ATM’sinin bulunması için kullanılacak farklı yöntemler bulunmaktadır. Kullanıcılar, ilgili yöntemler ile kendilerine en kısa mesafede olan bankamatikleri öğrenmekte ve hatta yol tarifi dahi almaktadır. Böylece Ziraat Bankası ATM’si en yakın konumda olanların listesine ulaşılmaktadır.

ziraat-bank-atm

Ziraat Bankasının ve diğer bankaların en yakın noktada yer alan bankamatiklerini bulmak için kullanılacak yöntemler aşağıda yer almaktadır:

1 – Mobil Uygulamalar

Mobil uygulamalar, konum bulmada kullanılan en etkili araçlardır. İstenen kurum ve kuruluşların konumlarını bu tür uygulamalar saniyeler içerisinde bulmaktadır. Ayrıca bulunan konuma ilişkin yol tarifi de alınmaktadır.

Ziraat Bankası’nın ATM’sini bulmak için kullanılan bazı mobil uygulamalara ilişkin detaylar aşağıda yer almaktadır:

Mobil UygulamaAçıklama
Ziraat MobilZiraat Bankasının kendi mobil uygulaması, ATM’lerin bulunduğu adresi kullanıcılara vermektedir. En yakın Ziraat Bank ATM için yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ziraat internet bankacılığı da benzer işlevi sağlamaktadır.
En Yakın ATMGoogle Play ve App Store üzerinden mobil cihazlara yüklenebilen bu uygulama, kullanıcının konumuna en yakın mesafede olan ATM’leri göstermektedir. BKM (Bankalar Arası Kart Merkezi) tarafından kullanıcılara sunulan bir uygulamadır.
PaparaElektronik para ve ödeme hizmetleri sunan Papara, mobil uygulaması ile kullanıcıların konumuna erişerek, onlara en yakın noktadaki ATM’leri göstermektedir.

En yakın noktadaki Ziraat Bank ATM için kullanılacak başlıca mobil uygulamalar bu şekildedir. Ancak günümüz dünyasında mobil uygulamaların hızla değiştiği, bazıları kullanıma kapatılırken bazılarının ise kullanıma sunulduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla buradaki liste zaman içerisinde farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca bunların haricinde de en yakın ATM’leri gösteren farklı mobil uygulamalar bulunmaktadır.

2 – Ziraat Bank Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bank ATM adresi için kullanılacak bir başka yöntem ise müşteri hizmetleridir. Bankanın müşteri hizmetleri numaraları olan; 444 00 00, 0 850 258 00 00 ve 0 850 220 00 00 numaralı hatlardan müşteri hizmetlerine bağlanılabilmektedir. Müşteri temsilcisi veya sesli yanıt sistemi üzerinden en yakın bankamatiğin adresi öğrenilmektedir.

3 – Ziraat Bank Web Sitesi

Ziraat Bankasının web sitesinde, ülke genelinde yer alan ATM’lerin adresleri vardır. Bu adresler üzerinden kişiler, kendi konumuna göre arama yapabilmektedir. Böylece en yakın noktadaki bankamatik bulunmaktadır.

4 – Şehir Rehberleri

En yakın ATM için kullanılacak son çare, şehir rehberleridir. Kentlerin tanıtımın ve gezilecek noktalarının yer aldığı rehberlerde, bazı bankaların ATM’lerinin nerede olduğu da yazmaktadır. Diğer yöntemlerin işe yaramadığı dönemlerde kullanılacak yöntemlerden biridir.

5 – Ortak ATM’ler

Ziraat Bank ATM, bazen sanıldığından çok daha uzak bir noktada olabilmektedir. Böyle durumlarda gereksiz yere yürümek veya ilgili noktaya gitmek yerine farklı çözümlerin aranması yararlı olmaktadır. Ortak ATM de bu çözümlerden biridir.

VakıfBank ATM ya da Halkbank ATM gibi kamu bankalarına ait bankamatikler, ortak ATM’dir. Ortak ATM’den yapılacak birçok işlem ücretsizdir. Ortak ATM’lerden yapılacak ücretsiz işlemler şu şekildedir:

  • Para Çekme
  • Para Yatırma
  • Bakiye Sorgulama
  • Şifre İşlemleri
  • Borç Ödeme (Kredi Kartı)
  • Borç Sorgulama (Kredi Kartı)
  • Limit Sorgulama (Kredi Kartı)

Kamu Ortak ATM Platformu’na üye olan bankalar; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, PTT ve Emlak Katılım Bankası şeklindedir.

ziraat-bank-atm
Ziraat Bank ATM

Ortak ATM Platformu sayesinde en yakın ATM, sanıldığından daha yakın olmaktadır. Burada sıralanan bankaların ATM’lerinden ücretsiz olarak işlem yapmak, Ziraat Bank müşterileri için büyük bir avantajdır.

