USD32,23
EURO34,99
JPY0,207700
RUB0,356100
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,60
BTC70.259,68

Yükselen Nedir? Yükselen Hesaplama Nasıl Yapılır? 

yukselen-hesaplama
Yükselen hesaplama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükselen hesaplama sayesinde sizler de kendinizi daha iyi tanımak istemez misiniz? Bu hesaplama kişinin hayatını büyük oranda etkileyecek özellikleri bulması sayesinde doğru yönlendirme bakımından oldukça önemlidir. Saat ve gün belirlenerek yapılan bu hesaplamada tablodan destek alacağınız gibi elle de hesaplama yapabilirsiniz. Detaylı bilgiyi aşağıdan bulabilirsiniz.

Yükselen Burç Nedir? 

yukselen-hesaplama

Aile hayatı, karar, gelişmeler, yaşam düzeni ya da sağlık gibi önemli konularda kişiye önemli ipuçları veren yaşam şifresi olarak adlandırılır. Yükselen hesaplama tablosu ışığında burç özelliklerinin yanı sıra kişilik yansıtma, çevre ilişkileri, ilişkilerdeki yaklaşıma varana kadar analiz ve sentez uygulamaları yapabilirsiniz.

Yani sonuç itibariyle kişilerin hayatlarındaki ilişki tutumları, kuracağı arkadaşlıklar, hayata bakışını belirleme yollarını gösteren yükselen hesaplama oldukça önemlidir. Ayrıca yükselen burç hesaplaması yapılırken en önemli detay saat aralığına en uygun değerlendirmeyi yapmaktır. 

Yükselen Burcun Önemi Nedir?

yukselen-hesaplama

Astroloji haritalarında tüm evler birinci burca göre yani yükselen burcun konumuna göre şekil alır. Gezegenlerin dönüşümünde ve bunun görülmesinde bu burcun etkileri büyüktür. Ayrıca; yükselen burç kişinin dışarıya vereceği ilk izlenimdir. Dolayısıyla dışarıdan görünüm yani yüz, boy, fiziksel görünüm de bu tespiti doğrulayıcı nitelikte olacaktır.

Ayrıca savunma mekanizmalarını yükselen burç belirler. İlk anda olaylara verdiğiniz tepki, insanlara karşı duruşunuz bu noktada oldukça önemlidir. Bunun yanında yükselen burçlar maskelerinizdir. Doğum saati ve tarihi ile bu maskeleri doğru zamanda kullanabilme fırsatına sahip olabilirsiniz. 

Yükselen Burç Hesaplama 2023

yukselen-hesaplama

Yükselen hesaplama yapılırken gerekli olan bilgiler dahilinde yani doğum günü, ayı ve yılını da içeren doğum saati, cinsiyeti gibi özelliklere bakarak yapabilirsiniz. Eğer bu bilgilere kesin ve net tarih ile sahipseniz, ileriye dönük konularda doğru yönlendirmeler yapabilmek adına şu şekilde hesaplama yapabilirsiniz.

Yükselen Hesaplama Nasıl Yapılır? 

yukselen-hesaplama
Yükselen hesaplama

Birbirinden farklı burç özelliklerini belirleyip, kişinin ona göre yol almasını sağlar. Maddi konulardan çevreye, aileden arkadaş ilişkilerine varana kadar pek çok konu hakkında burcunuzun özelliklerini daha detaylı şekilde şöyle öğrenebilirsiniz; 

  • Yükselen burç için öncelikle bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Doğum yılı, ayı, saati ve gününü bilmelisiniz. 
  • Doğduğunuz yerin coğrafi koordinatlarını ayarlayın. Böylelikle gökyüzündeki yıldızların haritasını çıkarmış olursunuz.
  • Doğum saati ve tarihi ile coğrafi koordinatlara göre oluşan bu haritadan yükselen burç bulunur. Dolayısıyla yükselen hesaplama tamamlanır.

Ayrıca teknolojinin bu kadar gelişmediği yıllarda yükselen hesaplama önceden elle hazırlanan yıldız tablolarından yapılmaktaydı. Yükselen burçlar yaklaşık olarak her iki saate bir değişim göstermiş olsa da hazır tablo sistemi ve yazılımlar üzerinden güncel hesaplamayı yapabilirsiniz.

Yükselen Hesaplama Saat Aralığı Neden Önemlidir? 

Nasıl ki birinci eviniz olan yükselen burcu hesaplarken doğum saatiniz önemliyse diğer tüm evleriniz için de doğru hesaplama adına doğum saatiniz oldukça önemlidir. Yükselen burç için gerekli bilgiler doğum saati, tarihi ve yeridir. Ancak doğum saati eksik olan bilgilerde, yükselen burç hesaplaması yapılmaz. 

Yükselen burçlar iki saat ara ile değişim göstermektedir. Bu sebeple doğum saatinde ortaya çıkan belirsizlik ve sapma durumları yanlış burç hesaplama noktasına mahal verebilir. 

Yükselen Hesaplama Tablosu 

yukselen-hesaplama

Hesap yaparken yükselen hesaplama burç tablosu kullanacağınız pratik ve kendini güncelleyen yöntemlerden biridir. Yükselen burç saati ve tarihine göre oluşturulan bu tablo sayesinde burcunuza ait yükseleni hesaplama şansı yakalayabilirsiniz. 

Yükselen burç tablosu 12 burcu da içeren burca ait günleri ve saat aralıklarını kapsayan şekilde hazırlanmıştır. Burcunuzun doğum saati ile doğum tarihinin kesiştiği noktada yükseleninizi bulabilirsiniz. Ayrıca tablo yanında ücretsiz yükselen hesaplama siteleri de vardır. Bunlardan biri de yükselen burç hesaplama yorumcu sitesidir.

Nuray Sayarı Yükselen Burç Hesaplama

yukselen-hesaplama

Nuray Sayarı yükselen hesaplama ay burcu, alçalan burç özellikleri ve yükselen burç özellikleri noktasında iyi bir sosyal medya astroloğudur. Bu konu üzerinde de çeşitli kitapları bulunan ünlü astroloğun 12 burca ait yükselen burç özelliklerini şöyle sıralayacak olursanız; 

1 – Yükselen Koç Burcu Tipi

yukselen-hesaplama

Yükselen koçlar orta ve uzun boyludur. Atletik bedene ve geniş omuzlara sahiptir. Kahverengi dalgalı saçları olup, kalın tellidir. Gözler ve bakışlar etkilidir. Yüzünde yara izi ya da ben vardır.

2 – Yükselen Boğa Burcu Tipi 

Yükselen boğaların boyu kısa ve boyunları kalındır. Saçlar kestane ve koyudur. Buğday tenlidir. Yüzünde ruha iyi gelen yumuşaklık vardır. Kadınları cazibeli, erkekleri yakışıklıdır. 

3 – Yükselen İkizler Burcu Tipi 

Yükselen ikizler burcu Nuray Sayarı ‘nın yorumlarına göre ay burcunda fiziksel olarak şu özelliklere sahiptir; 

Yükselen Burç Özellikleri 
Yükselen İkizler Burcu Tipi İnce boyuna sahiptirler.Kollar ve bacaklar uzundur.Gözler ela ya da açık renklidir.Ayrıca oldukça zayıf görünümlü olup, yaşlansalar dahi kilo almazlar.

4 – Yükselen Yengeç Burcu Tipi 

yukselen-hesaplama

Yükselen hesaplama sonuçlarına göre yengeç burcu toplu ve dik omuzludur. Burun üstünde kavis vardır. Yüzleri soluk ve yuvarlaktır. Saçlar ince telli olup, açık kahve ve gümüş rengindedir. Göbek kısmından kilo alırlar.

5 – Yükselen Aslan Burcu Tipi 

yukselen-hesaplama

Omuzları geniş, kalçası dardır. İri yapısına rağmen kafası küçüktür. Çenede gamze vardır. Saçlar seyrek ve açık renklidir. Gözler çoğunda renklidir.

6 – Yükselen Başak Burcu Tipi

Kısa boylu ve incecik bedenlidir. Zariflik en belirgin özelliğidir. Belin inceliği en önemli detaydır. Yüz ve alın yuvarlak, aynı zamanda gözler koyudur. Düzgün burun, inci dişlere sahiptir. Güler yüzlü ve hareketlidir.

7 – Yükselen Terazi Burcu Tipi

yukselen-hesaplama

Vücutları ince ve orantılıdır. Saçlar sarı ve bazen simsiyahtır. Yüz oval, hatlar açık, ayrıca buğday tenlidir. Ten ve yüz uyumu fazlasıyla vardır. Yükselen hesaplama sonrasında yükselen kadını güzellik verir iken, erkekleri yakışıklılık verir.

8 – Yükselen Akrep Burcu Tipi

Orta boy, kalın kemik yapısı mevcuttur. Güçlü ve biçimli havasının yanında etkili gözlere sahiptir. Bakışlar derin ve anlamlıdır. Çene kemikli ve keskin çizgilidir. Ayrıca kulaklar uzun ve başa yapışıktır. Göğüs ve kalça belirgindir. Bunun yanında seksilik, çekicilik en belirgin özelliğidir.