En Yakın Ziraat Bankası ATM’si Yol Tarifi

Ziraat Bank ATM için yol tarifi vermek, teoride ve pratikte mümkün değildir. Çünkü her kullanıcının konumu farklıdır ve dolayısıyla her kullanıcıya göre yol tarifi farklılık göstermektedir. Bunun yerine en yakın konumdaki ATM için nasıl yol tarifi alınacağından söz etmek, daha yararlı olacaktır.

En yakın Ziraat ATM’si yol tarifi için öncelikle en yakın konumdaki bankamatiğin belirlenmesi gerekmektedir. Farklı yöntemlerle en yakın konumdaki bankamatiğin nerede olduğu ve adresi öğrenildikten sonra yol tarifi alınabilmektedir.

Yol tarifi için adres bilgisini olması yeterlidir. Bu aşamadan sonra Google Maps, Apple Maps veya Yandex Navigasyon gibi mobil uygulamalar üzerinden yol tarifi alınmaktadır. Söz konusu mobil uygulamalar, kişinin konumunu dikkate alarak rota oluşturmaktadır. Ayrıca rota oluştururken, süre hesaplaması da yapmaktadır.

Geniş kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamalar, trafik yoğunluğunu, ATM’ye nasıl gidileceğini dahi dikkate almaktadır. Böylece kullanıcılar, en rahat ve en hızlı bir şekilde ATM’ye ulaşmaktadır.

Teknolojide yaşanan gelişmelere bağlı olarak yakın gelecekte anlık olarak yol tarifine erişim sağlanacaktır. Böylece kullanıcılar için en yakındaki Ziraat Bank ATM ve bankamatiklerine ulaşım, daha hızlı olacaktır.

En Yakın Ziraat Bankası Nerede?

En Yakın Ziraat Bankası, ATM’lere ulaşmanın en hızlı yöntemlerinden biridir. Zira banka şubelerinin neredeyse tamamında aynı zamanda bankamatikler bulunmaktadır. Hatta çoğu şubede birden fazla bankamatik yer almaktadır. Dolayısıyla en yakın Ziraat Bank şubesinin nerede olduğunun tespiti önemlidir.

En yakın banka şubesini bulmak için izlenmesi gereken yöntem, ATM’lerle büyük oranda benzerdir. Kullanımı yaygın olan Google Maps ve Apple Maps gibi uygulamalar, banka şubelerini göstermektedir. Kişiler, bu uygulamalar üzerinden konum olarak nerede oldukları görmekte ve çevrelerindeki banka şubelerine ulaşabilmektedir.

Kullanıcılar, mobil uygulamaların haricinde Ziraat Bankası web sitesinden ve mobil uygulamasından banka şubelerinin adreslerini de öğrenebilmektedir. Söz konusu adresler üzerinden de en yakın konumda şube bulunmaktadır. En yakın şube, bir anlamda en yakın Ziraat Bank ATM demektir.

ziraat-bank-atm

Ziraat Bank ATM ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Müşterilerin kendilerine en yakın konumdaki Ziraat Bank ATM ile ilgili sık sorduğu sorular ve soruların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

1 – En Yakın Ziraat Bank ATM Nerede?

En yakın Ziraat Bank ATM için mobil uygulamalardan yardım alınması gerekmektedir. En Yakın ATM, Ziraat Mobil ve Papara gibi mobil uygulamalar, kullanıcıların konumlarına en yakın noktadaki ATM’leri göstermektedir. Ayrıca en yakın Ziraat Bank ATM için müşteri hizmetlerinden de yardım alınabilmektedir.

2 – Hangi ATM’ler Ortak?

Bankaların kendi aralarında yaptıkları anlaşmalar ile ortak ATM kullanımı mümkün olmaktadır. Kamuya ait olan Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, PTT ve Emlak Katılım Bankası arasında böyle bir anlaşma bulunmaktadır. Bu bankaların müşterileri, diğer kamu bankalarının ATM’lerinden ücretsiz olarak para çekme ve yatırma gibi işlemleri yapabilmektedir.

3 – Her Ziraat Bankası Şubesinde ATM Var Mı?

Ziraat Bankası şubelerinin büyük bir bölümünde ATM’ler de bulunmaktadır. Dolayısıyla müşteriler, banka şubeleri üzerinden ATM’lere hızlı bir şekilde erişim sağlamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En Yakın Ziraat Bank ATM Nerede?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!