9 – Yükselen Yay Burcu Tipi

yukselen-hesaplama

Uzun boya ve ince vücut yapısına sahiptir. Omuzlar oldukça sportiftir. Geniş alın en belirgin özelliğidir. Burun kalemle çizilmiş gibi düzgündür. Yüzde çil, ben fazladır. Ayrıca buğday ten, açık şakak, sevimli surat en belirgin özelliklerinden biridir. 

10 – Yükselen Oğlak Burcu Tipi

İnce ve kemikli yapısı en belirgin özelliklerinden biridir. Ayrıca göğüs yapısı dar, dizler çıkıktır. Diğer taraftan belirgin elmacık kemiği, badem gözler, etkileyici bakışlar, bebeksi surat ve esmer ten ile çarpıcı vücut hatlarına sahiptir. Bunun yanında oldukça fotojenik surata sahiptir.

11 – Yükselen Kova Burcu Tipi

Genellik kız ve erkekleri kısa ya da orta boyludur. Dolayısıyla oldukça sevimli bir bedene sahiptirler. Kadınları güzellik abidesi, erkekleri sevimli çocukları anımsatır. Ayrıca gözler renkli, saçlar çoğu zaman kızıldır.

12 – Yükselen Balık Burcu Tipi 

yukselen-hesaplama

Çok kolay kilo alma eğilimine sahiptirler. Kol ve bacak boyu kısadır. Diğer yandan eller tombik ve parmaklar kalındır. Uzun kirpikler, sempatik bakışlar en tipik özelliğidir.

Alçalan Burç Hesaplama Nedir? 

yukselen-hesaplama

Alçalan burç, doğduğunuz yerin konumuna göre güneşin battığı yerden hesaplanır. Bundan dolayı aynı yükselende olduğu gibi doğum yeri ve zamanı alçalan burçta da önemlidir. Yükselen burç nasıl ki benlik özelliklerini belirliyorsa, alçalan burç evlilik ve ortaklık ilişkilerini belirlemektedir. 

Alçalan burç yükselenle doğrudan zıtlık ilişkisi içindedir. Alçalan burçta güçlü ve zayıf yönleriniz sayesinde kendinizdeki bu özelliklerin farkına varabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca alçalan burç hesaplama şöyle yapılır; 

  • Yükselen ile alçalan burç arasında bulunan 180 derecelik farkı bilmeniz gerekir.
  • Diğer yandan alçalan burcunuzu hesaplarken, 6×30 derece formülüne uygun hesaplama sonrası burç sıralamasında 6 saydığınızda bulmuş olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yükselen hesaplama ile kendi benliğinize ait tüm bilgilere ulaşıp buna göre hayatınıza yön verme şansını yakalayabilirsiniz. Dolayısıyla iyi bir benlik ve kimlik taşıma noktasında daha kararlı kişiler olarak yola devam edebilirsiniz. Ayrıca bu noktada merak ettiğiniz sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz; 

1 – Güneş Yükselen ve Ay Burcu Nedir?

Kişisel doğum haritalarının en önemli üç etkeni güneş, ay ve yükselen burçtur. Güneş burcu kişiliği, ay burcu duygusallığı, yükselen ise dış görünüşü anlatır. Güneş burcu doğduğunuz güne, ay burcu ayın Zodyak üzerindeki geçişe ve yükselen burç ise doğduğunuz gün, ay, yıl ve saat ile konuma göre hesaplanır.

2 – Önemli Olan Yükselen Burç mu?

Hem sağlık incelemesinde hem güzellik hem de imaj değişimi gibi durumlarda mutlaka gezegenlerin yükselen burcuna ve bu burcun da yönetici gezegenle olan ilişkisine bakmanız gerekebilir. 

3 – Evlilik için Kaçıncı Ev?

Yedinci ev, ister arkadaşlık isterseniz de iş ortaklığı gibi durumlarda nasıl eşleşme sağlayacağını göstermesinin yanında evlilik evidir. Burada  Venüs, Jüpiter ve Uranüs gibi güçlü gezegenler bulunup, ikili ilişkilerdeki kişiyi bulmanıza yardımcı olabilir.

4 – Doğum Saati Bilinmiyorsa Yükselen Burç Nasıl Bulunur?

Tam saat belli değil ise yükselen hesaplama yapmak imkansızdır. Hatta doğum saatinin yuvarlak zaman aralığından ziyade, hassas ve net olması lazımdır. Yoksa kişilik analizi sonuçlarına doğru ulaşamazsınız.

5 – Yükselen Ne Zaman Etki Eder?

Yükselen burcun etkisi, genellikle çoğu kişinin en olgun olduğu yaş başlangıcı olan 28 ile 30 yaşları arasına tekabül eder. Yani bu yaşlarda yükselen, en üst seviyesindedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yükselen Nedir? Yükselen Hesaplama Nasıl Yapılır? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!